Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Othello

Tak jsou klucí šikovní. Ve věku, kdy jsem já psal zamilované balady svým láskám z puberty a laškoval se socialismem, přišli Damon s Affleckem s opravdu dospělým scénářem, který otevírá celou řadu témat glosujících na trochu extrémním příkladu vlastně neodvratný krok k dospělosti, jakkoli ten znamená oproštění se od sobeckých svobod na úkor určité uniformnosti a obecně čitelným motivacím, jako je uznání svého místa ve společnosti či oběti na oltář lásky. Ukousnutý krajíc je však obrovský i pro dva urostlé chlapy, protože ve filmu jsou vlastně čtyři dějové linie (Damon-Williams, Damon-Driver, Damon-Affleck a Williams-Skarsgard), které jsou sice všechny vázané na jednoho jmenovatele, ale zejména u té, která zobrazuje flákačskou rezignaci (jejíž dno tak v perfektním krátkém cameu znázorní Harmony Korine - heh you gotta love this guy) bostonského předměstí je příliš zřejmé, že jí film potřebuje hlavně na začátku a konci. Mezitím jí prostě jenom musí držet naživu prostřednictvím více či méně zábavných scének. Kde já bych oskaroval až by se chumelilo, tak to by bylo v případě Minnie Driver, ta holka je neskutečná, odporuje obvyklým femme fatale stereotypům, zjevně její postava žije i mimo své scény a jejímu vztahu s Damonem jsou věnované nejsilnější sekvence, kterým kraluje výborný postelový dialog, snímaný pouze v detailech s utlumenými světly, kdy práce kamery a střihu znemožňuje prostorovou orientaci a připomene tak leckomu proválené víkendy, když venku ústavičně prší a vy ani nevíte, kolik je vlastně hodin. ()

Janek

s odstupem času ještě lepší. Neuvěřitelně charismatický Williams, výborný scénář + hudba Elliotta Smithe + strhující monology... ()

Sofia

Jeden z filmů, který se mi zdá naprosto obyčejný a průměrný, zatímco jiní jsou z něj nadšení - scénář je fajn, herci taky, ale nic víc...Prostě mi tam do dokonalosti něco chybí. ()

ARI50

Film mě nečekaně překvapil k doby čekal že mě tenhle příběh a tahle dvojka překvapí a já budu s filmu mít jenom super pocit. Příběh který mě zaujal a to jsem fakt rád a ve filmu fakt chybí málo faktoru co mám rád. ()

Necrotongue

Po druhém shlédnutí jsem k původním třem hvězdičkám přihodil i zbrusu nový čtvrtý kousek, protože jsem se u filmu bavil mnohem více než poprvé. Navíc jsem se mohl bujaře zasmát u scén s Benem Affleckem, který měl obličej sevřený jako jiní lidé rektum. Příběh byl kvalitní, bylo znát, že si tvůrci dali na snímku záležet, což se projevilo hlavně tím, že se nedostavila tsunami patosu. 4*+ ()

MeanWhile

Výborný film, výborný scénář, za který si Affleck s Damonem Oscara zasloužili. K těm Oscarům musím samozřejmě také připomenout Robina Williamse, který se svou rolí naložil fantastickým způsobem, což mu přineslo Oscara také, což je bomba. Celý film doprovází krásná hudba, za což jsem také rád. A jako takovéto filmy, s takovou hudbou, s takovým obsazením, z takového prostředí, to mám rád, to je moje prostě. Takže ode mě je to jasných pět hvězdiček. ()

Earl_23

Pustil jsem si před nastoupením na vysokou školu a musím říct, že jsem si vybral dobré načasování :). Will Hunting v lecčem převyšuje i Čistou duši, scénář se prostě Damonovi a Affleckovi povedl na jedničku a po zásluze dostal ocenění. Rád mám zejména závěrečnou titulkovou scénu. ()

mm13

Psychologická dráma my ass, je to skôr iba taký banálny príbeh o tom, ako jeden génius z biednych pomerov k sebauvedomeniu a šťastiu prišiel (...my ass), ale čert to ber. Matt a Ben to vydreli, dali do toho čo v tej chvíli mali a dať vedeli a k tomu ešte trafili chápavého režiséra. V celkovom vyznení film pre babky, sestry a ich kámošky, pochybná rozprávka pre nás ostatných, ale má to napríklad premakané vedľajšie postavy, vrátane tak trochu záhadného, Stellanom Skarsgårdom bezchybne stvárneného profesora matematiky, ktorý by si plne zaslúžil aj vlastný spin-off. A tento kompliment nehádžem často, naposledy myslím pri Phineasovi a Ferbovi. ()

Sawy

"That son of a Bitch! He stoled my line." Brilantně napsané (ty monology!) a zahrané (sorry Robine,ale Stellan Skarsgård vládne) drama,z něhož nadevší pochybnost čiší inteligence autorů,atmosféra ulic a mládí.Pořád se mi ale zdálo,že celý film je pouze výňatkem z delšího příběhu,který by byl skutečně komplexním pohledem na přerod z geniálního fracka v dospělého muže.Některé dějově velmi důležité postavy mají méně prostoru,než by si skutečně zasložili,nejvíce je to vidět na roli Bena Afflecka,která klidně mohla být jedním z důstojných středobodů filmu,stejně důležitým jako Minnie Driver nebo Robin Williams,ale nedostalo se jí k tomu potřebné péče.Jako celek ale film funguje skvěle jako dojemný lidský příběh.Takových je v historii kinematografie mnoho,ale i ony se musejí dobře natočit,aby diváka zasáhly.Což se tady nakonec podařilo,nemalý vliv na to pak měla jímavá hudba Dannyho Elfmana a citlivá Van Santova režie. 80 % ()

jerry12

90%. Will Hunting není o žádném géniovi, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nemá s matematikou nic společného, není o lidech ani o situacích. Je o rebelii. O životní filozofii. O vzdoru konvencím a dogmatům. O narušování sociálních paradigmat ve prospěch osobní nezávislosti. A v neposlední řadě o roli svobodné vůle v životě nás všech. Will Hunting je svobodnější, než kterýkoliv jiný film. A má přidanou hodnotu, která z obyčejných obrázků a zvukové stopy dělá neobyčejné inspirativní dílo. ()

Handle

Pěkný film, ale má očekávání byla ještě větší. Je to film, který mají lidé rádi, ale mohlo z toho být ještě mnohem víc něco silnějšího a nezapomenutelnějšího - a to pro mě bohužel nebylo. Je to spíše mezi 3 a 4*, ale za opravdu dobrý scénář a výborné herce se přikloním k tomu lepšímu. ()

Lacike

Pokial sa neobjavi na scene Williamsova postava, tak to je len dobry film o jednom geniovi, ktory nevie co zo svojim zivotom a tak sa len flaka so svojimi kamosmi. Tu cast by som co najviac zredukoval. Akonahle sa ojvavi Williams, tak hned od jeho prvej sceny sa z toho stane neskutocna pecka a prakticky kazda jeho scena a kazdy rozhovor, ktory vedie je bud neskutocne vtipny alebo dojimavy. Scenu v ktorej hned poriadne prehovori Damonovi do duse som si uz pustil aspon dvadsatkrat. Ukazkovy priklad dokonalej prace. Jak scenar, rezia, tak herecke vykony. A takychto uchvatnych scen tam je kopa. Neskutocne emotivna je pre mna zase scena: nemôzes za to. Ako v jednom z mala filmov tu na mna bezchybne funguje ta otcovsko/synovska linia medzi Williamsom a Damonom, ktora ma vo väcsine filmov nechava uplne chladnym alebo ma dokonca nezaujima. Zakazdym, ked film sledujem, tak mi je luto, ze nemali viac spolocnych scen. A to napriek tomu, ze aj ostatni herci maju nejaku scenu v ktorej zaziaria. Ale som rad, ze to Williams opozdene predsalen dotiahol na Oscara. Na piatu hviezdicku to asi nikdy tento film u mna nedotiahne kvôli vlaznemu uvodu, ale silne štyri ma u mna zakazdym iste a urcite si ho este niekolkokrat pustim. Vydarili sa aj obidva CZ dabingy, takze vzhladom na to, ze ich rad porovnavam, mam o dalsi dôvod viac si film pustit opakovane. 9/10. ()

ScarPoul

Typicky šablónovitý príbeh o looserovi s potenciálom, ktorý je v zásade o láske a kamarátstve. Funkčné vo všetkých ohľadoch aj keď to spĺňa tradičnú Hollywoodsku predstavu o life story with little bit of hope. Obrovský ťahúň je tu Robin Williams a Van Santova réžia. Ten sa dokáže v podobne ladených, atmosférických príbehoch celkom vyžívať. A to s typickým indie štýlom. Ani po rokoch nestráca ten film nič zo svojej pôsobivosti a prirodzenosti. Keď som to videl ako mladší s veľa vecami som sa dokázal stotožniť. Teraz, keď viem trošku viac mi to príde ako úsmevná spomienka. A možno práve preto je to film, čo si zasluhuje aspoň z času na čas nejakú tú pozornosť. ()

sarume

Základem příběhu je klasika" Jak chudý hoch ke štěstí přišel." Zasazeno do dnešní doby vznikl nevšední příběh o touze uspět bržděné strachem vystoupit . Herci si tento příběh napsali a taky na jejich výkonu je vztah k postavám vidět. Za zmínku stojí výkon Robina Wiliamse , který po letech dětských a místy infantilních snímcích dostal roli ve které opět zazářil tak jako naposlledy v Dobré ráno Vietname. ()

PROROK14

Veľmi dobrý film. Ani sa mi nechce veriť že scénar napísali Matt Damon spolu s Benom Affleckom. Asi najlepšia scéna vo filme je Ako Robin Williams na lavičke vedie rozhovor s Mattom Damonom o tom ako všetko vie ale ešte nič z toho nezažil. 90% ()

BoPo

Film, ktorý môžete vidieť po piaty raz a stále ste si istý, že si ho ešte niekedy dáte znova. Vyliezť z vlastnej ulity je náročné. Človek je občas sám sebe najväčším väzniteľom. ()

Tommassi3

"Takže přátelé, pro dnešek končíme !! V pondělí budeme pokračovat.. Probereme si Freuda, povíme si, proč bral tolik kokainu, že by to zabilo koně.." ;) ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů