Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Aniki

No, když jsou ty Vánoce, tak jednu Deničku přidám a zaokrouhluji na čtyři. A teď tedy, co se nám to na té obrazovce vlastně objevilo za laskominu? Sněžnost příběhu by se chtěla alespoň na dohled přiblížit Třem oříškům pro Popelindu, což pochopitelně minimálně v nejbližším tisíciletí tak nějak nevyjde, ale... Ano, ale. Tahle taškařice se vlastně celkem povedla a to i přesto, že mi tam vůbec nepásnul Kotek, Adamovská a Geislerová, ta mimochodem přehrávala jak prase. Sokol byl celou dobu ještě v roli moderátora Tváře, Hádkové celkem ušli, deutsche princezna měla přenádherná očka a teď to hlavní...Voříšková. Ta vlastně celou pohádku nejen že udělala, ale ona ji vlastně rovnou i zachránila. Bez ní by to nebylo ani na ten průměr. Já teda tuhle Terezu jako herečku moc nemusim, ovšem zde? Blázinec. Jednak jí to moc slušelo, ale hlavně ta energie, co z ní vyzařovala (a teď fakt nemyslim tu hvězdovatou), to byl teda fakt koncert. Takže letos vlastně spokojenost a největší měrou mi k ní přispěla právě Terezie tříVoříšková!!! ()

Nonna

Jsem spokojená. Laskavá pohádka, která plní požadavek mého dítěte: Mami, pusť mi něco s princeznou a vánočního. Hercům věřím, příběhu také. Vypíchnout musím Terezu VoříškoRamba, která potvrzuje, že má neskutečně kvalitní komediální talent - kdyby ta holka měla možnost hrát a točilo se, jak za doby Janžurové nebo Bohdalové, byla by srovnatelně dobrá. Doslova jsme to s ní prožívali. Stejně tak oba Hádci - škoda, že tu už není Vorlíček, Macourek, Lipský, Podskalský, kteří by jejich potenciál využili a zúročili. Každopádně režisér Janák měl šťastnou ruku při volbě herců. Ráda skouknu znovu. ()

Dejf4

Když už točit každý rok nové pohádky, tak jedině takhle. Po delší době jsem viděl typickou českou pohádku, která neexperimentuje a nesnaží se tenhle pro nás typický žánr, obohacovat něčím novým. Je to veselé, romantické, originální námět s hvězdami. Veliká spokojenost a rád si jí příští rok zopakuji. 7/10 ()

hwnd

Ale jo, vyloženě neurazilo. Aňa s Terezou to táhly na jedničku a hvězda navíc za Sokola, kterej toho sebestřednýho blba dal na jedničku s hvězdičkou. ()

Mikecat

Po dlhej dobe veľmi pekná rozprávka 4* dávam za vynikajúco predstavenú hviezdnu oblohu, Deničku a sýriusa - pekné, vtipné, s intrigami, prekvapeniami a víťaznou láskou. Princezná úplne otrasná, ale aspoň viac vynikla denička. "on je tak vesmírne romantický.." ()

martins

Nejsem zastáncem Česko - Slovenských koprodukci, ale tahle docela ušla, hlavně díky duu Kotek - Ramba(dříve Voříšková), těm to spolu neskutečně ladí. No Sokol a Hádek strašidelní a princezna nevýrazná. Aňa dobrá. Martin Huba perfektní. Určitě stojí za opakování. ()

Pancake

V jedné z hlavních rolí česká verze herce Luciuse Malfoje z Harryho Pottera. Jinak pohádka, průměr. Příběh nemastný / neslaný. Záporák nezajímavý. Kamera dobrá. Hudba obstojná. Atmosféra dostačujicí. ()

tchempi

Janák měl světlou chvilku a natočil moc hezkou vánoční pohádku, která po mnoha letech neudělala Štědrému večeru ostudu, právě naopak. Fajn příběh, krásné lokace a výborné obsazení. Jako cynika mě obzvlášť potěšilo, že nesympatické postavy představují herci (Geislerová, Sokol), které tak vnímám i v civilu. ()

VideoTuti

Filmu chybí česká pohádkovost a hravostt. Měli by si pustit například pohádku "Tři oříšky pro Popelku" aby viděli jak má vypadat česká pohádka, která rozzáří dětem oči a vykouzlí na tvářích úsměv. ()

Ironhead

Pan Janák těžce vykrádá základní motiv mé oblíbené fantasy Hvězdný prach, kterýžto film je ale na úplně jiné úrovni. Překvapuje mě, kolik lidí tu píše o originálním námětu, asi skvělý Hvězdný prach nikdy neviděli, vřele jim ho tímto doporučuji. ;) Nicméně "O vánoční hvězdě" není ani přes vykradený námět úplně špatná pohádka, především první polovina v malebné zimní vesničce s vcelku roztomile pomatenou a zábavně zahranou spadlou z nebe Terezou Ramba. Druhá polovina začínající výpravou Ani Geislerové na Zem už je o dost horší a plná zvláštních oslích můstků, divné zkratkovitosti i prapodivného chování postav a nelogičností (a to i na pohádku). Třeba vůbec sem nepochopil, proč se některá hvězda dobíjí jen z čisté lásky k ní a jiná z jakékoli lásky v jejím okolí?!? ()

Kushina

Moc hezká pohádka. Líbila se mi, na druhou stranu koncept že každý miluje někoho, ale málo kdo se miluje v páru byl srandovní a to jak ženy manipulují s muži zase byla svatá pravda :D 70% ()

meda2016

63% Nápad dobrý, zpracování nevyrovnané, Tereza Ramba výborná, Aňa k smůle už výš nemůže a ostatni lehce pod průměrem. Nejvíce mne překvapil Ondřej Sokol tím, že už není hercem. Je to chytrý člověk, ví, kde to sype, jeho parketa je tedy moderování a partička se smíchem tlačeným horem i spodem. (Dnes jsem vyslechl rozhovor, ze kterého plyne, že důležité scény K. Janák točí metodou "žhaves".) Dost dobrých vtípků pro dospělé, které ale v pohádce díru do hvězdného světa neudělají. Pohádkové nebe není fantasy, spíš výlisek. Bohužel, jedna z lepších pohádek posledních let, nesázím na to, že se na ni budou děti těšit. ()

EddieIron

Originální, zábavné a navíc vyšperkované skvělou Terezou, která se v podobné roli objevila asi poprvé a moc jí to sedlo. Jen tedy nevím, proč je třeba hledat princeznu v Německu. ()

Hamar

Už si zase čtu internety a hlas prostého lidu. Jako jó, ale proč ta Geislerová, my ji doma s tátou nemáme rádi a Sokol je jako v Partičce! Česká pohádka je podobná kategorie jako božský Kája nebo Jarda Jágr, tedy nedotknutelná! Za mě, každopádně, dobrý! Po letech se mi zase česká vánoční pohádka líbila! ()

Tuty

Příjemné překvapení. Výborné obsazení (Tereza Ramba začíná být zárukou kvalitního hereckého výkonu), vhodné téma, několikrát jsem se i zasmál (často za to mohl Ondřej Sirius Sokol). Druhá polovina je slabší, přesto v rámci nové tvorby a snahy chrlit jednou za rok novou pohádku je toto rozhodně zapamatovatelný počin. ()