Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

JoseBenes

Konečně po letech štědrovečerní pohádka, která nepůsobila, jako by ji psalo šestileté dítě po lobotomii, takže za mě dobrý. Nedostatky byly, ale taktně o nich pomlčním, protože jsem se bavil. ()

Dagoussek

Ano a dám ráda 4*, protože konečně po dlouhé době nápaditá pohádka. Jak to vlastně vypadá ve hvězdném nebi? A konečně vím, k čemu slouží Malý a Velký vůz a když spadne hvězda, jak ji zachránit? T. Ramba byla skvělá, bavila mě a V. Kotkovi role sedla. ()

ghatos

Určitá kopírka Anděla páně je tam cítit, ale to samo o sobě nevadí. Sokol i Geislerová byli ok. Takový solidní poklidný průměr, lepší než jiné uřvané pohádky. 60%. ()

Autogram

Keď už sa musí každoročne natočiť jedna česko-slovenská rozprávka, tak toto bolo celkom znesiteľné. Aj keď táto bola kompletne česká a slovenský v nej bol akurát Martin Huba hovoriaci po česky. Našťastie sa film dal prepnúť do originálneho českého znenia, lebo po slovensky s predabovanými českými hercami som to nemohol vydržať. Slabšie tri hviezdy a viackrát to už nikdy nepotrebujem vidieť. ()

KASUGI

Neurážející pohádka, ve které hraje Geislerová sebe samu, tedy pizdu a ve které mi jindy otravný Kotek kupodivu nevadil. Sokol naprosto zbytečná a nevtipná postava. Voříšková by měla neprodleně uvažovat o změně barvy vlasů na stálo. Blond vlasy jí sluší víc, jako bruneta je těžce nesympatická. ()

PollyJean

Chci víc Martina Huby v nějaké pohádce! Kvůli Tereze Voříškové i zlé Aně Geislerové, kvůli hezké hudbě a povedeným kostýmům (tedy vyjma těch princezniných neonově barevných sukní) mhouřím oko a dávám za tři. ()

Hollohlaway

Ta divná hvězdná zápletka mě tedy moc nebrala. Scénář je poměrně bizarní mišmaš. Anička Geislerovic konečně hraje roli pro kterou má vrozené dispozice, tedy nesympatickou potvoru. Naopak Tereza byla snad jediné oživení, její střelená hvězda byla fajn. Kotek mi nevadil, princezna byla spíš zdobná a moc prostoru neměla, ale ve výsledku se to dalo sledovat. ()

giovanni3

Překvapivě povedená pohádka. Základ s ji Kotkem a obrázky mne odrazoval. Ve výsledku Kotek mile prekvapil, Voříšková/Ramba byla krásně strestena a Geislerová krasne zlá, Brill na Němku krásná. Děj nebyl bůhví co, ale atmosféra a herecké výkony byly klady. Slušné byly i efekty. Milé překvapení a 3z5 Edit: po dalším shlédnutí zvyšuji hodnocení na 4z5 hlavně skrze skvěle rozvernou Terezu Voříškovou/Ramba. ()

Akret

Denička (Tereza Ramba) by tu pohádku utáhla i sama, byla neuvěřitelně energická, pozitivní! Anna je herečka par excellence, i když bych si přála, aby hrála kladnou postavu. Moc pěkná pohádka! ()

Lenulinka

Sokol ala Legolas ze sebe bud rad dela blbecka, nebo proste nic jineho hrat neumi. Priklanim se k druhe moznosti. Kotek i Ramba v celku ujdou, ale pohadku to nezachrani. Scenar hrozny, pribeh uplne o nicem a princezna vypada, ze tam vubec nepatri. Nejen hrozne nadabovane (nemcina ani moc dobre dabovat nejde), ale celou dobu koukala jak vyorana mys. Jako celek to byla takova velka slatanina o nicem. A ty vecne narazky na cokoliv z galaxie byly opravdu trapne a vlezle pokusy o vtip. ()

Fox85

Nejedná se o žádné veledílo, ale příjemně to uběhlo a nenudilo. Denička si ukradla téměř každou scénu v níž se objevila a Sirius mě taky pobavil ()

netahlo

Uplne na pohodu. Chemie Kotek - Ramba proste funguje, nemecka princezna moc hezky kukadla a vyjimecne me nesrala ani Geislerova. Jen Sokol holt predvedl svuj zoufaly standard, ale tam uz to lepsi nebude. Kazdopadne takhle by to slo. ()

vitekpe

Nemastna, neslana, nicnerikajici pohadka, kterou zapomenete okamzite po skonceni zaverecnych titulku. Na druhou stranu nicim neurazi, uz tu byly i horsi kousky. Otazka na zaver - proc nemecka princezna? Penize? :))) ()

Maynard.

Už je to poměrně dlouho, kdy jsem na českýma pohádkama zlomil hůl. Ani tahle mě vůbec nepřesvědčila o tom, že umíme natočit krásnou dobrodružnou pohádku hodnou štědrého večera :o). Možná mě překvapí "Princezna, která cestovala časem". Tahle podádka není nic pro mě. Je to jen snůžka keců a řečí o lásce, já vím, láska k tomu patří. Ale že by se měla uplně celá pohádka točit jen kolem lásky ? Na to píchám :o). Jo, sou to drsný slova takle o Vánocích, ale sem z týhle "pohádky" fakt celkem zhnusen. Mé milované polovičce se jistě tato slova nebudou číst dobře, ale snad se ji její srdce rozzáří, až spolu budeme prožívat další krásný chvilky. Mám tě moc rád Péťo *. Krásný Vánoce :o) ()