Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Karbos

Proxima pojede malým vozem :)) No proč ne, není to zrovna dršťková ale ostuda to nebyla a když to srovnám s loňskem, což byla ostuda vskutku vesmírná, byl jsem vlastně milé potěšen takže ***. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

MartyIsMad

Za mě to byla taková průměrná pohádka. Za rok si na děj nevzpomenu. Strašně mi nesedl dabing princezny... Jde to moc poznat, herečka otevírá pusu hrozně málo přitom mluví hrozně moc nahlas. "Naštěstí" nedostala v pohádce tolik prostoru... A vůbec, nemám nic proti zahraničním hercům a jak dobře víme, jdete to udělat i kvalitně jako u historické Popelky. Kde si zahrálo hned několik německých herců. I přesto si myslím, že měla být do hlavní role osazena nějaká mladá česká herečka, kterou by lidé více znali. ()

Santiago.

To měla být parodie na hvězdný prach? Já si vždy u takových filmů říkám, kolik to muselo dát práce a taková..... Asi je už trendem, že v moderních českých pohádkách musí být téměř všechny postavy retardované, dialogy nicneříkající, kdyby to člověk sledoval bez zvuku, vyšlo by to víceméně nastejno. Celkově jsem měl z toho dojem, že hlavní cíl je nějak vyplnit ten čas od začátku do závěrečných titulků a vytvořit další produkt, který se odvysílá na Štědrý den. Musím ocenit jen to, že tentokrát tam aspoň ty postavy tolik nekřičely a nekoulely očima, jinak bych to asi nedal, tohle se dalo pronudit až do konce. ()

spawnxp

Inu, Ramba (jediná "živá" postava) a Kotek něco zahráli, ostatní tam dělali kdovíco - obzvlášt otřesnej byl povykující Huba ve finále. Co se týká "děje" - originál ("Stardust (2007)") je opravdu jinde. ()

CaptNemo

Originální zápletka (ano, znám a miluju Hvězdný prach, ale s tím bych tu nesrovnával), slušné výkony a hlavně na české pohádkové poměry celkem zábavný scénář i dialogy. Škoda jen ústa na prázdno otvírající německé princezny. Člověk by řekl, že od té castingové tragédie u seriálu Cirkus Humberto si čeští režiséři na německé herečky s koženými (ne)výrazy dávají pozor. Tady šlo zřejmě opět o úlitbu spojenou s finanční injekcí. Bohužel. Kdyby místo toho hrála Tereza Ramba dvoroli hvězdy/princezny a tvůrci si pohráli s motivem možné záměny, mohla vzniknout parádní pohádka. ()

jirkahorn

Jasně, víc si pohádku užije ten, kdo se nestotožní s pěknou názornou sondou do lidské povahy (zlatokopky, neopětovaná láska atp., což se jinak v pohádkách dost zjednodušuje) a ten kdo má aspoň základní povědomí o astronomii (hromada detailů vč. takovych drobností, jako že žlutá hvězda hrozící hrozící výbuchem přejde do rudé). Děti nevím, jak si tohle mohly užít, ale pro netupé dospělé až překvapivě zábavná Vánoční hvězda. Po letech podivných a nesmyslných pohádek. ()

DexMASTER094

Na poměry novodobých českých pohádek se jedná rozhodně o nadprůměr. Originální a neokoukaný koncept. Natáčení jsem se přímo účastnil, jelikož pracuji na zámku Žleby, a tak jsem byl zvědav, jak bude vypadat pohádka jako celek. Na našem zámku se točilo nespočet pohádek, ale od doby, kdy se u nás natáčela Troškova Nejkrásnější hádanka, byly všechny ostatní počiny více než průměrné. Letos konečně přišlo něco nového. Jednalo se o hezké zpříjemnění svátků. ()

rigby

Úplný průšvih to není. Je to hezké, je to vtipné, má to nápad. I když v druhé polovině se to začíná trochu táhnout, protože zjevně nápadů nebylo tolik. Denička je jak sjetá a těm zbývajícím tragédům dodává velký šmrnc. Oproti ní Vojta Kotek na takovouto roli nemá, ačkoli jinak proti němu nic nemám. Škoda, že se hvězdy trochu víc nerozjely, mohl to být parádní mejdan. 3- ()

Veeria

Originální, nádherná pohádka ve všech směrech! Jedinečná. Jiná. Nedovedu si představit jiné herecké obsazení, všichni ve svých rolích úžasní! Poděkování patří všem, kteří se na této pohádce podíleli. Denička a Bezejmenný jsou nádherné hvězdy. :) T. Ramba jako Denička - troufám si říct, že se jedná o její osudovou roli (protože - ,,Láska je."). Díky čisté a pravé lásce záříš. V. Kotek jako venkovský učitel Václav předčí kdejakého prince. :) Hvězdy této pohádce opravdu přály. :) ()

Aquila

Nejpovedenější pohádka poslední doby. Hravé, vtipné, bez přehnaných efektů a přitom zobrazení nebe kouzelně ztvárněné. Geislerová, Ramba, Sokol a Hádkové výborní a jemné astronomické vtípky super. ()

klara.leb

Tohle že je spolupráce mezi třemi zeměmi? Normálně se pohádek zastávám, ale letos to byla hrůza. Plitký příběh co nedával smysl, nic moc výkony, ošklivé kostýmy, rozuzlení vlastně žádné, ale teda zima na Zemi fakt krásná. Nicméně nebe a jeho propriety (např. Velký vůz) bylo zase tak špatně udělané, že se to opět pěkně vyvážilo. Začneme s Kotkem. Ten je v každé roli naprosto stejný, ať hraje manžela Marie Terezie, nebo snowboarďáka. Tentokrát se zamiluje do princezny, která do něj samozřejmě také. Princezna nemá žádné osobnostní rysy a najednou se absolutně všechno točí jen kolem Vaška. Není zde zájem o žádné povinnosti, nebo alespoň logické posloupnosti v příběhu. Její postava je kromě splnění přání pro Kotka úplně zbytečná a s příběhem nijak nehýbe. Voříšková jako střelená hvězda, tak to je role přímo pro ni. Pokud však výrazně nepřehrává, člověk má pocit, že jí někdo uhodil do hlavy a ona se vzpamatovává a vzapomíná, že je v roli a měla by se tak asi chovat. Sokolovi role nesedla. On je sice komediant, ale nejvíc mu ten humor jde, když ho podává za sebe. Tohle bylo nepříjemné sledovat. Geislerová... Já ji jako herečku mám ráda, ale tady se mi nelíbila ani za prd. Tak strašně se snažila být zlá, až byla prkenná. Ale hrozně. Všechno v pohádce bylo vlastně strašně snadné, až to bylo neskonale nudné. Chasník získal princeznu, se kterou mohl bez problémů tančit na bále a líbat se před celým dvorem, protože ta se do něj bez větší záminky důvodu okamžitě zamiluje. Shozená hvězda je zachráněna, ještě předtím, než ji přijde zachránit zrovna ten, který ji tak hrozné miluje, protože jako náhodou spadne zrovna tam, kde se objeví čistá nesobecká láska. Která se pak - i přesto, jak je podle Měsíce vzácná - objevuje ještě minimálně dvakrát. Aby se lidi chovali jak chcete, stačí jim do ksichtu fouknout trochu galaxie, do ruky vrazit nějaký kus kýčovité dekorace z Pepca a je to. Co mě ale nejvíc na pohádce štve, je poselství. Absolutně nulové. Takže děti se vlastně z pohádky naučí, že k tomu, aby bylo šťastní nebo úspěšní stačí, dělat někomu křena, čekat na záchranu a vlastně nedělat nic. Láska je důležitá jen mezi mladým mužem a mladou ženou, láska například dětí ke svému učiteli je naprosto zbytečná a neexistuje. Overall, začalo to slibně, příběh měl dobrého jinocha, hezkou princeznu, pomoc shůry, nechyběl nějaký vtip a zimní prostření bylo kouzelné. Netrvalo ale ani do půlky filmu, než se všechno začalo bortit, úžasné nápady nakupené na sebe se propadat jeden do druhého a nikdo zlý nebyl po právu potrestán. Takže za mě slabota, která se nedá srovnat s minulým rokem a jeho hloupým Honzou, spíše ostuda, že na tomhle dělaly tři země a bylo z toho toto. Dvě hvězdy. Jedná za nápad, který ale nikdo nedokázal ani správně rozvinout, nebo u holit a druhá za prostředí. ()

Ovecka_Saki

Jsem zastáncem toho, že všechny dobré pohádky už byly natočené a není potřeba točit na každé Vánoce pohádku novou, jelikož nedosahuje kvalit. Musím ale uznat, že letošní pohádka se mi ze všech posledních let líbila nejvíc. ()

DJMaroko

Tereza Ramba a Vojta Kotek hrají skvěle a Sokolovi tyhle role sednou jako přibité (jako moderátor je ale děsný). Jinak pohádka takový průměr 50%. Snad za pár let to budeme vnímat jinak ()

jooker10

Není to úplně pecka, ale ani propadák. Normálně bych dal tři hvězdy, ale za výkony některých herců a báječné pobavení jedna hvězda nahoru. ()

Kohutik

Ak teda prijmeme pravidlá hry, kedy každé Vianoce pribudnú minimálne dve nové rozprávky, tak Vianoce 2020 sú v tomto o hviezdu ďalej ako minulé. Zo všetkých štyroch štedrovečerných rozprávok Vianoc 2019 a 2020 je táto to najlepšie. Celé to ťahá hlavne Tereza Voříšková. Jej padnutá hviezda Svituška je esenciou roztomilosti. Problém je, že keď zlezie z plátna, už je na ňom o hviezdu menej. Kdežto v Liečivej vode si to film pre seba kradne zlá Zuzana Kanócz, tak po nástupe A. Geislerovej na scénu to nie je až taká rošáda akú by ste čakali. Nie že by sa nesnažila byť zlá, ale tak nejak nevie ako na to. Do partie tých, ktorí film ťahajú patrí aj Vojta Kotek, ktorému dve tváre jeho postavy idú zhruba narovnako dobre. To neplatí pre celý film - a v tom je ten zádrheľ. Prvá polovica filmu, kde diktuje tempo Tereza je zábavná a vytočí vás do nebeských výšok. Problémom je pád v druhej časti. Komplikovaná a kostrbatá cesta k naplneniu diabolsky hviezdneho plánu sa odzrkadľuje aj na záverečnom hodnotení. V kontexte ostatných rozprávok je nižšie hodnotenie nepravodlivé. V kontexte samostatnej kvality filmu by viac hviezd zo súhvezdia Proxima centauri bolo nespravodlivé voči iným, vyváženejším produktom. Aj keď pominie počarovanie hviezdnou hmlovinou, alebo Terezou, alebo tak nejak, tak 3 z 5 Svitušiek budú na správnom mieste. ()

v.indruchova

Kotek hraje dobře a do role se hodí. Představa hvězd na zemi v lidské podobě je nezvyklá, ale člověk si v druhé části zvykne a vžije se i do postav. Sokol mi přijde v této roli dobrý :) Denička mi přijde otrvaně hloupoučká, ale chápu proč to bylo zamýšleno takto. Po roce jsem nezměnila názor. průměr. ()

0kozel

Příjemná pohádka s pohodovou atmosférou. Tyhle vánoční pohádky, co se odehrávají v zimě prostě můžu. Ramba, Kotek a částečně i Brill dobré herecké výkony. Naopak Geislerová byla slabší a Sokol mě vyloženě vytáčel. Sirius prostě jednu hvězdičku ubral asi ta jeho postava měla být vtipná, ale ve výsledku byla spíše trapná a otravná. ()