Holcovi i Kadlecovi dostanou dopisy s oznámením, že je navštíví sociální pracovnice. Ta na základě posouzení fungování rodin vypracuje posudek o psychickém stavu „obětí výměny“. Davidův (M. Isteník) soud se blíží. Tereza (M. Dancingerová) se znovu všech, včetně Olgy (S. Remundová), ptá na matku. Jak to bylo? Proč ji opustila? Všichni odpovídají vyhýbavě. Olga cítí, že atmosféra začíná být neúnosná. Do rodin dorazí sociální pracovnice Veronika, Tomáš situaci bravurně zvládne, ale Jakub „ideální soužití velké rodiny“ shazuje. Drama rodin pokračuje. (Česká televize)

otík

Konečně díl, ve kterém se i něco zásadního dělo. Do děje vstupuje sociální pracovnice, která všem odkrývá karty - o případu rozhodne soud. A to je šok pro obě rodiny. Ostatní děj není až zas tak zásadní, ale aspoň to tentokrát bylo docela koukatelné. ()

Ivucha

Dnešní díl byl lepší než minulý. Nicméně ta záhada s matkou Terezy by měla být už vysvětlená, jinak to diváka otráví a unaví, už nebude mít vůbec žádný zájem se o zápletku zajímat. Už před začátkem vysílání druhé části jsem si říkala, že je škoda, že nezopakovali část první. Některé spoje si člověk už moc nepamatuje. Ale už druhý dít této série si říkám, že kluci snad nemohou být vůbec vyměněni. Oni takto přesně zapadají do vzorce rodiny. Olga a Karel, řvoun a jeho žena. Jedna dcera bezradné stvoření, které se v životě jen zmítá, druhá dcera fracek na pár facek. Na to že jí je patnáct není vidět žádný výchovný zásah rodičů. Stále jen bezradné (od matky) nebo hysterické (od otce) vystupování. Tomáš na školu peče, což rodiče nijak neřeší, prostě se zdá být opravdu jejich krev. Do rodiny zapadá. Nevěřím, že v reálu by Jakub mohl být synem Olgy a Karla. Ač autista, tak jiný. Geny této rodiny jsou prostě na míle vzdálené. ()

Anet21

⚪Ále, stále je to nastavované, akurát dnes to dosť herecky vytrhol Kostka.⚪Inak, dej stále prešlapuje na mieste, Karel tu síce reve menej, ale stále reve, malý Jakub má niekoľkokrát za diel panické záchvaty, David zase dostal na hubu, až z toľkých bitiek asi prešiel zázračným prezrením a zistil, že do basy vlastne nechce ísť a bude sa obhajovať, aj keď doteraz tvrdil všetkým, že si basu zaslúži a chápe to. No, telenovela.⚪Dejová linka s matkou stále dokola to isté, vlastne všetko sa len rozťahuje a rozťahuje do úplne obludných zbytočných rozmerov, stále sa vedú dialógy o tom istom, čo už divák videl, vydedukoval, počul.⚪Tvorcovia by urobili lepšie, keby k prvej sérii dotočili iba celovečerný televízny film ako pokračovanie, pretože toto je pomaly ale isto uspávadlo hadov.⚪ ()

LachtanShows

Na 5* to rozhodně není (dle ukázek snad příště), ale rozhodně to vytahuje hlavu ze zadku, kde ji to mělo ponořenou v minulém díle. Třebaže na to spousta lidí remcá, mě vztahy těhle dvou neklidných rodin zajímají i nadále. ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,08 milionu diváků (15+). Jednalo se tak o nejsledovanější pořad celého dne. (rublik05)