V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Zirael

Zkreslený pohled na vojnu. Verbovací prostředek. Filmů s touto nálepkou je víc a málokterý z nich mě tak baví. První dvě třetiny filmu jsou výrazně lepší, než ta poslední... ale zas bez té by to nemělo žádný děj. Taky je to fajn příležitost vidět začínajícího Rodena :-D ()

japekli

Naprostá utopie nebo náborovina. V tom filmu jsou nezkreslený snad jen ty uniformy. Jestli Roden představoval příkladnýho oficíra, pak se to povedlo jen v tý jeho trapnosti. Viděl jsem to sice 3x a dal dvě pěticípí, ale jen za to, že jsem v tom roce rukoval. ()

mikel

Pokud člověk zapomněl na tehdejší realitu v ČSLA, tak by možná mohl dát tomuto filmu čtyři nebo dokonce pět hvězdiček. Ale pokud si jen trochu vzpomene, co se tehdy mohlo dít, může dát maximálně tři. A to ještě jen díky 2-3 hercům. ()

Delmondo

Stará dobrá komedie z vojny u který mě je nějaká politika ukradená, protože je to výborná zábava. V hlavní roli sympaťák Langoš, vedle něj Roden a za nimi nebezpečně stírající Jandák. ()

LeePriest

Jiří Langmajer má chvílemi úžasnou roli a dost mě pobavil, tvrďák Roden je také zdařilý. Celkově je vojna ve filmu prezentována tak, jak měla podle představ za socialismu asi vypadat. Tedy vojáci jsou odvážní, velitelé spravedliví a všechno je to velké užitečné dobrodružství. Realita byla nejspíš jiná, můžu být štastný, že jsem ji nezažil. Ale na film se koukalo skvěle. ()

Aidina

Major Průcha kapitánu Tůmovi: "Vůbec ti vaši hoši jsou plni romantismu - jeden si to spletl s kovbojkou, druhý po sobě nechává šlapat čuníky a třetí plave do Černého moře..." Ale jinak to byl pěkný vojenský náborový film. Jak je ta vojna krásné dobrodružství a být u paragánů, to bylo něco suprového. ()

Tuty

Nedávno jsem po práci dostal chuť pustit si večer nějakou jednoduchou, nejlépe českou, komedii. V trafice jsem utratil neuvěřitelných 49 Kč a sáhl po Koubovi. Musím uznat, že to má svoje mouchy (málo uvěřitelné love story kolem hlavního děje, střih bez souvislostí a vysvětlování, možná, že je to dokonce i vystřihané a stopáží krátké). Ale, nesmrtelných úvodních 50 minut bojového výcviku, skvělí Karel Roden s Vitězslavem Jandákem, postava Šlapetky i samotného Kouby a atmosféra doby Stb spolu s poměrně solidní kamerou a vojenskými akcemi ten film prostě utáhnou až na 4 hvězdičky. ()

Saxos

Stálým opakováním na všech tv programech, cca 20 x do roka, tento film ztratil na hodnotě a stává se nepříjemným. Bohužel už i při promo reklamě. ()

zigy

Netypická, avšak trefná Hapkova vojensko - optimistická - dobrodružná melodie vás doprovází skoro při každém záběru a vy si prostě musíte dupat do rytmu. Film je vlastně jeden velký klip. K tomu pár hustých frků ("plave do černého moře") a vyjevený Jandák. Langoš je jako Švejk, nikdy nevíte, jestli je opravdu tak blbý nebo to jen tak hraje ("Já jedu na hory". "A co občanka?!" "Já vyrazil jen tak tak nalehko..."). Roden tuhle roli překonal až jako Saudek. ()

pds

Môj obľúbený film už od malička. Je mi jasné, že to takto na vojne určite nefungovalo, ale ako "akčná" komédia dobré. 70% ()

Pavlosos

Z českých komedií tato u mě zcela vyniká a nikdy mě neomrzí. Zvláště první polovice s přesunem na kasárna je nezapomenutelná. Třešničkou na dortu jsou pánové Langmajer(ten mimochodem lepší roli, snad krom Cassidyho ve Zdivočelé zemi a Jiřího ve filmu "Proč", nezahrál), dále již obě "šarže" Roden a Jandák. ()

argo.smile

Milujem tento film. Sympatak a malerista Kouba mi prirastol k srdcu a hlavne je, ze niektore situacie som zazil na vlastnej kozi, len v inej dobe uz. Preto som sa s nim stotoznil behom par uvodnych minut, smial sa , spominal... ()

Salvator

Film stojí a padá s dvojici Langmajer & Roden. Bez nich by to byla spíše jen politická agitka, přestože pobíhající taťkové v řadách Lidových milicí udělají také dost zábavy. ()

PanPyzamo

Tento film je pro mě prostě klasika. České filmy moc rád nemám, ale zde platí výjimka. Film mě především zaujal svou akcí. Velice se mi líbila i hudba, ačkoliv hraje furt dokola, tak se mi neomrzela a já si film užíval. Možná je to tím, že mám rád vojenskou tématiku. Možná je to tou akcí, kterou v českých filmech tak nevidíme. Nevím. Za mě je to prostě dobrý film a mám ho rád. Zda bych ho doporučil, to nevím. Asi spíš ne. Dnešní publikum nejspíš nenadchne. Vlastně ani nevím, koho nadchne. Bohužel nevím, jakým lidem bych to doporučil. Mně se film líbil a to je asi tak vše, co bych řekl. Za mě nejlepší český film. Taková Dívka na koštěti možná byla víc revoluční a příběhem lepší. Pro plno lidí nejspíš budou nejlepší Pelíšky. Já ale na Koubu nedám dopustit a ze všech českých filmů mě tento oslovil nejvíc. 7/10 ()

PeteBuck

Agitka na socialistickú armádu. Je to smiešne, ako hrozne vyzerajú tie armádne vrtulníky, ak by toto uvideli tvorcovia Top Gunu, asi by sa posrali od smiechu. Na druhú stranu, Top Gun je rovnaká agitka ako toto, len s omnoho väčším rozpočtom. Ak si mám vybrať medzi Top Gunom a týmto "skvostom", tak beriem toto. Je to také naivné, až je to dobré, príbeh o ničom, nechápem, prečo dávam priemerné hodnotenie, asi preto, lebo to niečo do seba má. Asi tú rozprávkovosť, s akou opísali socialistickú armádu. Poďte k nám, sú to samé hry na chytačku a skrývačku, sem-tam si odskočíte za babami, proste pohodovka. Je niekto, kto im túto kravinu žral? ()

Joee

Už jsem to viděl snad dvacetkrát a není to nic jiného, než hudební videoklip "Honička na vojáky" se stále stejnou hudbou. Nejlepší je Jandák jak chroupe sušenky :) ()