Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

unrocker

Řekl bych asi nejlepší pohádka od Janáka od 12ti měsíčku. Skvělé hlášky a dějová linka plná nápadů a návaznosti na hvězdy a jejich vlastnosti propojené s lidskými. Super. ()

Tominni

Celkem povedená pohádka Karla Janáka o zamilovaném učiteli do princezny, o hvězdách co svítí na nebi, které zase mají rády hlavně Siria. Trocha záludností, se kterou si musí láska poradit. Pohádce pomáhá dobré herecké obsazení, ale i samotné herecké výkony, ať už Vojty Kotka v roli učitele nebo Terezy Ramby v roli na zem spadlé hvězdy. ()

STORM70

Pohádka +Janák = bavím se... Po Korunním princi u které jsem se několikrát a poněkolikáté smíchy počůral je tato opět velmi vtipná a na poměry jakýchkoli českých počinů v oboru komedie či pohádka posledních let velmi nadprůměrná, až na tu cizáckou princeznu. 8/10 ()

Detektiv-2

Naprosto skvělý námět a velmi zdařilé zpracování. Přesně toto čekám od nové vánoční pohádky. Hromady sněhu, výtečné herecké výkony (Tereza Ramba doslova zářila), skvělé kostýmy a prostředí. Samozřejmě kvalitní dějovou linku, která teče bez zadrhnutí. Nemám co vytknout, pohoda a kouzlo Vánoc dýchalo z plných plic. ()

Spielbergo

Vynikající pohádkový počin. Při pohledu do historie hodnocení jsem zjistil, že mě prostě pohádky od Janáka moc baví, a to navzdory zdejšímu tradičně nízkému hodnocení (protože Janák). Kotek i německá princezna měli role osvěžujícím způsobem inovované, Ramba Voříšková ztvárnila jednu ze svých nej, ne-li nejlepší roli vůbec. Hrála to s nádherným nadšením a užíval jsem si to s ní. A zdejší kritici, kteří jsou tak "vesmírně mimo", že nejsou schopni rozlišit XindlaX od herce Romana Štabrňáka, by se asi měli začít věnovat něčemu jinému, než urážlivým recenzím něčeho, k čemu zjevně nemají ani erudici, ani talent. Objektivně za 4, ale vzhledem ke zdejšímu opět nespravedlivému srážení je to o jednu zářivou hvězdu víc. ()

Gig

Hrozná nuda. Dlouho jsem hledal děj. Vizuál celkem fajn, ale to není vše. Když jsem prvně viděl Sokola, hned jsem si říkal: A hele, Malfoy z Harryho Pottera. Minulý rok ta pohádka od Janáka o Honzovi, měla aspoň děj. Dnes opravdu nuda a trpěl jsem do konce. Chyběla tam energie Květulilinky a děj Koruního prince. takhle za mě nej pohádkou od pana režiséra zůstává Nejlepší přítel. ()

Lewaso

Posuzovat pohádku psychologickým rozborem je největší kravina, co kdo může udělat. Pravidla jsou nastavená trochu jinak než u severských dramatických děl. Je pravda, že mi chyběl rozpracovanější vývoj vztahu princezna - učitel, ale princip pohádkové lásky, který prostupoval celým filmem, byl logicky zachováván a dobro zvítězilo. Kromě toho mnozí nepochopili že „malfoyovost“ Siria byla záměrná a jednotlivé postavy byly velice vtipné. ()

walkingdead

Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale ze současných českých režisérů je Janák v žánru pohádky asi největší sázka na jistotu, protože snad každá, kterou natočil, se aspoň v mých očích drží nad hranou průměru. Kotek čím dál více dozrává do herecké špičky, jen se trochu divím, že coby slávista ochotně nosil tu bohemáckou šálu :) (ale furt to není takový hřích jako Šmicer v dresu sparty) Líbila se mi i neokoukaná princezna, té navíc přidával sympatie i hodně příjemný hlas Mariky Šoposké, která jí dabovala. A vůbec nejlepší byla Tereza Ramba. Díky té celkově pohodové pohádkové atmosféře nakonec zvedám hodnocení na 4 *. ()

wopi

Všechny krávoviny bych tomu byl možná schopen odpustit, ale že v pohádce o hvězdách budou zmiňovat čas ve světelných rocích (jednotka délky), to je na pár facek. ()

Dixieboy

Vykrádačka Hvězdného prachu i Harryho Pottera...ach jo. Geislerová nemůže hrát v pohádkách...to je tak depresivní osoba už ze své podstaty, že ta by nedokázala zahrát komickou postavu, ani kdyby do ní řezali... Voříšková a Hádek už celkem nudí, ale občas to byloi koukatelné... Všechny postavy byly ale tak nějak pasivní a všechno měly na háku... a já po chvíli taky. Nebylo komu fandit. ()

Joe16210

Nádherná štědrovečerní pohádka. Prostředí, hudba i obsazení na výbornou, stejně tak i zajímavý a originální námět. Jediné, co bych vytkl, je Ondřej Sokol, kterého moc nemusím. Takže by to bylo spíše 4,5*. Určitě se rád podívám opakovaně i v budoucnu. ()

PamelaJJK

Jasně nejlepší z nových vánočních pohádek. Mělo to příběh i atmosféru, krásný vizuál, příjemné obsazení. Nelze vyzdvihnout jednu či dvě postavy, všechny a všichni byli super. I pan Huba, kterého příliš nemusím, tak tady mi seděl. I dobrá hodící se hudba. Je zde humor, láska, napětí a ač člověk tuší jak to dopadne, tak myslím, že nuda zde nemá místo. Bez výhrad plný počet. ()

natalanka

Tak nám pohádka padla do oka i do srce a nějak po ní v tom srdci zůstalo světlo, jako když Denička svítila a zářila Za nás krásná pohádka, opravdu vánoční a Sírius po cestování na kometě.... tak to byla jízda :-) :-) ()

pafka

Tereza je vsude, kam se podivam. Pohadky, filmy, televize. A je to dobre, ona je skutecne skvela. Nepodbizi se, nepitvori se, dela skutecne to, co se od herecky ceka. Pohadka pekna, dej velmi prijemny, ale najit neco, co drzhlo v oku neni bohuzel takovy problem. Rusiva je mluva princezny, ktera ani cesky neklape, mluvi nemecky a je predabovana. Hergot je to skutecne rusivy element, i kdyz se ho tvurci snazili minimalizovat, protoze ona tu skutecne hraje vedlejsi roli a mluvi jen spontanne. Velky problem mam s O.Sokolem, ktery sice odvedl skvelou hereckou praci, ale jako oblicej nevystoupil ze sveho stinu z Particky. Skoda, na tom se mohlo zapracovat vic. Doufam, ze se tahle pohadka stane stalici v obdobi vanoc na CT. Zaslozuzi si to. ()

koza3

Tak jsem konečně viděl nějakou novou pohádku. Za posledních deset let jsem jich viděl jen pár s obavou, že to bude brak. Tahle byla celkem povedená a originální. Ač se ty hvězdy trochu zamotaly a všechny ty kdo miluje koho jsem moc nepobral, tak jsem se celkem bavil. Dcera to zkoukla bez většího vrtění, což je známka i jejího uspokojení. ()

Muff

Konečně nějaká změna. Dost už byloTří ošříšků a uřvaných Troškovic takypohádek (letos jsem dvakrát zapnul, dvakrát viděl 10 vteřin a dvakrát předně věděl, kdo to režíroval). Tahle pohádka je prostě příjemná, civilní, když hvězdné osazenstvo a lokace, tak hvězdné, žádné velké přehrávání či pitvoření, děj dostatečně jednoduchý, aby nezabil atmosféru, princezna dobře vybraná, hvězda taky, učitelskej v pohodě a Proxima konečně správně obsazená - Geislerce dokonale sedí role mrch, pro ty se zrodila, a Huba v roli Měsíce překvapivě úplně v pohodě. Tohle je pohádka, na kterou se klidně podívám znovu, a schválně (ale jen trochu) přepaluju počet vězd, protože každé takové pohádky je třeba si vážit. ()