Sirota: Prvá vražda

• Česko Sirotek: První oběť (viac)

Príbeh démonického dievčaťa Esther z hororu Sirota má novú kapitolu. Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je zlo v ľudskej podobe, má množstvo psychických porúch a vo svojich tridsiatich rokoch vyzerá ako dieťa. Jedného dňa sa jej brilantným spôsobom podarí z blázinca utiecť a rozhodne sa naplniť svoj rovnako dokonalý plán. Odchádza do Ameriky, kde sa vydáva za stratené dieťa Esther z bohatej rodiny. Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do nervydrásajúceho súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom. (Bontonfilm SK)

DavidHolub

Dost jsem se těšil a zklamaný nejsem. Orphan: First kill má totiž dost zásadních plusů: 1) Stopáž byla naprosto vyhovující 2) Zvrat, který opravdu dost překvapil a změní, tak úplně průběh filmu 3) Přibyl humor 4) Julia Stiles - Bylo vidět, že jí tato role opravdu sedle, zahrála to skvěle 5) Dost povedené finále. Upřímně jsem i dost rád, že se Bellovi konečně (kromě The Boy) povedlo natočit velmi kvalitní snímek. Už tam byly nějaké spekulace o 3. Dílu, což mi přijde jako blbost, myslím, že po tomto povedeném prequelu už by od toho měli dát ruce pryč. 8/10 ()

Warhorr

Moc jsem od toho neočekával, tudíž jsem ve finále vlastně i spokojen. Tento prequel sice díru do světa jako díl první neudělá, nezařadí se ani mezi letošní nej mainstreamy, ale jako jednohubka je to v pohodě. Nejvíce mě zklamalo, že Bell si připravil, pro někoho, zajímavý twist,  jenže já to tak nějak tušil a na škodu se to i vyplnilo. V tomto hororu prostě záporákovi fandit nechcete. Škoda, že se to nesvezlo více na vlně jedničky. ()

Flopik

Patrím k ľudom, ktorí z jednotky neboli nejako odvarení a podobne tomu tak je aj pri dvojke. Začiatok je dosť nelogický, neskôr sa to však celkom dobre rozbehne. Pozerá sa nato fajn, ale jednotka bola rozhodne lepšia. Najväčším plusom je rozhodne zvrat v polke filmu, ktorý som teda ozaj nečakal. Paradoxne potom to však ide skôr z kopca. Horor rozhodne ani pri najmenšom. No a koniec je už klasická naháňačka, ktorá ani nie je napínavá, pretože nemáte komu fandiť.  Nie je to zlý film ale mňa neohúril. ()

Janko_Vlyrd

Žiadny prequel, ale skôr doplnenie skvelého originálu, ktoré v konečnom dôsledku nebolo potrebné. Ani neurazí, ani nenadchne a celé to zachraňuje Isabelle Fuhrman, ako "malá" Ester a "zvrat" niekde za polovicou filmu. Prostredie a atmosféra sú zvládnuté dobre. Zvyšok nič moc. ()

Aurus

10/10. JE TO TAM! Podle traileru jsem doufal perfektní horor a dostal jsem skoro Masterpeace! Samozřejmě to nemá na první díl ale jde o velmo perfektní horor který každý musí vidět. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

warrenur

Trvalo mi par sekund, kym som spoznal Juliu Stiles z "10 things I hate about you", ci postavu blondavej smutnej agentky z Bourna. Potesila. Uvod s nasou "Leenou" bol predvidatelny a teda ma moc neprekvapil. Akurat ten nazov filmu je zavadzajuci, pretoze ten "First kill" tazko identifikovat. :)  Ako sa robi patranie po utecencovi vonku pred zariadenim, z ktoreho utiekli? V Estonsku sa asi nerobia. :) Zamrzi i ten zahmleny kamerovy filter. Niet nad "bezfiltrovost" jednotky. Vsade, kde "slecna" pride, ma klavir, platno. Ok, zvrat u detektiva ma prekvapil. Podarena rodinka, ale posobilo to nevierohodne. Nasledne som vsak vdaka tomu zacal fandit a teda sa i bavit, ako koho "dievcatko" eliminuje. :) Pobavila 'smoothie-pomsta'. Vyrazne slabsie a deravejsie ako jednotka pred 13timi rokmi. Obcas je vidno, ze i samotna predstavitelka Isabelle Fuhrman ma uz 25, ale nerusi to. Rozhodne odporucam si pozriet najskor prvy film. Toto ma sklamalo a zanrovo je to thriller, urcite nie horror. 38% Neoriginalny cajik. ()

