V predchádzajúcom príbehu Rocky (Sylvester Stallone) zvíťazil vo vyčerpávajúcom odvetnom súboji so šampiónom Apollom Creedom a stal sa majstrom sveta vo všetkých váhových kategóriách. Konečne je z neho boháč a môže si užívať spokojný a pohodlný život. Ale šťastie nikdy netrvá večne. Na obzore sa objavuje nové nebezpečenstvo. Svalovec Clubber Lang (Mr. T), ktorý melie svojich súperov ako mlynček na mäso, už dlhší čas sleduje Rockyho zápasy nenávistným pohľadom krvilačného zvieraťa. Muž, ktorý v ringu šíri hrôzu, si najnovšie brúsi zuby na Rockyho. Ten veľmi dobre tuší, že boj s Clubberom nemá význam a výzvy ignoruje. Keď ho však Clubber verejne urazí, Rocky dvíha hodenú rukavicu. Boj sa skončí Rockyho blamážou, už v druhom kole ide k zemi, je ponížený a zosmiešnený. Na pomoc mu však prichádza jeho bývalý súper Apollo Creed (Carl Weathers) a ponúkne mu svoje služby ako nový tréner. Vezme ho na predmestie, kde trénujú mladí boxeri. Adrian (Talia Shire) ho presvedčí, že traumy sa zbaví len tak, že znova nastúpi do ringu. Rocky musí všetkým dokázať, že najväčším šampiónom ringu je jedine on... (TV Markíza)

Spock

Třetí pokračování mělo mít zřejmě zaděláno na pěkný malér, ale nakonec z toho film vybruslil v celku dobře. Z Rockyho se stala hvězda a jeho dřívější vůle vítězit se vytratila. Naštěstí dojde včas osvícení a získá zpět to, co k němu patří. Kvalita filmu jde oproti minulým dílům určitě dolů, ale pořád je to ten Rocky, kterého jsem si oblíbil v prvním díle. Za vyzvednutí stojí i osoba jeho boxerského soka, Mr. T bych nechtěl ani potkat, natož s ním být v ringu. Opravdu skvělý výběr protivníka. ()

drackula

Po jednotke a dvojke, kde bol Rockyho súper vcelku sympatický showman Apollo Creed, bol čas na zmenu. Ice-T ako Cluber Land nieje len súper, ale je to záporák, ktorého znenávidíte po prvom zábere. Najmä on, postava Apolla a kultový ústredný song "Eye of the Tiger" sú základné piliere tohto pokračovania. Boxu je o niečo viac, Rocky si opäť prežíva jednu veľkú životnú tragédiu, ktorá ho skoro položí, avšak ako to už býva zvykom, opäť sa odrazí od dna aby všetkým dokázal, že ešte nepatrí do starého železa. Klišé tu už naberá stále väčšie rozmery a žiaľ aj rôzne motivačné "príhovory" sú oveľa častejšie. Film však ako celok určite nenudí a záverečný súboj je opať kvalitný. 65 % ()

R1CH1E

Když se smíříte s tím, že v Rockym se ničeho nového nedočkáte a budete si jen vychutnávat klasický výstup zpět na vrchol, budete spokojeni. Pokud čekáte něco nového, kupte si raději pexeso, protože tam je těch něečekaných zvratů mnohem více než tady. ()

Kosmik 1

Čsfd hodnocení s třetím dílem dost pokleslo. Pro mě to však rozhodující není a trojka je pro mě na cca stejné úrovni jako dvojka. Nejvíc jsem si užíval společný trénink Rockyho a Apolla, no a taky soundtrack. Zajímavý a vtipný byl i souboj s Hoganem, pěkná podívaná a zážitek. 80% ()

Autogram

O niečo viac boxovania aj keď v kratších zápasoch, preložené divadelným wrestlingovým predstavením pre slaboduchých s Hulkom Hoganom. Príbeh ma nezaujal, ak tam vôbec nejaký bol. ()

Jaro.Krafcik

Nechápem tie nízke hodnotenia, stále je to však o tom istom. Tretí Rocky má znova kvalitu. Už samotný soundtrack a obsadenie Hulka Hogana či hlavného protivníka Mr. T prekvapilo. Rocky je a určite aj bude v dobrej forme. 4* ()

ghatos

Probuď v sobě to divoké špinavé zvíře... zavři se do díry a najdi sám sebe! Starý svět - staré metody 🤗🔥🏋️. 76%. ()

Ompus

Tenhle film nedrží partu s těmi předcházejícími dvěma, což mu trochu škodí, ale nevadí. Jak byl Rocky v každé reklamě a všechy porážel vzpoměl jsem si na Schumachera. ()

deckardx

Asi nejlehci souper pro Rockyho,ale vubec ne spatny dil... Tentokrat se to uz moc netocilo kolem Rockyho osobniho zivota a me se takto nastavena cesta libi... Vyborne sceny treninku prokladane pisni Eye of the Tiger a zapas s Hulk Hoganem me dostal... Takovy oddechovy dil, pro me vrchol serie prijde az se soubojem proti SSSR... ()

ssfan

Oproti předchozím dílům velké zklamání. Největším kladem je pěkná hudba, ale dějově je film slabší. Pěkná byla fáze filmu, kdy spolu Rocky a Apollo trénují a pak také závěrečný souboj. Přesto je to s odstupem času dost slabé. 45% ()

