Holcovi a Kadlecovi rozhodnou, že jediné možné řešení je sestěhovat se na jedno místo. David, který výměnu zavinil, nabídne svůj dům Tereze a Martinovi. Od té chvíle začíná „boj“ za klidné soužití. Všichni zúčastnění se snaží, chtějí, aby se vše podařilo, jenže každý další den přináší nové a nové překážky. Každá rodina má své zvyky, své priority, své názory na výchovu. Každý sám za sebe je jiná osobnost, i Tomáš s Jakubem nemohou být rozdílnější. Obě rodiny sdílejí přesvědčení, že soužití je jediné možné, přesto ale nanejvýš problematické řešení. Všichni chtějí, aby se to podařilo, jenže čím více času spolu rodiny tráví, tím jasněji je vidět, že celé to snažení bude nejspíš marné. Přesto se nikdo nechce vzdát. (Česká televize)

angel74

Ač nerada, tak musím konstatovat, že druhá řada seriálu Kukačky je podstatně slabší než ta první. Největší výhrady mám ke scénáři, který je místy poněkud zmatečný. Navíc se několik epizod točí v začarovaném kruhu, přičemž děj se téměř nikam neposouvá, snad jen s výjimkou posledních tří dílů, jež se přibližují kvalitě úvodní série. Vše naštěstí zachraňují silné herecké výkony většiny zúčastněných. (65%) ()

Tosim

-ALE CHVÁLIT TĚ TAKY MŮŽU? -JSOU TO JEN SLOVA. Mnozí druhou řadu Kukaček přejmenovali na "Kecačky," to se mi líbí, v dobrém, ovšem obávám se a jak se tak rozhlížím, jsem v menšině. Druhá série je horší, souhlasím, ale zas tak o moc ne. Výborní herci a dialogy, to zůstává kladem, určitá natahovanost je rozhodně zápor, ovšem v ní víc vynikne to, jak se to v postavách mele, jak s nimi cloumají emoce a jak tahle hrozivá situace zamává s životy lidí. Při vyústění si pomyslíte něco o tom, zda by v našem soudnictví bylo něco takového možné, ale na těch 70% mi to zůstalo. Jen další řada už vážně není potřeba!! ()

Arsenal83

Druhú sériu nechcel točiť ani samotný režisér a vieme prečo. Bolo to varenie z vody a recyklácia tých istých problémov, pričom jedna postava opakovane dostáva na hubu, ďalšia postava v jednom kuse kričí, tretia postava má stále utrápený pomáhačský výraz. No a potom je tu samozrejme Adamczyk, ktorý pokračuje v čom začal a strúha grimasy, ako keby mu nesadla tretia dávka prezentu od Fajzeru. Záver mimoriadne neuspokojivý, pretože niečo sa uzavrelo, no niečo prináša úplné vyústenie do stratena. V každom prípade žiadna tretia séria je riešením. Už by nebolo o čom a varilo by sa už nie z vody, ale z chcaniek. ()

Padme_Anakin

Druhá série je mýma očima poněkud slabší než první, výhrad bych mohla mít spoustu, ale nechám to plavat... Příběh o záměně dvou chlapců v porodnici mě místy bavil víc a občas méně, obě rodiny jsou zajímavé a pravdou je, že herecký ansámbl to celé drží nad vodou... Nejvíc se mi líbila Sabina Remundová s Davidem Novotným, těm dvěma jsem uvěřila a dokázali mě rozesmát, dojmout i rozplakat, no a za zmínku stojí jistě i Denisa Barešová, pozoruhodná osůbka, působí na mě přirozeně a příjemně... ()

M.i.k.e

pokračování o které nikdo nestál a viditelně o něj nestáli ani sami tvůrci. Zatímco první řada byla příjemným překvapením a po stránce příběhu a emocí fungovala jak měla, dvojka se jen devadesát procent času motá v kruhu, snaží se (marně) prvoplánově dojit emoce a natahuje už tak přetažené až k nesnesení. Po cca čtvrtém dílu sem dalších asi 8 dílů úplně vynechal a jen si ze záznamu projel jestli mi něco neuteklo...a neuteklo. To všechno co se tady za téměř dvanáct hodin vysílacího času stalo by se v pohodě dalo shrnout do dvou epizod, nebo jednoho celovečerního "speciálu" a divák by absolutně o nic nepřišel. Herecky je to sice ok, ale tentokrát to vážně nestačí a ten kvalitativní propad to nezachrání...40% ()

bourec

Tak jsem do odkoukal. Když už začnete sledovat druhou sérii jako ucelenej příběh, je hovadina od toho odejít. herecky docala dobrý, příběh ale řeší něco, co se mohlo vměstnat do dvou dílů na konci první, a tím pádem jediný série. Ovšem oproti děsnejm krimi seriálům je tohle pohoda za tři silný hvězdy. 60%. ()

kocik1

Kukačky najely směr Hollwood a do cíle dojely bez karambolů. Děj, který by šel shrnout bez problémů do dvou, třech dílů bohuřel roztahaný do 13. Nemůže říct, natočeno vlastně dobře, ale nebylo to už o ničem. ()

otík

Špatně, všechno je špatně. Oproti velmi podařené jedničce, kde nás zajímal vývoj postav i děje a hlavně kdo to všechno spáchal, tady je nezajímavé téměř vše. Děj je neskutečně, ale opravdu neskutečně natahován, nic úplně zásadního se celé díly neděje, problémy kluků jsou řešeny i neřešeny, další zápletky nejsou tak silné, aby děj utáhly. Tohle je prostě ukázka, jak to vypadat nemělo. ()

Lachtaan

První série jednoho z nejsledovanějších seriálů ČT posledních let byla dobře vystavěnou sondou do série nelehkých životních situací zcela obyčejných českých rodin a my týden co týden sledovali povedené seriálové drama. S obrovskou sledovaností se bohužel v současnosti pojí hamižnost a druhá řada prostě musela vzniknout, třebaže ji nikdo z nás moc nechtěl. A ačkoli se objevilo i několik dílů, díky nimž mi druhý profil vyhazuje hvězdy 4, nic jiného než průměr udělit nemůžu, protože ve finále mi tahle řada nedala vůbec nic a donutila mě i pár postav kvůli jejich zbytečně debilnímu chování skoro až nenávidět. Už nikdy víc prosím. ()

Anet21

⚪Jedno z najzbytočnejších seriálových pokračovaní, aké ste kedy videli.⚪ Natiahnuté, zdĺhavé, hrajúce na tie správne struny, teda aj citovo vydierajúce, okrem hlavnej linky všetky bočné nemali veľa významu, slúžili len ako vata, ako výplň.⚪Táto séria neobsahuje ani žiadny nečakaný zvrat, prakticky okrem dobrej réžie a silných hereckých výkonov (aj malých hercov v úlohách synov) nie je v seriáli čo chváliť. Všetky fakty sa niekoľkokrát repetetívne nielen zobrazovali, ale aj (ako pre blbcov) hovorili, seriál diváka unudil.⚪ Každý súdny divák prosí, aby bol toto už naozaj definitívny koniec tohto príbehu.⚪ ()

bobstock

Se to asi trochu čekalo. Jak již zmínili jiní. Spousta lidí to sjížděla spíše setrvákem, protože to díky umu filmařů a výkonům herců je stále o level(y) výše jak zakyslá papundeklová telenovela. Coufal rozjel několik zajímavých linek, které nikdy bohužel nevrcholí větším konfliktem, který by přiblížil 2.řadu té první. Samozřejmě 13epizod tomu také nepomohlo a tak se možná loučíme s výměněnými kluky, kde zůstalo vlastně všechno při starým. Jen Isteník podle očekávání vyměnil mundůr. ()

Kamas

Příliš mnoho poporodních depresí na jednu sérii. Celých 13 dílů natahovaných jak kšandy. Čekali jsme tedy velké finále s pointou. Ale to se nedostavilo. Zbytečný počin tato druhá řada. ()

wictoria

Výborné herecké výkony téměř všech, a to včetně obou "vyměněných" kluků :) Zvlášť Viktorka Sekaninu jsem opravdu obdivovala, jak dokáže tak skvěle zahrát, co má. ()

BaruM

Tuto sérii hodnotit nebudu. Beru to jako takovou nástavbu hlavní série, tedy té první. Ta byla výborná, bylo v ní vše, co si divák mohl přát, různorodé emoce, těšili jste se na každý nový díl. Pokud budu hodnotit dílo jako celek, zůstávám u 5 hvězd. ()

Jan.Cada1

O dvě třídy horší než první série. Zápletka hrozná, natahování a žádný drive. Retrospektivní začátky dílů také nic moc, jelikož samotná část rozzuzlení již byla dávno ukázána v těchto vsuvkách. Herci a hudba super - podtrženo sečteno, solidní dvě hvězdy. ()

PichyjePan

Po dokoukání se cejtim, jak po výplachu tělesných dutin, takže vlastně stejně, jako předtím. Celý to působí, jako nějaká turecká telenovela, ve které se vlastně nic neděje a celé to mohlo být shrnuto v jednom díle. Skončilo to tak, jak to začalo. ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ. Zbytečnější pokračování jsem dlouho neviděl. Nejsmutnější na tom je, že první série byla skvělá. Smutné... ()