Bozvav

Když si báječnou psychopatku vezme báječná psychopatická rodinka, v čele s narcistickou vražednou matkou a zjevně sadistickým rozmazleným synáčkem, kde jediný relativně normální je poněkud natvdlý otec, nemůže to dobře dopadnout. Nicméně americký magor zjevně nedosahuje takového umu, jako ten východní, takže mrazem a post komunistickým režimem zocelená Leena si nakonec s rodinkou hravě poradí. o proti jedničně méně zajímavé, jednotlivé charaktery nejsou moc dobře vykreslené a jak to dopadne víme, neb konec vlastně známe. Jo vzít si něco z útulku je vždy o ústa, v tomto případě přímo doslova. Za mne 55%. ()

domirovec

That's the story of.. That's the Glory of Love.. VAROVÁNÍ - TATO RECENZE OBSAHUJE LEHKÉ NÁZNAKY OTRAVNÝCH SPOILERŮ, BYLI JSTE VAROVÁNI! Orphan: First Kill je konečně tady, přesněji je venku už 8 dní, tedy v době psaní této recenze. A ještě před tím, než se zde pořádně rozepíšu, tak bych chtěl jenom poznamenat, že se ANI TROCHU nestydím za své plné hvězdičkové ohodnocení, protože řešit a kritizovat film pouze na základě toho, že se ve scéně č. 69 objeví malá vráska pod okem na obličeji od Esther, následně pouze na základě tohoto detailu založit celou svou recenzi (omlouvám se ti Psychore a nijak se tě nechci dotknout, ale co jsi to proboha vyblil za recenzi? Jsem rád, že mě máš v oblíbených tady na ČSFD, tedy alespoň do teď jsi měl, ale do háje, co jsi to tam napsal?) Takže abych na toto menší, a očividně dosti problémové téma řekl svůj názor, tak mne osobně vůbec Estheřina vizáž nevadila a nijak mě nerozptylovala. Ba naopak :-). Nicméně, bezchybný film to také není, to samozřejmě ne. A to říkám dokonce i já, hlavní Orphan expert na celém českém internetu :) Jako první bych rád řekl, že se První Vraždička vůbec nemůže vyrovnat s prvním filmem. To však ale zároveň není ani tak moc mínus samotného snímku, protože se film jednoduše vydává trochu jiným směrem, než je každý fanda prvního Orphana zvyklý. V ''prvním'' díle jde spíše o psychologii a dopodrobna promyšlené geniální rozhovory mezi postavami a následně extrémně chytré zrealizování jejich rozhodnutí. Orphan: First Kill je naopak slasher, který trochu čas od času rýpe do původního magnum opusu od Jaume Colleta-Sery, aneb praotce celého příběhu od Esther. Ve filmu je hned na Estherčiné cestě do jejího nového domu scéna, která se až nebezpečně podobá jedné z ''prvního'' dílu. I přesto, že však předem víme, nebo alespoň můžeme tušit, jak to celé dopadne (a že to nedopadne zrovna nejvíc květinkově a šťastně), tak nás najednou někde v půlce stopáže film kopne mezi hnáty a hodí na nás dosti povedený twist, který jsem ani já, dříve zmiňovaný Orphan expert nečekal! Dokonce jsem z toho až spadl ze stoličky.. Je totiž velmi pěkné vidět, že i u filmu jako je Orphan se dá vymyslet něco nového a zajímavého. Hned po tom twistu si totiž uvědomíte, že Esther asi není ta jediná a největší mrška, jak byste si asi mohli myslet. Další věc - černý humor. Tady se nám začínají dávat do pohybu problémy, které by se radši pohybovat neměly.. Čas od času jde totiž vidět, že tvůrci neví kam mají skočit jako první. Jelikož já, jakožto profi vesnický vidlák moc dobře vím, že být jednou prdelí na několika místech je docela těžké. I přesto však došlo ve filmu na pěkné momenty, u kterých se prostě ubránit smíchu nedalo, jako např. Estherčiny vypadávající zoubky (!) nebo Estherčino řádění za volantem maminčiného ukradeného autíčka (nekuřte za volantem děti :-) ) Je příjemné zasmát se totiž u filmu, jehož ''první'' díl měl k humoru možná až moc daleko. Pak jsou zde ještě nějaké menší nedostatky, jako třeba Estherčin útěk z psycho-léčebny, kde měla Estherka štěstí na ty nejvíce slepé stráže všech dob. To už ani nemluvím o tom jednom z nich, který si myslel, že jenom dostane od Isabelle Fuhrman pusinku.. no a hádejte jak skončil.. poradím vám, neskončil moc dobře. A ani pusinku nedostal! Jaká to smůla! Já bych ji rád také dostal, ale kdyby mě takhle ta mrška lákala do své cely, asi bych utekl! Za zmínku v kategorii Esther má kurevsky velké štěstí také stojí poslední scéna, ve které se Estherka prochází skrz hořící dům, jako by se nechumelilo. A ani vlásky se jí nezažehly! Negativita stranou - Na konec bych chtěl totiž také rozdat nějaké ty pochvaly, přičemž ta první a největší je samozřejmě pro půvabnou Isabelle Fuhrman, aneb nejméně obsazovanou herečku, která by si zasloužila Oscara za každou její roli. A druhá směřuje rovnou k Williamovi Brent Zvonečkovi, který konečně natočil dobrý horor (zároveň s jeho Chlapcem z roku 2016). Tohle je hodně dobrý film a pro mne pravděpodobně horor roku (vím, jsem divnej, ale co už).. mimochodem, chudák krysa.. nezasloužila si skončit ve Smoothie. (Edit: verbal se topí v odpadu ! ale néé ! jak příšerné ! jak to jenom ten zlej slovní mládenec moch udělat ! :šmutnýsmajlik:) 5/5 () (menej) (viac)

