V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Dž@Dž@

Tak tu je znázornení výcvik československých výsadkárov ktorých chytali osožáci (obyčajné vojsko). Komu sa im podarilo utiecť a dostal sa až na stanovené miesto (kasárne) prešiel výcvikom a zachránil celu svoju čatu. V tomto prípade to bol Kouba. Počas svojho úteku zažil plno akcií a veľa zábavy na ktorej som sa veľmi pobavil. A preto tomuto filmu udeľujem 4*. 80% ()

Steggles

Dílko vskutku poplatné své době. Pokud u něj však vypnete mozek tak se vlastně jedná o zdařilou komedii - takovej socialistickej popcorn. ()

N3O

Komedie z dob komunismu bez komunistickejch keců. Nostalgická podívaná pro absolventy povinné základní vojenské služby podaná s nadhledem a s rozumem :) ()

vipeerr

Česká klasika, spousta smíchu nad Langmajerem :) ovšem ale nebudu zde hodnotit 4 nebo dokonce 5* jak někteří uživatelé jen z důvodu že je to český film. Byla by to neúcta k ostatním mnohem lepším filmům. Film je starší jak já tudíž ho možná nemůžu objektivně soudit ale mě to bavilo a Langmajera můžu a pohled na toho vyhublýho klučinu mě prostě bavil :D ()

Tominni

Velmi dobrá komedie z roku 1988. Je sice pravda, že první polovina filmu výrazně předčí první, ale je tak dobrá, že to lze přehlédnout. Karel Roden opět vynikající, ale to už je jeho standard. Hlášky typu "Plave do Černého moře.", "Šlapetka, nešlapejte tady vodu." se mi vybaví okamžitě. ()

Metlak

Na vojně jsem nebyl, ale tenhle film mě tak strašně baví, bavil, a bavit bude, že toho občas lituju :). Nejlepší cvičení na světě. ()

subic

Jedna soudružka mě postříkala intimsprejem... a jiné hlášky. Někdy bych se na to zase v TV podíval, kdyby to ovšem všechny možné televize neservírovaly 12x za rok. ()

kubilov

Moje československá srdcovka, nemůžu si pomoct. Výsadkář a sukničkář Langoš spolu s kámošema zdrhaj před chlupatejma polem, nepolem, lesem, nelesem, přičemž Roden sedí v kanclu a odškrtává si padlý soudruhy. Tuhle dokonalou hovadinu můžu vždycky. První tři čtvrtě hodiny za neotřesitelných 5*, zbytek za hodně slabý 3* ()

Locksley odpad!

Jak může mít tato komoušská srágora tohle hodnocení! Spousta jiných, dalece kvalitnějších filmů se k červený ani nepřiblíží. A přední uživatelé to skoro chválí až do nebes! Je to možný?! ()

Guran

Nejlepší na filmu bylo cvičení výsadkářů. Herecké výkony Langmajera a Rodena se přirovnávají k těm vysoce nad průměrným. Opravdu jsem se při filmu bavil, ale kvalita děje začínala pomalinku jít stranou, když cvičení výsadkářů skončilo, nicméně tenhle snímek patří do těch lepších Československých filmů. ()

Gothard

Propagandistická náborová komedie natočená na pokyn vyšších míst o tom, jak zábavné je sloužit v socialistické armádě. Povinná účast několika lepších či dobrých herců stačí právě tak na jednu hvězdičku. Nostalgie stranou, je to prostě ideologií podbarvený prorežimní film, ke kterému není třeba se vůbec vracet. ()

knihovna

Byl jsem na vojně, takže vím o co jde. A přestože to na vojně takhle rozhodně nevypadalo, film se mi líbí.Navíc jsem ho prvně viděl právě na vojně. A co víc, líbí se mi čím dál víc. Nostalgie? Altzhaimer? Stařecká demence? Nebo se to prostě povedlo? Nevím, ale ze 3* zvyšuji 4*. ()

kslaww

Asi jsem tam nepostřehl tu komedii...takhle...dnes už asi klasika ale film o tom jak nahánějí vojáka a vojáka nahání holka...NE-E...dvě hvězdy s hooodně odřenejma ušima. ()

Xpojntman

Po pravdě děj nic moc. Taková socialistická agitka na totalitní Československou Lidovou Armádu (ČSLA). Občas je tam sranda a ženský jsou tu taky. A některý pěkný. ()