Sirota: Prvá vražda

• Česko Sirotek: První oběť (viac)

Príbeh démonického dievčaťa Esther z hororu Sirota má novú kapitolu. Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je zlo v ľudskej podobe, má množstvo psychických porúch a vo svojich tridsiatich rokoch vyzerá ako dieťa. Jedného dňa sa jej brilantným spôsobom podarí z blázinca utiecť a rozhodne sa naplniť svoj rovnako dokonalý plán. Odchádza do Ameriky, kde sa vydáva za stratené dieťa Esther z bohatej rodiny. Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do nervydrásajúceho súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom. (Bontonfilm SK)

Nedos.

Kouzlo z jednicky je totalne pryc. Vsichni se tam chovaji jak blbci a protoze jsme videli jednicku, tak vime jak tohle nemuze skončit. Dalo by se to natocit daleko lip, ale tady ten pribeh nekdo brutálně odflakl. Za me naprosto zbytecnej film. ()

Dalajlada

Musím uznat, že "pokračování" se povedlo. Zvrat mi poměrně dosti vyrazil dech. O horroru se od určité chvíle nedá ani moc mluvit, ale naštěstí není film zbytečně dlouhý. Fandit vrchnímu záporákovi mi pak přišlo trochu zvrácené... ()

frostbite

Ani neviem za čo je tá jedna hviezda…možno za nápad na dejový twist…ale inak sa ťažko v tejto zlátanine hľadajú pozitíva. Tupé postavy, primitívne, stokrát videné výrazové prostriedky a do toho Esther, ktorá sa nejako nedokáže držať svojho osobnostného profilu. William Brent Bell však bez pochýb má talent…talent natočiť horror, ktorý pôsobí, ako svoja paródia…Uff. ()

GeorginaAnne

A titul matka roku získává... Patricia Albright! Vcelku vypočítavá mrcha a manžel nemá ani ponětí?! To se mi nezdá... A že nepozná, že to není jeho dítě?! Jiné proporce obličeje a o chybějícím znaménku (či to byla piha nad tím obočím?!) ani nemluvě., je fakt divné... Orphan z roku 2009 je za mě hodně dobrý film, sice má několik much ale celkově to je o level (i dva) výš než tohle... Tím, že v "jedničce" měla Esther temnější minulost, to dodávalo filmu "hororovější" nádech a osobně jsem neměla potřebu se o minulosti Esther víc dozvědět, prequel je pro mě tedy spíš zbytečný, což je škoda, nápad zajímavý ale zpracování pokulhává. Za mě to jsou 2* a to s přimhouřenýma očima. ()

Hornet.CZ

49% / Jednička byla docela dobrý horor plný nejistoty okolo dospělé/nedospělé Esther, nyní však přichází film o jejím původu, který se paradoxně jmenuje "First Kill", ačkoli hned na začátku je zmíněno, že Esther již zmrzačila či zabila jednu rodinu v Evropě, což tedy znamená, že o její první vraždu asi nepůjde když je naznačeno, že možná někoho zabila už předtím. Celkově je tento film dost nudný a špatný, ničím nevyniká, tedy skoro ničím, zvrat který se odehraje mezi nevlastní matkou, bratrem a Esther je opravdu dosti osvěžující, jenže spolu s hudbou a techinckou stránkou filmu jde o jediné větší plusy. Protože, jak jsem již zmiňoval, tak jinak jde o dost průměrný (někdy i podprůměrný) film, kde příběh je mimo jedné části extrémně předvídatelný a nudný. Každopádně rozhodně nedoporučuji, z kina jsem odcházel s mírným znechucením a na cokoliv dalšího spojeného s tímto již s jistotou nepůjdu, za ty peníze v tom smysl fakt nevidím. ()

Nellaron

V prvom rade nejde o horor. Ide skôr o psycho drámu, v ktorej sa zo zloducha stáva obeť. V strede filmu dochádza k hlavnému dejovému zlomu, po ktorom film už len dopozerávate. Odhliadnuc od nelogičnosti správania postáv a náhod, vo filme úplne absentuje napätie alebo strach. ()

Hexx

Po naprosto vynikající jedničce jsme se po více jak deseti letech dočkali druhého dílu, resp. "nultého". Rozhodně je na místě říci, že ani druhý díl se za sebe nemusí stydět, byť je to již o skok slabší počin a zejména už víceméně předvídatelné. Ester si bláznivě jede to své, solidně se rozvíjející děj dává v divákovi rozvinout napětí. Snad jen musím vyčinit podivnému "chování" matky, která de facto poskytne Ester vše potřebné k tomu, aby se v rodině mohla rozvíjet dle svého pekelného stylu, za což samozřejmě zaplatí cenou nejvyšší. ()

lineker

Malou, velkou Esther se pro tentokrát rozhodli tvůrci umístit do rodinky, kde narazí na velmi slušnou konkurenci. Inu idea dobrá, ale zpracování strašně tahalo za vkus hororového diváka. O horor totiž vůbec nejde, First Kill je pouhým krimi-thrillerem s několika explicitními okamžiky. Žádný hlubší zážitek se bohužel nekonal a i Isabelle Fuhrman bych si nyní s desetiletou holčičkou nespletl. ()

Dakota1978

Ač nerad, uděluji pouze 3* a moc mě to mrzí. Chvílemi to mělo atmosféru, ale jinak nic extra. Filmaři, maskéři, dablérky a kamera odvedli skvělou práci, aby nám v mezičase dospělá představitelka působila zase jako dítě a nevyznělo to "trapně". Spousta nelogičností a absurdit jako např. vraždy drobné "ženské" postavy apod. Moc jsem držel palce, aby se vyvedlo na 1*. Ne že by to bylo úplně nekoukatelné, ale žádný zázrak se nekonal, tedy alespoň ne u mě. ()

ArdeliaLortz

Hele, dobrý. Julia byla snad větší magorka a naprosto božská. Zápletka jednoduchá, děj celkem předvídatelný, ale překvápko bylo. Jako odreagování v "karanténě" s tříletým dítětem s neštovicemi, bezva únik mimo realitu. Akorát doufám, že už tohle téma nebudou dál dojit, podle mě už není co a byla by to škoda, pouštět se do třetího dílu. ()

H3D_kRu odpad!

tak tohle se nepovedlo, předchozí díl byl originální a i skvěle natočený, tohle je tak umělý že se na to skoro nedá dívat, je to ploché, trapné a herečka už opravdu nevypadá jako dítě. ()

Nikol45

Na začátku filmu jsem si říkala á to je jak přes kopírák jedničky, ale není tomu tak. Tady záporáci byla hlavně matka a její synáček. Chvílemi mi to přišlo až komické. Dávám slabší 3* a to za Esther která opět nezklamala ()

milan.opava

Tesil jsem se moc na druhy dil.Bohuzel hodne zklamal.Zadne napeti,ani dobre herecke obsazeni.Myslim ze na timto dilem vse zvela pohrbili.Cloveku to chvilemi prijde i jako parodie na horor.Zacatek navnadi a od pulky nuda,nuda ,sed ()

MichalZL

Prvá polovica filmu je veľmi solídna, skoro dosahuje úroveň jednotky. Jasné, že zápletka je trochu postavená na hlavu ale vďaka solídnej atmosfére a silno znepokojujúcej Esther som sa naozaj bavil. A potom príde ,,zvrat", po ktorom začne celý film pôsobiť ako paródia na originál. Dovolím si povedať, že moja tolerancia nezmyslov je pri hororoch naozaj vysoká, ale tu už hlúposť scenára presahovala všetky medze. Film viem teda najlepšie popísať ako zábavný ale hlúpy horor bez kúsku napätia ale zo silnou atmosférou najmä v prvej polovici. ()

cores

Pane Bože, to byl snad "nejtupější" horor, který jsem kdy viděl! Sám sobě se divím, že jsem to dokoukal. Tak stupidní chování všech postav a tolik nelogičností jsem snad pohromadě ještě neviděl... ()

mart93

Kdyžby jí teroeticky bylo furt 10, byl by to asi dost šikovnej puclík do skládačky.. mladší bráška the best jedničky. Ale vzhledem k tomu, ač se tvůrci snažili, bylo vidět že už je starší. Těžko jim to zazlívat.. To se prostě zamaskovat nedá.. Leda by to udělali počítačem jak avatara. Musím pochválit že zápletka mě příjemně překvapila.. a konec pěkně zapadl k prvnímu dílu. Ale reálně je to spíš Béčkovej film ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér