Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Enšpígl

Jako úvodní film z HBO Max jsem si nevybral film, ale jméno. Clint Eastwood, přišlo mě to stylový, protože Clint je hodně věrný Warner Bros a ta tvořá HBO Max. Bohužel i při všem to respektu, který ke Clintovi mám, tady jsem splakal nad výdělkem. Táhlý melodramitický nic, závěrečná scéna na mě spíš působila "mě už ten scénář nebaví psát, rychle to ukončím". Clint má pořád i v pokročilém věku charisma, jenže na tom se nedá postavit zážitek z filmu. ()

Tosim

Bohužel, nový Eastwoodův film nic nového nenabízí, kromě trefného monologu jeho postavy o machismu, to je ovšem až ke konci a je to trochu málo. ()

Malarkey

Clint Eastwood jde rovnou na věc, žádné crcání a za pět minut už víme, že bohatému kámošovi dluží službičku a tak mu jede ve svých devadesáti letech vyzvednout syna hluboko za hranice Mexika. Nedává to moc smysl a logické to taky není. A co pak, když na Vás tvůrci vytasí romanci, ve které má hlavní roli Clint. Zajímavé je, že o tři roky starší Pašerák má docela podobný námět a bavil mě víc. Přitom pomalé vyprávění není na škodu. Na škodu je ale možná ten mexickej kluk, který by zasloužil technický chvat chytni a mlať dokud neupadne do bezvědomí. ()

MrHlad

Clint Eastwood vyráží na cestu do Mexika, kde má najít syna svého šéfa a dostat ho do Ameriky. Držkatý puberťák a starý mrzout si moc nerozumí, ale cestou domů zjistí, že se jeden od druhého mohou hodně naučit. Hollywoodský klasik Eastwood tentokrát natočil velmi pomalé drama, které spoléhá na jeho charisma a na nic jiného. A bohužel to nestačí. Clint je pořád borec, bohužel neoriginální a předvídatelný děj mu podrážejí nohy. Průměrný a ničím výrazný film, bez něhož se obejdete vy a bez něhož by se obešla i Eastwoodova filmografie. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $8,274,592 ║ Tržby Celosvetovo $8,987,592▐ Tak Clint Eastwood nás už zo svojimi filmami tak razantne nedostáva do kolien ako pred desiatimi rokmi ale stále má čo ponúknuť. Tento krát je to taká príjemná dôchodcovská "rodinná" prechádza, ktorá poteší, pobaví, takmer dojme a nijak neublíži. Fajn, môže byť, na staré kolená to stále dáva zo slušným prehľadom, klobúk dolu. /65%/ ()

Radek99

Jestliže právě tenhle snímek bude labutí písní velké hollywoodské herecké i režisérské legendy, pak je to dvojnásob smutné, že završí svou úchvatnou kariéru zrovna takovýmhle sentimentálním a plytkým dramatem. Bohužel i Drsný Harry senilní... ()

