Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

oveckaoa

Dá se říct to samé co jednička celkově ani zlepšení ani zhoršení. Máme 3 postavy, ale mají málo prostoru Eggman je vyšťavený a hraje druhou kolej jeho vtipy nejsou už ani vtipné a celkově nevím co by ta postava měla nabídnout , aby ve 3 díle  byl zajímavý. Celkově vtipy oproti jedničce žádné nejsou smála se v celém kině jen jedna ženská co seděla kousek vedle mě   a celá scéna na svatbě je úplně zbytečná a je to snad nejhorší scéna co kdy můžete v rodinném filmu vidět (na druhém místě je rapová scéna z nového Space Jamu ta byla oproti téhle aspoň , ale krátká). Finále je podařené , ale bohužel hodně dlouhé táhne se a začne nudit navíc je to druhý film po remaku Strážců Vesmírů kde uvidíte tančit robota. 60 procent P.s. prosím tu černošku co hrála tu nevěstu neobsazujte už do ničeho. ()

lykan9

Na filmu Ježek Sonic 2 je vyloženě vidět, že je dělaný pro mladší publikum (dle mého názoru do 10 let), ale když toto starší divák přijme, tak musí uznat, že tvůrci odvedli dobrou práci. Za mě jako otce, byl hlavním tahounem Jim Carrey, který je vysloveně ve svém živlu a naplno předvádí své grimasy a přehrávání, což mi v dobrém připomíná jeho nejlepší filmy - Maska, Ice Ventura a Grinch. Pro děti je tu hlavně skvěle odvedená práce na třech úhlavních potvorách, které nejen, že dobře vypadají, ale místy jsou i vtipné. V celku musím konstatovat, že dvojka je lepší než jednička a nijak mě neděsí představa, že s dětmi budu muset i na případné pokračování. ()

hroubek

Jednička mi sedla a na dvojku jsem se opravdu dost těšil. A to je možná ten největší problém, protože jsem dostal jen "fajn pokračování". Tím neříkám, že je film špatný, jelikož špatný rozhodně není. Jen je to klasické pokračování, které je větší a hlasitější. Trochu mi zde chybělo srdíčko z prvního dílu, který přeci jenom byl více o charakterech. Režisér Jeff Fowler odvedl dobrou práci a natočil dobrý rodinný film, který neurazí a má místy luxusní momenty. Fowler zvládl představit nové postavy, využil nové prostředí, pohrál si s akční stránkou filmu a dal hodně prostoru Jimu Carreymu, který se královsky baví. Jako zábavný oddychový film to funguje na jedničku, přesto jsem čekal a hlavně chtěl o trochu více. ()

Brain-D

Lepší než první díl. Být dítě, tak pukám blahem. Jim Carrey je tady neskutečnej blázen a to je hlavní tah na branku. Nové postavy ze světa Sonica jsou třešnička na dortu. Pro děti absolutně nejlepší, co může být. 75% ()

Timak

Tak jednička byla přece jen lepší. Jim skvělý, o tom žádná. Ale jinak všechno ostatní bylo špatně. Jako linka s tajnou organizací a svatbou, byla vyloženě trapná, z Marsdena se stal nesympatický hňup, proč je Knuckles takový hlupáček a proč je Tails jak bezpohlavní? Prostě všechno špatně. Další díl už nechci. ()

Sany33

Príbeh: Doktor Robotnic sa dostáva z hubového sveta za pomoci ježury menom Knuckers a spoločnými silami sa rozhodnú Sonicovi pomstiť. Sonic im ale nebude čeliť sám lebo samu do cesty zaplietol lišiak tails, ktorý ovláda vzdušné stroje. Dokážu zastaviť Robotnikove plány na ovládnutie sveta? Herecké obsadenie: Tak ako pri jednotke si JIm Carrey berie pozornosť na seba a ovládol celý tento filmový počin. Prevedenie: Oproti jednotke je značný progress v gagoc ako aj niekoľko násobné znásobenie farebných ježkov na plátne. Ale opäť je kameňom úrazu infantilnosť a cieľovka ktorá vtipy neocení a tak vychádzajú do prázdna. Pocity: Pustil som si to hlavne z dôvodu, že som videl jednotku a chcel som si to skompletizovať ale asi som mohol čas premárniť aj nijako duchaplnejšie. Nebola to zas až taká úplná blamáž ale čakal by som, že sa tvorcovia poučia z chýb jednotky čo sa nestalo. Pridaná hodnota: Nudná jazda farebných ježkov. 55% ()

