Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Recenzie používateľa jirikzaboj k tomuto seriálu (9)

Season 1 (2022) (S01)

Inu, budu se opakovat. Pilotní epizodu jsem komentoval zkratkou WTF?! A ta platí absolutně pro celou sérii, protože tohle byla taková jízda, že si to musím dát v nejbližší době celé ještě jednou. Gunnovi jsem pro jednou nevěřil a říkal jsem si, co ho sakra vedlo pracovat na nezajímavé postavě DC Universe a ještě k tomu spolupracovat s tak hereckým dřevem, jako je John Cena a hádejte co? Peacemaker popírá všechny tyto zákony a ukazuje mi a spoustu dalším velký fakáč a to platí i pro jiné komiksovky. Cena je tady naprosto úžasný a nestagnuje ani na jedné poloze. Přijdete si na své, pokud máte rádi trapnohumor, ale zároveň dokážete zhruba v polovině začít cítit s hlavní postavou empatie a ten způsob, jakým to celé podává, to je jedno velké WTF a potvrzuje ten známy fakt, že někteří herci se pro své role narodili. Peacemaker je Gunnův splněným sen. Je to splněným snem fanoušků tvorby Jamese Gunna a já se s hrdostí do této skupiny řadím. Tohle daleko překonalo Guardians a to především, protože má tentokrát James rozvázané ruce a může si dělat, co chce. Cenzuru tedy nehledat, protože máme sexuální scény, brutální vyvražďovačky a absolutně šťavnatý nekorektní humor, do kterého jsem se opravdu zamiloval a pokud jde o vtipy samotné, jejich zpracování a recyklaci napříč celé sérii (především highlight finální epizody Economose), tak to mi přijde jako naprosto geniální a důkazem je to, že u epizod jsem se jen nesmál, ale často jsem lapal po znovu nadechnutí, protože tento humor přesně já vyhledávání a v kinematografii je opravdu nevídaný. Další aspekt je samozřejmě výprava a především opisování hlavních, či vedlejších postav. To je další z důvodů, proč je Gunn tak výjimečný. Každá hlavní, vedlejší , či komparzová postava zde není navíc, nebo jako kulisa a režie všech využívá opravdu naplno a to beru jako lásku k filmu a respekt k hercům. To, co tady dokáže ve vás vyvolat nějaká random postava za pár sekund, tak tolikrát nedokáže za celý film, či seriál vytěžit support herec a to je další známka toho, proč je to sakra tak kvalitní. Bavil mě tam úplně každý a celá 11th Street kids group je naprosto awesome. Chci víc Vigilanteho a Harcourte. Těším se opravdu z každičkého detailu, reference, naprosto nekompromisně luxusního soundtracku a nakonec musím vzpomenout ještě INTRO, které je tak choreograficky šílené a geniální. Sledoval jsem ho poctivě každou epizodu a nepřestal mě bavit ani, když jsem ho viděl po osmé. Finální rozhřešení? Peacemaker je seriálovým překvapením, které snad nikdo nečekal a totálně mě odboural. Nebojím se říct, že se podle mého subjektivního pohledu jedná o jedno z největších překvapení a zjevení za posledních pár let a ta laťka nového antihrdiny přesáhla všechny dosavadní projekty, které jdou na omak všem komiksovkám. ()

Úplne nový vír (2022) (S01E01)

“People see this uniform, it strikes fear in their hearts. What people? The other people at the Village People tryouts?” James Gunn se rozhodl nejspíš zachránit DC UNIVERSE a nastolit tak nový řád, který mu bude hrát do karet. Počínaje kvalitním The Suicide Squad, kde leakuje potenciální budoucnost jedné postavy, která se mu očividně dost zalíbila a tak se rozhodl dát ji celý seriál. Ve vší upřímnosti jsem neměl žádné očekávání, protože jsem netušil, o čem by to tak mohlo být a jak by mohl utáhnout epizodní díly tak hrozný herec, jako John Cena. Na místě je taky zmínit, že ve filmu byl hrozně průměrný a nezajímavý. Teď tady stojím po pilotní epizodě a mužů s naprostým neklidem na duši říct jen WHAT THE HELL?!! Jeden z nejlepších pilotů, které jsem kdy viděl. John Cena mi už při úvodní synopse připadal více sympatický a jen ty jeho pohledy, damn. Solidní představení postav, jejich charakterů, rozběhnutí příběhu, fakt špica. A režie? Gunn je génius a už dávno měl mít možnost si udělat seriál, protože přesně tam se ty jeho šílenosti hodí. Plno referencí, nekorektního humoru, krve, nabušeného soundtracku. Eagly, zpívající Peacemaker v dospělých plenách s vibrátorem místo mikrofonu a ty temné akční scény dohromady s těmi hláškami. Jedním slovem totálně luxusní start. Jedu dál, snad to v takovém tempu bude pokračovat. ()

Najlepší priatelia nikdy (2022) (S01E02)

Kratší, skromnější EPka. Přesto zábavná, správně Gunnovská a Vigilant totálně boží. White Dragon boží herec už od dob T-1000. Směju se téměř od začátku do konce a zároveň si dokážu užívat děj. Keep it that way! ()

Goff radšej mŕtvy (2022) (S01E03)

Navštívenka medvědi rodinky, pipka na whatsappu, nakreslená holubice a nabitá akce, které opět nechybí humor. Nejvíc oceňuji, jak seriál každým dílem šlape na pedál a každá sekunda je vzácná a výjimečná tím, jak a za jakých okolností je natočená. Žádná postava zde není vůbec zbytečná a naopak i ty nejmenší role mají něco do sebe. Je v tom prostě Gunnovské srdíčko. Jsem rád, že seriál nemá cenzuru a můžeme tady vidět úplně cokoliv. ()

Nevyšliapaný chodník (2022) (S01E04)

Freddie Stroma je mým osobním favoritem pro objev talentu za posledních pár let. Jistě, už jsem ho dříve v některých projektech zaregistroval, ale to ještě neměl tak osobitou roli jako zde a Vigilante si prozatím krade všechny scény pro sebe, samozřejmě společně s Peacemakerem, který nám poprvé zahraje na citovou strunu a máme šanci s ním konečně soucítit a pořádně nahlédnout do toho, proč je tím, kým je. Harcourt je moje nová crush a Leota s Economosem jsou úžasnými doplňujícími postavami do tohoto světa plného bláznovství outsiderů. Není to o příběhu, ale o tom ději a zvládání situačních scén oblíbených postav a je naprosto geniální, jak to tady funguje. ()

Všetko je primát (2022) (S01E05)

11th street kids, motorová pila, motýlí efekt, gorila a rentgen. Základní a důležité aspekty epizody, která je fakt nabušená a přímočaře postupuje dějem dopředu. Lze rozeznat, že se nechopil Gunn režie, ale jeho písmo tam stále je a dokonce je svěží obměna režisérů a to především pro pestrost a napětí příběhu, který je docela simple, ale k postavám naprosto pasuje. Mám za sebou 5 epizod a u všech jsem se smál skoro od začátku do konce. Někteří si stěžují na omílání vtipů dokola, či na jejich předvídatelnou trapnost. No, tohle je přesně můj šálek kafe a dávka humoru mi zde naprosto vyhovuje. ()

Po prečítaní plačte (2022) (S01E06)

