V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Bubble74

Tady jsem se jako školačka bláznivě zamilovala do Langmajera a do celý tý povedený partičky jeho kámošů v zeleném. Film pak vytvořil můj doteď nepřekonaný, osobní rekord v “kolikrát jsem na tom byla v kině”. Z dnešního pohledu v tom nevidím víc než jen banální příběh s průměrnými hereckými výkony, kterej slušně pobaví. Ale tohle byla filmová láska mého pubertálního mládí! Takže za ty nostalgický vzpomínky a za ten můj rekord nemůžu ubrat ani cípeček. ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Ten monotonní soundtrack, který provází snad celý film mě bavil :-) Obsazení ale na jedničku, humoru je taky dost a jak vojáci utíkají, aby se dostali z bodu A do bodu B, bylo místy dokonce napínavé :) 72% ()

Kryton

Celé hodnocení je za tu akční pasáž, kdy je vysadí v terénu a pak honí VB! Kouba! Btw. co to tam Roden chroupe za sušenky? :D ()

nervoznideda

Ženský to nepochopí a kdo nebyl na vojně tak taky ne, Na vojně byla sranda, holek jako máku. Perfektní ukázka zelených mozků. deda :-) předchůdce tankového praporu a černých baronů a tiché bolesti deda:-) perfektní prča všichni byli dobří i Jandák ahoj :-) 2 .12.2o2o ()

Johanka

Humorně laděný příběh z vojenského prostředí. Po pravdě řečeno, příliš mě nenadchl, ale chvílemi byla legrace. Záleží asi na každém, jaký zážitek si od toho slibuje. ()

NinonL

Celkem příjemná komedie a jedné tváři vojenské buzerace a pakárny. Pokud byla vytvořena za účelem náboru do armády, byla vytvořena dobře. ()

Davered

Stale dobra zabava, ktera se paradoxne da vnimat jako satira (armada a policie tady nemaji nic lepsiho na praci, nez se donekocna vzajemne nesmyslne nahanet). Zaverecna pulhodinka pak svou roztekanosti a nesmyslnosti hranici az se surrealismem. ()

Karlas

Asi nejlepší novodobý film z vojenského prostředí socialistické éry. Vtipnou formou ukazuje výcvik průzkumných výsadkových jednotek a poodhaluje život řadových vojáků v kasárnách 80. let, i když řádně zidealizovaný. Nebál bych se dokonce říci, že je takovou encyklopedii techniky, výzbroje a výstroje Československé lidové armády. Kupodivu není zasažen stranickou propagandou a v mezičasech se věnuje spíše milostným avantýrám mladičkého Jiřího Langmajera než politickým agitkám. Báječný výkon jedinečného Vítězslava Jandáka, Karla Rodena, ale i třeba Bronislava Poloczka, skvěle vyzdvihují tuto filmovou komedii, která za mých časů oslovila spoustu dobrodružství chtivých chlapců. ()

ivishka

Český film,který podle mě patří do kategorie těch vtipných a koukatelných.Jiří Langmajer exceluje v roli svobodníka Kouby, který se namočí snad do všech průserů ,které se kolem něj dějí.Líbí se mi,že to není jen tupý voják,který prostě jen nechce být na vojně, ale je to i člověk co má charakter a štěstí v neštěstí.Ve vedlejší roli charizmatický mladý Karel Roden je více než dobrou volbou. ()

Vojcl

Místy docela zábava. Bojová hra mezi paragány a policisty je jednou z nejakčnějších sekvencí v historii české kinematografie. Výsledný dojem,ale hodně kazí ten komunistický nádech! Verdikt? Tahle nenáročná komedie stojí za podívání, ale když si ji necháte ujít, tak se také nic nestane. ()

Orlau32

Komedie z vojemského prostředí. Není to špatné, ale nic mimořádného. Jenom doufám, že to takhle u nás na vojně doopravdy nevypadalo, protože v tom případě bych pochopila, proč byla u nás povinná vojenská služba zrušena. ()

Siegmund

Povedená komedie z vojenského prostředí. Oceňuji herecké výkony Jiřího Langmajera, Karla Rodena i Vítězslava Jandáka. Přesto, že jsem kdysi na vojně také byl, nedokážu posoudit, kolik je v daném filmu skutečnosti a kolik jen invence filmových tvůrců. Myslím si, že i s odstupem let film zaujme. Děj má spád, nechybí ani jistý druh napětí ani humorně laděné scény. Smíchy se však za břicho popadat jistě nebudete. ()