kkarx

Začátek je dobrý a Isabelle je přímo ďábelská a pak je tu jeden velký zvrat, ale je to příliš vykonstruované a neuvěřitelné, až je to skoro tak trochu parodie na první díl, který v mnohém kopíruje. Pokud si někdo myslí, že ten jeden zvrat dělá jiný film, tak tomu tak bohužel není. Spíš to působí lacině a zakrývá to neschopnost tvůrců přijít s něčím  skutečně novým. ()

Rathalos

Uz od sameho zaciatku,ked som sa rozhodol si pustit tento film bolo jasne,ze jednotku z roku 2009 to tromfnut nemoze,to je takmer nemozne,no vyrovnat sa jej moze,ale nestalo sa tak,bolo to o nieco slabsie,no vobec nie som sklamany,prave naopak,uz len kvoli herecke Isabelle Fuhrman to stalo za to,sledovat ju je ozaj zazitok,ma jednoducho velky talent a hlavne na rolu psychicky narusenej,ta jej proste padne ako uliata,tie jej oci a usmev su zlovestne a musim sa priznat,ze som Esther cely cas fandil,cize na konci som bol nadmieru spokojny a ak by sa v buducnosti objavil dalsi diel,uz teraz sa velmi tesim,a i ked som mal v plane hodnotit styroma hviezdami,dam protekcne pat za Isabelle Fuhrman...:-) ()

Rockerman

Nelogická šílenost, která přináší nečekaný zvrat a ten až do konce baví. Sice jsem stále občas kroutil hlavou nad těmi pitomostmi, ale rozhodně jsem se nenudil. ()

Sarrow

Kdyby z toho radši udělali hororovou komedii nebo parodii, mohl z toho být zajímavý film, ale za tuhle ultimátní klišovitou hovadinu dávám jen jednu hvězdu z nostalgie a za snahu o zajímavý zvrat, který se sice zoufale snaží do filmu vdechnout trochu racionality, ale díky kterému alespoň na chvíli hlavní postava nepůsobí jako miniaturní nalíčený Mountain. Ve skutečnosti jen více odhaluje zoufalost a snahu tvůrců zakrýt špatný příběh. ()

