Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

vodnicka

Nebylo to úplně špatné. Sokol aka Lockhart převlečený za Luciuse a jmenuje se Sirius? Jestli to není už přeháňka ;) Trhal mi uši dabing.. Denička byla roztomilá! ()

Black-star

Mezi posledními “vánočními pohádkovými” přešlapy, něco nového svěžího a neokoukaného. Celkově to má spád a pěkně vyprávěný příběh. Škoda že čeští herci nedosahují velikosti svých pohádkových předchůdců a nedali svým rolím více. Ale za mě, spokojenost - a hodnotím 4 z 5 právě proto že z posledních roků tato pohádka září jako hvězda ;) ()

tančísvlky

Skutočne nadpriemerná rozprávka a je to viac menej "fantasy" projekt v týchto našich končinách.Úplne tu však žiari len jedna hviezda s menom "TEREZA RAMBA VOŘIŠKOVÁ" a to nielen ako len svieti ,ale aj akou láskou je vo svojej postave "Denička". Okamžite by sa táto herečka zaslúžila ocenenie v podobe nejakého vecného darčeka pri vyhlásení hereckého ocenenia za rok 2020...Asi ani učiteľ a princezna to nepokazili ,ale zostatok hereckého pódia to nie je ako má kvalita. Niektoré scény sú však skutočne krásne a tak mám pocit, že Vianoce tento film nepokazil ... ()

bearmeedek

Podle mě to nedopadlo špatně. Vánoční pohádka je vždycky sázka do loterie a už mockrát to dopadlo špatně nebo nic moc. V tomto případě je ten průměr směrem nahoru. Nemá to kouličky jako třeba Sedmero krkavců, ale malá příjemná pohodička to je. ()

E lan

Velmi hezká štědrovečerní pohádka. Kupa výborných herců odvádí dobré řemeslo, scénář je malinko zamotaný, ale jinak se člověk celou dobu dobře baví. ()

Jonatána

Tahle pohádka byla příjemná, vtipná, neotřelá. Bavila mě i mého dospělého syna, který je obvykle docela kritický. Vtípky byl skvělé a Denička dokonalá. Terezka Ramba je boží a kdykoli se na obrazovce objevila (tj. téměř pořád), musela jsem se usmívat. Takže za mě opravdu povedená pohádka, kterou zase ráda uvidím. ()

quixote

Scénář by šel jistě ještě doladit, ale jinak pohodová pohádka, na kterou se dobře dívá. Nepochybně nejvíc zazářila Ramba-ová, dvojice učitel-princezna byla neokoukaná a docela originální. Určitě se příště podívám znovu. ()

rublik05

Jak je již několik let zvykem, i letos nás České televize na Štědrý den obdarovala novou vánoční pohádkou ze své produkce, a tak jsem byl zvědav, jestli se jí konečně povede přijít s něčím alespoň průměrným, což se kupodivu stalo a na diváka tak čekalo celkem příjemné překvapení. Od Karla Janáka jsem nic moc neočekával, jeho převážně televizní tvorba není zrovna nic extra, nalákalo mě však velmi zajímavé herecké obsazení. Z něj svým výkonem jednoznačně dominovala Anna Geislerová jako Proxima, a také nesmírně zábavný Ondra Sokol v roli Síria. Vojta Kotek i Tereza Ramba byli rovněž velmi dobří, jejich role jim perfektně sedly. Povedla se i příjemná vánoční atmosféra, chválím i nádherné prostředí dřevěného městečka a povedené dobové kostýmy. Příběhově se nejedná o nic nového, opět se točíme okolo souboje dobra se zlem, i když v poněkud netradiční formě. Malou výtku bych měl k trochu nevýrazné postavě princezny, a také k efektům, které mohly být mnohem propracovanější, zejména co se ztvárnění nebe a hvězd týče. Jinak jsem ale spokojený, po dlouhé době dobře natočená a zahraná vánoční pohádka, která je sice jednoduchá, přesto velmi krásná a příjemná. Takže za mě spokojenost a tvůrcům patří palec nahoru. 8/10. ()

baddass01

Tím skotem domácím Geislerkou, která tam nejpíš hraje sama sebe, jsem si to zkazit nenechal. Pohádek ze zasněžených horských vesniček není nikdy dost. Jen co se týče té hezké německé princezny, to opravdu nemáme k mání ani jedinou mladou hezkou českou princeznu ? ()

ER

Po delší době příběh, který se obešel bez čerta. Jen projevení citů mezi princeznou a učitelem, které zároveň vedlo k "záchraně" Deničky, mělo být pojato spíše jako finále. A právě zkratkovitý přístup s láskou princezny k učiteli je největší bolístkou dalšího děje, přestože navrch nakonec získává Deníčka a láska k ní. Sokol jako Sirius se ocitnul v přehrávající smyčce narcise s výrazem, který už použil v jiné pohádce. Nebesům se mohl čas jim věnovaný zkrátit a spíše ho využít pro dění na zemi. Finále pak bylo méně okázalé oproti vizuálu, který film držel nad vodou. ()

bono22vox

Vyborna pohadka, skvele zahrana a po dlouhe dobe i chytra (vesmirne vtipky jsou vyborne) pohadka, kterou si tvurci i herci opravdu uzili. A nejake ty mouchy? Rad odpustim. Porad umime pohadky jako nikdo jiny. Tohle mame jen my. Misto abychom si vazili ze nekdo udrzuje tuhle tradici klasickych pohadek s kouzlem ceske prirody a zvyku, tak se tu hejtuje, hejtuje a hejtuje... ()

caba

Bylo to velké překvapení.Pěkná pohádka s něžným námětem ,bez facek a násilí..Očekávala jsem další štědrovečerní hrůzu,která se pro mne nekonala,byla jsem spokojená. ()

Nekroskop

To by mě zajímalo, co by někteří zdejší uživatelé chtěli. Vážně. Něco v americkém stylu? Nebo evropském? Švédsko? Rusko? Nebo se z nich už stali takový experti, že prostě všechno zkritizují, protože tak hodnotí "profíci"? Po dlouhé době je tu krásná česká pohádka, s originálním příběhem (ovšem ne tak moc jako je např. Slíbená princezna, to je opravdu úlet), skvělými herci, krásnou zasněženou krajinou. Je tu vše, láska, napětí, humor, kouzla... Bavil jsem se celou dobu. Tereza Ramba a Aňa Geislerová skvělé, Leonie Brill moc prostoru nemá, ale ty oči..., Zlata Adamovská vypadala jako královna Viktorie :-) A ano, i ten Ondřej Lucius Sokol se mi líbil. ()

Psycho.R

Když jsem viděl, že letošní pohádku točí opět Janák, zachvátila mě panika. Princezna a půl království sice nebylo špatné, ale téměř jsem na to již zapomněl a předchozí počiny mi přišli hodně nic moc a kýčovité. V případě této pohádky, ale přišlo překvapení. Žádný kýč, dobré obsazení, fungující scénář, pěkné vyobrazení hvězdného nebe, bratr Luciuse Malfoye, hravost a spousta sněhu. Jediné, co mi trochu vadilo byl dabing princezny. Není špatný, ale Marika Šopovská má takový holčičí, uličnický hlas a k princezně, která stojí pevně na nohou mi přišel nekompatibilní. Ale to je drobnost. ()

VeeDee

Parádní herecké obsazení a sranda. Deničku hraje Tereza Ramba vskutku kouzelně. Na pohádku ráda kouknu někdy znova. (A to na málokterou.) ()

haWranka

Postavy byly celkem milé a záporačka zahraná s chutí. Ovšem děj byl až moc primitivní a dost mi vadilo hodně nelogičností. Nebude to má oblíbená pohádka. ()