It’s only fucking yes or no questions! That’s a lot of rules. Two fuckin rules. Two! One, yes or no. Two, don’t be a fucking moron.” Karavan scéna z výslechu Goffa je absolutní špička a rozmanitost plná referencí na spoustu filmů a jejich hrdiny. Samotný útěk taky bomba a pomalu začínám mít i z příběhu husí kůži. Jako bych viděl všechny Gunnovo projekty nacpané v jednom krásném upgrade jeho storytellingu, protože scéna na policejní stanici s velkým nádechem sci-fi je jedna z nejlepších, které jsem kdy v tomto žánru viděl. Karty jsou na finálové epizody velice dobře připravené a jsem zvědavý, jak to bude fungovat jako celek. Předpokládám tedy, že skvěle. Vzhledem k oznámení další série. ()

Prestaň trápiť moje srdce (2022) (S01E07)

Soundtrack se opět promítá skvělým způsobem a úvodní Home sweet home od Motley Crüe zahřálo na srdíčku a dočkali jsme se finálního vysvětlení temné minulosti Chrise. Je třeba zmínit, že dochází i k jistým vykoupením a všechen respekt patří Johnu Cenovi, protože tady předvádí opravdu něco, čeho jsem nikdy nedoufal, že bych se u něj jako herce dočkal a je to velký balzám pro duši. Epizoda ale nabízí i to, co jde doposud seriálu nejlépe a to je šílenství v podobě specifického humoru. Ať už jde o Judomastera coby leprechauna, mývala prchajícího s helmou (což je vážně cool scéna) a nebo paradox fight akční scény a čůráni, protože když musíš, tak prostě musíš! Předchozí epizoda mi dala jistý vibe a cítil jsem jakousi referenci na sci-fi, které jsem kdysi už nejspíš viděl. A tady mě konečně zachránila Leota, která si neodpustila poznámku na Mars Attack! a v tu chvíli jsem zbystřil, jako DiCaprio ve známé scéně z Once Upon a Time in Hollywood a totálně to feeloval. Na závěr hodnocení epizody musím vyzdvihnout opět skvělou práci s těmi nejvíc vedlejšími postavami (viz. veterináři a nebo white power gang). U Gunna má i ten nejvíc průměrný a podřadným komparzista šanci zazářit a je krásné a ohleduplné tohle rozhodnutí. Zatím nej epizoda, která parádně navnadí na finále. ()

Teraz alebo nikdy (2022) (S01E08)

Líbí se mi, jak celý seriál funguje jako jakási paralela k tomu, že si utahuje z ostatních projektů a to třeba i z konkrétních pasáží, či dějových twistů, které jsou pro některé příběhy zásadní a to především z konkurenčního Marvelu, kde je Gunn pečený, vařený a uvědomuje si, jak pendluje sám kvalitou mezi dvěma světy a dokáže je propojit, aniž by porušoval jakési kontrakty a nebo dokonce sám sobě navzájem konkuroval. Není to jen pocit a tato epizoda měla spoustu scén, které odkazovaly sarkastickým dojmem, který je v epizodě také zmíněn. Náhoda? Nemyslím si. Tak, či onak. Je třeba pochválit název epizody, protože COW or NEVER vystihuje naprosto celý plot dílu a od začátku je nám jasné, čeho je třeba docílit. No nebylo to ani trochu jednoduché, ale my máme sakra luxusní postavy, které se za pouhých pár epizod proměnily na elitu outsiderů, které všichni milujeme a fandíme jim. Cením, že v tom velkém nátlaku šílenství a akce se scéna dokáže zastavit a utlumit na úplné minimum a dokázat znovu recyklovat trapný humor, který nás provázel celou sérii a udělat z něj jednu z nejvíc top dojemných scén (Economos a vous samozřejmě), to byl sakra emotivní moment a výraz Peacemakera coby Ceny mám doteď zarytý před očima, to je fuckin acting sakra! Všichni dostali šanci na finálové epizodě zazářit a stačilo k tomu bohatě i těch necelých 50 minut, ale to si nechám na zhodnocení celé série. Zakončení bylo úctyhodné, uzavřelo jakýmsi způsobem děj první série a hezky si připravilo cestičku pro tu druhou. Fuckin awesome. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD