V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Petroff

Aby se z toho Rodena jednou všichni nepo.... Náš největší herec, charakterní role... atd, atd... pan Roden má jen štěstí, že má "ruskej" xicht a tak si ho berou do těch americkejch akčních dramatickejch béček. No a? Z mýho pohledu hraje úplně všude naprosto stejně - nahodí žílu na čele, vykulí oči a je to... Moc ho neberu, především proto abych byl v opozici, že ho tak všichni vyzdvihujou ... Odvolávat se na zábavnou scénu kolem "bojové hry", jak tu mnozí činí, mi zas přijde úsměvné ve smyslu toho, že ten film obsahuje 2 tyhle bojovky a konec v paneláku a na koupališti. Vůbec nic víc, tenhle film je především o těch dvou hrách... Nic jinýho se tam neděje... Ale vtipný to celkem je, o tom žádná ()

ilemas

Povedená česká komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Bohužel dost zkreslená vojna, taková komunistická agitka. Skutečnost byla úplně jiná, doslova pakárna. ()

easaque

taková lehká socialistická klasika ... pěkně se tam to soudružství zakomponovalo a nevadilo. Prostě zářivější 3 rudé hvězdy a určitě to lepší z Husákovské éry.  Samozřejmě se to nedá brát vážně a opravdu to na vojně dřív tak lehce nechodilo. Ale s  nadhledem a pochopením se to dá překousnout a pobavit. A Jiří Langmajer poprvé zazářil. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Jedna z nejlepších českých komedií. Langmajer spolu s Rodenem v době kdy ještě oba dva hrály klaďase. Film nabízí odlehčené podaní tenhedejší povinné vojenské služby a díky skvělým vtipům a místy dobré akci baví i po letech. ()

Jack_D.

Tento film je proste klasika. Muzu se na nej koukat i po stoprvni a porad pobavi. Langmajerovi tato role proste sedla a byt holka tak tomu jeho usmevu taky neodolam :-) ()

rakovnik

Rozhodně jeden z lepších filmů z vojenského prostředí. Roden s Jandákem jsou fakt dost dobří jako vojáci :-) Jiří Langmajer zase ukázal, že hraní mu prostě jde. Někdy mi ho bylo tak líto, dostat se do tolika nepříjemných situací je fakt umění. Poctivá zábavová oddychovka, která má u mě zasloužené hodnocení. "Bojová slepice se nesmí bát ničeho. Dejte jí patříčný rozkaz a uvidíte." ()

Martin741

Normalizacia v poslednych rokoch svojej existencie uz len dodychavala, co plati aj o normalizacnych filmoch rokov 1986 - 1989. Tento nie je vynimkou. Dychavicny scenar, priemerna rezia Tuceka, priemerne rozhovory. Prva polka filmu je fajn, ale v druhej nastupuje kopa nelogickych scen, nuda a este raz nuda. 51 % len preto, ze normalizacne filmy/serialy mam dost rad. ()

cariada

Vojenská komedie natáčená v západních čechách. Hlavně první polovina filmu je velice pěkná. Co jí ubírá na kráse je častá reprízovanost v tv. ()

Attta

Tak tohle je opravdu jedena z nejpovedenějších komedií 80. let. Přirozeně a s citem zahrané. Hlášky opravdu vždycky pobaví, a tak tento kousek sjíždím už několik let, když je v TV. ()

shyster

Nekompromisní česká verze Top Guna. Je to prostě náborový film a řeči typu, že to takhle ve skutečnosti není a nefungovalo tady prostě neplatí. To musí být jasný všem, ale ta úvodní část je skvělá i po letech. Škoda, že na konci to už ztrácí dech, ale i tak solidních 70%. ()

DruidKarel

Karel Roden je borec, ale Langmajer ho tady svým výkonem přímo zadupal do země. Naopak Jandák se tu projevil jako vždycky, jako herec, kterej si na něj většinou jen hraje. No, ale tady to byla podle mě ta z jeho povedenějších rolí. 4*, protože tohle je zlatá komedie a k tomu z roku, kdy jsem se narodil. ()

C0r0ner

Ten film je vlastně pěkná sračka, ale více než půlhodinová naháněcí akce na vojáky je skvost, jaký se málokde vidí. Aby bylo tak napínavé a zábavné zaznamenané cvičení vojáků je vážně rarita. Člověk si samozřejmě klepe na čelo, kde by armáda na takovou kravinu vzala rozpočet, ale čert to vem. 70% ()

tomtomtoma

Copak je to za vojáka..., i mne tato svižná filmová komedie ve své době uchvátila. S třicetiletým odstupem vnímám jeho nedostatky. A zanechává jistý pocit zklamání. Příběh v podstatě neexistuje, vše se ve zrychleném tempu žene v dychtivosti vpřed ve jménu akce a zodpovědnosti. Romantická linie je hloupá, což zdrženlivost sukničkáře posouvá až do nepřirozeně strojené roviny. Naštěstí zůstal humor, ztřeštěný nadhled, radost ze života a několik úchvatných hereckých etud. Hlavní postavou odlehčené filmové komedie je výsadkářský svobodník Milan Kouba (velmi dobrý Jiří Langmajer), novodobý bohatýr socialistické společnosti. Životem se především baví, k výsostnému postavení mu slouží vojenské dovednosti a nebývalá schopnost přizpůsobivosti. Jen ukončení volnomyšlenkářského záletníka je jaksi nedomrlé a odbyté. Protihráčem je Koubův nadřízený kapitán Tůma (dobrý Karel Roden) v hysterické obraně vlastní profesní vážnosti i nejužšího rodinného kruhu. Pes, který štěká, nikdy nekouše. Hlavní ženskou postavou je Vlasta (zajímavá Veronika Gajerová), Tůmova sestra a poštovní úřednice, uchvácená výmluvným svůdníkem. Výraznou postavou je major Průcha (velmi zajímavý Vítězslav Jandák), velitel praporu, který jen s velkým sebezapřením snáší porážky při profesním soupeření. Z Koubových spolubojovníků: u prasat schovaný vojín Jiří Šlapetka (sympatický Pavel Hejlík), po autech létající vojín František Jirsa (Tomáš Valík), zdatně plavající vojín Štěpán Tekely (Václav Čížkovský), vášnivý řidič vojín Trůneček (Tomáš Karger) a svědomitý vedoucí skupiny četař Honza Dostál (Ivo Helikar). Z dalších rolí: bodrý náčelník Veřejné Bezpečnosti (Bronislav Poloczek), zmatená babička Evy (příjemná Miriam Hynková), Vlastina kamarádka Lenka (pohledná Vlasta Mészarosová), po něžnosti dychtivá stopařka (příjemná Ivana Vávrová), nespokojený vlakový průvodčí (zajímavý Mirko Musil), vychloubačný a neschopný vojín Kořínek (příjemný Michal Kocourek), či nenapravitelný vykradač chat (Svatopluk Schuller). Copak je to za vojáka...zuřivě vpřed, bez zbytečného otálení, zkratkovitě zůstává na místech akce, kašle na pevnou strukturu budování příběhu. A přece svým humorem i dnes pobaví. Dříve to byl fenomén, dnes pouze nenáročná oddychovka, s jejímž dávkováním by se měl mít divák na pozoru. ()

zette

Film ma z pocatku dobre tempo a clovek se i zasmeje, postupem casu se vsak vsechno zacne vytracet a film neuprosne zacne padat do prumeru. Postava Kouby je ale uzasna:-)! Dobra je i hudba. ()

MarekT

Celkem mě překvapilo, že se film označuje jako agitka, nějak mi to tak nepřišlo, soustředil jsem se jako při každé komedii spíše na zábavu. Ta tu sice byla, ale byla pouze průměrná a větší potenciál dle mě nemá. O to více mě překvapuje, že momentálně je snímek jedním z nejreprízovanějších vůbec. ()

Pajky3

Společně s Barony je tohle nejlepší komedie u nás v Čechách. Ze začátku perfektní hra, ke konci sice trošku ztrácí, ale i tak perfektní. Hlášky typu: "když vona má bráchu strašnýho vola." a mohl bych jich jmenovat z fleku hned několik, jsou dokonalý. A protože Kouba v podání Langmajera a Roden v roli kapitána se o ně starají s největší grácií, tak mají můj největší obdiv. Jedna z mála českých komedií na kterou se vždy rád podívám. Nechápu proč v tom všichni vidí pouhou "náborovou atrakci", asi se holt nechtějí bavit a je to jen jejich smůla ()