Martin (M. Adamczyk) s Rudolfem (L. Veselý) stěhují nábytek do Davidova (M. Isteník) domu. Při té příležitosti Martin Karlovi (D. Novotný) řekne, že chce dům koupit, aby se tu s Terezou (M. Dancingerová) necítili jako na návštěvě. S něčím takovým Karel ale rozhodně nesouhlasí. Dům patřil vždycky Holcům a tak to taky zůstane. David je ale rozhodně proti, chce stůj co stůj přispět k odčinění své viny. Karel ale odmítá, že by se David vážně provinil, jednal přece z dobré vůle, byl to jen zkrat s nešťastnými důsledky. Za všech okolností stojí na straně svého bratra, jako jediný ale netuší, jak vážné je ve skutečnosti vznesené obvinění a co Davidovi reálně hrozí. (Česká televize)

Chudobka

Připadá mi, že kdykoliv si pustím televizi, pořád tam někdo řve. Včera Ondřej Vetchý a Tereza Ramba v minisérii Docent, dnes David Novotný. Občas mě taky ovládnou emoce, znám i pár hrozných choleriků, ale toto? Jednoznačně nejlepší výkon (kromě Remundové a Isteníka) podává Denisa Barešová. Je skvělá v každé roli. Závěr epizody - David Novotný huláká jak pominutý. Ne Novotný, ale B. Arichtev to podle mě značně přepískl. ()

fafejt001

Vadí  mi  ,  že  Karel  ,  tedy  D. Novotný   často  řve .  Začíná  to  být  takové  hlavní  téma  v  tomto  díle . Celý  tento  díl  ,  je  nějaký  zplácaný   dohromady  a  efekt  tomu  odpovídá . Trochu  nezáživné  a  zmatené  .  A  pak  otec  od  Martina  ,  tedy  neslaného  ,  nemastného   Adamczyka   ,  se  také  vyvedl . Nejsem  tak  nadšen  jako  ostatní  diváci  ,  ale  co  už  s  tím . ()

pallok

Začína to byť nepozerateľné. Všetci herci hrajú tak úžasne, perfektne, decká sú okej ale všetci hrajú totálne nesympatické, odporné postavy, neviem kto to takto rozhodol? Miesto toho, aby si tých spratkov vymenili a skúsili vychovávať vlastných potomkov, tak si tu každý každému robí zle! Už mi je z toho na blití velebnosti. Hádam najsympatickejšou postavou je momentálne sused gynekológ. ()

Anet21

⚪Tak, nemení sa to, stále to prešľapuje na tom istom mieste, všetko už raz povedané, zobrazené, len znova a znova ukazované. To, že rodič je skôr ten, kto vychováva, než ten, kto splodí bolo snáď jasné už v prvej sérii a nebolo nutné z toho robiť premisu celej druhej.⚪Linka tehotnej dcéry je taká vatovitá výplň so preudozápletkou o otcovi.⚪Celkovo je divné, že seriál chce byť mix výchovného feel good dielka s dramatickou sociálnou drámou s citovým vydieraním. V prvej sérii to ako-tak fungovalo, v tejto skoro vôbec.⚪A, naozaj odpadnem, ak druhá hlavná téma tejto série bude, že Dancingerová je vlastne dcéra Novotného, čiže si vlastne vychovával vnuka. Scenár na to začína dosť nepekne odkazovať a ,,žmurkať" tým na diváka. Snáď sa aspoň tento pátos nenaplní.⚪ ()

jungewolf

Příběh zajímavě pokračuje: 4,5 - 5 * a 74 % . ***Vedle Hradových Střímelic, Stříbrné Skalice, Motokrosu Slapy a Justič.areálu Na Míčánkách se natáčelo taky v městech Jesenice a Divišov a obcích Soběhrdy, Karlík a Mořina. V malé roličce otce Luboše (Adam Ernest), přítele Marcely (Denisa Barešová) se objevil Petr Štěpán. ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,12 milionu diváků (15+). Šlo o nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)