V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Simako

Naprosto souhlasím s kolegou Gourylellou!! Vždy jsem se neuvěřitelně bavil!! Jirka Langmajer jako "Kouba" a skvěle přežvykující major Jandák!! Opravdu skvělý!! za čtyři ()

Skeevee

Koubááá!!!! Kdo neviděl tuhle parádní komedii, jako kdyby v naší společnosti nebyl, hlášky citujeme furt a nikdo mi nevymluví, že z celého filmu je stejně nejlepší bojová slepice ;) ()

miza

Snad jediný film z vojenského prostředí na který se dá divat.Ti co tohle prožili ví o čem to je a jaké to opravdu bylo. ()

JJJHHH

tenhle film me vzdycky bavil, bavi a bavit bude at si ho pustim kolikrat chci...jedine co se da vytknout: to nejlepsi je na zacatku (bojovka), i kdyz dalsi dej neni vubec spatny, je clovek proste v ocekavani, ze film bude pokracovat v takovem tempu jako zacal...a ono ne... ()

uncredited

I Want You for the ČSL Army! Propaganda. Nic víc. Nejsem přehnaně útlocitný, a dokonce nemám nic proti vojákům či armádě jako takové. Ovšem tak moc tolerantní, abych tohle sežral, zase nejsem. Při vědomí všech těch lidí, kterým režim provozující tuhle armádu sebral majetek, svobodu, život nebo jen "obyčejně" zkurvil život, který nás lidově demokraticky držel za ostnatým drátem jako králíky (a pro jistotu je tam rovnou střílel), který ostudně zametl s generálem Fajtlem a ostatními piloty z Anglie - opravdovými hrdiny, se mi prostě z toho hnusu, tak nějak normálně lidsky, chce blejt. (odpad jsem si zakázal, tak * snad za to, že tohle vše už je naštěstí jen vzpomínka) 10% ()

radar76

Klasická česká komedie a klasický český (česko-slovenský) humor. Další ze skvělých komedií s Langmajerem,který svou hlavní roli ztvárnil víc než dobře.Ve filmu je celkem zajímavý a humorný příběh z vojenského prostředí.Filmu se asi nedá nic vytknout splnil všechny mé požadavky. ()

Gooran

Já si nemůžu pomoci, ale film se trefil přesně do mého humoru. Langmajera moc nemusím, tentokrát mi ale jeho postava sedí. S Rodenem vládnou filmu, ostatní herecké výkony už mi tak přesvědčivé nepřipadnou. Více diváka vtáhne do děje akční hra, ve které Kouba zaboduje. Postavou samou o sobě je i "Šlapetka" v podání Pavla Hejlíka. Zajímavosti: Koubova kamaráda od odvodu si v epizodní roli zahrál Michal Kocourek, který se objevil i v dalších vojenských filmech: "Tankový prapor" či "Zírej holube" - Jiří Langmajer a Veronika Gajerová, kteří si střihli hlavní milenecký vztah filmu, se spolu setkali i seriálu Ordinace v růžové zahradě. Kromě nich si v seriálu i ve filmu "Copak je to za vojáka" zahrála i Valentína Thielová. I když má film spoustu mínusů (v podobě pár hluchých scén, některých nevýrazných hereckých výkonů a mírně socialistické agitaci armády), ale tenhle humor mi je prostě vlastní. 9/10 a pět hvězdiček. ()

p.a.douch odpad!

Ježiš 74 %? Za co? Normální propaganda ČSLA a náborovej filmeček k tomu. Jinak blbost na entou. Dodnes, jen když vidím název tohoto dílka, vzpomínám na utrpení při povinné návštěvě téhle blbosti. Hrůza. Na tohle se doopravdy může dívat jen někdo, kdo "Červený Karkulky" na vojně nezažil. ()

blekekeke

To se ještě točilo z vesela, i když doba byla neveselá. Dnes jsme v době veselé a takto veselý a komediální film těžko pohledat. Ještě že mají v TV archív :o) ()

wesker

agitační zkreslená pohádka o tom je je vojna jedna velká sranda... ve své době ucházející dnes už jen k pousmání gumárna. ()

rigby

Akční komedie, při které se divák opravdu nenudí. A stále je to koukatelné a zábavné, jak výborný Langmajer, tak skvělý Roden. Na realitu zapomeňte, o tom to opravdu není... ()

gezper

To je už taková klasika, .. rotují to v tv pořád a pořád dokola a stále se tím dost často nechám zlákat. Kouba, to je zkrátka borec! Vysoko to je u mě především za nadměrnou koncentraci vtipných scének a již zlidovělých hlášek, a taky za excelentní duo Langmajer-Roden. Čert vem že je to jako socialistická vojenská agitka dost nepovedené .. [80%] ()

Flamik

"já bejt ženská a potkat sám sebe, tak se lituju, že sem se vůbec narodil a poslal bych se z fleku k vodě." Míla Kouba dokazuje že i za komouše se lidi mohli bavit.. ()