tron

„Myslíš si, že vieš všetko a potom si uvedomíš, že si starý a nevieš nič.“ Má to objektívne mínusy. Ten údajný starý pes je zjavné šteňa. Akékoľvek pokusy o akčné scény (parkovisko, krotenie divokého koňa) pôsobia ako zo zlého sna. Čudujem sa, že tak zle vyzerajú, lebo samozrejme viem, že Clint Eastwood má 90 (!), ale viem aj to, že existuje funkcia strihača a kameramana; páni sa mali postarať o to, aby pasáže fungovali. Lenže to odflákli a kvôli tomu vyzerajú ako paródia. Navyše vytvárajú pocit konzistentnosti: na Clintovi je v každej scéne vidno, že má problém hýbať sa a v nasledujúcej pasáži máme uveriť, že sa udrží v sedle koňa, ktorý by zo seba striasol aj dvadsiatnika. Inak ale dole klobúk: poznám osemdesiatnikov, ktorí ak si sadnú, majú problém vstať. Na starobu sa ešte nenašiel liek. Čaká to každého z nás. Dofrasa, veď ja poznám päťdesiatnikov, ktorí majú problém s pohybom! Takže za to, čo tu Clint predvádza, fakt dole klobúk. Dobrou správou je, že Cry Macho fakt nie je akčný film, takže akcie je tu len 89 sekúnd, takže jej mizernosť až tak neudiera do očí. Mnohých trápi scenár. A áno, s tým sa skutočne nikto nenadrel. Ale chápem, čo na ňom Clinta zaujalo. A čudujem sa, že mladý Eduardo Minett mnohým nesedí; nevravím, že je to sympaťák roka, to vážne nie. Ale nie je to ani extrémne nesympatický floutek. Proste je tak napísaný, ale tak napísaný aj mal byť a to, že to niekomu vadí, nie je chyba hereckého výkonu, ani kastingu. Bizarne na mňa pôsobili zámienky, prečo neustále zostávať v mestečku, ale vravel som si, že ak budú viesť k tomu, že sa film skončí tak a tak, tak mu to odpustím. A on sa tak a tak naozaj skončil. Dáva, 4*, ale minimálne jedna (ak nie dve) sú za Clinta ako takého. Inak, jeho „šéfa“ si zahral Dwight Yoakam alias Raoul z Úkrytu. ()

Slasher

Vzhledem k tomu, že už je Clint vetchý devadesátiletý cowboy-stařík, tak samozřejmě velký respekt, co pořád sám odehrál a zrežíroval. Sám film je "pouhý" průměr, co vás asi nenadchne, ani neotráví. Tj. pomalý, dějově a dramaticky vzato slabší, doufal jsem ve větší důraz a emoce, jinak klasicky milý a dobrosrdečný, kocháte se pouštní krajinou. Je-li to ten úplně finální zářez hollywoodské legendy, pak tedy se ctí! (x) ()

M.a.t.t.

Mimoriadne pomalý a vlastne i dosť neoriginálny neo-western, ktorému by sa objektívne dalo vyčítať viac než dosť. V kontexte tvorby Clinta Eastwooda a istej parafrázy na jeho kariéru však funguje omnoho lepšie a to i napriek nie úplne uveriteľnej romantickej podzápletke, kde sa jeho vysoký vek skrátka nezaprie. No zároveň som si vedomý, že nie každý na neho dokáže nahliadať týmto spôsobom a to asi je asi v poriadku. ()

3DD!3

Přijde mi to malinko podceňované. Má to průměrný tuctový příběh a divný začátek, ale pak už si to Clint vezme do parády a rozjímá nad stářím a předáváním mouder mladší generaci. Není taková bomba jako Grand Torino, ale pořád je výš než většina konkurence. Charizmatem sálající stařeček učí klučinu jezdit na koni, nabaluje fešnou panímámu a umí se i porvat. Nakonec se mi to líbilo víc než jsem čekal. Zasraní fízlové. Kdyby měli mozek, byli by i nebezpeční. ()

castor

Starosvětský, spolehlivý, bilancující. Jenže právě takový nyní Clint není. Spíš jen zoufale nudný. Za poslední dekádu mě zklamal nejvíc právě touhle průhlednou báchorkou o starém tvrďákovi, který má dostat paličatého puberťáka z Mexika k otci v Texasu. Namísto dalšího poplácání po zádech si ale zaslouží, no, rychle zapomenout. Svému šéfovi cosi dluží, takže souhlasí, že v Mexiku najde jeho náctiletého syna a odveze ho „domů“. Kluk je to otravná, ale všechno do sebe tak nějak zapadne a už spolu počítají první míle. Za celou dobu se nestane nic výjimečného nebo nápaditého. Maximálně na čas ztvrdnou v malém mexickém městečku, kde mají čas k sobě ještě lépe najít cestu a zjišťovat, že život nemusí být jen černobílý (Clint i pomocí romantické linky, která je docela otřesná). Zlaté Gran Torino, zlatý Pašerák. Cry Macho je zoufale plytké, jednoduché a nezajímavé asi drama. Jen klišé, nulová gradace děje, otravný mexický kluk a kohout. S ohledem na ohlasy jsem čekal všechno, ale nedostal jsem takřka nic. Jen Clinta, který v jedenadevadesáti letech zůstává totálním frajerem. Pořád má chuť, elán vést velký filmový štáb a ještě se postavit před kameru. Jen ty schopnosti nabídnout vzrušující a dramatický příběh tentokrát zůstaly kdesi v dáli. Příště to zase vyjde. Věřím tomu. Dvě až tři hvězdy. ()

