Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

andrewXx

Po extrémne fádnej dvojke som sa obával, že táto séria je mŕtva. A ona sa len potrebovala oprostiť od svojho otca Rockyho. Michael B. Jordan to celé zobral do vlastných rúk, čo rozhodne nebolo jednoduché. Divoká karta však vyšla a tento famózny režisérsky debut dokazuje, že Stallone si nemohol vybrať lepšieho nasledovnika. Presne takto sa robí nová generácia boxerskej drámy pre dnešné publikum. B. Jordan si necháva čas a poctivo buduje atmosféru. Nikam sa neponáhľa, nadhadzuje zdravé emócie a predvádza perfektný direct rodinnej drámy a športovej skoro biografie. Je tu dusná atmosféra, rivalita, testosterón, uveriteľný príbeh a vlastne všetko, čo by ste od takejto žánrovky čakali. A možno aj viac. Osobitne musím vyzdvihnúť aj výborný zvuk s Dolby Atmos, ktorý necháva dunieť každý úder a rapový soundtrack s ním znie sakramentsky dobre. Fenomenálny výkon Jonathana Majorsa ako antagonistu ani nekomentujem. Z toho chlapa išiel prirodzený strach snáď v každom zábere. Je to fakt frajer a totálne som mu to zbaštil. Za mňa teda maximálne príjemné prekvapenie, na ktoré treba ísť do kina. ()

Lykr

Vymazat Rockyho znamená vymazat veškerou minulost a všechny zážitky, které diváci prožili. V Rockyho filmech vždy existovala rovnováha mezi silou a slabostí a tady chybí ta správná vyváženost. Jednoduše mi to nepřijde jako z filmu Rocky/Creed. Je to zbytečtě přehnaně temnější, naštvanější, mizernější a mnohem, mnohem méně zábavné. Ale nejhorší ze všeho je, že se o žádnou z postav prostě nestaráte, protože vás prostě vůbec nezajímá. Pokud jde o souboj a způsob jakým je natočen, je s velmi těžkým CGI a působí více vzdáleně od reality než ostatní filmy. A poslední věc - další díl Creed bude o dceři. Za 2 roky to bude o 16 let později a ona bude první hluchá černá ženská mistryně světa......smutné. ()

david141474

Sakra, tak tohle bylo skvělý! Díky nepřítomnosti Sylvestera Stalloneho teda Rockyho jsem si myslel, že tento film nemůže za žádnou cenu uspět. No a solidně jsem se mýlil. Tento film stojí na vlastních nohách. Nepřítomnosti Rockyho si sice všimněte, ale buď vám to bude jedno a povznesete se nad to a nebo vám to bude vadit a film zašlápnete do země s tím, že se na to už nepodíváte. No a já za sebe musím říct, že stojím na té první straně. Byl jsem na Dolby Atmos, no a musím říct, že kdybych byl na obyčejným 2D, tak by to nemělo takový grády a zvuk. Všechny fighty byly skvělý a skvěle natočený no a samozřejmě, že ten nejlepší byl na konci během bitvy o L.A. Jonathan Majors byl skvělej a takovej potřebnej svěží vánek pro tuto ságu. Tohle jsem potřeboval vidět, situaci kdy se proti sobě utkají Killmonger a Kang. Finální fight byl dobře natočen jen mě celkem nasralo nebo spíš překvapilo, že oddělali fanoušky a vlastně všechno a dali tam tu klec. Nebýt tam tohohle bylo by to ještě o něco lepší. Debut Michaela B. Jordana byl solidní a dost se pod ten film podepsal. Navrátili se zde nějaký ty známý postavy. Film byl nějakej krátkej, bude to hlavně tím, že to je nejkratší díl z trilogie. Děj mezi Adonisem a Damienem byl skvělej a jejich finální scéna je velmi silná. Tréninková montáž taky nebyla vůbec špatná jak se říká. No a soundtrack byl prostě skvělej. 9/10 I bez Rockyho si to zaslouží tuto známku. (Olympia - 10.3.2023) ()

Grimaldi

Po slabší dvojce a ohlášené neúčasti Stallona jsem se o výsledek třetího Creeda dost bál. Naštěstí byla má obává hereckým i režijním talentem Michaela B. Jordana rychle zadupaná do země. Film je díky němu moderní, má spád, ale hlavně má skvělého záporáka v podaní Jonathana Majorse. Nebýt některých tvůrčích rozhodnutí o podobě a průběhu finálního střetu, byl by tento Creed na plném počtu hvězd. I tak má ale můj obdiv a případnému dalšímu pokračování se už vůbec nebráním. ()

ElisR

Film o Rockym miloval snad každý...v dnešní době ho nahradil Creed a vůbec to není špatné! Dvojka mě asi bavila ze všech tří dílů nejmíň, ale trojka tu bilanci zase narovnala! Krásný příběh, skvělé scény (a to i ty z ringu, kde se konečně soupeři oproti Rockymu kryjí :D ), peckový soundtrack. Tenhle film má všechno co má mít! ()

Kucca

Po hodně dlouhé době jsem se opravdu těšil na film o boxu. Rockyho ságu zná snad každý a ikdyž některé díly byly slabší a některé silnější – pořád to byla podívaná podporovaná skvělou hudbou Billa Contyho. Tento extrakt o který se na režisérském štokrli pokouší MBJ je opravdu strašný. Jediné, za co dávám 2 hvězdy jsou opravdu skvěle natočené souboje v ringu. Příběh bych přirovnal k trávení slona – 10x vyzvracený a přežvejkaný sajrajt, který nikdo nechce jíst. Sorry, ale znal jsem příběh ještě dřív než se stal. Totálně předvídatelné. MBJ hraje Adonise jako poleno (možná byl přepracovaný a na hraní mu nezbylo moc sil). Citová linka s hluchoněmou dcerou, která šikanuje spolužáky mi byla vnucována každý 10 střih a se mnou to ani nehlo – prostě nuda a šeď. Ubohý pokus hrát na city diváka, který vůbec nefunguje. Filmy většinou dokoukávám, ale toto jsem vypnul v půlce. Omlouvám se všem, kteří jsou skalními fanoušky Creeda, ale je za mě celý špatně. ** za souboje a kameru a taky Jonathana Majorse, který hrál ze všech nejlíp. ()

tomino28

Režie se poprvé v sérii ujal sám ústřední hrdina Michael B. Jordan a servíruje nám více toho samého. Což není nutně špatně, úroveň od jedničky poklesla jen mírně a stále se jedná o kvalitní podívanou pro všechny, co rádi sledují bitky v ringu (i mimo něj). Je ale třeba dodat, že děj je tak předvídatelný, jak jen může být, a od začátku víte, k čemu celý film směřuje. Je tedy jen na vás, jestli se chcete účastnit té cesty k předem danému cíli. ()

bonovox

Trojka Creeda už nemá nejaký moment prekvapenia a citeľne tu chyba aj Sly. Jordan ako režisér ale vie zaujať kvalitnými scénami z ringu. Celkovo slušný priemer 60% ()

Ace.A.T.L.

No, nevím k čemu tenhle film byl. Zkoušet znova ukázat něco, co už bylo v Rockym. Je to celý holt podle dnešní doby. Když už máme černýho spider-mana, tak proč ne černej film o "Rockym", že? Opravdu to nepřineslo nic novýho a jen to vykrádá původní myšlenku tohohle příběhu. Ještě že se nenechal ukecat Stallone. Váhal jsem, jestli do toho jít, když tam "srejda Rocky" neni a potvrdilo se mi, že jsem se na to koukat neměl. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Grázl83

Velmi hloupá zápletka, navíc hodně předvídaná a celkově je scénář špatný se spoustou klišé. Jinak nic nového a vzhledem ke své délce to i dost nudí. Ztráta času. ()

Heywood

Po všech těch "boxerských" filmech bych čekal něco nové, překvápko, cokoliv. Tohle byla očekávaná nuda, vůbec jsem se tím filmem nesžil. Sympatie herců to nezachránily. Sly mi nechyběl. Ale jsou -li Postradatelní 4 opravdu postradatelní, tak Creed III je stejně postradatelný. Zůstávám na 40%. ()

Mrsina

Na poprvé si člověk říká, že je tam až moc rodinného dramatu a chybí tomu taková ta klasická špína a poctivá tvrdá práce, sáhnutí si na samé dno a znovu nabyté pevné odhodlání, což je neustále opakující se klišé, které ale však vždycky funguje. Ale na druhou stranu přijímám tohle odlišné zpracování, které nakonec není vůbec na škodu. V době, kdy dostáváme neustálou prázdnotu všeho stejného, je příjemné vidět film, který se rozhodl jít jinou cestou, jak jeho předchůdci. Michael jako režisér odvedl dobrou práci, taky se mi líbily některé kamerové záběry a musím pochválit i ten čistě osobní boj, který byl ztvárněn bojem ve vězení bez diváků. ()

13Maty13

"There's only one way he will listen."     /// Creed se musí postavit na svoje vlastní nohy a obejít se bez Rockyho. A Jordan to zvládl na jedničku! Všichni jsou úžasní a Jonathan Majors je skvělý záporák, z něhož jde respekt nejen v ringu. První půlka filmu šlape na plný otáčky a je to čistá zábava to sledovat. Ovšem druhá půlka mi přišla trochu zkratkovitá a nejspíš se dost stříhalo. Ale finální střet bylo něco neuvěřitelnýho. Zábavné a skvěle sportovní drama a pokračování série.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

Jaroslaw

7,5/10 Upřímně jsem nevěřil,že by mohl třetí Creed stát na vlastních nohách  a obejít se bez Slaye a Jordan v roli režiséra také nebudily důvěru,ovšem výsledek dopadl fakt dobře.Nový Creed přináší tentokráte osobnější linku v podobě kámoše z minulosti a skvělého záporáka,kterého si Jonathan Majors neskutečně užívá,plus si osobně myslím,že co  se týče soubojů,nabízí třetí Creed ty nejnápaditější v celé sérii.Zkrátka a dobře emočně hodně silné sportovní drama,které dokazuje,že bez Slaye to jde a značka má do budoucna fakt velký potenciál,pač v dnešní době mi sportovní dramata fakt chybí. ()

DIATOR05

Creed III je dalším pokračováním pomyslného universa Rockyho a je to první film, ve kterém nevystupuje Sylvester Stallone jako Rocky Balboa. Tento snímek jako pokračování funguje úžasně, funguje skvěle také jako samostatný snímek dokonce i jako hrané sportovní anime. Kdybych to měl srovnávat s dle mého názoru nejlepším Creed filmem dvojkou, tak po stránce dramatu a příběhu bych se asi přiklonil k snímku, který druhý v pořadí Creedovy trilogie. Neberte mě ale za slovo, protože to, co bylo na tomto filmu úžasné byl "záporák" starý kamarád z dětství Damian, kde zjistíme, co se ve skutečnosti stalo a vlastně nám to i dává další a jiný pohled na to, jak a proč se Creed vypracoval v boxu tak vysoko. Damian potká Creeda opět po dlouhé době a vy za celou tu dobu, kdy spolu mluví jako kamarádi, jen čekáte až se něco zlomí a celé se to zhroutí. Tudíž v každé scéně, kdy se spolu baví, je extrémní napětí a vy si říkáte, že každou chvílí k tomu už musí dojít. Také nesmíme zapomenout, jak Damiana Andersona zvládl neskutečně dobře zahrát Jonathan Majors a samozřejmě i Michael B. Jordan byl vynikající ve své roli Adonise Creeda. To, co podle mě byla špička tohoto filmu a je to to nejlepší, co jsme od Rocky/Creed filmů dostali, je akce. Ta akce v ringu byla za mě možná až dokonalá, já jsem si jí užíval každou scénou, nádhera. Co mě bohužel trošku zklamalo byl samotný uspěchaný konec, moc to neseplo a bylo to spíše nucené. Dále trénink na hlavní a závěrečný zápas byl stejný jako ve dvojce, ale znovu uspěchaný a horší. Celkově bych řekl velmi povedený snímek a ta akce to nese až do nebes, ale i tak mohlo to být samozřejmě o kus lepší. Já jsem si to velice užil, možná jsem zaslepen nápaditostí soubojů v ringu, které neznám a přijde mi extrémně originální, ale dávám tomu 8/10. ()

Dusty56

Nejhorší Creed a mám pocit, že tahle série se pro mě z ničeho nic stává nezajímavou. Neseděl mě vůbec příběh (jedna ze slabších zápletek v Rockym a Creedovi), jeho protivník (ten mi totiž byl docela sympatickej a já se přistihl, že fandím jemu místo Creedovi), box (zápasy v Rockym byly daleko víc promakanější, tady do sebe jen mlátí a na konci se sejdou v šatnách, v Rockym I oba skončili v nemocnici) a ani obsazení (Thompson mi nikdy nebyla sympatická, B. Jordan mě tady dost štval a moc jsem tomu jeho představení nevěřil, jediný Majors mi seděl). Ve výsledku průměr, což je u takového filmu promrhaný potenciál. 55% ()

Destoroyah

Prvý film Creeda ktorý stojí na vlastných nohách a zaobíde sa aj bez Rockyho. Teraz tu máme naozaj osobný konflikt ktorý bol naozaj dobre prezentovaný. Prvý film Jordana ktorý si vedie naozaj dobre a to inšpirovanie ktoré si zobrali od Anime pracuje úžasne a nesmierne ma to bavilo od začiatku do konca. Perfektné práce z kamerou a výborné scénky filmu dodávajú atmosféru ktorú Creed má mať. Ten záverečný súboj sa mohol zaobísť bez falošnej cely alebo ako to nazvať. Aj keď Rocky mi tu trocha chýbal tak za mňa je to naozaj solídne pokračovanie ktoré to zvládlo na jednotku. Bravo! HODNOTENIE: 8/10 ()

Sopholojong

Sly chyba... Velmi! Prva polovica, plna ukazkovej US rodinky (hluchonema dcera, chapajuca matka, "vsetko manazujuca" manzelka), moralit, hladania miesta "na Slnku" po dosiahnuti vsemozneho vrcholu a nastupu ukazkoveho zaporaka, sa vezie skor v ranku schematickych sportovych "dramat" na jedno pouzitie, nez precizneho doplnania znameho univerza. Potom vsak pride suboj Chavez vs. Dame a Jonathan Majors zacne predvadzat nieco ako zaporaka roku (tie jeho ksichty a pohyby). Nastane intenzivny sportovy bijak, Jordan zacne rezirovat lepsie ako Coogler (paradny napad zapasu bez obecenstva, len hnev oboch boxerov v tichom okoli) a divak skoro odpusti podraz neobsadenia Rockyho do "rockyovskeho" univerza. Skoro! 7/10 ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)