Sirota: Prvá vražda

• Česko Sirotek: První oběť (viac)

Príbeh démonického dievčaťa Esther z hororu Sirota má novú kapitolu. Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je zlo v ľudskej podobe, má množstvo psychických porúch a vo svojich tridsiatich rokoch vyzerá ako dieťa. Jedného dňa sa jej brilantným spôsobom podarí z blázinca utiecť a rozhodne sa naplniť svoj rovnako dokonalý plán. Odchádza do Ameriky, kde sa vydáva za stratené dieťa Esther z bohatej rodiny. Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do nervydrásajúceho súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom. (Bontonfilm SK)

Najt

Sirotek prvni oběť je prequelem a kvalit původního sirotka nedosahuje, ale i tak se jedná o dobrý film. Tento prequel je úplně jiný, než ten z roku 2009. Zatímco v jedničce na začátku je Vám Esther líto a vyklube se z ní totální svině, tak tady to je vlastně opačně. Na začátku to je svině, ale později jí fandíte, protože POZOR SPOILER : matka z bratrem jsou ještě větší magoři než sama Esther. A to je právě možná ten důvod, proč se pak v jedničce chová právě takhke. Takže v tomhle směru jsem byl spokojený. Isabelle Fuhrman i po 14 letech dokáže skvěle zahrát malou holku a skoro není vidět, že je o 14 let starší a záběry ze zadu působily fakt neskutečně, protože Esther vypadala fakt jak 10 letá holka s výškou 1m. Je jasné, že byly použity fígle, ale záběry obličeje z detailní blízkosti kdy i ve 26 letech vypada dětsky, to se povedlo, stejně jako její skvělý herecký výkon. Ke konci a pak i samotný konec mě ale zklamal, hodně laciné a předvídatelné. Jinak fajn film, ale jedničce to nesahá ani po kotníky. ()

Homerking

Nevýrazný, snado zapomentulený prequel k uspěšnému hororu Orphan. Isabbele Fuhrman už nám trochu povyrostla takže jsem ani neočekával že bude schopná po tolika letech zahrát tu samou Esther jako v prvním díle, tady bohužel vypadala tak na čtyřicet a obecně působila dost umělým dojmem (nejspíš díky tuně make-upu kterou na ní museli v maskérně nakydat). Příběh mi přišel dost absurdní a ne moc dobře proymšlený, hlavně trapný dějový zvrat který v mých očích odsunul tento prequel do vod průměru. ()

misar3

Tvůrci se vcelku originálně vypořádali s tím, aby vykradení zápletky z jedničky mělo vkusnou obměnu. Zase přišel hezký zvrat, ale nejvíc filmu škodí, že hlavní herečka zestárla a ačkoli se to snaží všelijak maskovat, bystré oko si toho stále všímá. ()

Olafsson

Tohle bylo za prvý, a to podotýkám že zcela díky výkonu Isabell Fuhrman, překvapivě dobrý. Za druhé dějová linka je totální, ale totální, mindfuck, víc neprozradím abych to budoucím divákům nezkazil. Jo a narozdíl od dvojky jsem tady vlastně hlavní hrdince naprosto fandil. :) ()

sharkamell

Tak na tenhle kousek jsem se vážně těšila! Zároveň jsem se snažila nemít vysoká očekávání... Nakonec musím říct, že se mi film líbil! Ten twist, který se objevil, jsem vůbec nečekala :D Občas to bylo i vtipný. Ale když jsem se přistihla, že Esther lituju, řekla jsem si: sakra, vážně? :D Nicméně velká spokojenost, těším se, až se na Sirotka 2 podívám znovu... a přesně, jak tady někdo píše, před zhlédnutím dvojky určitě mrkněte na jedničku, je tam dost narážek na předchozí díl, jsou tam detaily, který si možná ani nepamatujete, pokud ste film viděli dávno. ()

LdaVinci

Pecka, moc jsem si užil i tento prequel. Samozřejmě celková kvalita se nevyrovná jedničce a je to takový přihlouplý, ale sledovat Isabelle Fuhrman, jak manipuluje s lidmi je super. ()