Styxos

Rocky změknul, napětí se vytratilo, což se bohužel podepisuje na kvalitě snímku. Tohle už prostě nemá ty grády, co první a druhý díl. Doufám, že čtvrtý díl bude lepší... ()

spikey1

Všem kinofilům a artofilům a znalcům se omlouvám, tohle je čistě subjektivní hodnocení. Protože VHSka se už po těch milionech reprízách pomalu rozpadala, když jsem si chtěl film znovu pustit. Pro spoustu fandů je nejlepší čtvrtý nebo první díl, pro mě je to díl třetí. Mr.T působí tak strašně démonicky, že jsem si z něho málem upšoukl do gatěk i před televizí. ()

Raccoon.city

Eye of the Tiger song ktorý tu zaznel urobil z neznámej skupiny legendu ktorú nikto nepozná ,ináč už druhýkrát riedeného Rockyho by si nikto ani nepamätal. A postavička Mr. T bola dobrá akurát tak iba na plagát. ()

ranp

Clubber Land je hrozná mlátička, výrazem v ksichtě ho překonává snad už jen Ivan Drago..přesto ze všech šesti dílů jde podle mě o druhý nejslabší hned po pětce. ()

Sdoom

Tak toto už opravdu ne, měl jsem co dělat abych nepřeskakoval naprosto stupidní dialogy, na kterých je poznat, že už není z čeho brát. Mr. T nevím kde ho vyhrabali, ale dát takové individuum do filmu, byť v roli boxera, je na pováženou. S herectvím totiž jeho představení nemá pranic společného. A souboje v ringu postrádají správný náboj i kvalitu. Suma sumárum bída a utrpení. ()

sedm.1

S ohledem na první dva díly by se Rocky III dal asi nejlépe charakterizovat slovy: „ Pořád stejný a přesto tak jiný!“. A mám tím na mysli především to, že sice pořád sledujeme skvěle natočené a poutavé osudy outseidera, který to dotáhl až na vrchol, ale co se hlavně stylu týče, tak trojka s předešlými dvěma díly nemá už téměř nic společného. Naprosto se tu totiž změnila atmosféra snímku a k tomu zmizela i ta výrazná syrovost, tolik důležitá v předchozích dílech Rockyho Balboi. Zároveň zde pak došlo i ke zřetelnému úbytku emocí a jistému očividnému vývoji postav, který též posunul celou tuto sérii trochu jinam, než kam směřovali původní dva díly. S tím je i spjato, že v trojce už není také kladen takový důraz na lidské osudy hlavních postav, což ve výsledku znamená, že zatímco jednička s dvojkou se dala označit především za lidská dramata z boxerského prostředí, třetí pokračování už je hlavně o boxu samotném. A ještě mě napadá jedno přirovnání, jak se toto pokračování liší od předchozích částí, a to že zatímco první dva filmy o Rockym byli o lidech, tak trojka je dělaná pro lidi, což jinými slovy znamená, že trojka už měla za cíl především komerční úspěch a ambice umělecké tu šli už jaksi jemně stranou. Nicméně, jak jsem zmiňoval, jde tu pořád hlavně o Rockyho postavu v Stallonově famózním podání, takže stejně jako v prvních dílech jsme i tady svědky strhujících a výborně zpracovaných zápasů, které sice pořád nemají s nějakou realitou absolutně nic společného, což ovšem vůbec nevadí, protože jsou prostě dynamické, našláplé a zábavné, a to je nejdůležitější, zápletka je též velmi podobná a jednoduchá, tedy negativní událost, pochyby, zlom, trénink a slavné vítězství, opět ale zpracována natolik efektním a působivým stylem, že ani s tím nelze mít nějakou větší potíž, prostě i Rocky III je důležitým, výrazným a působivým pokračováním slavné série, řadící se svou kvalitou zhruba na úroveň dvojky . P.S. a málem bych zapomněl zmínit tu nejvýraznější událost třetího dílu. Zde došlo ke zrodu Eye of the Tiger!!! ()

Maynard.

Pohled tigra! Musíme ti vrátit pohled tigra! :o). Tak sem se konečně dočkal. Ani nevím, proč má tenhle díl takle nízký hodnocení. Dyť tady je snad nejvíc soubojů a KO z celý sírie :o) Záporák taky výbornej, mě sympatičtější než Apolo. Příběhově taky o něco zajímavější než dvojka, takže já sem naprosto spokojenej. Samozřejmě nejvíc u Rockyho táhnou konce filmů. Tady trénink v černošský čtvrti, dokonce se i Rocky naučil plavat. Jen co teda nechápu, takže si s sebou pořád táhne tu Adriani. Jasný, má ji rád a chce jí mt pořád u sebe. Ale stejně mi to přijde divný, navíc když pak na samotnej zápas kouká u televize. Asi to bude tím, že se nerada dívá, jak Rockymu dělaj z ksichtu fašírku... Klasika. A vzhůru na 4 díl. Tam se teprve ukáže, kdo zvítězí ve studený válce :o) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers