Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

Marze

Film s neoriginalnim rodinym tematem  bude mit sve priznivce i odpurce. Je to kopie zapamatovatelnejsich filmu. Napul dopeceny akcni konec, na ktery cekate dve hodiny neni pro kazdeho. Ale zanecha ve vas otazky. Zacatek je slibny, ale pak jakoby film hledal, kudy se vydat. Je zde nekolik prekvapeni. Svet filmu je bohate designovany vcetne hudebniho doprovodu. Ke sledovani si vemte popcorn, aby to lepe ubihalo. ()

marhoul

Vybrakovaný Ira Levin s blazeovaným asexuálním slizounem a bezkrkou mladou-starou tetosteromovou jitrnicí, která se těžkotonážně prdelí po plátně stylem, že jí na hodině baletu raději navlíkli na trikot stínítko od lampy, na šestadvacet vyžilý maras, tohle bude zajímavé sledovat do čtyřicítky. No ony ty Stephordské paničky jely jiné vizuální bomby, co je ale důležitější: zároveň i obsahové. Slabá, přebarvičkovaná vykrádačka. Kdo četl, ví. ()

Stanislaus

(Spoiler alert!) To nic, drahá se asi nejspíš neubrání porovnání se Stepfordskými paničkami a jim podobným snímkům, v nichž "není naoko perfektní realita tím, čím se zdá být". Jelikož je ona podobnost s Paničkami hodně očividná, tak se divák relativně brzo dovtípí, o co vlastně ve filmu jde, a tak očekává, že se mu třeba na konci dostane nějakého zásadnějšího a více šokujícího zvratu, k čemuž však úplně nedochází. Přesto ale musím pochválit líbivou výpravou a kostýmy evokující 50. léta a taktéž nepřeslechnutelný a vskutku tísnivý hudební doprovod. Tři a čtvrt hvězdičky! ()

BMW12

Děj filmu byl celkem napínavý, postupné rozkrívání pravdy bylo záživné, ovšem ne některé psycho scény s psycho hudbou, ty mě tam točily a nelíbily se mi. Avšak kostra příběhu byla fajn, a tak si film zaslouží 3*. Překvapila mě Florence Pugh, ve své roli byla dobrá. ()

Roman.Ticka

Stepfordské paničky z pohledu ženy režisérky natočeno po 20 letech, ale se stejnou feministicky laděnou revoluční main linií - žádný kuxus a idealismus není navěky, natož zadarmo. Zjednodušeně mi z toho ve výskedku vychází, že každá kultura funguje úměrně úrovni svého osazenstva, aneb vše je naštěstí pomíjivé, ostatně jako život sám! ()

hansel97

Film stojící z 80% na twistu, který je ale hodný epizody Black Mirror, ne celovečerního filmu. Jinak natočené dobře, herecky však je hodně patrný rozdíl "kvality" mezi Florence Pugh a Harrym Stylesem, který vedle ní často vypadá až směšně. ()

TheEvilTwin

Olivia Wilde po fajn komedii Šprtky to chtěj taky servíruje dystopickou scifi vizi se zajímavým nápadem, solidním ústředním duem a celkem "oukej" gradací, která je ve výsledku jiná, ale nejsem si jistý, jestli mohu říct že lepší, než jsem čekal. Dvě hodiny jsou dlouhá doba, za kterou divákovi mohou docházet mnohé díry a nedostatečnosti v celkové pointě, ale na druhou stranu až moc krátká doba na to se vynadívat na (zas a znova) skvělou Florence Pugh, protože její krása rezonuje celým plátnem a její přirozené sympatie donutí diváka (k Wildeině spokojenosti) nad mnoha věcmi zas tak nepřemýšlet. Jinak je to ale celkem slušná jízda, která už od začátku vnáší divákovi brouka do hlavy ve stylu "něco tady nehraje" a postupně se prokousáváme k tomu, o co že zde vlastně jde. Má to prvky překvapení, pozornost si to udrží a dívá se na to dobře, ale oproti konkurenčním podobně laděným filmům mi zde chybí výraznější prvek, který bych si chtěl zapamatovat a pustit znova. Takhle to ve mě zanechá pocit (jen) dobrého díla, ale to v tomto žánru bohužel nestačí a chtělo by to údernější mindfuck, který by ve mě zanechal díru. ()

