Akčná dráma z obdobia 2. svetovej vojny. Počas vylodenia v Normandii prídu o život dvaja bratia, ich tretí súrodenec zahynul už skôr na Novej Guinei. Keď sa kapitán John Miller dozvie o poslednom, štvrtom bratovi, chce ho za každú cenu zachrániť a dostať domov k matke. Na túto ťažkú úlohu sa podujem skupina ôsmich mužov. (STV)

ABCD Marta

Steven Spielberg je kádr a moc dobře ví, jak natočit nezapomenutelné a svým způsobem geniální scény, koho do filmu obsadit a dostat z něj to nejlepší, nebojí se různých témat, a to vše se mi líbí, ale najde se na tom světě někdo, kdo mi už konečně vysvětlí, proč v ten nejméně vhodný moment celý ten úžasný dojem posere nějakým klišé nebo fujtajbl sentimentálním kýčem? Chápu, že na americké akademiky to platí, a tak ti celí vlhcí toho plešouna odklepli, ale na mě toto, Steve, neplatí, takže ti za tu filmovou dokonalost nejvyšší ocenění ČSFD prostě a bez zbytečných keců nedám. ()

mkubalikova

Spielbergrova hra na city aneb Omaha Beach a vojín Ryan v hlavních rolích dalšího filmového zpracování vylodění v Normandii. Já ale radši Nejdelší den. 90% ()

Autogram

Film, ktorý dojme na začiatku aj v závere, a pritom je vojnovým filmom so všetkou svojou surovosťou, nezmyselnosťou a zomieraním. Takýto zajímavý, ale dlhý úvod prispieva k dĺžke filmu viac, ako sa mi zdalo vhodné. Druhé pozretie po rokoch neobčerstvilo toľko spomienok, ako som čakal, skôr sa dostavilo rozčarovanie nad občasným prehnaným pátosom. Ale film je silný, s peknou myšlienkou. (16.8.2014) Neodolal som filmu ani na tretíkrát. Myšlienka filmu je výborná, oddanosť, obetavosť a spoľahlivoť je to, čo sa u vojakov ráta a takými vlastnosťami disponujú všetci hlavní hrdinovia vrátane Ryana. Keď jeho strastiplné hľadanie vyústi do viac-menej náhodného stretnutia, trochu ma to zarazilo. Tiež priveľa putovania a čakania, najmä pred záverečnou akciou, nie je mojím šalkom kávy. Ale inak výborný film za poctivé štyri hviezdy s primeranou dávkou pátosu a obligátnou americkou vlajkou na začiatku aj na konci filmu. (9.5.2017) –––– Kapitán nechodil do školy. Poskladali ho na štábe zo zvyškov mŕtvych vojakov. –––– Snažil som sa žiť najlepšie, ako som mohol. Dúfam, že to stačilo. Dúfam, že aspoň vo vašich očiach som si zaslúžil, čo ste pre mňa všetci urobili. ()

Dagoussek

Začátek filmu byl brutální, dokonale vyjádření pocitů hnusné války, proklínala jsem toho, kdo dal příkaz k vylodění ...nechtěla jsem srovnávat, ale seriál Bratrstvo neohrožených je pro mě stále vítěz. ()

Jaro.Krafcik

Neviem,mňa vojenské a historické filmy nikdy nebavili.. ale toto ma bavilo od začiatku až do konca. Hanks opäť zahral skvelo. Akcia skoro na každom kroku, parádne napätie. Škoda len tej dĺžky, prekážala, nemám v obľube dlhé filmy. A 170 min je viac než dosť. Človek by si povedal že pri takej dĺžke bude film nudiť, práve naopak film skrátka bavil. Vojnové scény zvládnuté na jednotku.Ak porovnám tohoročného Dunkirka ,Ryan je neporovnateľný. Toto je vojnový film so všetkým čo má mať. 5* ()

Death

Urcite se jedna o nejlepsi valecny film posledni doby. Uvodni scena je dechberouci-vubec u vsech bojovych scen se citite jako byste tam byly. Hlavni kostra pribehu mi sice prisla pritazena za vlasy a i zaver byl na stupnici emoci hodne vysoko, ale takovy uz Spielberg je (a navic je to valecny film). I pres tyto drobne vady na krase se jedna o strhujici zazitek. Spielberg je machr, ale to uz asi kazdy vi. ()

Nepi

Vynikající ztvárnění vylodění v Normandii a průběhu druhé světové války...filmu korunují výborní herci (Hanks,Damon,Sizemore,Burns,Diesel) pod taktovkou oscarového Stevena Spielberga...Realistické,úchvatné,strhující a napínavé...Válečné scény jsou na vysoké úrovni... ()

Borat

Neuvěřitelný a určitě jeden z nejlepších válečných snímků všech dob. Začnu od napodobenin zbořených měst a válečných polí, to bylo prostě zvládnuté skvěle. Obsazení známějších herců do hlavních rolí taky nebylo na škodu, hlavně Tom Hanks, ten snad umí zahrát úplně všechno a příběh? No prostě Spielberg si s Ryanem "pohrál" a vytvořil excelentní dílo.|95%| ()

Styxos

Naprosto famózní!! Steven Spielberg opět dokazuje, že je mistr svého řemesla. Film zobrazuje krutost války a nesnaží se zakrývat pohled při vylodění v Omaha Beach. Tomu všemu dodává tu správnou atmosféru hudba Johna Williamse. Jeden z nejlepších filmů, jaké kdy byly natočeny. Bravo, mistře Spielbergu! ()

greath

Pre mňa najlepší vojnový film. Celý film je jedna veľká dobrodružná bojová scéna, no takou čerešničkou na torte môže byť vylodenie v Normandií. ()

jenik71

Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. A zřejmě tomu tak ještě dlouho bude. Prvních 30 minut filmu vejde do dějin, neboť takto realistické znázornění bojů v Normandii nelze natočit lépe. Steven Spielberg tak dokazuje, že s přehledem umí natočit jakýkoliv žánr. Herecké obsazení nemohlo být lepší. Všichni do jednoho vám zde servírují drama 2.sv. války tak, jak jste ještě neviděli. Perfektní scénář, kamera, režie, výprava ... Není co dodat, to se musí prostě vidět ! ()

tommmy89

V celku bol film veľmi dobrý (až do doby, kým som nevidel iné a zaujímavejšie na vojnovú tému). Nehovorím, že film je zlý, že by mal akési nedostatky, alebo iné podstatné negatíva. Nuž, ale hodnotím už ako fanúšik voj. filmov, ktorý si už pozrel viac než len pár filmov :-) Tak, ale pozitíva filmu : určite ma potešila kamera (ktorá bola jedinečná), emócie a dokonca aj provokácia zo strany filmu (pri scéne s fašistom, ktorý prebodol bajonetom iného vojaka napriek tomu, že ho už raz oslobodili....), réžia a Tom Hanks. Negatíva filmu : rozhodne ma nepotešilo, ako vojnové obdobie zahrali herci, neviem to presne definovať, ale videl som už aj lepšie vžitie sa do deja, keď je človek pod tlakom a pod paľbou, tak snáď len to, možno aj viac. No film si u mňa vybojoval 4* ()

Jello Biafra

Saving Private Ryan je dnes už povinná vojnová klasika a jeden z najlepších filmov Stevena Spielberga. Perfektní herci, úžasná hudba a dychberúce bojové scény robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Kapitán Miller a jeho skupinka vojakov majú za úlohu uprostred zničenej Normandie plnej nemeckých posíl a nekonečných bojov nájsť a priviesť na štáb mladého vojína Jamesa Ryana (Matt Damon), ktorému zomreli všetci bratia v pekle vojny. Keď ho nakoniec nájdu, odmietne sa s nimi vrátiť pretože by to podľa neho bolo zbabelé a rozhodnú sa s ním a ostatnými vojakmi brániť dôležitý most. Fim je jedna veľká prehliadka úžasných hereckých výkonov, ktoré idú ruku v ruke s šokujúcami scénami vojnového besnenia a dojemnou hudbou Johna Williamsa. Na takéto filmy sa skrátka nezabúda. ()

VooDoom

Nene, zachraňujte si koho chcete, ale už jen samotná myšlenka někoho zachraňovat, po vylodění v Normandii, je hloupost. Film má své amerikanizované, patriotistické kouzlo, naštěstí ho není příliš a dá se na to dívat. Den D je zpracován parádně, ale i ostatní záběry Vás vtáhnou do zákopu. Za kameru a efekty jednoznačně pět hvězdiček, ale celkový dojem je za 4.... ()

Karlos10

Něco tak krutého a zároveň dojemného se na filmová plátna dostane opravdu málo kdy. Dva géniové, jeden před kamerou a druhý za ní nám naservírovali ten nejlepší válečný film který tu kdy byl a zřejmě i bude. Nic víc není třeba dodávat. 93% ()

obivan568

Hodně lidí se tu u válečných filmů furt ohání nějakým "protiválečným poselstvím". Filmaři se dělí na dvě skupiny - ti, kteří o tom jen žvaní a ti, kteří nám to ukážou. Spielberg je jednoznačně ta druhá skupina. Navíc je Steven tak geniální, že k tomu ani nepotřebuje zbytečné násilí na civilistech či nějakou přehnanou brutalitu. Zachraňte vojína Ryana má totiž jedno z nejlepších audiovizuální zpracování, co jsem kdy viděl. Zvuk je fenomenální, je slyšet každá kulka, výbuch, když prší tak prostě prší, všechny zvuky v pozadí se dají rozlišit. Co se prostředí týče, zde věřím že někdo kolem Spielberga sám v těch místech bojoval, protože tak atmosféricky na mě žádný jiný film nepůsobil. Při první projekci jste nadšení, při druhé už je vám špatně. A to je přesně ono. Všichni herci úžasní, vypadají jak skuteční vojáci, ale Tom Hanks, to je kategorie sama o sobě. V žádné jiné roli ho nemám radši, s ním bych šel bojovat kamkoli. A k tomu všemu ta geniální hudba./ Tenhle film je klenot, už jen kvůli tomu že po jeho úspěchu vznikl neméně geniální seriál Bratrstvo neohrožených. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Ačkoliv tvůrci naznačovali už v loňském roce, že čtvrtý John Wick bude vůbec nejdelším filmem v sérii, oficiální zveřejněná délka přesto nyní většině fanoušků bere dech. Zatímco první snímek totiž… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)