V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

adaben

Československý předlistopadový film musel téměř každoročně vyrobit nějaký ten film z vojenského prostředí, zobrazující jak z kluků se stávají na vojně chlapy a jaké tam vzrušení a dobrá parta i legrace apod., ale jen několikrát vznikl film i po letech koukatelný. A kupodivu téměř nejvíc se to podařilo v případě, když se filmaři inspirovali zřejmě francouzskými bláznivými a obsahově velmi nepravdivými komediemi zpravidla s velmi jednoduchým příběhem. A vyplatilo se to, i když na vojně bylo leccos jinak. Hodně samozřejmě zásluhou přesvědčivého J.Langmajera ()

Rene.Artois

Typický příklad guilty pleasure. Je to otřesná propaganda socialistické ČSLA, naprosto se rozcházející s realitou, děj je taky poměrně slušná pitomost, ale ta úvodní polovina s naháněním paragánů, ta má prostě něco do sebe. Pak už tomu znatelně spadne řemen, ale stejně jsem ten film viděl asi 12x, nemohl jsem si pomoct ;-) ()

milos.bradik

Nechápu tak vysoké hodnocení tohoto paskvilu. Jediný důvod může být ten, že v tom dnes mnoho lidí vidí jakousi parodii, ale oni tam plno věcí tehdy mysleli opravdu vážně a i když je to dnes těžko uvěřitelné, tak takové armádní hrátky se opravdu konaly a lampasáci, jako byl ten v podání Karla Rodena, nebyli výjimkou. Na vojně jsem byl v letech 1976 až 1978 a tak o tom vím své. ()

Stefi_836

No ona je to vlastně taková skrytá branná agitačka, jak je v socializmu na vojně krásně a že není nic lepšího, když se z chlapců stanou vojíni, desátníci nebo svobodníci. Ale je to kvalitní vtipná komedie bez politických keců s akcí a humorem tehdy ještě mladých začínajících herců. ()

gapa466

Pro mě super film. Kolikrát jsem ho vlastně viděl? No, hodněkrát. Spoustu hlášek, Karel Roden, Jiří Langmajer, české a komedie, která mi hodně sedla...5*. ()

Vlasak900

Film z vojenského prostředí, konkrétně z prostředí výsadkových vojsk bývalé ČSLA. Jiří Langmajer co by vojín Kouba, má výborné výsledky v armádě, ovšem má také jednu slabost - ženy. A tom moc dohromady s vojnou nejde. Své o tom ví i jeho velitel - kapitán Tůma, kterého si zahrál Karel Roden. Setkávám se s názorem, jak se film někomu může líbit, vždyť je to jen komunistická propaganda. Ano, nějaká propaganda tam určitě je, ale normální člověk tohle dokáže odfiltrovat. Film má spád, od začátku až do konce probíhá "hon" na výsadkáře. Ve filmu je vše. Milostné románky, ale i technika. Uvidíte zde vozy VB, legendární Pragu V3S, vrtulník, BVP a i nějaký ten tank. Což oceňuji. Pokud máte rádi historii a nebo jste sloužili u výsadkářů, určitě bude tento film pro vás tak trochu nostalgická vzpomínka. Pro Langoše je tohle jedna z jeho dvou životních rolí. A právem. ()

mikroslar

Říkám tomu "svazácké filmy": Mládež, která má své mouchy, ale v podstatě je hodná, šikovná a "uvědomělá".  Celý film je tak trochu klišé, plné předvidatelných situací a stereotypů tisíc krát viděných. V jednotlivých hodně nepravděpodobných situacích se občas objeví i nějaký invenční nápad, ale zapadne mezi spoustou jiných, které už nikterak invenční nejsou. Profesně je film odveden ve všem všudy průměrně (dokonce ani toho Hapku jsem si v něm moc neužil), ničím neurazí ale ani nenadchne, jaké mnohé "svazácké" filmy té doby. O hereckých výkonech platí asi totéž- jednostrunný Roden má pořád zaťaté zuby, Langmajer byl tenkrát ještě docela uvolněný a Gajerová jako vždy prkenná. Nemohu jeho tvůrcům upřít snahu držet alespoň v hlavní dějové rovině trochu napětí - putování odvážného parašutisty nemusí zas až tak nudit, protože na rozdíl od milostné dějové linie může mít alespoň dva i když předpokládané konce, z nichž se nakonec uplatní ten předpokládanější. Československá lidová armáda ve filmu vypadá jako pořadatel příjemných zážitkových her a náhoda svádějicí dva lidi do vztahu, jako opravdu silná tvůrčí síla... Na televizní film k sušenkám a pasiansu by to možná stačilo, do velkého kina bych se na to asi nevybral, přesto, že div se světe, jsem na tom    v roce 1987 v kině byl, a nebylo to omylem. Omlouvá mne snad jen to, že mi ještě nebylo dvacet a že jsem tam tenkrát nebyl kvůli filmu ale kvůli té, která seděla vedle mne. ()

Tomas.Z

Na svou dobu hodně dobrý film, vtipné hlášky podpořené začínajícími herci. Trochu agitka do armády, ale dá se to skousnout :-). Mně film pobavil a viděl jsem ho několikrát. Odpočinková komedie, kde hlavně starší ročníky uvidí mírnou parodii na socializmus. ()

mdf

Na jaře 1988 jsem šel na vojnu do Klatov, kde se a v jeho okolí film natáčel a taky tam,v  Jaselských kasárnách v útvarovém kině, jsem ho poprvé viděl.Takže to byla docela pecka,to vidět na vojně v reálu a i ty místa kde se to točilo... u tankánů a naproti v bytovkách bydlel kapitán Tůma atd. ()