V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Zatímco Američané lákají do řad Delta Force či Rangers filmem typu Black Hawk Down, armáda ČR může maximálně nabídnout už celkem vousatý titul Langoš Kouba sestřelen. V obou případech oceňuji trefnou charakteristiku národních povah, potažmo přístupu k vojenství jako takovému.. ()

Aluska88

Jedna z nejklasičtějších českých komedií, v jehož obsazení vévodí silný ústřední herecký trojlístek v sestavě: Langmajer, Roden, Jandák. Vedlejší postavy si vedou stejně skvěle. Daniel Landa se na vojnu prostě hodí:) Skvělé, přirozené, vtipné, nezapomenutelné. "Jo, a dávali něco s Travoltou." - "Jé, Vy jste tam byl taky? Tak vidíte, že nelžu." ()

genetique

Naozaj príjemná parodicko-zábavná vojenská komédia, ktorá na mňa pôsobila, napriek svojmu pomerne primitívnemu nápadu, celkom dospelo. Hlavne spracovanie bolo na veľmi vysokej úrovni, škoda však, že humor nedostal viac priestoru. 70%. ()

hellstruck

Samo o sobě už spojení Langmajera a Rodena (mých jediných oblíbených českých herců) slibuje skvělý zážitek. Sledovat mladého záletníka Koubu a jeho frajeřiny je více než humorné. A to i po stém shlédnutí :) ()

NinadeL

Nikdy nezapomenu úvahu naší učitelky na světovou literaturu o tom, že Jiří je nejlepším herce své generace. Bylo to sice trochu mimo mísu, ale kdo by se nad tím tehdy pozastavil... hlavní bylo vypuštění aktuálního učiva. Druhá nesmrtelná úvaha o tomto filmu je pak k nalezení na DVD, kde nám všem Petr Hapka vysvětlil, jak to bylo doopravdy. ()

sud

Na jedné straně zkreslenost a zábava s kvalitou na straně druhé. Pro mě jasně vítězí druhá strana. Film je to dostatečně svižný, vtipný a ani na chvilku nenudí. Zvláště bojovka je velmi vydařená i s hudebním doprovodem. Pohodová komedie se sympatickým "uchem" Jiřím Langmajerem. ()

castor

Aneb jaká je to v uniformě švanda.. Náborová předrevoluční klasika, kterou tahají k mírnému nadprůměru ucho Langmajer a výborný Roden.. příjemná Hapkova hudba a záležitost, ke které se divák (který se to teda nebojí přiznat) nejednou rád vrátí.. ()

MM_Ramone

Názov toho snímku znie "Copak je to za vojáka...". Ja si však kladiem trocha inú otázku: Co pak je to za vysoké hodnotenie, čo sa tu dostalo tomuto podradnému filmečku? Nemám pocit, že by to bolo niečím výnimočné. Dokonca sa mi to nezdalo ani nijak zvlášť zábavné. Podpriemerná komédia snímaná televíznou kamerou s miestami dosť otrasnými hereckými výkonmi. Jiří Langmajer nikdy nezahral žiadnu postavu presvedčivo a tak je tomu aj v tomto prípade. ** ()

Wacoslav1

No tipl bych si, že taková švanda, jak to prezentuje tenhle film to na vojně u paragánů asi nebyla. Já nevím, já jsem tam nebyl. Každopádně celkem pohodový komediální kousek a dobrá souhra dvou budoucích hereckých hvězd Langmajera s Rodenem i když ten druhý to pravda nejen na vojně, kde chtěl být ve třiceti majorem, ale i na herecké dráze dotáhnul o něco dál. Bavila mě hlavně ta první půlka spojená s honem na vojáky který byl zdrojem nejrůznějších vtípků a únikových situací. Nic světaborného, ale vidět se to v pohodě dá.60% ()

Xmilden

Ukázkový souboj Roden vs. Langmajer. " Kouba, vy jste notorickej holkař." Člověka až mrzí že tu vojnu tenkrát nezažil :( 75% ()

sepp

Obcas je to sranda a chapu, ze nekdo se v tom dokaze i najit, pro me to ma vsak hroznou socialistickou pachut. A tak moc zabavne to zas taky neni :) ()

Phobia

Kdysi nadprůměrná komedie z vojenského prostředí, v dnešní době spíše průměrná, ideologická agitka, ale něco vtipu a zábavnosti tomu přece jen zůstalo. Langmajer i Jandák (jak je mi nesympatický) odehráli slušně, Roden výborně... ale možná je to dáno tím, že pro mě má jakési vyžilé, hajzlovské charisma. 60% ()

Hrabka

Každému utkví v paměti především honička na začátku filmu, kdy Langmajer a ostatní vojíni mají za úkol dostat se z bodu A do bodu B při tom jsou honěni a chytáni vojáky a policajty. Zbytek filmu je už zdlouhavý a jde do háje... 70% ()

juta

Už jako malý jsem si přál, abych si mohl někdy vyzkoušet to nahánění. Bohužel, nebo spíš bohudík vojnu zrušili. První polovinu filmu opravdu miluju, právě to nahánění je na tom to nejlepší. ()

paascha

Já se na vojnu nikoho ptát nemusím, mně si stačí vzpomenout. Taková sranda to tedy nebyla. Propagační kousek, zamaskovaný komediální košilkou, místy pobaví, misty zamrazí. Ale to asi jen pamětníky...fuj ()

Big Bear

Je to celé takové ČSLA -Československo lidově armádní, ale přesto je tam pár nezapomenutelných míst. Komedie o jednotce - červených baretů, která se má v rámci cvičení jakýmkoliv způsobem dostat zpět z lesa na velmi vzdálené velitelství nabízí mnoho zápletek. Zde nám byly ve filmu ukázány prakticky všechny represívní socialistické složky. Na paragány jsou totiž jako protivníci nasazeni vojáci, VB a dokonce taťkové z lidových milicí. Je to bráno dost akčně, na vojáky jsou ze vzduchu jako pozorovatelé nasazeni vrtulníky, na zemi je prohání V3S a žluté Volhy VB. Hlavní roli si střihl mladičký Langoš, velitele mu dělá mladičký Roden. Zejména 1/2 filmu, kdy se výsadkáři snaží různými způsoby uniknout z oblíčení a rojnic lovců je celkem zábavná. Milostné pletky Langoše mne už tak nebraly. Hapkovi se povedla k filmu celkem ační hudba a ústřední motiv z naháněčky leckomu utkví v hlavě i pos končení filmu. Na tři zlaté hvězdičky na výložce to rozhodně stačí. * * * ()