Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

deLaFere

Zajímalo by mě, jestli větší část společnosti funguje na těchto principech. Úplně bez duše, jako tahle umělá záležitost. Stejně jako drtivá většina současné české produkce. ()

Tygger

Jó, možná by si to zasloužilo i druhou hvězdu, jenže se to platilo z mých daní a stupňuje to mou frustraci z shitových vánočních pohádek, dělaných jen proto, aby si v nich mohlo zahrát co nejvíc lidí. Abych to jenom nehanil - Kotkův Vašek a princezna jsou snesitelní, kostýmy (kromě hvězdných) jsou pěkné a hudba funguje. Hraje v tom několik skvělých herců, kterým však nezbývá, než se bez jakékoliv hloubky pitvořit, jak si scénář zrovna vymyslí. Není tu žádná hlavní postava ani smysluplný příběh s přehledným poučením pro děti, jen série událostí poskladaných za sebe, aby to nějak dopadlo. Námět o padlé hvězdě možná potenciál měl, ale většina postav (obzvlášť hvězdy) se chová nepřirozeně a jejich motivace jsou nepochopitelné. Proč by měl kdokoliv zájem o Sokolova Siria, když od prvního záběru vypadá a chová se jako idiot? Proč si on chce vzít tu nejhloupější hvězdu, co našel? Proč je královna zničehonic v pohodě s tím, aby si princezna vzala vesnického učitele? Proč se ve škole učí a pak zpochybňují moderní poznatky o vesmíru?! ()

Acrobat

Za mna suverenne najlepsia rozpravka Vianoc 2020. Oravskym zasnezenim prostredim, vysostne skvelo obsadenych hercov a putavo vystavanym scenarom. Pribeh je sviezi ako sneh v zubereckom skanzeme, padla hviezda je tak uprimna ako len Rambo pri likvidovani sovietoc moze byt. Hlavny hrdina stylovo buchnuty uciac deti vianocne koledy. Nebeske efetly na pomery vychodneho bloku zaujimave a gradovanie deja zabavne i emocne. Janak drzi opraty reziserskej prace pevne a je to na celistvosti rozpravky krasne badat. Prijemny cas. (Videne 25.12.2020, ct1 tusim) ()

Inozuka

Po dlouhé době mi přišla nějaká moderní pohádka dobrá. Nápadité, hravé a hlavně vtipné. Hodně to táhnou Vojta Kotek a Tereza Ramba, a i Sokol s Geislerovou svého kreténa a svini trefili na jedničku. Zařazuji do svého vánočního playlistu ... ()

FvP

Jednoznačně nejlepší pohádka od prvního Anděla Páně. Silnější v situacích a dialozích než v celkovém oblouku. Postupně poněkud dochází dech. Skvělá Tereza Ramba, oba Hádci i Vojta Kotek, a ovšem taky Leonie Brill, jen škoda nepřesně zvolené herečky pro dabing. Na český film mimořádné efekty a vůbec celý vizuál. Hvězda mínus za Aňu Geislerovou, ta začala dobře, ale po sestupu na Zemi úplná katastrofa. ()

papilon395

Osobně považuji za dosud nejlepší a nejoriginálnější pohádku Karla Jandáka. Všechno, jak má být = krásné scenérie, sníh, kouzla, poetika i vtip, herecké výkony, kostýmy, hudba. Ze zásady o Vánocích nesleduji žádné reprízy a tahle premíéra byla podle mého gusta. Takže, Karle, nedělejte si těžkou hlavu. Děti, senioři i většina populace je spokojená, jenom fajnšmekři musí dát najevo, jak by to dokázali líp. ()

ANTYCHRYST

Tak to bylo příjemné překvapení.. Vůbec se mi do toho nechtělo.. a nakonec milá a koukatelna pohádka :) Bobulka je vtipně svihla.. Sokol úchyl jak fotrik Malfoye z Harryho Pottera :) vše doplňuje kvalitní hudební podklad.. 80% konečně zase něco povedeného :) ()

viviak

hudba fajn, prostredie fajn, efekty fajn, herci fajn. rozpravky prakticky nepozeram okrem vianocnych z detstva a tak ma tento pocin celkom milo prekvapil. jasne da sa tomu vytknut niekolko veci ako napr to, že v priebehu par minut sa princezna a pan ucitel lubia ako koňe ale dej je postaveny relativne solidne a treba mat na pamati, ze je to rozpravka a pokial to je mierene hlavne na deti a pochopenie dobra/zla, lasky atd tak je to OK. ()

Linzi

Kdybych mohl, tak dám 3,5 hvězdičky. /Tak jako si často říkám u filmů, u kterých se nemohu rozhodnout mezi 3 nebo 4*/. Proč jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení: Myslím, že vcelku originální námět pohádky (vesmír) a s tím spojená krásná výprava - hlavně kostýmy. Pak vtipně "vesmírně" napsaný scénář (dialogy), krásní hlavní herci (byť mohla být, možná, princezna Češka a nemuselo by se tak předabovávat Němku. Určitě máme taky hezké české mladé princezny, ale budiž no. Beru ohled na německou koprodukci); Geislerová a Sokol perfektně zahráli ty ješitné záporné postavy. Taky se mi líbil soundtrack. P.S.: Pracuji ve školství a taky toužím po lásce, tak snad mi taky jednou spadne z nebe... :-D ()

incognito

Vezmeme Hvězdný prach a seškrtáme rozpočet a taky to musíme trochu poupravit, aby to prošlo kontrolou autorských práv. Přidáme paruku ala Legolas z Pána prstenů a máme pohádku O vánoční hvězdě. Tempu rozhodně nepomáhá druhá půlka, kdy jsem se už začal dost nudit a čekal když už bude konec. ()

Pulper

Zářící Terezka Ramba, unylá německá princezna (proč???), taky ne moc výrazná Zlata Adamovská, roztomilé děti zpívající podařené písničky, krásné prostředí slovenských hor, ucházející Vojta Kotek, zaručeně dobří bratři Hádkové, na svůj věk stále dobře hrající Martin Huba, mně nesympatická a v roli zlé Proximy dobrá Aňa Geislerová a narcistický Ondřej Sirius Lucius Sokol, který konečně našel roli přesně pro něj. Výtvyrně zajímavé, dějově dobré do půlky, než se začaly odehrávat nucené zvrat(k)y. ()

SONY_

Mě pohádka velmi mile překvapila. Dobrý námět, hezká zimní krajina, protože tu já mám moc rád, ale ze všeho nejlépe se mi koukalo na Leonie Brill, už kvůli ní bych to nepřepnul. No skutečně, ještě že tam byla, protože dívat se na Sokola s blonďatýma vlasama to moc dobrý zážitek nebyl. A hlavně mi pořád připomínal Luciuse z Harryho Pottera, sakra. Přestože to bylo zase koprodukční, byl jsem spokojený. /70%/ ()