Po celkem úspěšné misi Murn naverbuje Vigilanta. Peacemaker se dozvídá, že tým pomohl dostat jeho otce do vězení, a čelí své komplikované minulosti. (HBO Max)

filmfanouch

Všech 8 epizod seriálu Peacemaker sice napsal James Gunn, režie se ovšem chopil jen u některých epizod. U čtvrté epizody byl tak Gunn vystřídán Jody Hillem, ten ovšem dokázal na Gunna slušně navázat a nastavenou laťku dostatečně udržet.   Peacemakera se nadále daří vykreslit jako sympatičtější postavu, dojde ještě k hlubšímu prozkoumání jeho minulosti a ukázce toho, že jde v jádru možná skutečně o dobrého člověka. Především je ovšem Peacemaker nadále zábavný, hravý, ideálně šílený i kreativní a v rámci komiksových adaptací pořád částečně svěží.   Gunnův scénář nadále dokáže kombinovat vážné momenty s humorem. Kromě Peacemakera navíc dokáže vykreslit i ostatní postavy a to především Leotu Adebayo v podání Danielle Brooks, která ukazuje, že jablko možná skutečně nepadá daleko od stromu. Freddie Stroma si roli Vigilanteho očividně nadále užívá a především Robert Patrick nadále válí jako Auggie Smith, Peacemakerův zlý otec, který nejspíš v následujících epizodách ještě bude schopen napáchat více škody.   Finální zvrat poté možná není tak šokující, jak by chtěl být a dal se do jisté míry předpovídat. Pořád vlastně není tak úplně snadné si o Peacemakerovi udělat ten pravý obrázek a zbylá polovina seriálu v tom bude muset definitivně udělat jasno. Peacemaker ovšem nadále zůstává zábavným seriálem, kdy sice čtvrtá epizoda děj posouvá dopředu pomalu, akcí, humorem i funkčními postavami ovšem laťkou neklesá. A nestačí než doufat, že přesně alespoň podobnou látku udrží i zbylé 4 epizody...... ()

Dody345

Nevím, jestli je to tím, že tento díl nerežíroval Gunn (nenechte se zmást tím co je na csfd), ale v tomto díle se dostavil znatelný pokles kvality. Nyní budou následovat spoilery. Nebýt scény ve vězení (rvačka a i konverzaci předtím), tak bych šel na 3 hvězdy a už tak to teď hodně nadhodnocuju. Plus scéna, kde se Peacemaker opíjí, hulí a brečí, přičemž jsou ukázány jeho vzpomínky je taky skvělá. Nicméně Adebayo byla v předchozích epizodách fajn a zábavná, ale v tomhle díle byla děsně otravná a každé její rozhodnutí a chování vám dokázalo opravdu lézt na nervy a vytočit vás. Snad bude příště taková jako byla dříve a zvedne se i kvalita celého dílu. ()

jirikzaboj

Freddie Stroma je mým osobním favoritem pro objev talentu za posledních pár let. Jistě, už jsem ho dříve v některých projektech zaregistroval, ale to ještě neměl tak osobitou roli jako zde a Vigilante si prozatím krade všechny scény pro sebe, samozřejmě společně s Peacemakerem, který nám poprvé zahraje na citovou strunu a máme šanci s ním konečně soucítit a pořádně nahlédnout do toho, proč je tím, kým je. Harcourt je moje nová crush a Leota s Economosem jsou úžasnými doplňujícími postavami do tohoto světa plného bláznovství outsiderů. Není to o příběhu, ale o tom ději a zvládání situačních scén oblíbených postav a je naprosto geniální, jak to tady funguje. ()

FildasCZ

Nuda nuda a nuda. Nebavilo mě to. Celé to táhne jen John Cena vedlejší postavy hlavně toho dětského teamu to prostě kazí. Dle hodnocení jsem si dobře myslel, že zdější osazenstvo je zas vycákané z kde čeho a příjde mi, jako kdybchom koukali na odlišné seriály. Pro fanoušky asi ok, pro lidi, co se asi nudí také ok. Tady jsem skončil pokračování v sledování nevím. ()

tomik99

Seriály od Marvelu mají alespoň jistý rukopis a víte, že jste v jejich světě. Peacemaker je ale nad míru tak vzdálený ostatním filmům, že tušíte, že toto je jen levná odnoš natočená na třech lokacích. Nejenže se na to špatně divá, ale i ty herecké výkony s výjimkou Ceny jsou mizerné a většinou se jedná o druhořadé herce, kteří mohou tak maximálně zazářit v jedné scéně Suicide Squad, ale jinak je to slabota. Asi patřím k té malé skupině, které se seriál absolutně nezamlouvá. Ale je to zkrátka tak. ()

• Během výmluv Vigilante (Freddie Stroma) zmíní, že by postava klidně mohla být ženou. V komiksech tuto identitu skutečně nosily dvě ženy, Pat Trayce a Adeline Kane. (NiWi)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)