Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalá rodeo hvězda a chovatel koní (Clint Eastwood) bere práci, při které má dopravit malého chlapce z Mexika do Texasu, pryč od jeho alkoholické matky. Čeká je neobyčejně náročná cesta, během níž může světem unavený jezdec najít svůj vlastní pocit vykoupení tím, že chlapce učí, co to znamená být dobrým člověkem. The New York Times toto drama podle románu Nathaniela Richarda Nashe popsal jako příběh morálky dvou postav, které si navzájem pomáhají při těžkých životních situacích. (ClintEastwood)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (85)

M.a.t.t. 

všetky recenzie užívateľa

Mimoriadne pomalý a vlastne i dosť neoriginálny neo-western, ktorému by sa objektívne dalo vyčítať viac než dosť. V kontexte tvorby Clinta Eastwooda a istej parafrázy na jeho kariéru však funguje omnoho lepšie a to i napriek nie úplne uveriteľnej romantickej podzápletke, kde sa jeho vysoký vek skrátka nezaprie. No zároveň som si vedomý, že nie každý na neho dokáže nahliadať týmto spôsobom a to asi je asi v poriadku. ()

MrHlad 

všetky recenzie užívateľa

Clint Eastwood vyráží na cestu do Mexika, kde má najít syna svého šéfa a dostat ho do Ameriky. Držkatý puberťák a starý mrzout si moc nerozumí, ale cestou domů zjistí, že se jeden od druhého mohou hodně naučit. Hollywoodský klasik Eastwood tentokrát natočil velmi pomalé drama, které spoléhá na jeho charisma a na nic jiného. A bohužel to nestačí. Clint je pořád borec, bohužel neoriginální a předvídatelný děj mu podrážejí nohy. Průměrný a ničím výrazný film, bez něhož se obejdete vy a bez něhož by se obešla i Eastwoodova filmografie. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa

„Myslíš si, že vieš všetko a potom si uvedomíš, že si starý a nevieš nič.“ Má to objektívne mínusy. Ten údajný starý pes je zjavné šteňa. Akékoľvek pokusy o akčné scény (parkovisko, krotenie divokého koňa) pôsobia ako zo zlého sna. Čudujem sa, že tak zle vyzerajú, lebo samozrejme viem, že Clint Eastwood má 90 (!), ale viem aj to, že existuje funkcia strihača a kameramana; páni sa mali postarať o to, aby pasáže fungovali. Lenže to odflákli a kvôli tomu vyzerajú ako paródia. Navyše vytvárajú pocit konzistentnosti: na Clintovi je v každej scéne vidno, že má problém hýbať sa a v nasledujúcej pasáži máme uveriť, že sa udrží v sedle koňa, ktorý by zo seba striasol aj dvadsiatnika. Inak ale dole klobúk: poznám osemdesiatnikov, ktorí ak si sadnú, majú problém vstať. Na starobu sa ešte nenašiel liek. Čaká to každého z nás. Dofrasa, veď ja poznám päťdesiatnikov, ktorí majú problém s pohybom! Takže za to, čo tu Clint predvádza, fakt dole klobúk. Dobrou správou je, že Cry Macho fakt nie je akčný film, takže akcie je tu len 89 sekúnd, takže jej mizernosť až tak neudiera do očí. Mnohých trápi scenár. A áno, s tým sa skutočne nikto nenadrel. Ale chápem, čo na ňom Clinta zaujalo. A čudujem sa, že mladý Eduardo Minett mnohým nesedí; nevravím, že je to sympaťák roka, to vážne nie. Ale nie je to ani extrémne nesympatický floutek. Proste je tak napísaný, ale tak napísaný aj mal byť a to, že to niekomu vadí, nie je chyba hereckého výkonu, ani kastingu. Bizarne na mňa pôsobili zámienky, prečo neustále zostávať v mestečku, ale vravel som si, že ak budú viesť k tomu, že sa film skončí tak a tak, tak mu to odpustím. A on sa tak a tak naozaj skončil. Dáva, 4*, ale minimálne jedna (ak nie dve) sú za Clinta ako takého. Inak, jeho „šéfa“ si zahral Dwight Yoakam alias Raoul z Úkrytu. ()

Slasher 

všetky recenzie užívateľa

Vzhledem k tomu, že už je Clint vetchý devadesátiletý cowboy-stařík, tak samozřejmě velký respekt, co pořád sám odehrál a zrežíroval. Sám film je "pouhý" průměr, co vás asi nenadchne, ani neotráví. Tj. pomalý, dějově a dramaticky vzato slabší, doufal jsem ve větší důraz a emoce, jinak klasicky milý a dobrosrdečný, kocháte se pouštní krajinou. Je-li to ten úplně finální zářez hollywoodské legendy, pak tedy se ctí! (x) ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $8,274,592 ║ Tržby Celosvetovo $8,987,592▐ Tak Clint Eastwood nás už zo svojimi filmami tak razantne nedostáva do kolien ako pred desiatimi rokmi ale stále má čo ponúknuť. Tento krát je to taká príjemná dôchodcovská "rodinná" prechádza, ktorá poteší, pobaví, takmer dojme a nijak neublíži. Fajn, môže byť, na staré kolená to stále dáva zo slušným prehľadom, klobúk dolu. /65%/ ()

Galéria (20)

Zaujímavosti (10)

  • Internetový deník The Guardian v reakci na to, že Eastwood bude natáčet nový film, poznamenal, že si snad na závěr kariéry slavný tvůrce pro svůj projekt nemohl vybrat vhodnější název. Dokonce poznamenal, že to vypadá, jako by si Eastwood najal marketingovou agenturu, která by shrnula celou jeho bohatou kariéru do dvou slov – Cry Macho. (ClintEastwood)
  • Knižní předloha „Cry Macho“ spatřila světlo světa již v roce 1975. (ClintEastwood)
  • Kohouta Macho si zahrálo celkem 11 samců kura domácího. (HellFire)

Reklama

Reklama