claudel

Když si někdo z Američanů střílí, hodně se mi to líbí. Když to dokáží i oni sami, tak smekám. Kdyby tento snímek měl devadesát minut, jásal bych. Bohužel druhá polovina všechno dobré z té první zabila a málem mě unudila k uzoufání. Nejvtipnější a nejlépe zahraná postava - Jonah Hill (za pět let bude možná štíhlý jako proutek), nejtrapnější a nejotravnější postava - Mark Rylance, nejzbytečnější postava - Timothée Chalamet. ()

Necrotongue

Tomu říkám zábavná podívaná. Nevzpomínám si, že bych se takhle nasmál u katastrofického filmu. Přitom jsem hned ze startu dostal pořádnou ťafku v podobě mimicky tuhé selfie princezny. No, snesl jsem ji už podruhé za sebou a musím nad sebou uznale pokývat hlavou. Ale zpátky k filmu. Američané si zase jednou sebekriticky zahýřili, takže si Meryl Streep mohla střihnout roli ženské verze Geornalda W. Trushe, a zjevně si ji užívala. Snímek obsahoval mnohé současné vymoženosti; vizionáře, internetové magory, politické magory, vyspělé technologie, národní hrdiny, vědecké kapacity a našla se i celosvětová hrozba. Nejlepší ale bylo to, že tohle všechno tvůrci zapracovali do vcelku funkčního scénáře, který podpořili z větší části kvalitním obsazením, přidali pořádnou dávku humoru, a způsobili mi tak dobrou náladu. Snímek mi navíc přinesl jasnou naději do budoucna; i v těch pro lidstvo nejhorších okamžicích zbývají dvě jistoty. Lidská omezenost a sklony ke stádnímu chování. Vím, není to nic moc, ale je na to spoleh. / Poučení: Pozor na bronteroky! 4*- ()

ARI50

Takový dokumento film, ale tohle není pro Lea to pravý, on je herec jiných rozměrů. Na jedno podívání , film když někdo nevěří na konec světa a ještě z toho dělají srandu, škoda příběhu. ()

Earl_23

145 minut, ale má to všechno. Úplně všechno. Dlouho jsem se u filmu takhle dobře nebavil. Říkal jsem, že přesně takhle dopadneme. Pak říkám, že se to vlastně děje. A pak zjistíme, že už se to dávno stalo a na změnu už není čas. Perfektní... ()

mm13

Miera doslovnosti je v rámci zvoleného (a McKayom suverénne ovládnutého) žánru (či skôr mixu komediálnych subžánrov) únosná, všetko ostatné... no dokonalosť sama! Bavil som sa ako malé decko a v žilách mi pritom tuhla krv. ()

luka4615

Břitká satira s perfektním hereckým obsazením a výtečným střihem. Tím vším je nejnovější snímek režiséra Adama McKaye Don’t Look Up, jež naší společnosti velmi trefně nastavuje nekompromisní zrcadlo, které ne každý skousne. Snímek umně balancuje na hraně čisté satiry a hutného dramatu, pročež scény, v nichž se celá civilizace potýká s vlivem sociálních sítí, chamtivými spasitelskými miliardáři či vlnou dezinformací tak působí vtipně a děsivě realisticky zároveň. Adam McKay tedy stvořil okamžitou satirickou klasiku, která vyjma přestřelené stopáže nemá snad žádnou chybu. Don’t Look Up je zkrátka velmi hořkou pilulkou s neodolatelným komediálním obalem, kterou by si měl vzít každý. Poselství snímku se snad pak třeba dostane mezi co nejvíce lidí. (Netflix) „We really did have everything, didn't we? I mean, when you think about it.” ()

JASON_X

Rozvláčná nudná satira se sadisticky přepálenou stopáží, která se tváří jako že je moc moc chytrá, respektive že je určena moudrým a kritickým divákům, kteří už dávno odhalili principy konzumní společnosti, a kteří prokoukli mechanismy, podle kterých tahle společnost funguje a kterými je ovládána stádní populace. Nejspíš dobře pobaví většinu těch lidiček, kteří se považují za součást systému, ale přitom mají k systému nějaké ty drobné výhrady (ovšemže "v mezích zákona"). Ale osoby, které mají nějaký (jakýkoliv) společenský systém s jeho mediální realitou v zásadě u zadku, protože je pro ně mnohem důležitější a podstatnější jejich vlastní vnitřní svět, a které se považují vůči vlivům zpravodajských médií/sociálních sítí/všeobecného mínění apod. za zcela imunní, její "humor" myslím nijak výrazně neosloví. DiCaprio, Streep, Blanchett - tři jediné důvody, proč tenhle film nepovažuju za úplnou ztrátu času. ()

Beastmaster4

Bezesporu prvotřídní film a nejoriginálnější satiricky ironického pojetí naší společnosti. Každopádně, kdo tohle nepochopil, zřejmě spadá právě do té kategorie, které se tenhle film vysmívá. Skutečné problémy nechceme vnímat, protože narušuji naši křehkou životní dráhu na sociálních sítích a internetu - absolutně odtrženi od reálného světa :-/ ()

Morholt

Satira dobrá, ale ne tak kousavá, jak by mohla být a ani ne tak vtipná, jak by měla být. I když to druhé je možná zapříčiněno tím, že v mnoha případech film zachycuje spíš realitu. Ostatně stačí se podívat na zprávy na Nově, kde je v hlavní přehledu událostí zpráva, že se v Ordinaci Eman vyspal s Madlou. Každopádně několik fakt humorných momentů se tu najde, přičemž všemu vévodí potitulková scéna, z herců nejásám, ale přesto odvedli slušnou práci a pokud bych měl někoho vypíchnout, tak je to Mark Rylance a konečně jako pozitivum beru i celkový dojem, který ve mě film vyvolal a totiž že naše připitomělá společnost by si nějaký ten šutr z vesmíru zasloužila. Zvláštní cenu bych udělil maskérům, kteří oplácali Cate Blanchett tak, že jsem jí prakticky celý film marně hledal. 70% ()

Handle

Myslím, že Don't Look Up je vážně tak trochu oříšek k hodnocení. Je mi naprosto jasný, komu a proč se to líbit nebude, nicméně ať už patříte k jakémukoli táboru, tak se filmu nedá upřít fakt, že si ho rozhodně zapamatujete a že se dost možná stane kultovní záležitostí. Přesto si nemyslím, že je to nějaká "Oscarovina" a už vůbec ne "sázka na jistotu" jako jsem se v některých recenzích dočetl. Naopak mi přijde, že to byl poměrně odvážný experiment, který možná vytěžil více díky hvězdnému obsazení (které rozhodně dělá skvělou práci ale imho zdaleka není tím největším tahounem filmu). Don't Look Up je za mě unikátní satira, která se mě dotkla i fakt víc než jsem sám čekal. Jasně, že to nebylo dokonalé a taková psychologie postav by mohla být o něco lepší, ale celkovou myšlenku zabalenou do lehké bizarnosti a filmařské invence (styl vyprávění, střih, Ariana Grande) rozhodně jen tak z hlavy nevyženu. Naprosto trefné a aktuální. ()

ScarPoul

Fungujúce práve preto, lebo si to drží obrovský nadhľad. Jediné čo zamrzí je, že všetky postavy zastupujú konkrétne kategórie ( blbý syn, ktoré mu mama dohodila miesto, novinári ťažiaci zo senzácií celebrít viac ako zo skutočných informácií atď.) Kvôli tomu síce funguje tá spoločenská kritika, ale chýba tomu tak potrebný nosný charakter, aby sme ako diváci aj niečo skutočne cítili. Hoci koniec je spravený veľmi pekne. Adam McKay prešiel z výborných komédií na výborne drámy. Páči sa mi, že si neberie servítky pred ústa, pričom ale stále zostáva v pozícií tvorcu, čo neposudzuje ale skôr reflektuje.  V každom svojom vážnom filme ukazoval fakty a aj obe strany problému. Za to veľká vďaka. Pôsobí to sviežo a sumarizuje to množstvo súčasných problematík. Don´t Look Up je dynamickým, zábavným, nasieracím a formálne dobre zvládnutým filmom o ľudskej hlúposti a aj o tej túžbe prežiť. Za mňa výborná chuťovka. ()

RelaxMan

Jeden z nejlepších filmů roku 2021. Sice to má delší stopáž než musí, ale film rozhodně nenudí. I po pár minutách je také jasné , jak film dopadne, ale na kvalitě to ve výsledku neubírá. Hlavní zásluhu na pozitivní recenzi má vynikající Leonardo DiCaprio, který opět dokázal, že je nejlepší současný herec. Zbytek herců také zaslouží pochvalu. PS: Film je velmi reálný, tak budeme všichni doufat, že se tohle nikdy nestane. Přesně takhle by to totiž mohlo dopadnout. ()

Lacike

Pekne trefná satira súčasnej zdegenerovanej doby. Okrem honby za mamonom, hlavne bulvarizácie všetkých oborov, takže v záplave informácii už ľudia nemajú šajnu, komu majú vlastne veriť. A tak podliehajú jednému hoaxu za druhým. Prvých 40 minút mi pripadalo vlažnejších a nesmial som sa tak často ako som dúfal, ale potom si ma film už naplno pohltil a bavil som sa až do konca. A keď to bolo potrebné, tak film dobre fungoval aj v dramatických scénach. Z postáv ma bavili jak tie normálnejšie, tak aj tie totálne prehnané karikatúry. No a finále bolo pekne spravodlivé ku každému z nich. Takže napriek pár hluchým miestam (10-15 minút by sa dalo kľudne vystrihnúť) to je vydarená satira v deväťdesiatkovom štýle typu Truman Show, ktorá snáď ľudom trochu nastaví zrkadlo, aby sme podobnú krízu zvládli. A kým priletí asteroid, tak dovtedy môžeme cvičiť na tom, jak sa rýchlo všetci zaočkujeme a zbavíme chrípôčky. P.S: Seagalove cameo neskutočne pobavilo. 8/10. ()

BoPo

Uveriteľnejšie než celý Armageddon. Herecky nabité. Čím dostane Jennifer Lawrence kráske vzdialenejšiu postavu, tak tým mi viac sedí. Páčilo sa mi parodovanie aktuálnej situácie v mediach, na sociálnych sieťach a v politike, ale že by z toho vyšla nejaká treskutá zábava, tak to teda nie. Škoda, že DiCaprio zavítal do komediálnych vôd v niečom takomto, pretože tých 145 minút naozaj neuletelo. ()

GeusX

Satiristicky podaná událost globálního dopadu. Vtipně prezentovaná současná povrchnost mediálního světa a současně dramatická událost. Úplně není jasné zda sledujete černou komedii nebo vážné drama. A ještě je to docela dlouhé. Pro filmové fandy stojí film určitě za shlédnutí kvůli pěknému hereckému ansámblu. Řehtat se smíchy nebudete, ale je to originální. 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

Dale

Jednoznačný film roka v tomto na kvalitu filmov asi najhoršom roku v histórii. McKay sa pomaly stáva jedným z mojich naj scenáristov a režisérov, po úžasných a tematicky silných Big Short a Vice, ďalší rovnako silný a bravúrne zvládnutý film. Skvelá satira, ktorá ale mohla byť ešte o niečo trefnejšia a údernejšia. Trumpovi fanúšikovia ju aj tak nepochopia, tak len dúfať, že v prípade takejto katastrofy nebude v úrade najmocnejšej krajiny sveta podobný pako a že ľudia konečne začnú veriť faktom a nie sociálnym sieťam, inak je koniec tejto civilizácie viac než istý. O hereckej stránke je zbytočné sa zmieňovať, s takým obsadením to nemohlo dopadnúť inak, než na jedničku s hviezdičkou. Leo, Jennifer, Meryl, Cate aj Mark idú na 100%, radosť pozerať. ()

MoiJe

Neprináša to žiaden nápad. Áno, ľudia nie sú veľmi chytrí a často ani kvalifikovaní na svoju pozíciu. Áno, politikom ide primárne o vlastné záujmy a korporáciám o zisky. Áno, média a sociálne médiá ľudí kŕmia tým, čo ľudia chcú pozerať, takže nepodstatným rádobyzábavným balastom. ...A? Inak kebyže podobne ako ja chytíte nostalgiu na The Newsroom (seriál) (2012) alebo proste máte 4 minútky na to sa pozrieť, ako by to vyzeralo, kebyže vedci idú radšej do večernej serióznej show: https://www.youtube.com/watch?v=XM0uZ9mfOUIv. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD