Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

hypnos11

Na pohádku se dalo dívat, ale žádná legenda z toho nebdue. Místy to bylo slabší, za mínusy považuji Sokolovo pitvoření, K. Hádek se na svoji roli také nehodil (představil bych si v ní někoho mladšího), Geislerová je tak nesympatická, až by jeden řekl, že se pro podobné role narodila. Ale jinak už začínám rozumět tomu, proč na ni někdo může být alergický. Ani šablonovitá postava královny není žádná paráda (nic proti Adamovské). Co se povedlo, to je naopak výběr herečky pro princeznu - je hezká, pěkně se usmívá, na nic dalšího její role prostor nedává. Dále dovádivá Voříšková (pardon, ale na Ramba se zvyknout nedá), ucházející Kotek a na závěr M. Hádek, kterému role Trpaslíka sedla jako pověstný hrnec na ..... Příběh průměrný (vlastně ničím originální, s námětem se dalo pohrát víc), film celkově žádná sláva, ale neurazil, přemýšlel jsem i o 4*. ()

mccoulec

Opět se sešel rok s rokem a máme tu novou štědrovečerní pohádku. Nebylo to špatné. Při některých hláškách jsem se docela zasmál a ani jednou jsem neodešel na cigáro. To znamená, že jsem nechtěl o nic přijít a vydržel u televize celých 92 minut. Vyzdvihnul bych výkon Terezy Ramba Voříškové. Asi jsem ji v podobně rozjásané roli ještě neviděl. 4 hvězdy. ()

MartinNJ

Nevím, jestli to bylo chybným nastavením na televizi nebo to postřehli i další diváci. Měl jsem pocit, že v některých částech hudba hrála dost silně, až bylo potřeba ubírat zvuk na ovládači. ()

v.pohode

Konečně hezká vánoční pohádka! Zde to sedlo všem. Moc se mi líbila Tereza Ramba, Sokol jako Sírius a dokonce i Vojtovi Kotkovi jsem toho učitele uvěřil. Za mě dobrej počin! ()

doubravkaa

Na vánoční pohádku super, jsem příjemně překvapená! Krásná zimní krajinka a scény jak od Josefa Lady, výborní herci - vtipná Tereza Ramba a dokonalý Ondřej Sokol. Pohádka o tom, že když vás někdo miluje, tak se rozzáříte. A tak to má být. ()

Falkenstein

Další tuctová pohádka. Jednou se na to dá podívat a pak za několik let. Nevím proč autoři pořád stále sází na takový laciný humor a debilně se pitvořící herce. Na druhou stranu byla lepší než minulý rok s Ebenem při trapném pokusu pokračování pohádky o Honzovi, který vysvobodil draka a stejně ho princezna nechtěla. Tady to bylo taky takové podivné, blikající Voříšková, když se podíval Kotek na německou princeznu. Takový český pokus o Star-trek, Hvězdnou bránu ()

710.cz

Asi bych byl příkřejší, ale na tu bídu, co se dnes točí je tohle fakt dobrý. I když ten Sokol v roli sexuálního nevyhraněnce... blitíčko :-/ ()

caesarous

Za mě po dlouhé době hezká Vánoční pohádka. Tereza Ramba jako hvězdička je naprosto roztomilá a kouzelná. O Sokol byl ve své roli naprosto perfektní. Letos se to České Televizi opravdu povedlo. I příběh byl zajímavý a jiný než jak bývá u našich pohádek zvykem. Německá herečka jako princezna byl dobrý nápad a na tuto pohádku se po nějaké době opět rád podívám. ()

Skuru odpad!

Dokážu pochopit, že tohle dílo dalo na chvíli práci spoustě lidem, ale je to asi to jediné co bych na tom celém ocenil. Dál už to bohužel tak slavné není. Vykradeni základní premisy Hvězdného prachu je ukázka trapné malosti Janáka jako tvůrce. To bohužel pokračuje i ve scénáři, který je možná strukturou děje a dialogy cílen na malé děti, ale i z nich dělá naprosté idioty. O dospělých - myslících divácích ani nemluvě. Absurdita děje se navíc s blížícím se finále stupňovala na úroveň kouzelné školky, kdy bylo nutné, všechnu tu absurditu co vidíte obrazem, ještě slovně dovysvětlit. Velký bizár na závěr je kombinace českých a cizojazyčných herců na place, kteří jsou předabovaní a když pak mluví půvabná princezna se svým milým, vypadá to jako by trousila slova po mozkové obrně. Takže pro příště opět pozor....nová vánoční pohádka je past a dejte si raději nějakou tu klasiku. ()

BigJohn02

Tak předně: Oproti srágorám z let minulých o dost lepší - tentokrát se na to dalo koukat. Nebeská část byla sice tak trochu hloupá, ale zábavné byly "hvězdné" dialogy. Akorát s tou láskou je to tak jednoduchý - učitel vytáhne princeznu z louže a přestože Denička jí hned vykecá, že to bylo připravené, princezna se hned do kantora zamiluje, Bezejmenný se Deničce přizná, že ji miluje a ona, která tak miluje Siria (což nechápu), poté, co zjistí, že on to tak vážně nebere, okamžitě ho zavrhne (což chápu, on by fakt příšerné slizskej) a hned miluje Bezejmennýho, až to svítí. Překvapivě hezká německá princezna má vcelku snadný výběr - kantor opravdu vypadá charakterově i vzhledem líp než ti dva "princové" - carskej důstojník a pirátskej kapitán. A z trůnu všechno bohorovně sleduje královna - samoživitelka, která sice silně připomíná vzhledem královnu Victorii, ale v podstatě je jí vždy všechno fuk (princezna za doprovodu těch svých dvou příšer jde bruslit, přijde domů druhý den, a královna si toho ani nevšimne, od Proximy si nechá rozkazovat od první chvíle, co tam vtrhne a s venkovským učitelem jako zeťákem je hned svolná bez námitek). Geislerová si opět zahrála proradnou mrchu, což je sice její parketa, ale díky tomu, že hraje vždy a ve všem, začínám na ni být dost alergický. Kotek v roli učitele byl vcelku OK, ale celé to táhla krásná, roztomilá a trochu praštěná hvězdička Terezka Voříšková (Ramba jí teda rozhodně nikdy říkat nebudu, hodí se to k ní asi jako kdyby se Schwarzenegger přejmenoval na Arnolda Zvonečka). ()

kavralajka

Příběh jednoduchý a předvídatelný, ale herecké výkony zúčastněných film zvedají do snesitelnosti. Překvapivě sympatická Tereza Ramba a naprosto lahůdkový Ondra Sokol😃 ()

horskejvlk

Ať žije Lucius Malfoy z Haryho Pottera, kdy by jinak vzal Janák inspiraci na vzhled hvězdy... Zbytek pro inspiraci české pohádky poslouží, geniální fantazi, film Hvězdný prach, Michelle Pfeiffer ? no skvělé, namaskujte Gaislerku je podobná typově. Tak a teď kde je ta pohádka ? Odpověď je nasnadě nikde, možná fantazi příběh ve stylu, příšerné, Saxany 2. Chybí humor, příběh, poučení. Vtipný byl Sokol ale posléze jeho repliky sebestřednosti ala profesor z Bradavic Zlatoslav Lockhard už nefungovalo Závěrem...co čekat od Janáka který do teď předvedl jen samé parodie na pohádky a jeho jediný majstrštyck jsou Snowborďáci. Tedy Vánoce 2020 jsou opět ve znamení další prohry a nekonečného ústupu kvalit novodobé vánoční pohádky. ()

vk252

Asi bych to přirovnal k francovce - nepomůže, ani neublíží. Ucházející kamera, hezké exteriéry. Herecké výkony český průměr. Mělo to trochu smůlu, že to šlo hned po excelentním nesmrtelném duu Werich - Burian. ()

Twixy

Po dlouhé době koukatelná pohádka. Nezbývá než doufat, že éra Slíbených princezen a Kouzelníků Žito je u konce. ()