Zoolander

• Česko Zoolander (viac)
Komédia / Mysteriózny
USA / Austrália / Nemecko, 2001, 85 min

Zákulisie módnych šou je svet plný originálnych osobností i a bizarných postavičiek. A práve v ňom sa, ako ryba vo vode, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Trikrát za sebou vyhral cenu Model roku. Zvykol si na žiar reflektorov, blesky fotoaparátov a na myšlienku, že je jednoducho neodolateľný a "cool". Aj vo svojom súkromí sa pohybuje stále ako na móle.
Jeho život je „fantastický a úžasný" až do chvíle, keď sa novou módnou jednotkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích koží. Derekov svet je v troskách. Teraz musí začať od znova. Ale ako? A práve vtedy sa o Dereka začnú znovu uchádzať mocní z módnych kruhov a objekt ich záujmu netuší, že dôvodom je takmer úplná absencia jeho mozgovej aktivity. A je to práve Hansel a všadeprítomná novinárka Matylda, kto zachráni Dereka, ale i svet (nie ten módny) pred blížiacou sa katastrofou... (TV Dajto)

Warle

Docela průměrná komedie, ale držka Willa Ferrella a pár hodně povedených, originálních a vtipných scén tomu dává docela šmrnc. "Já ho zbožňuju, blbej jak tágo, ale zlatej!" ()

buzzwoody

Neskutečná hovadina, s tak silnou nadsázkou, že to bolí. Absurdní až na půdu a myslím, že vidět to s českým dabingem by to zabilo. Docela bych se kouknul na dvojku, nebylo to špatný. ()

Rozjimatel

"I'm pretty sure there's a lot more to life than being really, really, ridiculously good looking. And I plan on finding out what that is."     Originálna a trefná paródia z prostredia módneho priemyslu s viacerými vtipnými odkazmi (Vesmírna odysea vládne). Je to síce zábava takého ľahšieho razenia a dvojica Ben Stiller a Owen Wilson nikdy nepatrila zrovna k mojím miláčikom, napriek tomu ale musím priznať, že som sa bavil naozaj dobre, tak na hláškach ("Derek, I'd like you to meet Katinka Ingabogovinana."), ako aj na jednotlivých gagoch. Skvelá je scéna tragédie na čerpacej stanici a ten pamätník na ňu v závere filmu je doslova zabijak. Vtipných scén sa inak nájde pomerne dosť (z tých čo mi najviac utkveli v pamäti: sexuálne orgie, dokonalé prestrojenie pomocou mejkapu, dobývanie sa do počítača, magnum look). Počin, ktorý má moje sympatie už len tým, že mi samotný svet módy pripadá komický (a poriadne hlúpy).     "There was a moment last night, when she was sandwiched between the two Finnish dwarves and the Maori tribesmen, where I thought, "Wow, I could really spend the rest of my life with this woman"." ()

cityman

Opravdu se to zdála být naprostá hovadina, ale MAGNUM, ten mě přesvědčil, že je to pravý opak. :o))) V záplavě pochybných parodií a nekomických komedií zas opravdu někdo šlápl kam měl! ()

system

Bud to bylo tim prisernym, odpornym a hnusnym dabingem nebo temto srackoidnim komediim jednoduse nerozumim. A to pokladam "Frat Pack" (parta hercu okolo Stillera, Willsona atd.) za docela usmevne a nekdy i originalni seskupeni komiku. ()

AIMÉE

Do doby než Stiller začal ztrácet dech byl relativně vtipný, to dokazuje i Zoolander. Ne, že by to bylo extra vtipné (jako např. Fotr je lotr), ale určité pasáže pro zasmání jsou. Výlet k benzínce s pomerančovým mocha frappuccinem byla z toho vtipnějšího soudku. Ale ta plejáda celebrit je trochu zarážející. ()

petrfox

Jeden z nejlepších geniálních úletů Bena Stillera... Od té doby, co jsem poprvé viděl Zoolandera neřeknu Owenovi Wilsonovi jinak než Jeníček... ()

Mekgrůdr

Ben Stiller na nás chrlí jeden film za druhým...ať už v něm hraje, nebo řežíruje. Bohužel pro něj je většina z toho pěkná blbost. A Zoolander se na první pohled neodlišuje...jenže v sobě má cosi, co mu dodává kouzlo. Dělá si srandu ze všech a nejvíc sám ze sebe. Zkrátka je to tak hloupé až to je dobré :) ...Magnum je prostě nezapomenutelné!!! ()

Zombi

Opravdová šílenost z prostředí mužských modelů, Stiller se tu překonává, jeho pohled je fakt vražedný :o) a tolik hvězd ze showbyznysu snad jinde nenajdete. Někomu to asi nesedne, ale já se bavil bezvadně. ()

KatRi

Primitivní, nebo geniální? Vtipné, nebo trapné? Benu Stillerovi můžete spílat, co to natočil za ptákovinu...jenže opravdu? Opomineme-li jeho vlastní herecký výkon, musíme vyzdvihnout fakt, že filmu dodal punc originálnosti zapojením řady osobností jako Lenny Kravitz, Paris Hilton či Donald Trump. Právě tím, že ve filmu uvidíte i zástupce high society, se parodie světa, kde se vše točí kolem nejluxusnějších rób, milionářských vymožeností a značkového oblečení, stává ještě větší parodií. Že by zrovna tihle lidé dokázali víc, než kdokoli z nás smrtelníků? Totiž dělat si nepokrytě srandu ze sebe samých? Zdánlivě hloupý příběh chlapíka modela, který rozložený na jednotlivé scénky vypadá jako další film do počtu, se v celku proměňuje v dokonalý kousek, kterému nechybí vtip, nadsázka ani ironie. ()

aLPaC

To, jak si Stiller dokáže dělat prdel ze sebe i z okolí je až neuvěřitelné. Zoolandrem to v podstatě načal. Vynikající komedie se spoustou kultovních hlášek a slavných osobností, které hrají sami sebe. Pokud chcete vypnout a jen se bavit, je pro vás Zoolander to pravé oříškové. ()

Mikino00

Zprvu se to jeví jako povedená parodie na svět modelingu, jenže po přechodu k hlavní dějové lince se to již okouká a film spíše připomíná přehlídku trapnosti s přehrávajícími herci. Pár povedených vtipů se přesto najde, celkový dojem to však nespraví. ()

Renfield

Ben Stiller dokázal dokonale natočit úplnou kravinu? Kravinu asi spíše ano, ovšem neuvěřitelně vtipnou a tak krásně zahranou! Jak Benovi, tak Owenovi role sednou a užívají si je. Myslím, že naštvali nejednoho modela bez smyslu pro humor. A já díky nim aspoň už vím, co jsou módní návrháři zač a jak jsou nebezpeční pro svět! Dále jsem se také dozvěděl, jak efektivně může takový model vykonávat náročnou práci, třeba v dolech. Hodnotím tedy vysoko, už jen proto, že jsem nikdy neviděl něco tak krásného, jako je magnum... konečně se mi lépe usíná. 80% ()

bobstock

Infantilní ksichtění modelů Bena Stillera a Owena Wilsona není můj šálek humoru. Ty dvě hvězdy dám jen za to, že je to úchylná parodie na západní rozmazlenej svět. PS: By mě zajímalo, jestli tohle dokáže rozesmát někoho v Sýrii nebo v Barmě? 35% ()

Marys

Záleží, akú máte náladu a s kým to pozeráte. Na jednu stranu je to úplná hovadina a myslím, že Ben Stiller je oveľa lepší vo filmoch, ktoré nerežíruje sám. Na druhú stranu to ale má svoje dekadentné čaro a dá sa na filme zabaviť. Zároveň sa naozaj hlava zastavuje, koho všetkého dokázal Ben zohnať do filmu ako cameo. ()

mira007

Tahle šílenost je tak ujetá, že jsem to sledoval s otevřenými ústy a myšlenkou: Je to co? Jednu hvězdu navíc dávám za exkluzivní celebritní obsazení. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)