Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Tom.Brejcha

Vtipné výstupy Terezy Ramby a Ondřeje Sokola. Plus za herectví Ani Geislerové a Martina Huby. Bez nich by nestál film za nic. Scénář chabý. Hudba fádní. Příběh sice originální, ale znova bych se na něj nepodíval. ()

dantes77

Tak ono to jde, ne že ne. Po delší době pohádka, která mě bavila a nesrazily ji nekvalitní triky nebo přehrávající herci. Navíc nápad se světem hvězd mi příjde originální a hlášky typu "spadl mi ze srdce měsíční kámen" a jiné mi trochu připomněly Vorlíčkovy a Macourkovy časy, i když to nebylo tak crazy. Možná je škoda, že to nešlo víc na dřeň. Rozhodně to ale stálo za to. ()

prisha

Živoucí hvězdy, snaha o efekty, prvky fantasy celkem bizár. Příběh taky velmi slabý. 2,5 hvězdy za sympatickou princeznu, milého učitele a jejich vzájemnou jiskru. ()

Lockeroom

Pěkně natočené i zahrané, ale chyba byla, tedy podle mě, v poněkud zmateném a slabém scénáři. I tak to ale patřilo k těm lepším televizním pohádkám posledních let. Tak na 3 a půl hvězdy, lehký nadprůměr, ale 4 dát nemohu, takže za 3. ()

Tysca

Dárek zabalený v papíru sladkých a třpytivých barev. A po rozbalení zjistím, že tam je dřívko, které je ale k ničemu... ()

zdenda87

Po letech Štědrovečerní pohádka, která mě bavila. Velmi sympaticky Kotek a Voříšková. Sokol vyloženě bavil. Netradiční příběh, slušné herecké výkony. Za mě 5 hvězd v suchým triku. ()

Vassago

Pohádka se mi líbila. Dobře zvolené téma. Herecké výkony taky dobrý. Trochu to kazil špatný dabing princezny. To máme málo, mladých českých hereček, že musíme hledat v zahraničí? ()

Calabria

Od pohádky jsem neměl moc velké očekávání, ale navnadil mě na ni trochu Vojta Kotek v blízkých sekání. Musím říct, že pohádka u nás v rodině měla obrovský úspěch a tento pohádkový risk vyšel. A už se vůbec nedivím, že to mělo takové obsazení, protože ty role jsou napsany dobře. Mnohokrát jsme se řechtaly a přitom to dávala hlavu a patu a nebylo to přepáleny. Tereza super odehraná i napsaná role, ještě jako čerstvá maminka - nechápu ()

EricNor

Pohadka krade, pardon, inspiruje se kde se da. Hvezdny prach od Gaimana je na prvním miste, oak je tu Andel pane a Malfoy. Kdybych neznal Hvezdny prach, libilo by se mi to asi o dost vic. Janak je zrucny reziser, dela vse dobre, libi se mi prace s charaktery, ktere se chovají na pohadku hodne civilne, zadne pitvoreni nebo mdle vykony. Voriskova je bezchybna a Nemka neokoukana. A hlavne tam neni Bohdalka. A kdo nevidel Hvezdny prach, mel by si doplnit vzdelani. ()

Benigni

Škoda, že Janák neumí tak dobře pracovat s herci a škoda, že neumí škrtat. Některé scény byly trochu zpomalené a často herce brzdily zbytečné věty. Než se některé dějové frenvence odvyprávěly, člověk stihnul rozbalit dárek. A ten závěr byl velmi nedramatický a bez napětí, jak to? Najednou všechno tak vesmírně vyhaslo, včetně Gaislerky, na které bylo vidět, že vůbec neví, co má dělat. Nicméně tentokrát se bylo opravdu nač dívat, nebylo to tolik hloupé, jako Janákovy dvě předchozí pohádky a scénář napsal konečně někdo se špetkou originálního příběhu. Nejlepší byla jistě hudba, že by Březina chytnul druhý dech? Konečně i harmonické, melodické a instrumentální nápady. Zdá se, jako by na to měl více času. Skvělý byl Kotek, Ramba i Kryštof Hádek. Jinak už nás nebaví dívat se na nadiktované obsazení České televize. Německá účast byla nutná kvůli financování, což je pochopitelné, nicméně před kamerou jsme jakési takési vizuálno viděli, takže to do té mizanscény přeje jen nasypaly... Lokace byly také hezké, až na totálně protočené a okoukané Žleby a celkově to drželo tak nějak pohromadě. Takže za naši rodinu tentokrát pochvala. ()

Tomas129

2 * za originalitu a herce. To je ale asi tak vše. Jinak to byla hrozná blbina. Jako možná kdybych si řekl, že to bylo pro děti věkem do 11 let, tak bych možná tu naivitu postav a naivitu děje nějak strávil, ale tak malé děti by zase moc nerozuměly těm hvězdným názvům. Bylo to prostě o ničem... ()

waxtrax

Pohádka není špatná. Konečně nová pohádka, kde se permanentně neřve, neběhá ... to aby děj byl akční a moderní. Co je nezvládnuté je casting a práce s herci. Zcela špatné je obsazení Geislerové a Huby, kteří ve svých rolích tápou , nejsou věrohodní a divák se s postavou neztotožní. Jinak dobrý průměr. Pohádkovým evergreenem se nestane. ()

roabe

Pěkné lokace (Múzeum oravskej dediny Zuberec, zámek Kačina, zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, zámek Žleby). Šikovně byly použity interiéry s obdobným "hvězdným" vzorem dlažby (Chotkovská knihovna na Kačině a Mramorový sál na Karlově Koruně). Oproti tomu nezvládnutá kulisa přístřešku u roubené chalupy (do nějž spadne hvězda Ramba), jehož střecha nemá žádný sklon (takže šindel na ní by protékal) a hlavně stěny jsou pobité úzkými prkny vodorovně překládanými přes sebe, což je typické pro westernová městečka nikoliv pro lidové stavby střední Evropy. Může se to zdát jako malichernost, ale svědčí to o základních neznalostech filmové stavby potažmo architekta filmu, kteří se přitom mohli snadno inspirovat stavbami přímo ve skanzenu. Pokud příště prkenné bednění, tak široká prkna a svisle prosím.. Nejenom proto, ale i kvůli mešitám(!) na obloze, zmatku ve hvězdách (Proxima je v souhvězdí Kentaur zatímco dvojhvězda Sirius v souhvězdí Velkého psa) a pavědeckým žvástům o sluneční soustavě (ve škole) uděluji pouze dvě hvězdy. ()

RazielCZ

Nemastné, neslané, velká nuda. Manželka koukala a já jen občas okem nahlédl. Pohádka nemá čím zaujmout. Snad jen scénou, kde ve škole při učení dětí z nich dělají vysloveně blbce při popírání skutečného stavu /blbostmi s domečky, kde hvězdy řádí). To mi připadá už velmi hloupé. Co ale od dnešních "ordinačních" herců, šašků a kejklířů čekat. ()