Bobbyk69

Prequel známého hororu Orphan je tady. Pro jistotu jsem to zhlédla dvakrát, abych si to v hlavě více urovnala. V hlavní roli je stále ta samá herečka jako před třinácti lety, která už prostě nevypadá stejně jako v roce 2009, i když se to snažili zakrýt jak mohli, stejně v mnoha scénách vypadá v obličeji mnohem starší, a už nevypadá jako ta Ester z roku 2009. Je to sice nostalgie vidět ji zase na obrazovce, ale podívanou nám kazí dost věcí. Navíc je tu demotivující fakt, že pokud jste viděli původní Orphan, tak předem víte, jak to celé skončí, protože mnoho věcí již bylo řečeno předtím. Scéna na konci filmu, kdy Esther prochází hořícím domem mi připadá trochu přitažená za vlasy. I tak má film pár momentů, které vás překvapí, je tu nějaký nečekaný zvrat v ději, který byste asi nečekali. Trochu zbytečný prequel, vůči kterému jsem byla skeptická, protože pokračování po třinácti letech se stejnou herečkou v hlavní roli mi připadalo zvláštní, ale nakonec jsem nebyla zas tak moc zklamaná. Je tam ale samozřejmě pokles dolů vůči minulé Orphan, ale ten byl celkem očekávaný. 60% ()

tsatsiki

Na tento film jsem se moc těšil.První díl mám rád a úplně mé to nezklamalo, neočekával jsem, že to bude pecka a to se i stalo, ale příjemný koukatelný film to byl, akorát pro mě moc překombinovaný. Matka se synem zabijí dítě a pak předstírají, že to je Ester.Je to divný.Ale bylo to dobře zahrané, jen už od začátku bylo jasné, že všichni musí zemřít, jen Ester přežije, to se taky stalo.Ja bych tomu dal 60%.Rozhodně se ale na tento příběh podívám znovu a rád. ()

HanzoBureshi

Tak a je to tu, uběhlo třináct let a je tu Esther a její prequel. Nevím jak je to možné, ale Esther je s něčí pomocí pořád stejná, prostě cool. Prequelové pokračování má většinou velkou nevýhodu v tom, že znáte příběh z předchozího snímku a to je i tady, takže je jasné, že tento díl nemůže být dobrý, když většinu věcí sledujeme znova. Výjimka tu je jedna a to, že Esther tu není jediný pošuk, což docela překvapilo. Celkově jsem rád za návrat a počítal jsem s tím, co očekávat, takže lehký nadprůměr. Mé hodnocení: 6/10 ()

Skrivan

Na tenhle počin jsem byl opravdu zvědavý. Může se prequel Sirotka vyrovnat původnímu filmu? Ve zkratce: Nemůže. Trochu podrobněji: K tomu je tady na mě zkrátka až moc věcí, u kterých po mně film chce, abych jim uvěřil, ale mně to prostě nejde (ať už jde o tak snadný útěk Leeny z ústavu, nebo o to, že by tenhle ostře řezaný obličej dospělé ženské někdo považoval za dětský). Nutno říct, že s (poněkud předvídatelným) zvratem (kdy zjišťujeme, že i matka rodiny má tajemství jak ze Zoufalých manželek) se několik zdánlivých nelogičností vyjasní, zároveň ale film dostává až komediální nádech. To mě zpočátku zklamalo, ale nakonec jsem na to přistoupil a docela jsem se bavil. A co se týká herců a postav: Isabelle je rozhodně talentovaná (což ostatně ukázala už v „prvním díle“), nicméně dítě v ní skutečně vidět nedokážu a ze všech postav, které jí na to skočily, to dělá nesmírné retardy. Myslím, že na úpravě jejího obličeje si filmaři mohli dát víc záležet. Kdo mě ale svým výkonem ohromil, byla Julia Stiles, kterou jsem s tmavými vlasy absolutně nepoznal, ale naprosto mě uhranula, zejména když její postava po onom zvratu dostala nový rozměr. Závěrečná scéna à la Psycho byla pro mě příjemným pomrknutím. Ve výsledku to byla poměrně příjemná podívaná, která se ale absolutně nemůže srovnávat s původním filmem. ()

Scarecrow7

Bohužel jedno velké zklamání. S prvním dílem se to opravdu nedá srovnávat a kéž by u toho jednoho dílu taky zůstali. Dvě hvězdy přidávám kvůli hereckému výkonu hlavní postavy. Zbytek herců, scénář, celkově vše je už o ničem. Nestojí za to na to jít do kina, možná i celkově za zhlédnutí. ()

wowylgu313

Tak jsme se přeci dočkali. Máme tu druhý díl filmu Orphan z roku 2009 :) takhle, kdo neviděl ať si určitě pustí jedničku a pak teprve tento díl. Příběhově se vracíme před následky celé jedničky. Ok, nebylo to zlé, nebylo to špatné ale oproti prvnímu dílu to už nebylo už tak vyšperkovaný. Na konci nenastalo už to veliké boom :O celá ta zápletka s tou família byla trochu klišé. Nic to nemění na tom že kamera, zvuk a taková ta atmosféra Esterky tu stále byla a je velmi povedená. ()

waltosin

Skvělá práce maskerů, Esther vypadá stejně hrozně jako pred 13 lety:D Zatím nejlepší horor pro mně tento rok, sice o trošku horší než ve starším díle,ale mělo to dobrej děj, napětí se dalo krájet, i nějaký ten zvrat. 70% ()

blondboss

Tento snímok sa môže pýšiť najprekvapujúcejším "game changerom" v rámci deja vôbec. Tvorcovia to zobrali úplne od podlahy a v podstate totálne prekopali celú dejovú linku a pripravili tak pre diváka mind fuck moment prekvapenia. Isabelle Fuhrman opäť skvelá a aj práca s ňou, čoby minimálny rozdiel po 12 rokoch, dopadla na výbornú. Škoda len, že už tá post zvratová atmosféra až tak nevynikla a viac-menej to skĺzlo len do veľmi priemerného psychologického thrilleru. 55 % ()

aiv

Film který vypadá že na začátku vykrádá první díl není ve skutečnosti tak, jak se zdá. Od poloviny filmu je velmi zajímavé zvrat. ()

Nikolas__

Slabší čtyři hvězdy. Upřímně ta cesta tvůrců zachytit minulost Ester by mohla být až výborně udělaná, ale jak vidím, nic není stoprocentní. Chytal jsem na začátku docela rage, nicméně to rychle vyprchalo díky pár skvělým scénám. Ten film je tak kvalitativně rozporuplnej, a fakt netuším co mám dát za hodnocení. Funguje to pěkně jako temná, napínavá ( i když známe konec, spíš jsem měl v tomhle ohledu na mysli průběh těch situací a jak k tomu vlastně došlo) a nakonec docela zábavná žánrovka. Na druhou stranu, pro fandy prvního dílu to bude asi jen průměrná, v nejhorším podprůměrná rychlovka na odpoledne. Ale víte co ? - podle mě si to ten film actually nezaslouží. Herečka Ester už je sice viditelně starší (prokletí prequelů), ale je pořád výborná, máme tu pár skvělých a napínavých scén. U konce je to fakt dost vygradované a výtečně zpracované, i když rozhodně ne dokonalé. Ostatní herci z rodiny ujdou, celé to je ale prostě hlavně o Ester a jak se pak dostane k rodině z jedničky. Na první film to nemá ani zdaleka ale na jedno až dvě zkouknutí večer? Proč ne, bavte se, kdo se u toho nudí, tak si tam nic nenajde, ostatní fandové nebo diváci si tam něco najdou a já si tam něco našel. 70% ()

Eddemi

Proste som sa nevedela odprostit od toho, ze herecka "Esther" vyzera starsie ako vo filme, kde znazornovala dobu po tejto udalosti. A hlavne len idiot by nevidel (otec, terapeut, atd...), ze ide o dospelu zenu. Ked ti film rusi vizual, ze sa nevies ani sustredit na dejovu linku, tak proste zlyhava zaklad. Sorrko. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér