Lachtaan

Pravděpodobně nejlepší výplod ČT za poslední dlouhé roky, v mých očích snad od první série První republiky, maximálně prvního Rapla. Skvěle obsazené, úžasné napsané a na poli třinácti dílů ani na chvíli nudné. ()

hrumsrt

Česká seriálová televizní tvorba má pořád naději! Aby byl na nějaký seriál takový ohlas, tak to už tady dlouho nebylo. Tudíž nešlo abych si seriál zpětně nepustil, i když tedy až po půl roce, kdy mi ho vnucovala ČT. Není jednoduché vystavit fungující "svět" okolo hlavní linky ať už je jakákoli, tady konkrétně prohození dětí. Tady jde rozhodně o solidní pokus, ale úplně zdařilé to taky není. Postav je hodně a divák je hned od začátku od všeho hozen, kdy jediné čeho se jde chytnout, je právě ona záměna. Ono s tímhle fantastickým obsazením máte většinu práce už oddřenou! Jakože dvojice Adamczyk a Novotný je vážně úžasná. Ale i zbytek hereckého ansámblu mě velmi mile překvapil a na závěr je určitě nejoblíbenější Marcela (Barešová), ale ta její děvkózní linku s dvěma (třema) chlapy mě nějak nezajímala. Když se nám stane něco velkého (špatného), tak je až přirozené hledat za tím něco víc, tahat do toho minulost, přestože to s tím vlastně nutně nesouvisí. - tímhle bych vystihl dost možná hlavní téma seriálu. Nicméně u mě přesto vévodí láska, rodina a dost možná taky citové vylévačky, kterých tady máme hned několik, kdy holt nejde nesoucítit. Celé to rozuzlení jsem vůbec nečekal a byl jsem taky mile rád, že tomu tak bylo, že mě dokázali takhle překvapit. Ač si myslím, že to šlo výrazně osekat (odhadem 8 epizod), tak panuje spokojenost. Jen tak dál! 75% ()

kocik1

Tak nám Kukačky dokukaly. Velké překvapivé finále jdoucí proti směřování celého příběhu překvapilo jistě nejenom mě. A zklamalo. On ten příběh, byť si dokáže udržet pozornost po celou dobu, má víc slabin. Úplně totiž opomíjí okolní svět, a tak má člověk často dojem, že sice všichni vědí, že došlo k záměně miminek, ale vlastně to ani nikdo neřeší. Žádní novináři, žádni psychologové, které by jistě rodiny dostaly. A taky se nijak neřeší odškodnění. I to by ale k tomuhle příběhu patřilo.Musím říci, že se mi líbily herecké výkony, zajímal mě příběh. Ale přesto jsem zklamaná.. ()

rublik05

Zpočátku jsem byl velmi skeptický, jelikož si o tvorbě České televize myslím své a podle mě jen zřídkakdy dokáže přijít s něčím novým, neokoukaným a hlavně kvalitním. Proto jsem prakticky až do zveřejnění poslední epizody s tímto seriálem vyčkával, v mezičase jsem poslouchal reakce okolí a občas přečetl nějakou tu menší recenzi. Nakonec jsem dospěl k tomu, že to asi nebude žádná hrůza, a jelikož ČT umožňuje shlédnutí všech epizod zpětně, pustil jsem se tedy do toho. Hned na začátek mě zaujala příjemně uvolněná atmosféra, ačkoliv se jedná o docela silné téma. Herci jsou suproví, nenašel jsem postavu, která by mi byla nesympatická, nebo která by nebyla dobře napsaná a zahraná. Klobouk dolů zejména před malými kluky, kteří hráli fakt parádně, ostatně stejně jako zbytek hereckého ansámblu. Zkrátka všichni podávají maximální výkony a na konečném výsledku je to sakra znát. Zpracování daného tématu je mimořádně povedené, tvůrcům se povedlo krásně vybalancovat silné téma s odlehčenými komediálními prvky, tím pádem seriál diváka pobaví i dojme, oceňuji i gradaci, plno zvratů, slušné tempo a především pak již zmíněnou atmosféru. Už dlouho se mi nestalo, že by mě tak odvařil český seriál. Ta přirozenost, lehkost, prostě neskutečné. Jediná věc, která mě neskutečně štvala, byla neustále třesoucí se kamera ve statických záběrech. To mi fakt lezlo na nervy. Jinak ale klobouk dolů, opravdu mistrovské dílo. 9/10 ()

angel74

Hned po odvysílání prvního dílu jsem měla tušení, že mě čeká něco výjimečného. Přesto jsem po zhlédnutí poslední epizody nadšená víc, než jsem si vůbec dokázala představit. Seriál vsadil na poměrně originální námět týkající se záměny dvou novorozenců v porodnici. Jan Coufal jej opatřil propracovaným scénářem plným překvapení a dějových zvratů. Celkem vymazlený základ servírovaný s nebývalou lehkostí šel ruku v ruce s výbornými hereckými výkony téměř všech zúčastněných a tou pomyslnou třešinkou na dortu se stal úžasný soundtrack. (90%) ()

• Ke konci epizody zazní skladba „Boobar Come Back to Me“ od anglické hudební skupiny Tindersticks. (Doomcourier)
  • Epizoda se stala nejsledovanějším pořadem daného večera a také celého dne, zhlédlo ji téměř 1,6 milionu diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Premiéru sledovalo v hlavním vysílacím čase téměř 1,6 milionu diváků (15+). (rublik05)