Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Dejvecd

Za mňa krásna televízna rozprávka ktorá určite stojí za pozretie. Zaujímavý dej a skvelí herci mi štedrý večer ešte viac vylepšili. Tereza Ramba a Ondrej Sokol to, ale bezpochyby zvládli zo všetkých hercov najlepšie a ich postavy sa mi zdali najviac uveriteľné. ()

Solverino

No vydržel jsem až do té chvíle, kdy se tam objevila zase ta Aňa a musel jsem odejít, udělalo se mi nevolno. Jen mě moc nebaví, že furt ve všem hrajou ty samý lidi, to tam nemáme někoho jinýho - Kotek, Voříšková, Aňa, Hadkovic famílie, Zlata atd.... to je jako jakýkoliv seriál, Bobule, Vlastníci...pořád dokola. Dal bych přednost neznámým tvářím a lepší režii i vizuálu. ()

Ukrizku

Netradiční scénář oživil ČT pohádky hvězdným motivem, milými výkony, civilním scénářem, i když nedotaženým v detailech, nijak extra vtipným, ani ne moc dramatickým, ale celkem tak akorát. ()

AgnesDee

Jelikož mám takovou malou slabost pro Vojtu Kotka, tak jsem se na tuto pohádku dívala s patřičným nadšením, i když se s odstupem nedají přehlédnout drobné chyby, nevyužitý potenciál či už opakovaná formule s castingem (Kotek - Ramba - Hádek, přičemž ti dva spolu v jednom filmu být nemusí). Film má úžasného Sokola, hravou Terezu, konečně se odehrává v zimě (narozdíl od pohádek vysílaných v minulých letech), a písničky, co zpívají děti jsou také celkem poslouchatelné. Počítačové efekty jsou také povedené, design nebe vypadá skvěle a některé vtipy jsou opravdu vtipné a dobře vymyšlené. Jediná větší výtka z mojí strany půjde na kouzla, která jsou sice dobře vymyšlena (i když s láskou spojovaná moc mi je po tolika pohádkách už někdy až otravná), avšak v druhé polovině filmu se do toho tvůrci zamotají a vyhasínání hvězdy či její záchrana fungují, jak se to zrovna v příběhu hodí. P. S. - Dočetla jsem se, že někteří lidé pohádku kritizovali už před uvedením, a ne pro její příběh, ale proto, jaké paruky nosí představitelé a že to vykrádá Harryho Pottera či Anděla Páně. To už si snad ti lidi vytahují ty argumenty z prdele ne? ()

jprmusic

no tak jen v pár bodech: scénář a režie asi v cajku, výprava pěkná, exteriéry milé. Kombinace ladovského skanzenu a trikově vyrobené oblohy už trochu skřípe - ale ještě v pohodě. Herci jsou většinou faln - Zlata Adamovská a Aňa si odehráli svoje nadstandardy, Hádkovic klan co musel, Tereza je překvapivě dobrá a všemu kraluje Ondra Sokol - trošku si to ukrad pro sebe. Co se ovšem nepovedlo, byla princezna - což bývá u pohádky dost problém. To, že mi neseděl dabing, mi vadilo asi nejmíň. v civilu je to možná hezké děvče, ale tady z ni udělali typickou německou gertrudu - byla opravdu dost příšerná. Moc jí upřímně nepomohl ani scénář. O Kotkovi nepíšu, mohl to zahrát téměř kdokoli - tedy ty pasáže, kde měl co hrát. Na závěr něco k námětu - právě STARDUST, kterým se Janák nepokratě inspiroval, jasně ukazuje, že narvat film tuzemskejma hvězdama a okopírovat námět hollywoodskýho trháku prostě nestačí. I když v zemi Ulic, Ordinací a Slunečných asi ano. ()

pekas

Není možná dokonalá, ale je to jedna z nejpovedenějších pohádek posledních let. Takže mezi slepými i ten jednooký je king. Bavili jsme se, líbilo se. 85% ()

Hanussen

Nebylo to zlý, ale zase ani nic převratnýho. Celkem se na to dalo koukat, párkrát jsem se i zasmál. Takový lepší průměr - 3,5* ()

adamix

Jednoduchá variácia na klasickú dejovú linku o láske medzi šľachetnou princeznou a obyčajným poddaným, pozlátenú zásahom nadprirodzených bytostí (v tomto prípade hviezd). Avšak pozerateľná, milá a bez afektovaného humoru či prebytočných trikov. Prekvapenie oproti tým rutinným rozprávkam, čo vznikajú v česko-slovenskej produkcií posledných 20 rokov. ()