KASUGI

Nebudu lhát. Je to zlé. Jednička drží pohromadě daleko líp. Tohle je roztěkané a ta minutáž je šílená. Do dvouhodinového blockbusteru narvat tolik vaty, když z hlavního děje se dá vytěžit daleko víc, je na facku. Rusáci na Sibiři jsou ještě snesitelní, protože tam figuruje Sonic, ale ta svatební linka, to je jako by tam zabloudil úplně jiný film. Tam už jsem se studem hodně zařezával do sedadla. Robotnik tu má oproti jedničce všehovšudy jenom dvě dobré hlášky, zbytek jsem se snažil odměnit našrubovaným úsměvem. Tak proč ty čtyři hvězdy? Bez mučení přiznávám, v kině jsem byl po dvou letech a velké plátno na zážitku vždycky přidá. Herního pomrkávání tu je daleko víc, než v předchozím filmu, i když stále málo ždímaný potenciál. Nicméně u dvacetiminutového finále v Green Hills jsem dostal do ksichtu takovou nostalgickou pěst, že málem i slzička ukápla. Mrzí mě, že musím film hodnotit nadprůměrně pouze na úkor nostalgie a velkého plátna. Ten biják mohl být opravdu dobrý, ale problém filmařů, adaptujících staré videohry je ten, že se stále bojí jít do toho na plné kule. Jistě, je tam plno ega, naroubovat narcisisticky svoje vlastní nápady, jako u všech adaptací, ale zrovna u Sonica věřím, že se báli nějakých zvířátek předělaných na roboty, sbírání prstýnků jakožto ochrany zdraví a pod. Přitom, když se podívám právě na to videoherní finále, tak jsem viděl úplně klasický bum bác blockbuster, na který nepotřebujete znát předlohu a ruku na srdce, v porovnání s tím, co se dnes točí (fantasy série Rychle & Ujetě, nebo MechaGodzilla v posledním Kongovi a to podotýkám, jsou filmy, které se na rozdíl od Sonica tváří smrtelně vážně), by doslovný přetah nepůsobil vůbec divně. Potitulková scéna naznačuje třetí díl, takže když tržby dopadnou dobře, snad už se konečně dočkám videoherní non stop řežby a ne toho dortu pejska a kočičky, který by  rád zachutnal všem, avšak ve výsledku neohromí ani jednu stranu. ()

Jaro.Krafcik

Obavy či v kinosále bude veľa deti sa nenaplnili. Aj to že dvojky bývajú vždy slabšie. Ježko sonic to vyvrátil a miestami je fakt lepší ako ten z roku 2020, bolo to nie tak dávno ale spomínam naňho lebo vtedy sme boli s overenou kinopartiou tuším na premiére. Videohry som hral veľmi málo. Jim Carrey opäť skvelý výkon. Stopáž poriadne dlhá ale v dnešnej dobe sa do kina neoplatí na krátke filmy keď vidíme ceny jednotlivých listkov, fakt už stoja ako ceny jednej predplatnej streamovacej služby na mesiac. Keď jednotka nie je, tak toto musí byť v červených číslach. 5* ()

ondraondra

První Ježek Sonic byl pro mě příjemné překvapení, tudíž jsem měl od dvojky možná až moc velká očekávání. Je to fajn film pro celou rodinu, ale už to nemá to kouzlo jedničky, která se držela více při zemi. Tady je víc akce a postav, díky čemuž to občas všechno působí až přeplácaně. Například u finále mě už fakt bolela hlava. Taky mě mrzí, že James Marsden tady nemá tolik prostoru, ale na druhou stranu mě strašně bavil Tails. No a Jim Carrey je bůh, o tom není pochyb. Na třetí díl si do kina asi zajdu, jelikož mě zajímá, jak se tenhle svět bude rozvíjet, ale těšit se budu trochu opatrněji. 6/10. ()

blackJag

Málokdy se stává, že je dvojka lepší jedničky, ale tady to fakt platí. Není to sice nějaký zásadní rozdíl, přesto díky rozšířené bázi použitých charakterů přihazuje slušnou várku zábavy navíc. Saozřejmě hlavně pro děti :-) A Jim Carrey? Ten se v podstatě jako Eggman dokonale etabloval. 65% ()

stitch7

/// Mám Sonica rád, ale nevidím důvod, proč by film s ním měl mít dvě hodiny. Navíc když jsou animovaní hrdinové často upozaďování na úkor nezajímavých a otravných lidských postav. Vím, že jde o rodinný film, ale dvojka se mi zdála podstatně dětinštější než jednička. Nejvíc trapně mi bylo při tanečním souboji a dr. Robotnik čáru trapnosti několikrát překročil. Romantická scéna o porušení prvního pravidla tajných agentů úplně navíc. A proboha, kdo v roce 2022 dělá floss dance? ()

dragon94

V mnohém lepší, než první díl. Mnohem lépe to drží pohromadě, postavy jsou zajímavější, nejsou zde hluchá místa. Přesto však mám pocit, že první díl obsahoval pár výtečných scén, které se mi líbili více, než mnohé scény z tohodle filmu. Přesto však velmi pěkné. 4* 77% ()

Hollohlaway

Sonic a ostatní zvířátka pro děti, Jim Carrey pro rodiče. Solidní rodinná podívaná, s několika vtipy, klatu barada nikto například. Děj možná dlouhý, ale snesitelný. ()

Darth_AK

Nakonec to tak špatné nebylo. Film táhnou hlavně pozoruhodně dospělácké narážky, Jim Carrey a to, že se většinu času něco děje. "Bohužel seš mi teď už asi tak platnej, jak lístky na koncert Kelly family." 3* ()

Koda

Co jsem vlastně psal na první díl Sonica? Joooo, už vím. Dám čtvrtou hvězdu jen pokud se udělá dvojka a bude tam Tails, Knuckles atd. Takže slib dodržím. Jenže tohle pokračování mě donutilo sežrat nejen obrovský popcorn, ale i nedodělané kuličky a klidně bych zakousl i krabičku. Jako COŽE?!!! Lidi, tohle pokračování je manifique. Jasně ta svadba byla trošku přepálená, ale v tomhle filmu vše fungovalo jak mělo. Spousta napětí, spousta akčních scének, spousta momentů, kdy jsem si uhlodal nehty, vtipná scéna v hospodě, kde se to pořádně rozparádilo, a hlavní je to, že jsem měl možnost vidět film v původním znění. Eggman v podání Carryho vůbec nezklamal, jede si to své a dokonce se zlepšil. Jasný, český dabing je supr, ale slyšet původní hlasy a Idrise Elbu, smlsl bych si na jejich provedení. A to nejlepší je to, že bude i pokračování a je tam i postava na kterou se strašně těším!!! Takže to co chci napsat je to, že se omlouvám, co jsem napsal ohledně prvního dílu, že Sonic vypadal blbě. Režiséři opravili to co po**ali a jede se odznova. Píšu tedy k vám dospěláci. Jsem taky dospělák, je mi přes 20 a myslíte si, že tenhle film je jen pro děcka? Já se třeba bavil daleko víc, než kdokoliv v sále. 😁 PS: Po asi půl hodině se nakonec ale rozhodnu pro 4 hvězdy, jen kvůli tomu, že už věřím autorům, že trojka zakončí trilogii tím nejlepším a nejepičtějším způsobem, jaký jsem kdy zažil. Už teď mám pátou hvězdičku v oku, na trojku. Tak prosím... jestli to bude slabé, tak to bude obrovské zklamání pro mě a mé city! ()

Soweek

Co dělá Sonic stále neskutečně dobře je jak dokáže začlenit svůj videoherní svět do toho reálného bez toho, aniž by to působilo jako uměle vlepená fraška. Další neskutečný plus je samozřejme Carrey, který je prostě stále dokonalý. Zbytek už si takovou pochvalu nezaslouží. Jednička byla daleko větší jízda. Dvojka je více dětinská, méně vtipná, Jim dostal výrazně méně prostoru, který mu ukousli Knuckles a Tails, kteří jsou sice hezky zpracovaní, ale jsou trochu trapní a jejich přítomnost mě spíše obtěžovala. I tak se film těší celosvětovému úspěchu a další díl zcela jistě bude. Otázka v jaké podobě, když Jim ohlásil konec své filmové kariéry. ()

sedm.1

Zatímco s prvním dílem jsem byl v podstatě docela i spokojený, v rámci možností jsem se u něj bavil a dokázal jsem mu tak díky tomu i odpustit těch pár menších negativ, tak u dvojky už odpouštět nehodlám nic, jelikož oproti jedničce jde ve všech směrech o pořádný sešup. Zápletka již totiž není ani zdaleka tak zábavná a již nemá ani takový spád, jakkoliv výrazných scén, či momentů se tu nalézá vážně jen minimum, opravdu zásadně hodně se tu ubralo i na vtipnosti, a to samozřejmě především kvůli postavě Jima Carreyho, jenž v prvním díle exceloval, zde mi ale přišel jednak skutečně dost mimo formu a jednak i jeho doktor Robotnik tu už nemá takový koule, a nikdo jiný ho v tomto ohledu pak nedokázal nahradit, no a co se týče přímo ježka Sonica a jeho nových parťáků, tak ty jsou sice opět skvělé zpracovaní, ale ani oni se zde nepostarali o jakékoliv oživení. Co mě jinak překvapilo, byl vydatný úbytek infantilností, na které poměrně dost trpěla jednička, to ovšem toto pokračování stejně nijak nezachraňuje, a maximálně jediné, co tím tvůrci docílili, tak že o to okradli ty nejmladší diváky. Já se zkrátka u tohoto pokračování bohužel skutečně příliš nebavil, nevyskytuje se zde prakticky nic, co bych mohl označit za opravdu povedené, či zábavné, a v podstatě je zde i popřeno pravidlo, že ve dvojkách je všeho vždycky víc, jelikož v této dvojce je toho všeho naopak sakra míň. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)