V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Kosmik 1

Perfektní film, který neomrzí. Miluju tu scénu, kdy vojáky vysadí a následně je nahání veřejná bezpečnost. Vojna asi byla úplně o něčem jiném, ale-v tomhle případě-komu to vadí? V doprovodu skvělé hudby je to opravdu solidní akce, která na konci sice trochu poleví, ale film přeci potřebuje i trochu romantiky. :-) Skvělé výkony Rodena a Langmajera. Vlastně pro mě je tohle nejlepší film s Langmajerem v hl.roli. "Šlapetka, co tu šlapete vodu, vodplavte!" 90% ()

Autogram

Oproti porevolučným filmom o vojenčine je vyznenie filmu celkom iné, v podstate o pohodovom živote v kasárňach, a nebudem to filmu zazlievať. Výcvik paragánov je (vo filme) slušná zábava, samá akčná naháňačka, zážitky v teréne, s dievčatami, čo sa samé ponúkajú, a o chápavých veliteľoch. Taký film sa aj príjemne pozerá a, síce neviem osobne posúdiť, ale možno práve tak aj vznikajú zážitky, o ktorých muži radi rozprávajú pri pive alebo aj v rodine. Tak ospravedlním aj nepravdepodobné udalosti vo filme a ocením akčnú zábavu, dobré výkony Langmajera a Rodena a celkom nápaditý scenár. ()

KASUGI

Kouba je kult, stejně tak vojenská naháněčka s nezapomenutelnou hudbou Petra Hapky. Socialistická náborovka do kasáren po česku. Amíci mají Top Gun, my máme Vojáka. Roden + Jandák + sušenky Club = best. ()

J.Lajner

Film na politickou zakázku? Co má být? Úvodní bojovka nemá chybu a je mi jedno, na kolik je to vše zkreslené. Hudba, střih, tempo... nebojím se říct, že jde v jádru o akční komedii. Je pravda že dějová linka, jako taková za moc nestojí, ale ten intenzivní pocit, jaký jsem jako kluk prožíval během úvodních 40 minut, nelze zapomenout. ()

silent cut

Seděli jste už někdy s přáteli v uzavřeném prostoru, když v tom si někdo z vás prdnul? Ba co dím, usral? Chvíli se spekuluje, kdo to byl...koutky se zvedají...pak někdo řekne, že dotyčný musí hnít zevnitř a to už jsou na podlaze všichni... Byla by to ještě větší sranda, kdyby to nebyla pravda. Navíc je tento film jen dalším smutným důkazem hlášky drž se ševče svého kopyta a to pro oba extrémy Langmajer(OK) X Jandák(KO) ()

slovan1

Jo, tak tenhle film žeru. Sice to vypadá jako náborové video do naši skvělé předrevoluční armády, ale i tak myslím, že zaujme snad každého kluka. Tak jak se to stalo i mi. Viděl jsem ho jako malý a teď se na něj kdykoliv znova podívám. Ve filmu je i trocha romantiky takže by mohl zaujmout kohokoliv. Skvělé hlášky dělaji z tohoto filmu navíc film nezapomenutelný. "... když von je s něma problém, vony se asi do toho lesa asi bojej... - Bojová slepice se nebojí ničeho, dejte ji patřičnej rozkaz a splní ho" :-D ()

lskala

Tohle jsem snad viděl víckrtá, než Mrazíka. :-) Roden je v roli uvědomělé "gumy" skvělej. Na svůj rok výroby to má překvapiě svižný tempo. 60% - 3*** ()

Kejdlo

První polovina mě vždycky bavila, což se o zbytku filmu říct nedá. Ještě že mám to štěstí a párkrát za rok podobnou hru hraju s táborníky. Je to vzrušující pocit, zažít to na vlastní kůži. Tohle je ukázkový příklad propagandy, která nezhnusí. 7/10 ()

klúčik

Tento film je televízny hit, hlavne v českých tv. staniciach. Videl som ho mnoho krát, ale neviem prečo vždy si ho s chuťou pozriem. Aj keď je to propaganda našej ľudovej armády, tak mi to dajako nevadí. Langmajer a Roden sú výborný. 65%. ()

Wally

Další komedie, která si na paškál bere naši socialistickou armádu, která nás chránila před potenciálními útoky ze strany kapitalistických států. Jde o trošku něco jiného než v případě Černých Baronů, ale i tento styl humoru je velice zábavný a pánové Langmajer a roden jsou zde skvělí. škoda jen, že jde tento film asi 4x do roka v TV...ubírá mu to na atraktivitě a pak víc prudí než baví. ()

Zagros

Jde o lehce rozporuplný snímek. Na jednu stranu je to taková milá propaganda, jak nám vlastně bylo dobře a jaká to v armádě byla za minulého režimu sranda. Na druhou stranu je to výborná komedie. Svobodník Kouba v podání Jiřího Langmajera je skvělý. Jeho nahánění při "bojovce" v první polovině filmu je akční, napínavé a vtipné. Za upozornění stojí také fajn výkon Karla Rodena. Bohužel druhá polovina filmu už spíše jen tápe, ale pořád jsou to hodně dobré tři (rudé) hvězdy. ()