Petule3

Nakonec jo. Na začátku jsem si říkala, že to zas bude propadák a přišlo mi, že už u nás snad fakt nikdo (kromě Geislerky, ta je fakt několik levelů nad ostatními) neumí hrát, ale Tereza i krásnej Vojta nakonec dobrý. Sokola nemůžu ani cítit, ale je fakt, že když hraje nějakého blba, zvládne to. Celkem příjemný děj, kostýmy fajn, proč ne. ()

Joe16210

Nádherná štědrovečerní pohádka. Prostředí, hudba i obsazení na výbornou, stejně tak i zajímavý a originální námět. Jediné, co bych vytkl, je Ondřej Sokol, kterého moc nemusím. Takže by to bylo spíše 4,5*. Určitě se rád podívám opakovaně i v budoucnu. ()

ostravak30

Problém pohádek posledních let je pořád ten stejný. Vyjádřil to trefně jeden kritik na seznam.cz. Pohádka z kategorie divákovo ušklíbnutí. Tedy, není to vyložený průs.r, ale taky si ji už asi znovu nepustíme. O Vánoční hvězdě je z posledních deseti - patnácti let pohádek, vyjma Anděl Páně, což je výjimečný projekt, docela povedená pohádka. Samotný příběh není až tak originální. Chuďas miluje princeznu a tuší, že svým společenským postavením na ni nemá. Originalita začíná a končí u hvězd. Velmi dobré herecké obsazení a koncert Ondřeje Sokola a Terezy Ramby pak dělá z pohádky i alespoň částečně komedii. Po vizuální stránce pohádka taktéž vypadá skvěle. Hlavně záběry z nebeských přechodů nad mraky. Pak také oceňuji vcelku povedené kostýmy a masky. Celkově je to ale pohádka, která si mě prostě nezískala blíž. Vedle slavných pohádek, které milují děti i dospělí ze zjevných důvodů je tohle prostě jen film, který není špatný, hezký na pohled, ale do srdce se nezapíše. ()

MartinTerran

Za mě se letos pohádka povedla. Nejvýraznější role byla nejednoznačně Sirius, který byl skvěle zahraný, ale ani ostatní postavy nebyly špatné. Příběhově to byla aspoň trochu změna v podobě "hvězdné říše". Hodnocení: 62/100. ()

Xpojntman

Trojkoproduční pohádka O vánoční hvězdě to nakonec nevzala do kopru i když žádná velká sláva to taky nebyla. Vcelku pěkná německá hvězda Leonie Brill. ()

tkey

Čekal jsem, že to bude horší. Půlku filmu jsem akorát zíral na tlamu tý německý tento a říkal si, že chápu, proč jeden Australan, co by určitě měl rád číslo 88 chtěl zotročit celý svět a jak máme dobré dabéry. Ale jako pohádka to funguje, rozhodně nad průměr toho, co se tu poslední léta točí. Z Reichu asi přitekly pořádný prachy, aby se vytvořilo něco lepšího. ()

maoc

Mnohem snesitelnější, než jsem čekal! Scénář a námět slušný, vizuál skoro dokonalý a herci se pitvoří a přehrávají jen tak, že to není zbytečně trapné. Z Terezy Ramba (Proč nejsi Voříšková? Vždyť to je tak skvělé jméno.) jsem dokonce nadšen. Jen německá akvizice je až moc hezky-nehezká (tak kobylí obličej a i docela kredencoidní postavu aby jeden pohledal) a toporná či co, nevím jak to říct, a korunu, ale ne princeznovskou, jí dává hlas Doktorky Plyšákové (Marika Šoposká). Děti to hned poznaly a hihňali se! Tohle by měli tvůrci také zohlednit. Působí to směšně a pohádku shazuje. Ale jinak je pohádka moc fajn. Ani logika nepokulhává. Dobíjení hvězd láskou, které neštimovalo Geminimu, mně sedí (odolnější Bílý Trpaslík dobíjel Proximu svou láskou a sám začal chřadnout až po několika dnech, kdežto Denička bez lásky Vojty a Amálky vydržela sotva den). Děj je poněkud schématický a neživotný, ale je to pohádka, ne Bergmanovo drama. Jsem v rozmarné náladě, tak na hodnocení trochu přidám. Za čas se podívám klidně znova. ()