Sirota: Prvá vražda

• Česko Sirotek: První oběť (viac)

Príbeh démonického dievčaťa Esther z hororu Sirota má novú kapitolu. Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je zlo v ľudskej podobe, má množstvo psychických porúch a vo svojich tridsiatich rokoch vyzerá ako dieťa. Jedného dňa sa jej brilantným spôsobom podarí z blázinca utiecť a rozhodne sa naplniť svoj rovnako dokonalý plán. Odchádza do Ameriky, kde sa vydáva za stratené dieťa Esther z bohatej rodiny. Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do nervydrásajúceho súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom. (Bontonfilm SK)

Polux

6/10 | Na papíře zněl nápad natočit prequel 13 let starého filmu s dítětem v hlavní roli se stejnou herečkou tamtéž dost absurdně, ale kombinace použití digitálního de-agingu, make-upu a dětských body doubleů odvádí překvapivě hodně dobrou práci (skoro bych věřil, že film opravdu vznikl krátce po jedničce) a je to ten nejmenší problém filmu. | Když pominu tak trochu podivný podtitul (k jehož reálnému uskutečnění dojde po pár minutách filmu:-)), tak s ohledem na prequel to začíná už samotným titulem, který úspěšně eliminuje divákovu obavu o ostatní členy rodiny, aneb jak to asi tak s nimi může na konci filmu dopadnout, aby titul nabyl svého naplnění a dvojka skončila tam, kde jednička startuje:-)? Tvůrci sice jen neparafrázují syžet původního filmu od začátku do konce a uprostřed děje přispěchají s vcelku zásadním twistem, ale právě kvůli němu je první polovina filmu stran nejrůznějších eskapád Esther směrem ke své rodince trochu "nevyužitá" - zvláště při srovnání s obětíplným prologem (protože se ostatním postavám do uvedeného twistu nesmí nic stát), zatímco u druhé poloviny filmu nastupuje problém "Komu z těch magorů vůbec fandit a proč vlastně?". Zatímco třeba u dvojky Don't Breathe jsem podobný "character switch" akceptoval, protože charismatický Lang a chvályhodný motiv záchrany malé holky, tady je na jedné straně postava, u které je předem jasné, že přežije ať ne/udělá cokoliv a na druhé straně postavy, u kterých je předem jasné, že ne a (skoro) všichni jsou to oportunističtí psychopati. | Nahoru to jednoznačně táhne stále skvělá Fuhrman, Stiles se také docela předvede, atmosféra je hodně slušná a pár povedených scén typu "kdo vaří komu a co" se tady také najde, plus zmíněný (z mého pohledu trochu problematický) twist, když už nic jiného, tak přináší jistou dávku "osvěžení" a film se díky němu vyhnul tradičnímu prokletí hororových pokračování, tj. "more of the same". Po těch letech a výměně na režisérské i scenáristické stoličce oproti jedničce asi nešlo doufat v o moc lepší výsledek. | PeZet ()

NikiVai

Na kvalitu Sirotka toto opravdu nedosahuje. Jako jo, šlo to, ale neměla být Esther ta zlá? Tak jak to, že jsem jí nakonec fandila :))) Rodina do které se vetřela byla celá jakási prapodivná a vůbec mě nebavila. ()

pindruche

Asi jsem čekala víc. Zhruba v jedné třetině, jsem si říkala, že to začíná být nuda. Pak nastoupila psychopatka Julia a převzala hlavní roli. Na rozdíl od některých si myslím, že věk je na Isabelle hodně znát a je i dost poznat, že v některých scénách ji zastupuje malá holka. Konec předvídatelný. ()

AmunRa

Překvapivě po skvělém psychohororovém prvním díle je druhý díl prakticky komedie. Brutální a krvavá, ale komedie. Do prolhané rodiny vysoké americké honorace, kde z každé skříně vypadávají kostlivci starých hříchů, se vetře známá ďábelská manipulátorka. Isabelle Fuhrman jako sirotek stále vypadá jako Wednesday Addams a hraje výborně, Julia Stiles jako matka rodiny jí zdatně sekunduje. Není to sice tak dobré jako atmosférický první díl, ale bavil jsem se dobře. ()

flyer.nick

Bál jsem se, že to bude jen kopie prvního dílu a díky tomu, že je to prequel tak že to bude hrozně předvídatelné, ale přišli i s pár originálními nápady, sice ne geniálními, ale byly tam. Nicméně atmosféry tam moc nebylo a napětí taky ne. No a hlavně i přes veškerou snahu uvěřit té třicítce, že je jí 10, to by neuvěřil i ten největší slepec. Každou chvíli jinak vysoká, každý záběr jiná postava protože ji nahrazovaly dublérky a chování se ani nesnažilo být dětské. Na zvracení to není, ale podruhé už si to nikdo asi nepustí. ()

ondyGAMESTV

Zajímavý nápad leč naprosto příšerné zpracování, čiže zbytečný prequel, co nepřináší nic nového a to staré spíše ničí. Děj nikde a pro nadšence brutality tu ani killy nejsou. Závěrečná scéna nehořlavé Esther v hořícím domě je prosím pěkně trailer na nového Ghost Ridera a vystřižená scéna ze začátku Halloweenu zabíjí. Název dost zavádějící vzhledem k tomu jak se příběh vyvinul, budu hádat, že tou první obětí jsme my diváci 👧 50% ()

gogo77

3/10 ... och ked dokazis v pokracovani horroru vsetko co sa da ... hlavne ked postupne odstranis napatie a ludia sa nad vrazdami zacnu uchechtavat     .. zaciatok bol vyborny ale postupne zacal film stracat logiku a po 3jbodovom zvrate kde vas yo naozaj sokne ze co sa to deje....uz ide len o priemernu dramu sem tams troskou krvi ... skoda pretoze film mal potencial ()

Little_Sawy

Esther is coming! Nemůžu říct křivé slůfko. Mě se to fuck líbilo! Tady můžem nahlédnout do Saarnova ůstavu kde Leena Klammer byla jedna z nějnebezpečnějších pacientů vůbec a dokáže,ala jsi tam dokonale ochočiť jednu trhlou spolubydlící jak psa, což byla totálně trhlá stará bábizna. Začátek se rychle rozjel a to jsem byla vcelku ráda za tak mňamoznou podívanou a co všechno se stane hněd první deň nástupu noví počevatelky pro Leenu. Tá teda šťastnej začátek neměla. Pak se Leena začně vydávať za zmizelou Esther kde se ale rychle adaptuje do rodiny, která je už tak celkem zvrátená (podlě některých dialogů, což mi sedlo), stopáž není tak dlouhá aby se u ní člověk začal nudiť takže to mi celkem bodlo vhod. Neustále se ve filmu něco deje takže sem na hodiny koukat nemusela, jelikož jsem to dokoukala o půl 2 ráno byla jsem ze závěru celkem unesená jakej slušnej masakr nám tvůrci předvedli. ()

MikeFrost

Před premiérou jsme si dali filmové repete v podobě jedničky. Zub času tady nelze skrýt, ani přehlídnout. Na ´´malé holčičce´´ jsou často vidět vrásky a ze záběrů ze zadu je poznat, že je to jiná herečka (holčička). ALE to je asi jediné co bych vytknul. Tedy vlastně ještě uplně slepé stráže institutu.. Tak zpět k chvále = ze začátku očekáváný děj se zvrtne v něco, co jsem nečekal a co mne dalo chuť pěti hvězdiček. Hodnotím tak proto, že dnes je těžké ještě něčím zaujmout nebo překvapit. Tady se to povedlo. Good work 5* ()

petarda

Film, ktorý nezodpovedá hlavnej charakteristike - horor, ale skôr psycho triller. Rozumiem, že hlavná zápletka sa v 1ke už vyzradila, ale viac sme sa počas filmu smiali, ako sa náááhodou zľakli.  Niektoré situácie sú vysvetlené rýchlosťou blesku, i keď sú kľúčové, počas filmu som mala skutočne zmiešané pocity, komu vlastne drzim palce, bizardné scény, ale chápem, predsa len je to vraj horor a tie nie vždy bývajú logické vo všetkom. Beztak, slabšie ako 1ka, ale je zaujímavé vidieť stretnutie viacerých psychopatov v jednom dome. ()

gfrusvk

Obrovské sklamanie. Bohužiaľ ten scenár je fakt zlý; mne zvyčajne nevadia drobné logické prešľapy atď, nie som hnidopich, ale tu je celý príbeh postavený na jednej až do očí bijúco iracionálnej pointe. Keď som sa cca v tretine filmu tým malým zvratom dozvedel vo co go, tak proste nie, nedokázal som ho dopozerať už v takom tom serióznom nastavení. Nechcem úplne spoilerovať, ale tá oná vec (strašne bizarná motivácia konania jednotlivých postáv), cez to som sa až do konca nevedel preniesť, to je tak strašne nelogické a nereálne, do toho som sa ako divák skutočne nemohol vcítiť, niečo také je možné naozaj len v zlom filme... Opakovane kritizovaná, vekovo neprispôsobená vizáž hlavnej herečky mi z nejakého dôvodu absolútne nevadila. ()

PuppetMistr

Jak sem předpokladal. Tenhle režiser nezklamal. Tenhle díl sice první nepřekonal. Ale za mně hodně velká spokojenost. Herečka Isabella Fuhrman si po 13 letech zopakovala svojí životní roli. A tady nezklamala. ()

oleg121

Najviac mi na tom prekážalo len trošku hlupučké správanie sa postáv lebo to vyhovovalo deju a to, že Isabelle Fuhrman už nie je malé dievčatko a nech sa pri natáčaní snažili akokoľvek, tvorcovia to podľa mňa vôbec nedokázali zamaskovať. Ináč dostatočne dobrý prequel, ktorý síce nebol potrebný, ale zaujal. ()

dieWildeK

Nesympatická "Esther", ale ještě mnohem nesympatičtější rodina. A paní vypadala jako Monika Babišová :-D 3 hvězdy s odřenýma ušima. Ale nenudila jsem se. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér