V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

KafuR

První pasáž filmu ála bojová hra je jednoduše výborná, jejíž shlédnutí si kdykoli rád zopakuji. Perfektně natočené, sestříhané a svižnou hudbou podtržené honičky vojáků v terénu a jejich často až záměrně komické eskapády natolik dokážou pobavit, že je tomu člověk ochoten odpustit i takovou tu podprahovou reklamu na službu socialistické vlasti. Bohužel druhá část filmu vytvořená speciálně pro něžnou část populace už působí jako otravná přeslazená a mnohdy až nelogická bublina, u které člověk jenom čeká na to, až konečně splaskne. A to se stane až na konci. ()

deLaFere

Hodně daleko od jakékoli reality, některé scény jsou dost infantilní a hlavní postava je opravdu těžko uvěřitelná (Kouba by měl asi adorovat Švejka). Jinak je to jednoduše parádní oddechovka, u které se větší část snímku usmívám a je mi jedno, že se jedná o náborový, propagandistický kýč. ()

NiaWolf

,,Dolétal jste, Kouba!" • ,,Kdo ze zaměstnanců spatří na svém pracovišti člověka ve vojenské uniformě, nechť o tom podá zprávu závodní stráži, neboť je podezření, že dotyčný je voják!" • ,,Šlapetka, vždyť vy smrdíte jak stará..." • ,,Šlapetka, co tady šlapete vodu? Odplavte!" ()

dalziel

Co je to za smrad.Jedna soudružka mě postříkala intim-sprejem. 😷🤣Až na ten donekonečna opakujúci sa hudobný podmaz na zdôraznenie akcie perfektná komédia ktorú sme cela rodina pozreli už X-krát ()

Razzor_82

"Vy jste notorickej... holkař!" Tak tímhle filmem se soudruzi snažili za socíku odlehčit pohled na vojnu. Langmajer jako průserář Kouba  je celkem vtipný ale někdy otravně přehrává.  Kdo byl na vojně, tak ví, že to zase taková sranda nebyla. 6/10 ()

Odpadlik

Pokud vám nevadí, že je to naprosto naivní a hloupoučké, ale chcete jen komedii na nedělní odpoledne, tak lze doporučit. Ti co zažili na vojně pravé peklo, ať se na to radší ale nedívají. ()

KarlWalf

Jasný náborový film. A jak je vidět, většina lidí na to letí i dnes. "Ta bojová hra byla super" - ano, ta bojová hra měla ukázat, že armáda je vlastně sranda a frajeřina. Tak do čtrnácti let mi to připadalo super, ale pak mi došlo, že to není až tak neškodné. ()

Sosak

Vtipný film ze zde populárního prostředí socialistické armády (tady už ke konci scialismu). Hlavně ta vojenská hra celkem pobaví, jinak nic učeho by člověk řval smíchy...spíš dostanete chuť na Máslovky jak je tam furt žerou :) ()

E lan

Produkt pozdní socialistické filmové produkce je trochu tendenční, ale ani to moc nevadí zcela uvolněné atmosféře filmu, která nenudí, ale ani nijak výrazně nepobaví. Přesto pro kupu lidí určitě generační film. ()

BLADER

Musím dať plný počet. Tak jednoduchá a zároveň tak dokonale zábavná komédia, že to ani nepotrebuje žiadny iný komentár. Takéto komédie mám proste rád. ()

waska

Tuhle komedii jsem viděl hodněkrát, ale je pravda, že většinou jsem skončil po skvělém cvičení parágánů. To nemělo chybu. ()

R4D0

Klasika železné postele, chodby ktoré ešte smrdia ešte po čerstvom útoku dezinfekčných prostriedkov konkrétne mazľavého mydla ktoré tak nerád mali ty ktorým sa do životného denníka pripísala povinná vojenská služba ako býva zvykom tak každý to bral na ľahkú váhu (ne)pravidelné dochádzky na ranný nástup alebo pokrčená rovnošata ktorá mala byť tak krásne rovná všetko toto sú spomienky staršej generácie na vojenskú službu možno presne takéto aspekty pekne vykresľuje i toto filmové dielo ktoré je ako inak s dielne českých autorov scenáristov a kameramanov pri pozeraní si často krát dávam otázku "naozaj to v tej dobe tak bolo?" ale asi áno pre každého jedného to v tej dobe nebolo med lízať ale s odstupom času sa na to množstvo všetkých situácii po-usmeje film bol na môj vkus možno príliš zbrklý a rýchly začalo to podivným budíkom a na to opätovným skokom s okna a od vtedy ide vo filme iba o to kto sa kam najrýchlejšie dostane jedná situácia za celý film teda pre mňa dosť málo tým chcem povedať že trošku ma to sklamalo ale i napriek tým všetkým záporom mal film kvalitné a hlavne vtipné scény na ktoré sa dá pozerať aj viac krát pekné štyri. ()

Homer.p

Nic než podělaná agitka (=sračka) a náborový film. Kdo byl na vojně, tak ví jaké to bylo ve skutečnosti. Aspoň že Petr Hapka opět nezklamal a právě jenom kvůli jeho hudbě dávám ty dvě hvězdy. Jinak by to bylo za odpad. Jo a rachytický Langmajer jako akční hvězda, tak to už je vážně moc. ()

Sign

Tak co mne rozhodně nejvíce utkvělo v paměti je celý začátek, a kdykoliv se na to podívám znovu a znovu, pokaždé perfektně pobaví :-) ()

Brinkley

Strašlivá blbina. Z mého pohledu nikoli vtipné, jako spíš trapné. Langmajer se asi ještě hledal, ty hvězdy jsou pouze za Rodena. ()