ClintEastwood

Mexičané jsou hodní, pomáhají si. CRY MACHO má podle mě jen tři mínusy. První, že je film v některých okamžicích trošku naivní a zbytečně přímočarý. Druhý, že představitel dětské role, je z počátku poněkud nesympatický (což je však vysvětleno jeho těžkým životem). A konečně třetí a hlavní mínus je, že Clint snímek nenatočil o deset let dřív, když byl ještě ve slušné fyzické formě. Jinak je to příjemná road movie, která hezky plyne a občas je i napínavá. Nenabízí však nic převratného, co by rozšířilo Eastwoodův tvůrčí repertoár. Po první projekci mě film příliš nezaujal, avšak po druhém zhlédnutí, s více, než ročním odstupem, jsem se na těch zaprášených mexických silnicích docela dobře bavil. Asi trošku nadhodnocuji, ale přidám pardálovi i čtvrtou hvězdu, protože režijně je to stále Clintův standard, který má slušnou atmosféru a občas je i vtipný. ()

D.Moore

Hereckým finále Clinta Eastwooda bylo bezpochyby Gran Torino. Všechny jeho role, které přišly pak, beru jako epilog - úctyhodný epilog chlapa, který už to dělá jen pro zábavu, pro lásku k filmu, protože se mu prostě chce. Nemůžu se tedy divit, že si chtěl ještě jednou zahrát a zrovna v Cry Macho - v novodobýém romantickém westernu se silně naivní zápletkou, který myslím úmyslně připomíná Eastwoodovy první televizní role. Ne, rozhodně to není převratná role a pohled na devadesátiletého veterána je dojemný, ať už je to úmysl, nebo není, nicméně za vidění mi to rozhodně stálo. A potom je tu samozřejmě druhá stránka věci, a to ta, že Eastwood také režíroval. A režijně Cry Macho obstojí stoprocentně i bez přivírání očí. ()

*CARNIFEX*

Z “Cry Macha” je fakt akurát tak do plaču. Eastwood je tu už starý, pričom jediné čo stojí za pozornosť sú tie dve Mexičanky, ktoré by najviac obstáli v dvoch kategóriách na Pornhub. Jedna “milf” a druhá “grandma”. Možno by bolo lepšie venovať sa už len scenárom. ()

gogo76

Clint je klasik, dokáže robiť výnimočné filmy, hoci mu to tentoraz nevyšlo, nepovažujem Cry macho za nepodarený film. Dokonca som si tú pokľudnú atmosféru zapadlého Mexica užíval a film ma celkom bavil. Rodiace sa priateľstvo medzi Clintom a mexickým chlapcom zaberá prevažnú časť filmu, ktorý asi smelo môžem označiť za také menšie road movie. Filmu chýbalo zopár dramatickejších situácií a silnejšie emócie, čiže príjemne sa na to pozerá, ale film nedokáže diváka chytiť silnejšie za srdce. Clint už má vek, na jeho pohyboch to je poznať, ale dúfam, že tu s nami ešte bude čo najdlhšie a prekvapí nejakým výnimočným filmom. 60%. ()

