Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Wally

Dlouho jsem přemýšlel, jak ohodnotit...nakonec jsem zůstal u 3*. Nicméně pohádku hodnotím kladně...byla pohodová, vtipná a hlavně vánoční...to by člověk nevěřil, co udělá s vnímáním takový sníh 😄 Jinak za mne T. Ramba skvělá. Bylo vidět, jak si to užívá a její 'střelenost' bavila, V. Kotek příjemný junák a L. Brill to minimálně slušelo...bohužel to u ní trošku kazil dabing, kdy bylo někdy až moc vidět, jak nesedí na otevírání pusy. Dojem mi kazila snad jen přítomnost A. Geislerové (už je jí opravdu moc) a O. Sokola...i když u něj je na obranu asi nutné vzít, že to debilní chování patřilo k roli... Suma sumárum...na Štědrý den byla s pohádkou spokojenost. ()

Finskej

Mno... Ehm... Jak bych to jen... Snaha se cení. A oceňuji i to, že ti, kdo pohádku "vymýšleli," evidentně viděli Stardust a evidentně se jim líbil, potažmo připadal dobrý a použitelný (protože ho vykradli, jak jen to šlo). Vrcholem višničky na dortíku jsou pak postřehy a la "koukám na českou pohádku a nikoli snahu o americký paskvil" nebo případné chvály na originalitu - to už si jeden říká, kam až vyznavače národnosti coby kvality zavede dobře mířená mýlka :-) P.S. Stardust není americký, ale americko-britský paskvil :-) ()

Reckon

Docela povedená inspirace Hvězdného prachu. Má to teda dvě chyby. Úplně dementní scénář, kdy některý věty psali asi zhulení a hlavně Sokol, kdy jeho postava a dějová linka je naprosto otravná a zbytečná. ()

Drirr

Za mě jedna z těch lepších vánočních pohádek s celkem neotřelým a vtipně zpracovaným námětem. Herecky vystihnout tu tenkou hranici mezi vtipností a trapností u těch přepálených postav je těžký, a tady se to až na drobnosti dařilo, a to i Sokolovi, který mě bavil a který si takovýhle role vysloveně užívá. Oceňuju, že je příběh sevřený, nepřekombinovaný a přitom má co nabídnout. Oceňuju kulisy a atmosféru, byť některé kostýmy jsou teda hrozné (hlavně trpaslík) a domov hvězd občas trochu papundeklový. Ale hlavně ta zasněžená vesnička je fakt parádní a má super atmosféru. Co oceňuju úplně nejvíc, je hudba a vánoční písničky v podání dětského sboru, to je velká paráda a rozhodně vynikající počin. 74,74 % ()

Asmodin

Pohádka to nebyla nejhorší. Mohli víc zapracovat na vzhledu malého a velkého vozu. A nebyl hudební motiv Deničky od S. Prokofjeva Péťa a vlk jen trošičku poupravený? Celkově mi nepřijde pohádka vůbec originální. Tvůrci by možná udělali lépe kdyby zamakali i na detailech. ()

.baris.

Tak bobánci, asi takhle... Když vidim, jaký kraviny tady jsou kolikrát v červených číslech, tak těch pět hvězdiček dám. Originální pohádka, která ale zároveň respektuje žánr a je po dlouhé době opravdu pohádková, není přeplácaná, má humor a jiskru a zároveň je milá, má krásnou a princeznovskou princeznou a mého oblíbeného Vojtu Kotka a správně rozpustilou Terezku Ramba. Takže bez sebemenšího mrknutí oka to hodnocení ráda nadsadím. ()

Foxhound#1

První setkání s touto pohádkou bylo tradičně štědrovečerně roztěkané, půlku jsem neviděl, čtvrtina byla díky tomu divně vytržená z kontextu a poslední čtvrtina bylo WTF v podobě ujetého Sokola. Při nedávných svátcích jsem tomu dal šanci podruhé a na plno. A vida, velmi příjemné překvapení v podobě originálního příběhu, snesitelně ztřeštěné Voříškové a krásné Brill. ()

Sochorisko

Pohádka by mohla být super ale ta přehnanost “nadpřirozena” a hlavně bujaře nesmyslný slovník hvězdného obyvatelstva mě stálo dosti mnoho nervového vypětí. ()

filipvrbik

Po několika letech průšvihů s novými štědrovečerními pohádkami od České televize, jsme se konečně pro změnu zase dočkali něčeho důstojného. Nemyslím si, že by z toho byla nějaká úplná klasika, ale je to vtipná a milá pohádka, která stojí hlavně na doslova hvězdných výkonech Terezy Ramby a vesmírně zlé Aňi Geislerové, ale i dalších - jako je nebesky krásný Sirius Ondřej Sokol, či vesnická hvězdička, učitel budoucích hvězd Vojta Kotek a vše je doplněno nadpozemsky krásnou princeznou Leonie Brill a čarovným Měsícem Martinem Hubou... Docela příjemné vesmírné překvapení a je to i dost romantická pohádka, za mě letos palec hore...80% ()

Rada

Pohádka moc hezká, krásná výprava, moc příjemný výkon Terezy Ramby, Vojty Kotka i bratrů Hádků, Sokol a Geislerová jsou tak profláknutí, že mi v pohádce působili rušivě, když vidím Geislerovou automaticky se mi vybaví erotické scény, u Sokola zase Partička. Za velký průšvih považuju, když o štědrém večeru, v pohádce, na kterou v českých domácnostech všichni čekají, mluví princezna, co se nedokáže trefit do dabingu a pak je bohužel k ničemu, že jako princezna opravdu i vypadá. ()

mira007

Štědrovečerní pohádka roku 2020 od Janáka, která mi sice jako štědrovečerní nějak nepasovala, ale jako zábavná věc to bylo lepší než jsem čekal. Sice dějem jednoduchoučké, ale musím smeknout před hereckými výkony, protože ty role těm hercům opravdu sedly a je vidět , jak se v nich vyřádili jednoznačně včele s Geislerovou a některé dialogy se taky hodně povedly.. Hvězdné království s parukami alá Pán prstenů mi sice kazilo dojem jinak pozitivní pocity. ()

Terezinka198

Prachsprostá vykrádačka Hvězdného prachu. Princezna neskutečně šeredná. Kotek ani Ramba nic moc. Bratři Hádkové a Sokol to bohužel nezachránili (ani pokusy o "vtipné" hlášky). Sirius jako Lucius Malfoy se celkem vyvedl, ale opět to zavánělo vykrádačkou tentokrát z Harryho Pottera. :D Češi už fakt neumí natočit hezkou vánoční pohádku, aniž by nekopírovali poněkolikáté něco, co už vzniklo. ()

spiritus

Další pohádkové zklamání, které nezachraňuje ani zdánlivě dobré herecké obsazení, alébrž "herecké výkony" v čele Geislerovou stojí za hovno a jsou fádní a strojově rutiiní. Jediný, kdo je v celku snesitelný, je kupodivu Vojta Kotek. Příběh pohádky je plytkej, předvídatelnej a nudil jsem se skoro po celou dobu, navíc tomu chybít taková ta pohádková "duše", spíš to na mě působí jako "telenovela" z dědiny 19. století, než jako Vánoční pohádkový příběh. Plus, co stojí za zmínku, je povedený vizuál a efekty. Celkově se jedná podprůměr a důkaz, že dneska prostě pohádky točit neumíme. K naší smůle. ()

Nethar

Nevím jak moc je to česká a jak moc německá produkce, ale ač kvalit klasických starých pohádek či zahraniční produkce (Stardust) nedosahující, tak na českou produkci konečně něco pěkného. ()