Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

blackJag

První film ze série o Rockym bez Rockyho a Stallone jen v titulcích u produkce, tak to je zklamání. No jo no, je tam jakási historie s bří Winklerovými, asi už to nešlo překousnout, budiž, Creed bez Rockyho, zvykejme si... Co velice k filmu, přiznám se, že jsem čekal větší pecku, má sice své momenty, např. inovativní způsob přístupu k zobrazení boxu, na druhou stranu konceptu ROCKYHO III šlo využít i lépe, ne? Dost se tlačí na pilu ohledně rodinného dramatu a někdy je ta hra natolik hlasitá (obrazně řečeno), že úplně přehluší (řečeno ještě obrazněji) to, proč jsme se tu sešli především. 65% ()

drackula

Skvele zahraté, zrežírované, má to atmosféru a štýl. Scenár je ale veľmi priehľadný a nepriniesol jediný zaujímavý a nečakaný zvrat. Ako celok je to ale kvalitné "remeslo z ringu", kde ma najmä spracovanie záverečného súboja naozaj bavilo, ale všetko išlo podľa očakávaného plánu a tak ma to na zadok neposadilo. Je to ale stále mimoriadne kvalitný film, ktorý dôstojne pokračuje v generačnej boxerskej ságe. 80% ()

blackkocour

Jelikož moje silná stránka nejsou koníčky, záliby, dělání něčeho užitečného, ba ani píchat holky, a porno je už takové mdlé, tak Creed trojka se zdá jako skvělá volba. Už celá myšlenka zotavit Rockyho sérii do nové černé barvy, jen aby si studio vykopalo čoudící boxerskou mrtvolu, a snažilo se něco jako kardio resuscitaci, ale i malé dítě ví, že tohle není z fyzikálního a doktorského hlediska možný. Už byla chyba ze Stallona, jako Rockyho, dělat boxerskou super hvězdu, když on není ani moc dobrý boxer s dobrou fyzičkou nebo svaly, jen umí udržet hodně ran. Asi to bude znít jako ironie, když si sám Stallone tohle vrakoviště producíruje sám.. takhle, do trojky se nemontoval úplně sám, protože i italský hřebec se na to zčistajasna vysral, ale chyběl mi tu nějaký starý, sklerózou prolezlý dědek na vozíčku, co místo ran sype životní moudra jak na běžícím pásu. Jako, já mu celkem zavídím, jsem zvědavej kdy Michael B. Jordan zrežíruje ještě další pokračování, a další lapání po dechu, boxování do pytle, vyběhávání na ikonické schody, potahání pneumatik, až mu to přijde dost nekreativní, a nastane den, kdy do ringu bude fajtit jeho hluchá dcera a stoletý Mr. (EE)T. Dám ještě z lítosti třetí hvězdu, čistě jen z toho, že jsem věděl jak to nakonec dopadne. ()

kenkaku

Co tohle bylo? Creed má dceru (10 let), takže se jako “Adidas Creed” odehrává deset let po Rocky #8? Asi aby se vyhnuli obsazení Rockyho… Ale jako proč nebyl Rocky ani u odvety s “Hezounem”? Dokonce doma ani nemá jeho fotku (mezi ostatními) a ani se o něm nemluví (jen jedna zmínka o zápase Apollo vs Rocky). Dokonce se i přestěhoval přes celé Spojené státy… (místo legendárních schodů běhá po Hollywood hills). Což je přiznávám asi jediné co dává smysl (minule se o tom mluvilo). Ta scenáristická křeč nehrát si na Rockyho #9 (a zbavit se Stalloneho) je až bolestivě znát. Ani na pohřeb že by nepřišel!? No a když přehlédnu to skandální tabulkové selhání (běloši by se dali počítat na prstech jedné ruky a asiaté se ve filmu nevyskytují vůbec), film se věnuje většinu času jakémusi duševnímu bebí z minulosti a to na co jsem se nejvíc těšil (zápasy a příprava) zde hraje minoritní roli. Prakticky za “něco” začne film stát až posledních 20 minut, což je ze stopáže hodina a 3/4 celkem málo. Pak ten fail s herci (mladší hraje staršího, časově to taky nesedí/nenavazuje). Scénář brutální slepenec bez logiky (Drago je najednou kámoš a dokonce mu pomáhá trénovat, aby bojoval o titul místo něj?). Tohle je prostě idiocie. ()

Soweek

Třetí Creed není špatný film, ale trpí velice nepravděpodobnou a neuvěřitelnou zápletkou, která to sráží do průměrné kategorie sportovních filmů. ()

sedm.1

Sérii o Rockym miluji, ovšem s touto navazující sérií pod názvem Creed mám ale již krapet problém. Nechci tedy úplně tvrdit, jak jsem se už několikrát dočetl, že se jedná o na Rockym parazitující filmy, až tak zlý být nechci, ale možná na tom i něco bude, jelikož těch společných prvků tu není vůbec málo, já bych to ale spíš už celé označil za jemně unavený materiál, kterému dochází dech a především nápady. Každopádně úplně poprvé se divák musí celý film obejít bez samotného Stallona, a za mě je tu ta jeho absence skutečně znát, přeci jen totiž to jeho charisma a vůbec i přítomnost toho hodně zachraňovala a upřímně, Michael B. Jordan mu nesahá v žádném ohledu ani po kotníky, takže na jednu stranu chápu, že se chtěli již tvůrci od postavy Rockyho zcela distancovat a jít novou cestou, ale na druhou stranu opakuji, bez Sylvestera už to prostě není ono. Herecky to tu tak alespoň krapet pro mě překvapivě zachraňuje Jonathan Majors, kterého jinak nemám vůbec rád, tady ale svou postavu po všech stránkách zvládl na výbornou, především v dramatických scénách je velmi přesvědčivý a právě jeho výkon možná vůbec nejzásadnějším způsobem tahá celý tento díl nahoru. V zápletce jinak jednoznačně převažují dramatické momenty nad těmi sportovními, což ovšem platilo i ve většině dílech u Rockyho, tam ovšem byly podpořeny i fungujícími emocemi a silnými momenty, zde ale působí jen tak spíš na oko, navíc zbytečně tlačí na pilu, ovšem tížený efekt to též nepřináší, rozhodně mě pak navíc nebavili ani ostatní postavy kolem obou ústředních hrdinů, vázla ale i atmosféra a co se týče přímo boxerských soubojů , tak ty tu jsou sice určitě zpracovány na vysoké úrovni, ale sorry, na mě stejně působily mnohem méně choreograficky efektněji a intenzivněji, než jakýkoliv zápas ze Stalloneho duelů, o té ,,nápadité´´ vsuvce bez diváků při závěrečném souboji pak ani nemluvě, to bylo vážně hrozný. Pro mě zkrátka třetí Creed představuje jen ryze průměrné sportovní drama, které si tedy sice rozhodně nedovolím označit za nekvalitní, ovšem za mě zároveň nenabízí nic, co by ho z onoho průměru mělo vytáhnout. ()

iXtr3m3

Ani lepšie ani slabšie ako predchádzajúce dve časti. Mám pocit, že v týchto troch filmoch stihli tvorcovia využiť ingrediencie zo všetkých šiestich hlavných filmov o Rockym, tak som zvedavý, čím "prekvapia" nabudúce, keďže okolo Creeda sa chystá vytvoriť veľký boom vrátane spin-offov a odbočiek každého druhu. Nie je to ani zďaleka Rocky, ale na druhú stranu je to viac ako len slušná boxerská dráma. Len opäť cítim tú skratkovitosť a snahu o zachystenie a zaujatie všetkých, takže je to multi-kulti, máme tu aj nejaké to telesné postihnutie, máme tu female prvky, je tu všetko. Nechápme sa zle, nikde sa netlačí na pílu, takže to nie je zápor, len konštatujem fakt. O dcérke budeme určite počuť v nejakej ďalšej časti, resp. spin-offe, pretože nepočujúca boxerka, to by malo určite ohlas. Drago si svoj film zaslúži, predsa len nevyužiť jeho muskulatúru, to by bola škoda. Z Majorsa a Creeda by mohla byť slušná dvojka, vzdialene pripomínajúca Rockyho a Creeda z čias minulých, dám tomu šancu aj nabudúce. Ale Rocky je Rocky. Mladší to nepocítia, že tam nie je, ja som to pocítil poriadne. ()