Xmilden

Velmi pomalá Eastwoodovka, která už zřejmě znamená Clintovo definitivní herecké sbohem, i když netuším zda-li má ještě něco dalšího na srdci. Popravdě Cry Macho zřejmě musel hodně lidí spíše negativně překvapit. Já popravdě od Clinta v posledních filmech už moc nečekám a vždy mě může maximálně příjemně potěšit. Ten člověk se evidentně rozhodl točit filmy až do smrti. 55% ()

filmfanouch

Moc lidí se věku 91 let nedožije. A ten zbytek je většinou rád, že v tomhle požehnaném věku udrží stolici. A pak je tu Clint Eastwood. Filmová legenda, která se samotná prohlašuje jako milovník libovolného aspektu filmové tvorby se na tvorbě filmů podílí od 50. let a dle vlastních slov se do důchodu jen tak nechystá. Herecká, režijní, producentská a skladatelská legenda prostě odmítá odejít do filmového důchodu a ve finále po Gran Torinu a Pašerákovi odmítá odejít i alespoň do důchodu hereckého. Dokazuje to i fakt, že si Eastwood zahrál hlavní roli ve své novince Cry Macho.   Adaptace románu N. Richarda Nashe pochází z roku 1975 a už tou dobou se začínalo mluvit o filmové adaptaci. Na filmovou adaptaci definitivně dochází až v roce 2021, kdy se v tomto neo - westernu Eastwood vrací ke svým hereckým kořenům a i tentokrát jako tvůrce servíruje film s přesvědčivým emocionálním přesahem a filmem, který by potencionálně mohl fungovat jako nejideálnější tečka Eastwoodovy kariéry.   I přes překonání hranice 90 let působí Eastwood nadále plný energie a nadále působí, že by se s ním člověk nechtěl pustit do křížku. Hlavní myšlenka Cry Macho je poté touha po dosáhnutí mužství, kdy musí Eastwoodův Milo mladému Rafelovi dokázat, co to vlastně znamená být macho. Do té role není nikdo ideálnější než právě Eastwood.   Scénář, který kromě autora předlohy Nashe napsal také scenárista Gran Torino či Pašeráka Nick Schenk prezentuje pomalu posouvající se drama, které má v jádru srdíčko na pravém místě a je v zásadě milým příběhem. Zápletka Cry Macho je v podstatě triviální a Eastwood celkově nenatočil zásadní film, který by měl v jeho kariéře vynikat jako jeden z těch nejlepších, přesto to ovšem neznamená, že by neměl zajímavé aspekty.   Eastwood se opět tak trochu vrací k westernovému žánru, opět kovboje představuje v tak trochu jiném světle. V jádru je ovšem především význam slova macho, které rozhodně nepracuje s tím, že machové nepláčou. Eastwoodova postava v průběhu nejde daleko k slzám, ve své mužnosti ovšem rozhodně neklesá. A i díky faktu, že je Eduardo Minett šikovný se z kontrastu starého macha a mladého chlapce toužícího býti machem dokáže vystavit skutečně působivý vztah. Slušný vizuál a solidní hudba Marka Manciny už jen lehce kvality Eastwoodovy novinky dorovnávají.   Cry Macho je v podstatě velmi jednoduchý film. Tenhle pomalu budovaný neo-western je ovšem dalším povedeným Eastwoodem filmem, který by jako labutí píseň bez problémů obstál. Eastwood by sice neodešel na vrcholu, odešel by ovšem ve velmi slušné formě. Jenže je to pořád Eastwood a ten sám se dle svých slov nadále do důchodu nechystá. Snad nám tohle bude slibovat co nejdelší dobu a o svojí energii jen tak nepřijde....... ()

Beckett51

Sympatická road-movie s hodně fajnovou hlavní dvojkou, kohoutem a příjemným Eastwoodovským humorem. Ač se všichni snaží jak to jde, celý to ale bohužel působí až moc béčkově a levně, scénář je někdy hrozně plytkej a pitoreskní a chybí tomu větší punch. Clint je ale i ve svých devadesátkách stále bad-ass. ()

Aky

Jednoduchoučký ne zvlášť originální příběh, pohodově natočený, s docela předvídatelným koncem. Nutno však vyseknout velikou poklonu 90-ti letému Clint Eastwoodovi. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)