Karel (D. Novotný) je rád, že to rodinám dohromady funguje, ale Olze (S. Remundová) přijde další dopis od Aleny, Tereziny matky. Olga se trápí tím, že korespondenci musí před Terezou (M. Dancingerová) tajit. Karel tuší, že z této věci může být velký problém, ale Olga je neoblomná. Slíbila, že věc zůstane jen mezi ní a Alenou a svůj slib dodrží... Jakub s Tomášem se chystají na koupaliště na oslavu narozenin spolužačky Věrky Beranové. Nedopadne to dobře. Věrka kluky provokuje, že jsou vyměnění, a ti se jí za to pomstí. Drobná nepříjemnost přeroste v konflikt, který jasně signalizuje, že problémy vzájemného soužití nejsou zdaleka jediným nebezpečím, které na obě rodiny na malém městě čeká. (Česká televize)

marhoul

Ulepené, dokola, přestává mě to bavit. Dost tomu přispívá, že ČT zároveň nasadila uvřískané páteční Kukačky, nedělní uvřískanou Rambu s Vetchým a pondělní krimi hovadinu non plus ultra. V únoru sice sluncem zalité všechno být nemusí, uondaná z tolika nesympatických, blbě napsaných postav, v případě Kukaček jde navíc i o nesmyslné vložení ulicoidních, otravných zápletek ve smyslu vynořování ztracených maminek, tatínků, či naopak ztráty tatínka, kterého neznám, od chlapce, kterého taky neznám a který mi je totálně buřt, přičemž zbytek posádky děravé kocábky, se lopotí ve stejných vodách, větách a situacích, jakoby se to stříhalo z nepovedených klapek po jednom natáčecím odpoledni, tím pádem já, divák, který si ČT pustí rád, se svižně odebírám směr streamovací služby všeho druhu, taky dvojka nebo art. Týden má sedm dní, tři dny nasazených novinek bychom tedy měli, ráno z Brna je taky všelijaké, čili letošení úvod- rozpaky. Kukačky si své publikum udrží. Většině obecenstva stačí úroveň nekonečných seriálů, čmáraných horkou jehlou, odhrkaných, odsoplených od oblíbených tváří, sledovanost neopadne. Druhá věc je srovnání s úrovní první série, která byla skvělá. Osobně bych si vystačila kupříkladu se třemi našlapanými díly, bez vaty a v původní sestavě, a zase bych se těšila na další tři v roce dalším, co nového se v rozpoložení rodin vyvinulo, jaká úskalí přicházejí s dalšími roky, prostoru na dění v cca deset duších by se našlo až žaludek zabolí, ale důstojně. Slunce, seno, náš/váš na dvoře a hádky dvou buranů u bufetu pořád dokola, netáhnou. Jedna za Sabinu Remundovou, druhá za kreslené hodiny. Upozadění Marcely vyčítám, Jitka Čvančarová citelně chybí. ()

jungewolf

Dobré pokračování : 4,5 * a 71 % . Malou roli Aleny,matky Terezy(M.Dancingerová),která ji v dětství opustila, si zahrála Jana Kolesárová. ***V tomto dílu se vedle obcí Hradové Střímelice a Stříbrná Skalice+města Úvaly a motokrosu Slapy točilo v městysi Divišov,v Klánovicích a v obcích Libice n/Cidlinou a Soběhrdy . ()

quido_zidle

Sorry, ale uz od druhého dílu druhé série mám pocit že se pořád dokola divam na ten stejný díl. Zaznamenal jsem jedinou změnu v ději, postavách, emocích a to ze si konečně po asi 12 dilech obě rodiny potykali... Je z toho prostě poznat, že druhou sérii tlačili tvůrci až z paty. P.S. pro LachtanaShows: to že tady někdo hodnotí film nízko neznamená že nemá empatii, on se totiž nehodnotí jenom emotivní námět, ale i věci jako scénář, dialogy, režie... Ju? ()

Anet21

⚪Nastavovaná kaše. Všetko už zobrazené sa rozoberá doslova až na atómy, stále sa opakovane vracia k zobrazeným situáciám, až to vykráda samé seba (stratená matka, motív, ktorý sa v tejto sérii úplne násilne neustále vyťahuje, matka príde, odíde, píše listy, chce vidieť vnuka, nechce vidieť vnuka.. brat David, ktorý už skoro ,,klasicky" v každom dieli dostane buď vynadané, na hubu alebo je niečím poliaty a tak stále dookola). Emočne to vydiera diváka skrz sépiový filter či dojemné piesne, no je to stále o tom istom. Akoby sa to celú druhú sériu zatiaľ nachádzalo vo vákuu. A to nás ešte čaká 9!! častí.⚪ ()

Kamas

Marně čekám na to napětí a drama, jak nám před uvedením druhé řady slibovali tvůrci. Poslední dva díly by se daly shrnout následovně. SPOILER:  Tereza vyjde před dům, zakoulí očima, povzdechne a zase zaleze domů. Její partner prohlásí něco ve smyslu, že jejich Jakub není postižený, ale trpí syndromem a chytne Terezu za ramena. David se neustále omlouvá, nebo někomu chce pomoci. Dostane pěstí, nebo mu někdo vyleje kelímek s obsahem do obličeje. Olga vyleze před dům, dlouze se zadívá směrem k obydlí Martina s Terezou, poté povzdechne a zase zaleze dělat večeři pro všechny. Mezitím slyšíme nahlas Karla nadávat, ale Olga ho uklidní. Nečekaně přijíždí na návštěvu znovunalezená matka Terezy, aby zase dramaticky bez vysvětlení odjela. Jako trochu napínavé to je, kdy se tam objeví nějaká pointa toho tajuplného chování ostatních. Tak třeba příště. ()

• Premiéru epizody si nenechalo ujít 1,1 milionu diváků (15+), což byl nejlepší výsledek večera. (rublik05)