Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

quokam

U teto pohakdy mi maximalne vadila snaha o jakousi novou mytologii. Zadne nebe, zadne peklo, zadni andele, certi, vodnici, divozenky, carodejove a cernokneznici. Ale hvezdy a hvezdicky. Astrologie. Pac to, tu mas, decko, a nejak si to v hlavicce preber. Ne. Nefunguje to. Davam jednu hvezdicku, tech 15 procent, za zvladnutou techniku. ()

Johnysinner

Mě se ta pohádka líbila moc.Terezka,Vojta a Aňa mě hodně bavili.Kdo mě celou pohádku kazil byl šašek Sokol,který hrát vůbec neumí a člověk má pocit,že sleduje Tvář nebo Slavíka. ()

lele

Na tu českou pohádkovou bídu až moc dobré. Nejvíc se mi líbily dámské kostýmy, to bych nosila normálně ven :⁠-⁠D ()

KattieWench

Mezi pohádkami Karla Janáka se jedná rozhodně o jednu z těch lepších. Vyskytují se v ní dobré nápady, pro jednou má celkem originální námět, místy dokonce rozesměje. Přijatelný scénář dost drží velmi solidní herecké obsazení a hezké kostýmy. Jenom škoda, že Ondřej Sokol asi nepochopil, v jakém druhu filmu se vyskytuje. Dost to pitvoření přehání a působí vysloveně trapně. ()

YangJie odpad!

Sledovat toto veledílo po pohádce “Byl jednou jeden král” je opravdu hrozné utrpení. Nechápu, jak se relativně úspěšní herci mohou účastnit něčeho takového. ()

Lada1962

Osobně mi to přišlo takové nudné a prázdné. Nápad nebyl nejhorší, ale prostě mi to celkově nijak nesedlo. Loňská pohádka byla mnohem mnohem lepší ()

cOOk

Sokol je absolutní neherec, ať se snaží jak chce, vždycky mu z toho výjde homouš, hrůza. Jinak celkem pěkná a hezky natočená pohádka. ()

sun.eagle

Není to průšvih ale ani žádný zázrak. Je třeba ocenit nápad s hvězdami jakožto bytostmi jež mají stejné starosti a poklesky jako lidé. Tereza Ramba je skvělá, zdatně jí sekundují Hádkové a i naše nejlepší politička...ehm pardon herečka Anička patent na rozum Gaislerovic dokazuje že hrát megery jí sluší. Jedině král elfů Sokok se musí nasrat všude a působí směšně. ()

modra.pani

Letos to bylo povedené. Tereza Ramba byla úchvatná a Aňa Geislerová jako její protiklad taky vydařená. A že měl Ondra Sokol platinově blond rovné vlasy?! No tak se z toho tady v komentářích nezblázníme, že! Havraní kštice asi nebude to pravý ořechový pro roli zářivé hvězdy. :-D Tak dál: kostýmy parádní, nápad s hvězdným nebem a spadlou hvězdou je osvěžující. Na tuhle pohádku se ráda podivám znovu. ()

Tafee

Janáčkova práce je fajn. Vůbec to nebyla špatná pohádka... Mínus za Sokola - ten člověk absolutně neumí hrát, i když jako divadelní režisér je výborný, Brill taky nic moc. Tereza, chtělo by se říci tradičně, kvalitní výkon stejně jako Hádek K. O Kokotkovi se vyjadřovat nebudu... Přiměřeně dobrá hudba. ()

tehol

Nudná nuda, potupná absence vůbec pokusu o humor.. A to nejlepší, závěrečný song sboru děti, bylo seredne nevyuzito. ()

ACbleskDC

Hezká Vánoční pohádka, mě se to líbilo. Jsem udivenej, co tam vše vadí rejpalům a rádobyodborným kritikům. Já jsem byl milé překvapen. ()

hypnos11

Na pohádku se dalo dívat, ale žádná legenda z toho nebdue. Místy to bylo slabší, za mínusy považuji Sokolovo pitvoření, K. Hádek se na svoji roli také nehodil (představil bych si v ní někoho mladšího), Geislerová je tak nesympatická, až by jeden řekl, že se pro podobné role narodila. Ale jinak už začínám rozumět tomu, proč na ni někdo může být alergický. Ani šablonovitá postava královny není žádná paráda (nic proti Adamovské). Co se povedlo, to je naopak výběr herečky pro princeznu - je hezká, pěkně se usmívá, na nic dalšího její role prostor nedává. Dále dovádivá Voříšková (pardon, ale na Ramba se zvyknout nedá), ucházející Kotek a na závěr M. Hádek, kterému role Trpaslíka sedla jako pověstný hrnec na ..... Příběh průměrný (vlastně ničím originální, s námětem se dalo pohrát víc), film celkově žádná sláva, ale neurazil, přemýšlel jsem i o 4*. ()