Opuštěný Mikey má sice jen 10 let, ale je schopný všeho. Vyvraždí celou svou rodinu, a aby zmátl policii, jeho čin připomíná vkrádání. Každá adoptivní rodina, ve které se Mikey ocitne, je zničená podobným brutálním způsobem. Když Mikeyho odmítne kamarádova sestra, jeho chování se stává neovladatelné a připomíná vládu teroru. (oficiálny text distribútora)

kingik

Na poli hororu to není žádná bomba, ale přesto jsem se obstojně bavil když se malý zločinec Mikey chopil sekerky nebo kladívka a jal se porcovat nějakého dospěláka. Film se snažil pracovat i s psychologií postav, ale na to neměl a tak zvolil přímočarou naturalisticky pojatou řež, kterou moralisté odsoudí a hororový divák si ji napoprvé docela užije i když už se k ní pravděpodobně vracet nebude. ()

eraserhead666

V případě filmových příběhů o horrorových spratcích je minimálně větší půlkou úspěchu sednoucí obsazení hlavního dětského padoucha. V případě Mikeyho jedna z nejpovedenějších věcí. Ten hajzlík sedí perfektně. Což filmu hodně pomáhá, protože ač vcelku dobře herecky obsazen (od adoptivních rodíčů, přes učitele až po kost od sousedů), značně se utápí ve stereotypu (a to jak klasicky zápletkovém a vypravěčském, tak i co se týče mordů, Mikey není moc nápaditý a jede prakticky na první dobrou). Fakt, že už v půlce víte, jak to zhruba skončí, už vlastně ani nevadí. Ale na počátek devadesátých let ještě poměrně dost slušná jízda. Docela zábavná je scéna, kdy Mikey říká, že má rád Noční můru v Elm Street, v jejímž pátém díle hrál kluk, který zde hraje jeho kamaráda od sousedů. ()

pornogrind

K tomuhle filmu mě dokopalo doporučení kolegy HorrFi za což mu děkuji. Film sice působí laciným televizním dojmem, ale myslím si že na rok 1992 se jedná o celkem vydařený počin, který táhne především představitel malýho killera Brian Bonsall. Potěšila i účast Ashley Laurence kterou hororový fandové jistě znají z Hellraiser(ovské) série. Ostatní herci jsou celkem toporní. Nepochopím buchtu co se nechá od 10iletýho kluka mlátit kladívkem. Chování postav je prostě nelogické a místy až dementní. Samotnej scénář postrádá taky veškerou logiku. Film Mikey má prostě spoustu záporů a chyb, ale i přesto si myslím, že za shlédnutí stojí. Jen je nutno pominout logickou stránku filmu, přistoupit na hru malýho killera a nepochopitelný chování postav. ()

klerik

Toto ma dostalo. Je to už pár rokov, čo som to videl, ale slušne som sa vtedy zabával. Kto chce, nájde v tom začiatok príbehu Michaela Myersa... V podstate zbierka klišé v štýle DENTISTU či OTČIMA. Malý prcek je však slušne odporný a krutý a pri skopnutí rádia do bazéna ina okom nemrkne :-) Tak trochu srdcovka... ()

YumiOkami

Psychopat? Máme Teda Bundyho juniora?” … malý mikey vraždí své adoptivní rodiče, protože ho, podle něj, již nemilují. tyhle abandonment issues má od dětství, jelikož mu jeho biologičtí rodiče psychicky i fyzicky ubližovali. připomněl mi mladší verzi ‘stepfathera’ - našel rodinu, všechny je povraždil a šel o dům dál. dostalo mě, jak na konci volal mikeyho adoptivní otec k nim domů a ptal se, jestli je tam maminka. a on se jen podíval na zem, kde ležela mrtvá a odpověděl: “Ano, je tady.” pak zapálil dům a utekl jako joe goldberg ve 3. sérii you. FRAJER! :D ()

• Když Mikey (Brian Bonsall) vystřelí po Jessie (Josie Bissett) šípem, trefí se Jessie doprostřed hrudi na její fotografii připevněné na dveřích. Když pak Jessie vychází z pokoje ven, šíp je zabodnutý na fotce nad hlavou. (CuteCudle)