Meandr

(festivalový názov)

Lisa (Gaia Weiss) se probudí v podivné trubici plné smrtících pastí. Její jedinou možností je jít dál. Ale není jasné, jak daleko se může dostat. (JasonCZ)

Homerking

Lisa se probouzí ve futuristickém tunelovém bludišti plného smrtících nástrah, její jediná možnost je plazit se dál a pokusit se vymaňit z tohoto smrtícího bludiště. Solidní klaustrofobická prolejzačka kterou bohužel kazily dlouhé nudné scény. ()

Mamlas odpad!

Nějaká blbka lozí celou dobu nějakým labyrintem. To už by bylo zajímavější sledovat 90 minut ze života šneků v přímém přenosu. Hypernuda a ke konci ještě navíc nesmyslně debilní. (2%) ()

adamix

Klaustrofobici sa ani tu nebudú cítiť dobre, obzvlášť, keď hlavná hrdinka bude rozkročmo obchádzať plochu s kyselinou či utekať pred hladným zombíkom v stiesnenom bludisku. Námet dobrý, podobný staručkej Kocke, tá však bola obsahovo i atmoféricky lepšia kvôli väčšej nepredvídateľnosti a väčšej partií preživších. Hlavná hrdinka je tu sama a každý z nás tuší, ako nakoniec dopadne, ale ten futuristický sci - fi záver mi tu akosi veľmi nezachutil. ()

Pitryx

Film, u kterého je třeba si pár maličkostí domyslet. Sympatická Gaia tomu dodává šmrnc a dělá z toho perfektní podívanou. Místy je to docela i nervák. Já měl tu výhodu, že jsem na film narazil jen náhodou, takže jsem netušil do čeho lezu. Proto tu pro mne bylo překvapení za překvapením. Dal bych plný počet, ale desítku musím odečíst za postavu té malé holky. Veškeré scény s ní kazily celý film. Naštěstí jich tam zase tak hodně nebylo. 90 %. ()

xxmurphyxx

Teda čakal som ďaleko viac ako nudu o dvoch hercoch v potrubí. Toto sa so starou kockou rovnať nemôže ani zďaleka. Na to tu tých pascí a tým pádom aj napätia bolo úplné minimum. Akože voda, oheň, nejaké sekáčiky...to už ozaj nevedeli prísť s niečím originálnejším? Okrem toho koniec je taký aký je, niečo na ten štýl som čakal, takže prekvapenie sa nekoná. Ale ak má niekto fetiš na bosé blondíny v spandexe prečo nie. Za mňa slabota. ()

Facerr

Tohle mi káplo do noty. Netradiční mix všeho možnýho se sice očekávatelnýma, ale výborně provedenýma scénama. Hodně pomohla i hodně sympošská hlavní postava. Tohle prostě doporučuju. ()

DonBraso

Co zas tohle mělo být?Frantíci sice na tyhle chuťovky pro pár diváckých kumčaftů mají pochopení,ale jako takhle?Mysteriózní sci-fi s prvky a jednoho hororového úseku,který byl patrně tím nejlepším,leč zbytečným.On celý film je zbytečný až to bolí ve slezině.Příběh není žádný a od toho se vše odvíjí.Koukáme na ženskou v obleku jak z Pátýho Elementu a ksichtem tam vidíte Millu Jovovich.Začátek navnadí,dalších 30 minut už spíte z těch šachet.Přesně víte,že sledujete nějaký klon z filmové Kostky,která jaksi měla i jasný cíl v příběhu,než najdu východ, mám prostor,mám lidi a hlavně to umím aspoň trochu vysvětlit,i když to pak mělo pokračování .Tento film rozhodně nemusí pokračovat ani v tý džungli.Na co má divák sledovat jen na oko lahodící dvě scény,který Vás stejně vyprsknou doprava či doleva.Jestli měl být tohle hlavolam napsaný na tři stránky ve scénáři,tak ho prosím příště vymažte.Ono totiž z tohohle ten napínák se moc udělat nedá.Díky tomu lezajícímu monstru to mělo menší forsáž a pár schovek s ohřátím na maximum by šlo.Horší je,že to nemá hlavu ani patu a dcera leda ztratila koule a Lisa pochvu,protože úplně stejně kravsky vypadá celý film,jak jsem to napsal.Typický film,kdy neumíš vysvětlit prvky ve filmu či jeho vznik,ale tak natočíš ho jako sci-fi,tím se rány zahojí.Ne ne,tohle fakt nejde. V závěrečných titulkách aspoň hraje pěkná hudba.Čert ví,proč až tam.35% ()

BlondJames

Začátek mě příšerně nebavil, klaustrofobický nůďo stejně nemůže ničím překvapit, ale potom to nabralo lepší směr, začalo mi to šrotovat v hlavě a to mám ráda, takže jsem se docela bavila.Konec mě uspokojil, a tak dávám horší 4, nebo lepší 3:) ()

J.Mayen

Tady se někdo velmi rád a často díval na film kostka, jen s tím rozdílem, že je zde Míňlidí prostoru je málo Do toho vás někdo ošetřuje, pokud se zraníte, něco vás neustále honí.Do toho vás někdo ošetřuje, pokud se zraníte, jaký jsi typ ufa. Posledních 15-20 minut filmu se mi opravdu nelíbilo a bylo by nejlepší kdyby to tam vůbec nezakomponovali. Taky jsem nerozuměl tomu co dělala francouzská holka v americe a i když byla sama proč částečně mluvila anglicky a částečně francouzsky. Ten sentimentální konec byl samozřejmě k poblití. Takže už za to odebírám jednu hvězdu ze 3 ()

hony23

Chcešli natočit horor a nelámat si hlavu s dějem a dialogy, strč ženskou do labyrintu plného pastí a nech jí 90 minut plazit se rourama. No nic proti tomu, pokud na konci přijde nějaké vysvělení, kdo ten labyrint postavil, proč se tam žena ocitla a co to bylo za obludy, které ji tam pronásledovaly. Nic takového nepřišlo, možná se tak vše odehrálo jen v mysli té nešťastné ženy. Prostě nadějný začátek, ale čím dýl jsem na to koukal, tím to byla větší píčovina... ()

DJMaroko

Sci-fi a horor ?! Ha ! Bohužel jen okrajově ...moc od tohoto snímku nečekejte. Existuje život po životě ...možná ano, ale více opravdu nečekejte. V polovině filmu to sice vypadá slibně, ale jen do té doby než hlavní hrdinka proleze dvěma análními věnci řitního otvoru čehosi nadpřirozeného a možná i mimozemského. ()

Emperor1

TROCHA SPOILERU: Oheň, voda, kyselina, ostnatý drát, ventilátor, zombee - to nejsou kdovíjak originální nástrahy, navíc člověk tak nějak tušil, že to ta paní zvládne, navíc když měla pomocníka, který jí, když bylo nejhůř, pomohl. Takže napínavé to v tomto ohledu nebylo, originální taky ne, pointa typu "diváku, vyber si", takže ne, víc jak dva body nedám. ()

TesterX

To si tak líznutý rejža v baru po šesti pintách řekne, že hodí ženskou do úzký roury a bude ji všemi možnými způsoby při soukačce ven mučit. Mávne na sjetku za barem, ať mu přinese další a napíše na lístek ženská-roura-mučení-mutant-rodina. Barmance pak v uličce při blaudžobu nabídne hlavní roli a druhou bezďošovi ležícímu v bahně. Z místa se seberou k protější opuštěné továrně, barmanka fakt spadne do roury, bezdomovec taky a rejža při pokusu je dostat ven je málem utopí, upálí a rozseká. Toť příběh vzniku tohoto podivuhodného snímku, protože dává větší smysl, než příběh skutečného snímku. Takový wtf už jsem dlouho neviděl a jsem z toho poměrně dost nasraný, protože jak se z první třetiny zdálo, že tohle bude slušná klaustrofobní podívaná, tak se s příchodem "mutanta" klaustrofobní podívaná změnila na nechtěně vtipnou frašku a s dalším příchodem lítajících zubů, obřích kund, pupečních šňůr a jiných stvoření proměnilo v šílenou, ukrutně pitomou sračku bez špetky logiky a rozumu. ()

brasek

Zo začiatku som mal pocit, že ide o komorný mix (kedže som absolútne postrádal atmosféru) snímkov Saw a Kocka. V istom čase sa zjavil v príbehu opäť Adam a od toho momentu mám problém, pretože príbeh sa zmenil na totálnu nepochopiteľnú hlúposť. Bez atmosféry a napätia, bez pochopiteľnej pointy kde záver sa dá vysvetliť aj na sto spôsobov. ()

Ronkar

Tohle se nepovedlo. Přestože hrdinka trpí a je tam pár bubu a hnusných hororvých scén, je to děsná nuda. Ale fakt příšerně. Hrdinka leze, trpí, úpí, řve, leze, trpí, úpí... a mě to bylo tak úplně jedno. Napětí prakticky žádné, zainteresovanost nulová... až se divím, že jsem to vůbec dokoukal. Vlastně nedivím, protože jsem to místy přetáčel. Pointa taky nenadchne. Bodík za celkem fešnou herečku a nápad s mechanickobiologickou kombinací. Kdybych to měl srovnat s námětově podobným Kyslíkem, tak ten je o velký řád napřed, přestože hrdinka tam vlastně ani nikam neleze :D ()

Ondrew

Cube strikes back! Z kocky sa stala tunelova sachta, ktora ma svojou hutnou atmosferou takmer psychicky rozdrtila, rozkrajala a napokon spalila na prach. Vdaka tomu viem, ako sa asi citila i hlavna hrdinka. Francuzi nam naservirovali viac, nez dostojneho nastupcu legendarneho filmoveho subzanru z roku 1997. Tak, ako som kedysi pri Kostke cumel doslova ako "mucha Puk", aj dnes dviham palce na rukach smerom hore a tlieskam. Konecne niekto pochopil, ze ak su snimky tohto druhu umne natocene, mozu i v minimalistickom prostredi poskytnut maximum zabavy. Mimochodom, cely koncept si viem velmi zivo predstavit pretaveny do podoby pocitacovej survival hry, ktorych mechanizmus Méandre v podstate takmer presne vyuziva. Dokonca i zaver ma vcelku potesil, nakolko ponuka divakovi dostatok priestoru na rozbehnutie vlastnych fantastknych predstav. Podobny zanrovy klenot sa objavi len raz za cas a to treba skratka ocenit. 85%. ()

exe.

Celkom pozerateľný film, pokiaľ však čakáte horor, ste na omyle, k hororu to má blízko ako budhista k Allahovi. Čo však stojí za zmienku, je prostredie, ktoré je s počiatku nepredvídateľné, ale časom to do seba začne zapadať a dávať logiku, a k samotnej herečke nemám výhrady. Gaia Weiss je celkom sympatická herečka a svoju rolu zvládla celkom fajn, a celkom fajn zvládla aj kyselinu, zombíka a ďalšie nástrahy, s výberom herečky za mňa spokojnosť. Avšak pozerať sa na 90 minútové plazenie mi príde trochu dosť a niektoré pasáže som púšťal zrýchlene, lebo za ten čas sa tam neudialo nič mimoriadne. Z filmu mám dosť zmiešané pocity, na jednej strane ma takýto žáner moc nebaví a svojim spôsobom to nemá ako prekvapiť, na druhú stranu chválim výber prostredia a herečky. Škoda len toho konca, ktorý mi prišiel spravený narýchlo a niektoré veci neboli ani vysvetlené, takže budete musieť zapnúť svoju fantáziu a domyslieť si. Meandr je celkom fajn thriller na jedno pozretie a hlavne na zabitie nudy, ale inak nič viac, jednohubka, ktorá stačí vidieť raz, celkom dobre to doplňuje hudba a pekná hlavná herečka, ktorej nejde nefandiť. Horor to bude hlavne pre ľudí s klaustrofóbiou. ()

Sopholojong

Cudoval som sa odkial ja tu holku poznam. Zo serialu Vikingovia! Konceptom prezitia v stiesnenych podmienkach a s charizmatickou krasavicou v hlavnej roli podobne tohtorocnemu Oxygenu (taktiez od Francuzov), ale o celu triedu horsie. Oxygen mal vtahujucejsi dej so zvedavostou divaka, co bude dalej. Meander naproti tomu je viac samoucelnou hororovou atrakciou s ocividnym minimalnym rozpoctom, co sa vypravy a podobnych technickych prostriedkov tyka. Ma vsak v mojich ociach o trochu viac sukadelicku hrdinku vo velmi priliehavom spandexe v nebojacnom akcnejsom mode. Ostnate draty som si vychutnal spolu s nasledujucou dynamickejsou polhodinkou. To predtym je viac-menej len beckova prehliadka pasci a ich rieseni a la to horsie zo serie Saw. PS: Gaiu Weiss chcem za zenu. ()