Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Matty

V rozporu s množstvím bolestivých témat (neschopnost začlenění do společnosti, vyrovnávání se se ztrátou bližního, traumatizující dětství) podivuhodně bezbolestný film, který na konci vyšumí do prázdna a nezanechá větší dojem. Nabízí se srovnání s mnohem přesvědčivěji vystavěnou Společností mrtvých básníků, ve které hrál Williams podobnou figuru moudrého rádce, který mladému hrdinovi pomáhá najít správný životní směr. A je to právě Williams, díky němuž film po půlhodině konečně ožije. Jeho dialogy s Damonem mají jiskru, kterou ostatním konverzacím schází a je z nich zřejmé, proč chce zkušený psychiatr arogantnímu hajzlíkovi, který je zároveň tak trochu génius, pomoct. Ostatní postavy jdou Willovi přes jeho nesnesitelnou povahu vstříc prostě proto, že si to žádá scénář. Nevýraznost konce je dána také neuspokojivým řešením příliš velkého množství rozehraných konfliktů (třídní a intelektuální rozdíly, odlišný způsob výchovy). Nakonec stačí „být svůj“ a ono už to nějak půjde. Zároveň si říkám, že Affleck s Damonem a Van Santem ve většině ohledů zvolili rozumný kompromis mezi formálně svěžím, v jádru velmi autentickým devadesátkovým indie filmem (např. snímání herců ve velmi dlouhých detailních záběrech) a neškodným mainstreamovým crowd-pleaser dramatem, vysoustruženým tak, aby vyhrávalo ceny a nikomu moc neublížilo. 75% Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Lukoye ()

golfista

Výborný scénář dvou mladíků, kteří ještě navíc sympaticky bojují s Robinem Williamsem o nejlepší herecký výkon (tedy Matt Damon). A k tomu ke všemu ještě skvělá muzika ! Můj velmi oblíbený soundtrack. ()

kleopatra

Nejvíc si cením, jak ty dva chlapi při svém mládí mohli napsat tak "zkušený" scénář. Nejde jen o slovíčka, jde o celou myšlenku ohledně geniality konfrontované se zažitou zkušeností. Hovor, který vedou Matt a Robin na lavičce o tom , jak načíst, "vyfotit" si do paměti, naposlouchat, odkoukat je jedna věc, ale zažít cosi na vlastní kůži, nechat se tím poznamenat ať v dobrém či zlém, je věc úplně jiná ..... to pro mě byl nejpohnutější okamžik filmu. ()

Houdini

Oscar 2 : Herec VR - Robin Williams, Scénář + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Matt Damon, Herečka VR - Minnie Driver, Střih, Hudba, Píseň - "Miss Misery" . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr ()

Lima

Klobouk dolů před Affleckem a Damonem a jejich inteligentním a emocionálně silným scenářem. Naprosto zasloužený OSCAR. Při scéně, kdy v parku na lavičce promlouvá Robin Williams k Damonovi, vždy žasnu nad silou Williamsova monologu. ()

Gemini

Tak skvělý scénář se vidí málokdy. A ještě k tomu od takových dvou cucáků:). Ne, vážně - nevím, kdo si Oscara zasloužil víc, jestli Matt Damon, Robin Williams, Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver (ano, já vím, že by nebyli ve stejné kategorii:)). Ale opravdu hráli tak, že mě to vzalo za srdce. Dokonce i Ben Affleck ve svojí malé, ale nezapomenutelné roličce perlí. Připočtěte si hudbu od Dannyho Elfmana a je to tutovka. A tím končím, sorry hoši, ale musím se dvořit dámě. ()

Radyo

Člověk by skoro nevěřil, že tenhle scénář stvořili dva mladí talentovaní herci. Bravo, pánové. A stejně tak bravo i za konečný výsledek jejich scénáristického a hereckého snažení. Jen tak dále. ()

Malarkey

Vůbec se nedivím, že Robin Williams za tu roli psychiatra dostal Oskara. Z jeho pusy to bylo co slovo, to moudro a nešlo ho neposlouchat a zároveň si jeho výkon neužívat. Také ale překvapili Matt Damon a Ben Affleck. A to v době, kdy by to do nich nikdo neřekl. Na hlavě hára jak holandští přistěhovalci, v hlavách mládí a přesto dokázali napsat tak parádní a těžkej scénář plnej pravd. Ta, kdy se Will Hunting začne na pohovoru rozčilovat na ropné společnosti, to mě opravdu dostalo. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $138,433,435Tržby Celosvetovo $225,933,435║ Tak teda scenár Matt Damon a Ben Affleck no to sa teda pekne vyšvihli, šikovný, fakt výnimočné dielo, silný film. /100%/ ()

Marigold

Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout. ()

Rob Roy

Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl. ()

TheMaker

Chtěl bych se s Mattem Damonem a Benem Affleckem setkat. Takhle výborný scénář se málokdy vidí. Jde vidět, že jsou oba dva velmi inteligentní lidé s velmi kvalitním pohledem na svět. ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman: 1. Between The Bars - Elliott Smith [1:09] ,2. As The Rain - Jeb Loy Nichols [4:51] ,3. Angeles - Elliott Smith [2:55] ,4. No Name #3 - Elliott Smith [3:10] ,5. Fisherman's Blues - The Waterboys [4:19] ,6. Why Do I Lie? - Luscious Jackson [3:27] ,7. Will Hunting/Main Titles - Danny Elfman [2:41] ,8. Between The Bars - Elliott Smith [2:21] ,9. Say Yes - Elliott Smith [2:15] ,10. Baker Street - Gerry Rafferty [4:08] ,11. Somebody's Baby - Andru Donalds [3:10] ,12. Boys Better - The Dandy Warhols [4:32] ,13. How Can You Mend A Broken Heart - Al Green [6:18] ,14. Miss Misery - Elliott Smith [3:12] ,15. Weepy Donuts - Danny Elfman [3:48], ()

Subjektiv

Dobrý Wille, ty jsi tak dobrý! Při vší své genialitě ses rozhodl mít nepříliš dobré sociální schopnosti a být nepoužitelný pro život. Krásně jsi tak překlenul to sociálně-intelektuální napětí mezi těmi, kterým to myslí hodně a těmi, kterým to myslí málo. Dobře tomu tak, frustrace z toho, že někdo zvládá zapadnout i vyčnívat zároveň se nedá unést. Musíš nás nejdřív respektovat a vážit si nás, abychom tě oslavovali! Kdo jiný pak by ti mohl vdechnout lidství a cit, než psycholog, který se snaží každého dojmout romantickými řečmi? Vím, vím! Láska k pěkné dívce - až tu najdeš, tak se najdeš! ()

novoten

Psychologicko-romantická lahůdka, která mě v mých čtrnácti zaskočila nepřipraveného a dost dlouho jsem z ní pak myšlenkově čerpal a ztotožňoval se s Willem. Později jsem sice odstoupil od nekritického uctívání, ale vždycky budu obdivovat nápad dvou mladých chlápků, kteří si svým životním dílem předplatili hollywoodskou kariéru. Nejlepším na tomto filmu však zůstává životní role Robina Williamse. ()

tron

„To je možné. Ale aspoň nebudem žiť ako papagáj.“ Výborný film podľa scenára kamarátov Matta Damona a Bena Afflecka, pre ktorých bol úspech tohto teoreticky nezávislého filmu vstupenkou do veľkého sveta Hollywoodu, kde sa každý z nich umeleckej výzve postavil čelom, s takými aj onakými výsledkami, ale taký je život. Dobrý Will Hunting má veľmi peknú atmosféru inak smutnej robotníckej štvrte, kde sú všteci vopred odsúdení na neúspech, ale nejak sú s tým zmierení (trocha v tomto ohľade môže pripomínať Billyho Elliota?). K tomu absolútne fantastické herecké obsadenie. Minnie Driver tu bola taká odzbrojujúca a kúzelná, že asi už nikdy nebola nikde inde lepšia, Ben Affleck dokonale stvárnil hrdinovho najlepšieho kamaráta (takého, ktorý vás je schopný "vyhnať", čo mu trhá srdce, ale robí to preto, aby ste sa mali lepšie aspoň vy, keď už on nie) a Stellan Skarsgård je tu hrubo nedocenený ako Robinov pragmatický protipól. Samozrejme najlepší je ale skvelý Damon a neskutočne si to užívajúci Robin Williams, ktorý vás dostane každou scénou, v ktorej vystupuje. Na vybrúsených hláškach a dialógoch je poznať, že Affleckovi s Damonom neoficiálne pomáhalo viacero výrazných scenáristických osobností, šepká sa napr. o Kevinovi Smithovi (a vtip o babičke a dedkovi by tomu plne odpovedal). Skvelé scény vo vás budú dlho rezonovať (poníženie namysleného študenta, psychiatrov preslov na lavičke, kráčanie od prázdneho domu). Príbeh pôsobivo, inteligentne a s pietou, rozpráva o ľuďoch takých talentovaných, až tým deštruktívne ubližujú samým sebe a okoliu, ktorému na nich ešte stále z posledných síl záleží. Scenár je fakt neskutočný, akože haló, tí chalani nemali ani tridsať. Rozpočet 10 miliónov, celosvetová tržba 225. A k tomu ako keby náhodou 9 oscarových nominácií, z toho dve premenené. Nádherne spanilá krasojazda. ()

B!shop

Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Jeden z těch snímků, které můžu vidět mnohokrát a pokaždé mne baví i mrazí zároveň. Genialita vždy přitahuje a zároveň děsí její temné stránky. Van Santovo drama to vystihlo mimořádně dobře. Z herců mne zaujaly hlavně vedlejší role - jako vždy svůj Robin Williams plný člověčenství a Minnie Driver, která dokázala ukázat všechny ženské city a pocity. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=z02M3NRtkAA ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů