Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: Clintovi patří velký respekt, příběh je to milý a dojemný a taky vykresluje některé Mexičany jako dobré a hodné lidi, zároveň se tu dobře rozezná povaha jednotlivých charakterů MÍNUS: mě to tedy nevadilo, protože jsem na to byl připravený, ale někomu by mohlo vadit pomalejší tempo a pomalejší tempo vyprávěním ale přiznejme si, je to tak pomalé jak jen dokáže být Clint Eastwood rychlý, ale je fakt, že jeho věk je už znát, třeba že to otevřeně ve filmu nepřizná/// Shrnutí: Já budu snímku Cry Macho nadržovat, ale zcela otevřeně přiznám, že se mi film líbil a je to pocta nejen Eastwoodově westernové kariéře, ale i způsob, jak v jeho věku vyprávět příběh, který chce a který možná sám prožil nebo dokonce prožívá./// Celkem 79%/// PS: A to jsem si myslel, že Gran Torino bude jeho poslední herecký koncert. ()

Goldbeater

Z Cry Macho jsem byl na rozpacích. Clint Eastwood si rozhodně zaslouží obdiv, že i v tak pokročilém věku (a navíc během světové pandemie) dokáže stát před i za kameru a neztrácí při tom ani kousek ze svého chlapáckého kouzla. Navíc tenhle jeho počin vyznívá velmi dobrosrdečně a má spoustu hřejivých pasáží. Jenže je potřeba si nalít čistého vína a dodat, že je to taky opravdu chabá filmařina s neskutečně jalovým scénářem, strašně prkennými promluvami postav a nulovou gradací děje. Až s rolováním závěrečných titulků si člověk uvědomí, že to málo, co se odehrálo v posledních minutách, měla být vlastně katarze celého dramatu. Bohužel opravdu žádná sláva a od tak velkého tvůrce zklamání - no snad se Eastwood vyšvihne s dalším filmem. ()

mzss1

[50%] Clint Eastwood už má úctyhodný věk a za mě má můj respekt, že v rámci možností vypadá ještě dobře. Jenže v hraní filmů by si už měl dát zasloužený pohov. Jako může si něco ještě zrežírovat, ale hrát hlavní roli už prostě není ono. Třeba ještě v jeho nedávném PAŠERÁKOVI z roku 2018 mi jeho na oko stáří nevadilo. Měl tam i výborně napsanou postavu. Také už tam bylo vidět jak je starý atd, zde už to pochopitelně bylo ještě horší. Takže mi trvalo asi 1/3 filmu, než jsem si na jeho trhané pohyby zvykl (zdůrazňuji, že se mu nevysmívám). Prostě jeho postava drsňáka nebyla na místě. Nejdrsnější mi zde připadal ten kohout MACHO. Ten to všem nandal. ;) Dějově to bylo přímočaré, prostě slabota, co si budeme říkat, stejně tak jako scénář. Jenže vyloženě mě to nenudilo a nebylo tu nic, co by mi zásadně vadilo. Role chlapce mi to taktéž nevadila, jak tu mnozí píší. Ve finále je tu nějaký ten pokus o emoci, takže tu nejslabší možnou třetí hvězdu z úcty Eastwoodovi dám. Ale nevím, jestli mám tento film někomu doporučit. Je to obsahově zbytečné a ani kvůli Clintovi to nemá moc smysl. Takže asi tak … ()

Snorlax

Eastwood herec již sotva chodí a Eastwood režisér se tváří, že si toho nevšimnul. Eastwood musí věnovat velké úsilí alespoň částečné kompaktnosti svých pohybů, takže mu nezbývá již tolik sil na režii. Film je milý, příjemný s pomalým tempem, ale není to Eastwood, nemá to emocionální náboj, kterým se pyšní ostatní jeho snímky. Tenhle film se zřejmě stane nejsnáze zapomenutelným  Eastwoodovým snímkem. ()

PetrPan

Trapné to bylo opravdu víc než bych se kdy chtěl u Clinta dočkat. Gerontofilní šou, kde si vetchý satyr Eastwood málem nechá leštit  nejen přezku na opasku.  V Pašerákovi to bylo ještě jakžtakž snesitelné,  tady už jsem číhal s prstem na rychloposuvu.  Hlavní dětskou hvězdu pak určitě našli na ulici (nebo možná i Ulici), to co totiž tenhle klučina  předváděl jako herecký výkon bylo jedním velkým utrpením a bohužel je třeba říct, že Eastwood už taky dohrál, děs. Odpadová kravina, kterou jen z úcty ohvězdičkuju. ()

Arsenal83

Film, ktorého najväčšie pozitívom je vidieť ešte Clinta Eastwooda na obrazovke. Nielen pred kamerou, ale aj za ňou. Ale dejovo veľmi slabučké. Clint sa akoby snažil zájsť do svojej obľúbenej problematiky menšín, čo v Gran Torine vyšlo perfektne, ale tu v Mexiku sa nič neudialo, čo by vzbudilo nejaké väčšie emócie. Možno to bude posledný Clintov film, ale dúfam, že nie, pretože nechcem, aby sa rozlúčil filmom, kde hlavnú rolu hrá hrdý kohút. A to nie je personifikácia. ()

Chrustyn

Smekám před Clintem a před tím, co za svůj život dokázal a že je stále natolik při síle, že si troufne natočit a odehrát další celovečerní film. Cry Macho bude nejspíše jeho rozlučka a bude se na něj vzpomínat ne jako na dobrý film výjimečného herce a režiséra, ale jako na jeho poslední. Chápu, že si to chtěl takto natočit ale film to bohužel není dobrý. ()

Marze

Je cosi dojemneho videt 91 leteho Eastwooda s jeho humanni tvari. U mu chybi ona nemilosrdnost. V kovbojskem klobouku ale vypada dobre. ()

MontyBrogan

Príbeh na pomedzí škatuliek krimi a dobrodružný, plus teda vo westernovom šate, sa chtiac-nechtiac stáva feel good filmom takpovediac bez žánru. To ho zároveň ako jediné v mojich očiach zachraňuje. Atmosféra a hudba sú fajn, inak ide o plytkosť na úrovni púštneho jazera. Záporné postavy sú nepresvedčivé a nedotiahnuté. Hlavný hrdina by mal mať tak o 30 rokov menej, aby to celé dávalo zmysel. Ale dobre vedieť, že Clint Eastwood napriek krehkosti Benjamina Buttona v predškolskom veku stále ako tak funguje. ()

Ivoshek

Takové lepší tři. Čtyři dát úplně nemůžu, na to je to moc predvidatelný. Pomalé tempo mi nevadí, atmosféra a postavy jsou taky fajn, jen se toho děje málo, a když už, tak tomu chybí nějaké zásadní překvapení. Ale ok, pořád slušný standard a dokoukal jsem to do konce, což je rozhodně víc, než je můj standard třeba u české tvorby poslední doby. ()

HellFire

Ačkoliv obdivuhodný, výkon Clinta Eastwooda je poznamenán jeho stářím. Liam Neeson dokáže v 60 zahrát akčního machra, který mlátí a střílí všechny okolo, ale Clint působí, jako že se rozsype, kdyby mu chtěl někdo vrazit nebo s ním trochu víc hodit. Příběh se poněkud táhne a i když poznáváme nové postavy, není se moc na co dívat. Bohužel ani formulka dvou zcela rozdílných lidí, kteří si k sobě časem najdou cestu nefunguje – a na vině je klučina v hlavní roli, který je jednoduše zapomenutelný. Stejně tak romantický vztah 90letého pána s o 40 let mladší ženou mi prostě nesedl. V roli Clinta bych si představoval někoho podstatně mladšího. ()

luka4615

Píšu to pořád a napíšu to i zde. Clint Eastwood je bourák a člověk, jehož tělesná schránka a osobnost je ukovaná z čirého charismatu, jež každý snímek pozvedne na vyšší level. Bohužel, po zhlédnutí jeho nejnovějšího snímku Cry Macho musím smutně konstatovat, že si to zřejmě řekli i samotní scénáristé, pročež se na nějaký smysluplný scénář vykašlali a vsadili všechny své karty pouze na Eastwooda. Ve finále jsme tedy dostali utahaný, nezáživný a vlastně i zcela zbytečný snímek, na němž stojí za řeč opravdu jen a jen Clint Eastwood. Nic jiného zde totiž vážně vůbec nefunguje. „His name is Macho, like me. Very strong roster.“ ()

ScarPoul

Tešil som sa na to a som celkom sklamaný. Ten film je strašne unavený a rozťahaný. Nemá potrebné emócie aby namixoval zmysluplné motivácie a celý scenár pôsobí dojmom ideme z miesta A do miesta B, tam chvíľu pobudneme lebo skrátka nemôžeme byť tak rýchlo doma a pritom to v Eastwoodovej ( inokedy perfektnej a precíznej réžií) kolíše na úplne elementárnych veciach. Nezaujímavé čo do postáv, motivácií ale aj životných múdrosti, ktoré sa tak trošku pri strete mladšej a staršej generácie očakávajú. Že by Clint predsa len narazil na svoj limit? Je to škoda. Všetko čo fungovalo v takom Grand Torine alebo v The Mule tu nefunguje vôbec. A Clint celý čas vyzerá, že drží pokope len za pomoci všetkých svätých. Škoda. Ak by bol toto jeho posledný film, nedosahuje jeho kvalít ani z polovice. Takže budem dúfať, že tá veľká rozlúčka ešte len príde. ()

Lacike

Clint Eastwood ešte žije, ale pred kameru by už liezť nemal. Pomaly v každom jednom zábere som sa najviac bál o to, či sa nerozpadne. Je to smutný pohľad. Samotný príbeh je tak jednoduchý, že jednoduchší by už nemohol byť. Takže film v tomto prevedení by mohol fungovať jedine ak by ho podržali herci. Clintov vetchý stav som už spomínal, ale ešte spomeniem, že úloha ktorú hrá je napísaná pre o generáciu až dve mladšieho herca. Scény, v ktorých ho balí sexy žena, pôsobia naviac smiešne.  A ten mexický chlapec je absolútny neherec, ktorému sa poriadne nedarí ani len hovoriť po anglicky. Charizmu má tiež nulovú, takže mi po chvíli liezol na nervy. Okrem nich dvoch tu už nikto nestojí za reč. Zdá sa mi, že tento film si Clint natočil len tak pre vlastnú radosť. Veľa ďalších ľudí okrem neho asi spokojných nebude. Ja teda určite nie. 4/10. ()

Dale

Klobúk dole, že Clint ešte aj po deväťdesiatke zvláda hrať a režírovať, ale už by to fakt mohol nechať tak a užívať si dôchodok niekde v hojdacom kresle a hrať bingo. Ani on nie je nesmrteľný a vysoký vek sa na ňom už dosť prejavuje. Pri jeho chôdzi som mal často strach, aby nefúkol nejaký vánok a nezhodil ho. A on sa ešte odváži hrať drsňáka, ktorý síce rozdá len jednu ranu, ale z ktorého nejde žiadny strach ani rešpekt, akurát tak ľútosť. Dokonca si v tomto veku trúfa aj na romantiku. Keby si túto úlohu strihol v 75-ke, bolo by to fajn, teraz už na to proste nemá. Pokiaľ ide o jeho prácu v režisérskej stoličke, aj tu už je to slabota, ak sa pozrieme na všetky tie skvelé filmy, ktoré režíroval. Už samotný príbeh nemá čím zaujať a Clint to ešte poňal tak dôchodcovsky spomalene bez akejkoľvek iskry. Čistý priemer 50% ()

maddy

Určite je na obdiv, že Clint Eastwood aj vo veku 91 rokov dokáže odrežírovať a navyše aj odohrať film. Avšak, Cry Macho pôsobí presne ako film, ktorý natočil 91 ročný režisér. Clintove režijné kvality sa síce ani tu nezaprú a stále dokáže aj v podobnom filme vykresliť postavy, ktoré nebudú divákovi úplne ukradnuté, dolovať z diváka aspoň trochu emócií a priniesť na plátno takú tú staromilú, hrejivú atmosféru. Ale čo z toho, keď to je vo filme, ktorý takmer nemá poriadny scenár alebo dej, väčšinu stopáže iba prešlapuje na mieste, v ktorom dialógy postáv pôsobia hodně prkenně, mimo Eastwooda by si ostatní herci zaslúži vychodiť aspoň základy herectva a celé to vygraduje do smiešnej doslovne trojsekundovej naháňačky áut, ktorá mala byť akože katarziou celého filmu. Časy Mystic River má už Eastwood rozhodne za sebou (čomu sa vzhľadom na vek nie je čo diviť), ale vzhľadom na to aké kúsky točí poslednú dobu (15:17 to Paris, Edgar, Jersey Boys) možno nastal čas to remeslo zavesiť na klinec. Nikto sa nebude hnevať, Clint. Že si ten správny macho si nám za život dokázal už nespočet krát. CELKOVO: 5/10 ()

ArsenalEagle

Obdivuju Clinta a jeho práci, to že je v 90 letech v takové formě, že dokáže odrežírovat a k tomu zahrát i hlavní roli je naprosto neuvěřitelný. Bohužel, přestože stále vypadá na o 10 let mladšího borce, tak jde o film o (kdysi drsnym) dědkovi, který v pozvolném tempu úměrném jeho věku zažívá dobrodružství, které by mu skoro každý vrstevník (ne)schopný udržet moč mohl závidět. Pro diváka jde ale o méně záživný požitek, přestože si drží svou atmosféru. A i když je Clint stále štramák a jeho uhrančivý pohled spolu s charismatem už jsou dobrých 70 let dvěma z jeho nejodzbrojivějších zbraní, tak mu ty zástupy samonabízejících se o polovinu mladších bab jsou těžko k uvěření. Chemie s přismahlym floutkem není zlá, kokrhavý společník je výborný, ale obsah a tempo filmu jsou slabší. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)