borec999

Michael B Jordan to ustál aj bez Stallona. Ako herec, tak i ako debutujúci režisér. Creed 3ka je kvalitným športovým filmom. Nie o veľa lepším, ani o veľa horším ako predošlé diely. Základný konflikt a príbeh je jednoduchý, ale na daný typ filmu úplne postačujúci, herci to dodohrali slušne, pričom ma osobne veľmi bavil hlavne Jonathan Majors ako taký light (ne)záporák. Súboje boli dostatočne tvrdé, kontaktné, dobre zrežírované a oceňujem aj snahu o akúsi umeleckosť a ich podanie aspoň mierne odlišnou formou (fight "pred prázdnymi tribúnami" v hlave Creeda, ktorý vyzeral vizuálne výborne). Samozrejme koncept je stále ten istý ako v ktoromkoľvek Rockym, dostaneme i typické klišé spojené s týmto žánrom a dej som už v 15. minúte dokázal presne predvídať až po koniec. Creed 3 teda určite nie je nijak zásadným filmom vo svojom žánri, no ak si tvorcovia udržia kvalitu, nemám problém s tým ak séria bude pokračovať aj ďalej (no a pri pohľade na tržby určite bude pokračovať). PS: je vidno, že Jordan si už bez Stallona vystačí aj sám, no za mňa ako fanúšika je škoda, že Stallone v sérii skončil len kvôli pár producentským idiotom zo zákulisia... Pre človeka, ktorý celý koncept a sériu v podstate vymyslel, je to smutný, nedobrovoľný koniec... 80% ()

666Carnage

Michael B. Jordan si vlezl před kameru a i za ní a je to docela dobrá podívaná i bez Rockyho. Příběh je jednoduchý jako facka nebo knockout v ringu to nechám na vás. Natočeno a určitou pokornou k Stallonemu a film má hlavu a patu, včetně dialogů. Tyhle snímky mají vždy stejný spád, ale to nějak nevadí. Toho boxování mohlo být víc protože se na ten box samotný koukalo dobře. Tím bych Creeda nechal už spát a vymyslel něco nového. Trilogie úplně stačí 75% ()

Wally

Nejhorší z dosavadních tří dílů...nepomohly tomu ani ty tahanice kolem práv. Nesympatický protivník a nezajímavá zápletka. Ani ty souboje už nejsou, co bývaly. Podruhé se asi již nekouknu... ()

Hanys_

Pár zjištění. Půjde to i bez Slye (vlastně mi tu chyběl, až když ke konci začal hrát ten známý hudební motiv a Rocky nikde), no a Michael Jordan je skvělý i za kamerou. Ten šestákový příběh o hříších dětství, kdy je celkem brzo jasné, jak to vlastně bylo, se tady právě díky němu a Majorsovi daří prodat na výbornou. Slabší tréninková pasáž a fakt, že ten příběh v druhé půlce zas tak nebavil, nedovolí jít do plných. Ale po průměrné dvojce je tohle slušný reparát. 8/10 ()

tom.nosek

Creed III opět čerpal inspiraci z Rockyho, tentokrát ze třetího a pátého dílu, možná tu a tam pomrknutí po dvojce. Nicméně po Creedovi II, který čerpal z Rockyho IV, se to povedlo lépe. Je mi popravdě líto, že Sly je tolik vyšachovaný ze hry, přece jen to je a vždycky bude jeho série. Nicméně musím uznat, že Creed III byl fajn. Nějaké malé Rockyho cameo by to mohlo jen povznést, ale i bez něj film dává hlavu a patu. Je vidět, že Sly na tomto dílu neměl ani čárku? Nejspíš ano, protože je to mnohem víc o boxu a ty lidské příběhy se spíš škrábou po povrchu. To Rocky uměl lépe. Důležité životní momenty matky nebo i Biancy jsou tady jen tak prolítnuté a i samotná zápletka Donnieho až takové emoce nevzbudila. Na druhou stranu po boxerské stránce je to film kvalitní. Bitek uvidíme hned několik a i "umělecky zaměřená scéna" ve finálním ringu mi dávala smysl. Na závěrečný žebříček série musím hodnotit někde kolem Rockyho III. Creed III určitě uchopil zápletku z Rockyho V za mnohem lepší konec, ale byl Creed III lepší než Rocky III? Záporáci byly podobného ražení. Mr. T z Rockyho III byl podle mě představen hůře než Jonathan Majors tu. Na druhou stranu emociální scény (např. úmrtí Mickeyho) byly procítěnější v Rockym III. Za 95 minut toho Rocky ukázal víc než Creed III za 116 minut, a tak nakonec Creeda sice těsně, ale jistě posouvám až za něj. R.VI, R.I, R.II, R.IV, C.I, R.III, C.III, C.II, R.V ()

SpaceOdyseus

Paradni chlapsky film, kde se na boxerskem pozadi resi kamaradstvi, davne krivdy a pocity viny/neviny. Na to, ze jde o rezijni debut, to ma Jordan pevne v rukou, audiovizualne bavi cele dve hodiny a vi, kdy zpomalit a nechat dva moureniny jen hovorit. Jsem zvedavy na jeho dalsi film. ()

Paldiny

100 mega po prvom víkende a ja som rád, pretože Rockyho sveta stále nemám dosť. Dokonca sa nehnevám, že sa v ňom moja obľúbená persóna nepohybuje, lebo viem, že prišiel čas, aby sa Adonis postavil na vlastné nohy. A síce sa narysovanej schémy logicky zbaviť nedá, darí sa hlavnému predstaviteľovi niesť vlastný odkaz. Zápletka čerpá z doposiaľ nevyslovenej minulosti a aj keď správne odhadujem kadiaľ chodníčky povedú, žeriem to Jordanovi aj s navijakom. Môže za to uchopenie nového súpera do ringu. Už mladý Drago ukázal, že sa typicky čierno-bielo vykreslení záporáci dnes nenosia a inak tomu nebude ani teraz. Preto nemôžem toho nového odsúdiť, aj keď mi radary šeptajú, že je to grázel. Nemôžem si byť istý, že sa nevráti v prípadnom pokračovaní ako tomu  bolo vtedy s Apollom, ale zároveň s ním neviem sympatizovať. Jediné čo mi zostáva priznať si, že aj ten najväčší grázel môže byť len obyčajný chlap s démonmi v duši, ktorí ho nútia byť zákerný na svojej ceste za snom, aký mu kedysi niekto rozdupal v prach. Film vďaka tomu disponuje napätím a to ešte umocňujú surové, miestami s umeleckým presahom uchopené zápasy plus ďalšie malé drámy zo života. A aj napriek tomu, že som videl priestor, kde sa dalo ešte pritvrdiť, kde dej pôsobil skratovito, nechce sa mi v tom príliš vŕtať. Baví ma totiž sledovať režisérsko-hereckú paralelu medzi Stallonem a Michaelom B. Tak poďme ďalej Creed, poďme ďalej Damian, prípadne Drago. Nebránim sa novým dielom, novým spin-offom. ()