panvasik

bacha spoilery :) Jakoby věděl jsem, že to nebude tak dobré jako první díl, ale TOHLE! JEDINÉ  co na filmu fungovalo, byla Esther, ale už to přeci není úplně ono, pořád má svůj dětský výraz v obličeji, ale jde vidět, že už to není dítě, a to je vše.... Jsem snad jediný, kdo je tak vytočený z tohoto filmu? Ten film mi přišel tak nudný, nezáživný a neuměl pracovat s těmi postavami, kamera šedá mám pocit, že fakt film zapomněl na pozadí nebo to byl tak malý rozpočet? Jak jsem psal film, ale absolutně mi neuměl prodat ostatní postavy, které se tam objevují, hlavně co se týče rodiny.. Mám pocit, že tyhle typy hororů mi mají tu postavu prodat a mám v nich mít, takový ten pocit, že oni jsou ti dobří a musím jim fandit (což hodně slasherů neumí), ale tady se na to jaksi zapomnělo a já jsem si přál aby naše povedená vražedkyně a extrémně namyšlená píča umřela a povedený synáček, který byl přesně takový druh typka, kterého nikdo neměl rád, protože to byl namyšlený a odporný zmrd, který zabil svojí mladší sestru Esther... jediný kdo to "dokázal" nějak podržet byl tata. V poslední půl hodině jsem se těšil a vyloženě jsem fandil Esther až už ty dva zmrdy zabije a když ten moment přišel a naší hrdinové filmu umřeli, tak to byl ten nejlepší moment 1,5/10 ()

pumpkinqueen

Musím uznat, že jsem se příjemně bavila od začátku do konce, což jsem vůbec nepředpokládala. Měla jsem dost velké předsudky; přeci jen jde o prequel po asi třinácti letech a očekávat od stejné herečky, že bude vypadat ještě o dva roky mladší, než v prvním díle, je z logického i fyzikálního hlediska dost naivní myšlenka. V tomhle ohledu jsem se samozřejmě nespletla; vzhled Esther byl trochu rušivým elementem, ale dalo se to zvládnout. Takže pokud máte pocit, že tenhle "drobný detail" překousnete a smíříte se s ostrými rysy herečky a nebude se vám stýskat po dokonale kulaťoučkém a dětském obličejíku s roztomile vražedným pohledem, pak nejspíš budete spokojeni. Asi nemá smysl porovnávat s prvním dílem, protože ten je prostě daleko před tímhle. Od začátku mi něco na příběhu nehrálo, takže když přišel na řadu plot twist, díky němuž se vše vysvětlilo, měla jsem radost, že to dává smysl. Přece nechceme znovu vidět to, co v prvním díle, a tak nám tvůrci naservírovali něco trochu jiného a nevšedního. Originalitu celého příběhu mi místy narušovalo snad jen občasně prkenné chování postav, jinak to byla zajímavá a napínavá podívaná. U čehož bývám často kritická, je finále. Tady jsem byla s vlastním překvapením s jeho vyústěním spokojená, tedy alespoň co se příběhu týče. Vše se krásně uzavřelo a mohl začít příběh z roku 2009.  Ovšem tu debilní a nereálnou scénu (SPOILER), kdy si Esther kráčí hořícím domem, který je už opravdu skrz na skrz lapen plameny, s úsměvem na rtech a ani maličkatým náznakem přidušení, si mohli odpustit. Troufám si říct, že i naše zákeřná a nebezpečná Esther by se maličko zakuckala... ()

helraiser

Tak tohle pro mě bylo tedy těžkým zklamáním. Když nepočítám úvod a závěr, tak dost nuda a zápletka opravdu strašně hloupá. Mrvňavá mrcha Ester byla fajn, ale kurva ta rodina, to byl slušnej bizár. Tady nebylo komu držet palce a konec byl už jasně daný z prvního filmu. Tohle mě tedy vůbec nechytlo a pro mě hodně velký zklamání. ()

NorseSword24

Bol som zvedavý ako zo záporáka urobia hlavnú postavu a musím povedať, že sa im to podarilo. Film nepokazil prvotný film ale čo sa týka zvyšku... Povedal by som, že celkom dosť zbytočných záberov, konkrétne na zasnežené prostredie. Ďalej niektoré scény boli možno v hlave scenáristu super, ale natočené neboli bohvie čo. A prečo ten divný filter?! Áno niektoré scény vyzerali fakt dobre ale väčšinou ten vyblednutý filter to celkom pre mňa kazil. A na koniec, ten koniec. Muselo to tam byť? Tie efekty vyzerali ako na krátkometrážny film a nie na celovečerný. Otras to finále. Ale inak ma to bavilo a prekvapilo ma ako som nadržiaval hlavnej postave ktorá je fakt sviňa. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér