V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

RabbitX

Myslím, že tenhle film stále bude a je populární jak už jsem kolikrát zminoval bohužel takovýhle dobrý filmy už nikdo nenatočí! ()

Týnkaa

Koubááááá?!?!?!?! :D:D:D Říkejte si co chcete, mě tenhle film baví... ale dávám "jen" čtyři hvězdy: za připitomělou sestru velitele %( a málo dotažený konec, svatba se mi nezdá nejlepší volbou... ()

plechulka odpad!

Mladí se baví, ale pro většinu mých vrstevníků (a hlavně chlapů) je bohužel tenhle film srovnatelný se seriálem "Chlapci a chlapi" ..... ()

Lachtaan

Klasika všech klasik předrevolučních českých komedií, které se staly oprávněným kultem, u kterého se pobaví i divák, jenž české komedie nekonzumuje jen proto, že jsou zdejší. V porovnání se současnými výplody je Copak je to za vojáka absolutním klenotem a nebude mi vadit si tuhle taškařici jednou připomenout. ()

lennyd

Svobodníka Milana Koubu (Jiří Langmajer) zajímá daleko víc než plnění svých vojenských povinností dámská společnost (jakéhokoliv vzhledu či věku). I přesto je jeden z nejlepších paragánů ve své jednotce, což musí uznat i jeko nadřízený, kapitán Tůma (Karel Roden) - zvlášť když jediný Kouba splní zkoušku, kdy se má jednotka dostat z místa A na místo B naháněná veškerými silovými složkami (ostatní sekce armády, policie, hajní, ...). Problém ovšem nastává, kdy další z Koubových milenek (se kterou to ale vypadá velmi vážně), je čirou náhodou sestra kapitána Tůmy... Těžká agitka socialistické armády, ale řekněte - kdo by se po shlédnutí tohohle filmu netěšil na vojnu - vše špatné je potlačeno, a v popředí je jen sranda, jakou na vojně můžete zažít. Ale což, taková byla doba. Film je nicméně velmi podařený, k čemuž dopomáhají i hafo známých tváří - mimo ústřední dvojice třeba Vítězslav Jandák, Bronislav Poloczek, Jan Kraus či Václav Vydra. A bojová hra paragánů proti všem je opravdu dost dobrá, včetně hlášek - "Toho necháme, ten je slušnej" nebo "Kdo uvidí osobu ve vojenském, nechť toto oznámí, neboť je pozdezření, že dotyčný je voják". Oprosťme se od té doby a agitačního smyslu filmu, a jen se bavme ... ()

pytlik...

Tak jako legranda to byla doopravdy náramná, ale asi jsem divnej, ani tenhle film mě nepřinutil roztrhat svou modrou knížku a přihlásit se do armády. Jak koukám, když bylo v některém kraji málo krádeží, málo znásilněných stopařek, popř. bylo potřeba zbourat starý posed či prověřit připravenost místních udavačů, uspořádalo se cvičení paragánů a hned se statistiky zvedly a všechny problémy vyřešily. Hvězdu přidávám za to, jak tam jeden z pomocné stráže VB dostal tak hezky po čuni pytlem a jak tam jeden z parašutistů předvedl zcela nevídaný, byť neúspěšný únikový manévr, totiž kotrmelec do kopce. ()

Brandon

Banány, barety, bopo. Vždycky si vzpomenu, jak jsem šel na Zvonařku na bus do kasína s nosem nahoru a vyplou hrudí, okolo postávající bigoši a mrakomrdi zírali na ten můj rudej baret a dvě pecky, a cosi si šeptali o zabijákovi. Jen kdyby věděli :-) Film je srandovní připomínkou oněch nedávných časů. ()

Krustyburg

Dá se na to koukat i přesto, že je to oslava socialistické armády. Je to vtipné a ta akce je taky hezká.. Langmajer a hlavně Roden válí. 3,5* ()

darek kartac

Výborná česká komedie o tom jak celá armáda chytá Jiřího Langmajera. Snad každý ten film zná a když je v tv je nutno ho sledovat a bavit se. ()