HydraCZ

První dva díly Creed, které jsem ještě narychlo před návštěvou kina zkouknul, mě překvapivě dost chytly a moc mě bavily. A nevim ani proč. Box mě nikdy nezajímal, Rockyho jsem v životě neviděl a moc dobře si uvědomuju jak je celá trilogie (nejen) po scénáristické stránce nedokonalá. Trojka mě už ale jenom utvrdila v tom, že jde asi o sérii, pro kterou budu mít odteď vždycky slabost. Baví mě na tom to charisma Michaela B. Jordana, černošská komunita, ten balanc mezi sportovním filmem a rodinným dramatem, které se mě zvlášť tady hrozně dotklo, a celková atmosféra a napětí při soubojích. Zkrátka důkaz toho, že když se dají dohromady šikovní tvůrci, jde cokoliv. (Na Jordanův režisérský debut fakt zázrak.) I přesto, že jde o nejslabší díl trilogie, je to furt svý a film v tomhle ohledu nemá chybu. ()

Lefty86

Absence Rockyho je hodně znát, stejně jako Stallona samotného. Myslím že si u obou prvních filmů vždy řekl své a to je brnkání na city bylo vždy vidět. Je to trochu škoda. Ale když se na to zbytecně nezaměřujete tak to nevadí.  Co je škoda, že chybí ty emoce , na kterých stála celá franšíza Rockyho. První díl je nářez, druhý je trochu naivní a trvalo mi než jsem ho přijal a tenhle třetí zase trochu uspěchaný a nemá ty emoce a cit. Včetně závěrečného zápasu. Tréninková sekvence taky není tak jak ji známe. A přese všechno co se tam odvyprávělo jsem z toho necítil tu rivalitu před zápasem. S rivalitou Drago a Rocky se to nedá ani srovnat a to je Rocky IV skoro o 40 minut kratší  Vím že se můj koment teď trochu tluče s hodnocením, ale vypsal jsem negativa, kterých není zase tolik a myslím že zase mi jen potrvá než film příjmu takový jaký je. A hlavně, až dám nějakému filmu, jen vzdáleně příbuzného Rockymu , míň než plný počet , budu už na konci s rozumem 🤣 dobrý je, že se na to může v klidu podívat i někdo kdo nikdy neviděl z Rockyho nic. Jestli někdo takový existuje a bude v obraze, protože film si vytváří vlastní svět. ()

Marius_ss

Toto už nie je športová dráma, ale za vlasy pritiahnutá, epicky sa tváriaca telenovela pre afroamerické publikum... Jordan s tým jeho typickým gangsta štýlom bol miestami až komický. Majors to hral dobre... no mám pocit, že to isté hraje v každom filme. ()

filipvrbik

Já nemám slov, Rocky/Creed je tu podeváté a ono to stále funguje a dokonce líp a líp mi příjde.. A Michael B. Jordan se i jako režisér vyznamenal na jedničku s hvězdičkou... Jasně příběh je zase velmi podobný předchozím dílům, jasně je taky předvídatelný, a jasně je to hlavně o boxu, a jasně je to americké, takže kladný hrdina vždy nakonec zvítězí, ale asi to dělá i to kino, tento díl byl patrně z univerza nejlepší - a sice proto, že tu kladný hrdina (Adonis Creed) musí trošku vytáhnout kostlivce ze skříně, a záporný (Damian Anderson) není tak úplně záporný, ani tak úplně kladný... Možná je to spíš pro děti, ale já na Rocky sáze vyrostl a hodně mě motivovala, a taky je tu hodně kvalitní box - některý ty minely v ringu byly fakt dobrý údery, teď už bych šel k zemi - ne jak se pral Sly z Dragem a 30 cm od hlavy. Prostě Creed III přináší zase něco navíc, a taky je tu o jednoho Sylvestra méně, ale díky kratší stopáži to ani nevadilo, má to spád, je to docela doják a zcela určitě nejlepší sportovní drama ever... No, abych to shrnul tak by bylo docela fajn, kdyby tento film celé univerzum Rockyho a Creeda zakončil, protože v nejlepším se má přestat, takže tomu udělím (protože letos už nic lepšího - možná kromě Oppenheimera a Duny II neočekávám) hezky rovných 100%, no co už - kino tomu hodně přidá.... Viděno v kině (eng.)... P.S. Tessa Thompson je stále krásná ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)