Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

Herzeleid

Copak asi schovává parta zvláštních lidí ve svém svatostánku? Nečekal jsem to od série Paranormal activity, ale je to klasický hnuso-horor. ()

zsn

Pořád mají tyhle "dokumentární" horory s kamerou své kouzlo, byť je tento dost utahaný, naprosto to vyrovnal konec. K zechcání!!! Pořád se u toho bojím víc, než u graficky sebelepšího celovečerního Wana aspol., protože to ve mne evokuje tu možnost reality, a to je spolu se zvuky nebo obrazovými halucinacemi a prací naší fantazie pro vzbuzení strachu nejvíc. ()

blackkocour

Občas se z těch abnormálních pasivit někomu obrátí kufr naruby, deformuje se tělesný aparát, někomu zhřídnou vlasy, někdo se posere.. ale to nejhorší, co se někomu muže stát, je otřes mozku při nápadu sesmolit nekonečný pokračování Caspera, roztomilého strašidýlka, ten chudák už nemá koho vystrašit. #podzimnisklizen [2022] ()

BoredKid

Asi najzaujímavejší a najlepší segment celej PA série a jeden z najlepších FF horrorov vôbec. Posledná polhodinka je hnusne creepy! Super ()

Silwer

Tak tohle jsem shledl na filmovym vecirku a je zo opravdu nebetycna blbost pro nenarocneho divaka..pribeh pitomej a postavy blbe jak necky..a ten glum dole no nee😁 ()

borec999

Oproti posledným 2 dielom v sérii viditeľné zlepšenie. Pomohla zmena prostredia(odľahlá uzavretá komunita s náznakmi sekty), témy a aj zmena štýlu ( kamery v domácnosti skoro zmizli a prešlo sa viacmenej na klasický found footage). Vo výsledku to síce nie je nič svetoborné, nie je to určite najlepší diel série, ľakačkami to vylaká len málo koho, ale zas v závere najnovší prírastok PA série dáva zmysel, príbehovo drží pokope a posledných 20-25 minút je celkom intenzívnych, pričom ponúkne aj pár obstojných hororových výjavov(slow motion zábery, scény v podzemí kostola, pohyb po horiacej osade či úplný záver s policajtami). Správne nekompromisné ukončenie mi sadlo a všeobecne mám pocit že Eubank a Landon sa snažili. Vo výsledku teda pozerateľný priemer, ktorý sa vlastne ani nemusel volať Paranormal Activity a pri ktorom očakávam že sa tie 3* budú množiť ako huby po daždi. 55% ()

Kienast

Kdyby mi někdo v minulosti tvrdil, že sedmé pokračování Paranormal aktivity, bude jeden z nejlepších hororů roku 2021, tak si klepu na čelo a volám Dr. Chocholouška ... Jenže sedmé PA jsou fakt solidní a to co se děje v závěru je naprostá noční můra. 7/10 ()

Corpsegrinder

Zbytečnej film co se bezdůvodně přiživuje na značce která už je x let pasé, found footage forma nedává smysl a postavy jsou extrémně nesympatický, obzvlášť ty amišové to hráli jak ochotnický divadlo a hlavní "hrdinka" je naprostá kráva. Filmy s timhle námětem většinou toleruju ale tohle se fakt nedalo. ()

Spacecore

Jako fanoušek found footage horrorů jsem vyloženě Paranormal Activity nesnášel. Přesto jsem je samozřejmě viděl všechny a tak jsem nemohl minout i nejnovější díl. Shodou okolností jsem viděl i všechny Eubankovy filmy a tak jsem byl zvědav. No samozřejmě nejnovější Paranormal Activity vůbec nesouvisí se svými předchůdci a to ani formou. Připomíná spíše jiné, kvalitnější found footage (nemám pamatováka na názvy, ale patří k těm lepším FF dílkům). FF z prostředí sekty jsme už taky měli možnost vidět, ale v poslední době se toho tolik netočí a tak byl tenhle filmek příjemný osvěžení. Nebylo to extrémně nervydrásající, spíš popcornově zábavné, ale ne mělké. Za mě super. PA ode mě získávala hodnocení mezi odpadem a 3* a ze všech těch filmů si vybavuju sotva úlomky, ale tohle byl plnohodnotný kvalitní horrůrek. Spokojenost. ()

Flopik

Najlepší diel série? No to teda rozhodne! S ňou to však má spoločné akurát tak názov a formu točenia. Našťastie tu nesledujeme po neviem koľkáty krát rodinku a kamery v dome, ale amišskú komunitu, čo je samo o sebe zaujímavé. V  tejto komunite sa samozrejme začnú diať čudné veci a veľká pochvala strašeniu, pretože funguje na výbornú. Celé to má výbornú atmosféru a aj napriek tomu, že to je found footage, tak kamera je krásna a potrebné veci natočí na výbornú. Ku koncu to je hotové peklo, kde z démona ide ohromný rešpekt a ja som len smutný, že ho tam bolo tak málinko. Maska naozaj perfektná. Dej odsýpa veľmi rýchlo a ja som sa po celý čas skvelo bavil. Na 5* ísť nemôžem, nevystrašilo ma to až tak ale 4* rozhodne zaslúžené a palec hore, odporúčam. ()

arcticsky

Nejdříve přijde strašná nuda, pak opět (tentokrát o něco sofistikovanější) nuda, potom troška toho klišé,  poté ještě špetka běžné, fádní nudy a na závěr úprk ve vánici korunovaný největším klišé dějin hororů, akčních film, thrillerů atd - v nejvyspělejší zemi světa náhle nejde nastartovat auto! K tomu přičtěte dementní roztřesenou kameru a máte to pěkně pohromadě... ()

Warhorr

Hned na úvod je třeba říct, že tohle nemá s konceptem Paranormal Activity vůbec nic společného, tudíž nechápu ten název. V podstatě stejný případ jako letošní Wrong Turn (2021) . Vlastně se nejedná ani o, jak jen to říct, ''čistokrevný'' found footage. Vše není zabíráno samotnou kamerou v ruce a hraje zde třeba i hudba, s čímž jsem se doposud nesetkal. Já teda chápu, že tvůrci se snaží nějak inovovat, experimentovat, ale tady se to nepovedlo. Paranormal Activity je moje srdcovka a tady mi to přijde, že se snaží jen nést na vlně úspěšného a průlomového subžánru a tohle prostě u mě nepochodí. Neříkám, že celý ten příběh/nápad je nějak špatnej ( i když mám pocit že se tady trošku kradlo od Slunovratu a Ghoula ) ale s tím, jak je to s FF v poslední době velká bída a najednou na Vás vyskočí tato novinka a očekáváte, že dostane pořádnou FF nálož, u které se poserete strachy, tak je to velkým zklamáním. ()

bozka10

Paranormálne je, že som sa zas odhodlal sledovať ďalšie pokračovanie tejto sračkoidnej serie.Radsej som si mal oko vypichnúť jak sledovať tento Amišov prd. ()

Aurus

Za mě velké sklamání, tenhle 7 díl série Paranormal Activity je za mě nejhorší ze série. Příběh je sice docela dost dobrý ale postavy jsou spíše otravné a blbé, hudba je v tomto filmu divná a není apsotutně děsivá, atmosféry tu trochu je ale narozdíl od minulých dílů jí je v tomto díle fakt málo, napětí je zde asi jenom 3× což je hodně málo, ale co tu musím pochválit jsou lokace, ty jsou alespoň pro mě nejzajímavější ze série. A teď kamera, no kamera tohoto filmu je docela povedená ale jinak tento film stojí docela dost za vyliž prdel. No za mě 1,5/10. ()

SidneyP

Když opominu prostředí, tak to nepřináší zhola nic zajímavého. Naopak, co tenhle film má být? Spinoff? Pokračování? Reboot? Minulý díl to "jakžtakž" uzavřel, k čemu tedy dělat tenhle, když nepřinese nic navíc? Paramount udělal moc dobře, že to nakonec pustil jen na VOD a ne do kin, nedivím se. ()

fixaman

Asi nejlepší díl Paranormal Activity. Ať už atmosférou nebo tím, jak je to natočené, protože to found footage posouvá kvalitativně o pěkný kus dál. A poslední půlhodinka je naprostá jízda, která mě vrátila v rámci žánru do časů [REC]. Tohle se hodně povedlo. ()

Rathalos

Nebudem tu rozpisovat litanie,minusom je velmi dlhy rozjazd,ktory samozrejme nudil a az v zaverecnej pol hodine sa to krasne rozbehlo,co je skoda,ak by to zacalo skor,mohla to byt pecka,ale takto priemer...:-) ()

helloween93

Jeden z lepších dílů Paranormal Activity, ale je celkem škoda, že z toho nebyl jen sektářský horor, ale museli tam zase protlačit démona, s jehož nástupem film degraduje. Hlavně ten konec s příjezdem policie už byl hodně mimo. Celkem nerozumím tomu, proč ještě v roce 2021 točili film formou found footage horor, kterým odzvonilo někdy před 6 lety. 2* ()

domirovec

No upřímně, fakt se divím, že se ti jedni týnejdž šílenci neproberou a nezačnou myslet mozkem a ne prdelí ! Vždyť lézt na prokletá, opuštěná, civilizací zapomenutá místa a v klídečku a s klidnou hlavou si tam natáčet tupé dokumentíky o životě venkovanů, kteří ve dne sekají dříví a honí se za slepicemi z důvodu získání kvalitních ultra-dobrých amišských vajíček, a v noci uctívají satana, místo vody chlastaj víno plnými doušky, zapalují se a nechávají rodit svá zvířata zmutované, geneticky modifikované humanoidní zvířecí parchanťata. No fuj. Nicméně alespoň vím, že nikdy v životě nenavštívím vesnici, která spadá pod velení šílených Amišů, protože s jejich kulturou a zvyky si asi moc rozumět nebudeme. 3/5 ()