claudel

Nečetl jsem si obsah, ale tak nějak jsem tušil, že nepůjde o žádnou sladkou romantickou komedii. A po deseti minutách mi bylo jasné, že jde o další variaci na Stepfordské paničky, které se filmově minimálně jednou nepovedly navzdory silnému obsazení. A vlastně nevím, jestli jsem takovou variaci vůbec chtěl vidět. Barevnost, atmosféra, vykreslení idylického světa na jedničku, stupňování napětí celkem také šlo, ale závěr mě dost zklamal. Budu asi přemýšlet jen nad tím, proč tak všichni opěvují Florence Pugh, je skutečná tak moc krásná a talentovaná?! Prubířským kamenem pro ni bude nejspíš Locika :-) ()

luka4615

Skvěle vypadající dobová jednohubka, která chce ale být mnohem chytřejší než ve skutečnosti vlastně je. Tak zhruba nějak takto bych popsal nejnovější snímek Olivie Wilde s názvem Don't Worry Darling, který si i přes veškeré snahy tvůrců nepochopitelně podráží nohy. Je to dáno zejména samotným příběhem, jehož vyústění bude pozornému divákovi jasné téměř záhy po úvodní sekvenci. V ten moment Vám bude více než jasné, že režisérka opravdu nenatočila další sofistikované “Inception”, ale “jen” další  povedený snímek, na který se díky kameře a hercům (Florence Pugh!) příjemně kouká, avšak za pár měsíců si na něj málokdo vzpomene. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na skutečně vydařený snímek s psychologickým přesahem zde vážně byl. Tak snad příště! (HBO Max) „What is the opposite of progress? Chaos.” ()

Handle

Audiovizuálně poměrně pecka, kterou bylo opravdu radost sledovat. Bavilo mě to? Ano. Věděl jsem vždy, která bije? Ne. V závěru jsem asi přistoupil na hru a hlouběji jsem o filmu raději nepřemýšlel, ale vytýkání závěrečného rozuzlení a logických děr je rozhodně na místě. Když bych si ovšem toto odmyslel, tak se jedná rozhodně o pozoruhodnou filmařskou práci, které by šlo úplně v pohodě hodit i vyšší hodnocení. ()

ScarPoul

V prvom rade treba podotknúť očividné. Florence Pugh by dokázala zahrať zhnitý konský zub v thajskom céčkovom filme, ako pani herečka. O to pokoj. To, že nesie celý film na svojich bedrách je najväčšou devízou snímku. A vďaka bohu za to. Problémom celého príbehu je absolútna nesympatickosť a hlúposť a plytkosť postáv. Film prezentuje utópiu, prezentuje myšlienky, snaží sa poukázať na nefungujúce status quo, ale postavy, ktoré ten svet obývajú sú skrátka hlúpe. Ak chlap nevie pochopiť že účelom k akémukoľvek zdravému vzťahu je dôvera, komunikácia a kompromis ( tie tú niekoľko krát permanentne zlyhávajú) tak je skrátka hlupák. A ak žena, ktorá príde na to, že niečo nie je v poriadku. Uvedomuje si v drobných náznakoch, že ostatní to nechcú alebo nemôžu vnímať a aj tak sa konfrontuje pred zrakmi všetkých s úhlavným zlosynom, tak je hlúpa rovnako. Emócie a vzťahy tú nefungujú. Mix mechanického pomaranča, Midsommaru a akejsi Thruman Show má množstvo fajn nápadov ( Olivia Wilde vedela čo chce povedať) a skvelé formálne prevedenie, ale emočne je to prázdne. Plus som mal vždy radšej filmy, ktoré vám dovolili objavovať metafory sami. Nehučali ich na vás, aby ste ich náhodou neprehliadli, hoci je to v tomto prípade nemožné. Ak sa o tomto filme bude o rok ešte rozprávať, budem úprimne prekvapený. ()

faceboy

Tento film budil velké očekávání.... Trailer vypadal mysteriózně a lákal na zajímavou záhadu a promyšlený film + vcelku známe tváře s hvězdou v hlavní roli Florence Pugh.  Výsledek je, avšak nanejvýše lehce nadprůměrný.  Film se tváří chytřejším, než ve skutečnosti je a rozsáhle přetáčky se na něm velmi podepsali. V této podobě/verzi filmu  nedává spousta scén smysl a určitá odhalení jsou úplně náhodná, bez kontextu či postrádají narativ. Režie samotná, avšak funguje úžasně a atmosféru padesátých let USA reflektuje dokonale.  I většina herců podává skvělé výkony, jmenovitě Florence podává možná svůj životní výkon a je bezchybná v této roli, naopak její druhá polovička Harry S. ji vůbec nezvládá konkurovat a jako více zpěvák, nežli herec...... Přehrává vyrušujícím způsobem.  Zjednodušeně měl film velký potenciál... Ať už skvělým obsazením herců povětšinou, režii, motivy, avšak značně mu hází klacky pod nohy děravý scénář. Silnější 6 z 10 ()

Cimr

!SPOILER! Průměrný díl Black Mirror natažený na dvě hodiny. Je to stylové, s hezkou hudbou i kamerou, hezky se na to kouká (tanečnice v kruhu a jejich tanec nohou!), ale vždy mě zamrzí, když je nastolené nějaké mystérium, nějaká záhada, a ta pak dojde k "logickému" vyřešení. To je ten důvod, proč tak miluji Lynche - u něj je tajuplná atmosféra alfou a omegou a z děsivého snu se nedá probudit. Jakmile se tady v poušti objeví záhadné středisko a z příjemného dobového thrilleru - "copak asi ten můj dokonalý manžel dělá v té záhadné firmě" - se vyklube průměrné sci-fíčko o virtuální realitě, celé mi to tak nějak o třídu spadne. Pak už to nezachrání ani honičky, ve kterých třicet chlapů nedokáže doběhnout jednu ženskou... Je možné, že divačky přihodí ještě jednu hvězdu - film natočila i napsala žena a ženy jsou tu v hlavní roli. Jde se jaksi spíš po emocích než po logice. A jistě nejedna divačka řešila otázku, zda je lepší žít spokojeně ve snu nebo si přiznat, že něco nefunguje...? Jako postava Bunny, která (paradoxně v podání režisérky filmu) na konci říká, že celou tu dobu ví, že je všechno kolem iluze, ale i tak v ní žije, protože je tam zkrátka šťastná...  Takže - hezky se na to kouká, hezky se u toho místy přemýšlí, místy pospává, ale po stránce dějové se bohužel nekoná žádný zázrak. ()

maddy

Úchylný dystopický thriller zabalený do obalu utopistickej romantickej drámy zasadenej v 1950s? Odvážny to krok zo strany Olivie Wilde, pretože ženské publikum bažiace po romantických pohľadoch Harryho Stylesa a Florence Pugh to zákonnite odradí svojou paranoidnou atmosférou, a mužské publikum to na prvý pohľad nezaujme vzhľadom na neisté očakávania. Čo je rozhodne škoda, pretože Don't Worry Darling dokáže byť veľmi hravým filmom s pomerne odľahčeným feelingom len aby v ďalšej scéne navodil príjemne znepokojivé pocity. Minimálne v prvej polovici sa tak dokáže výborne hrať s očakávaním diváka a aj vďaka skvelej kamere, priam fantastickej hudobnej zložke (Matthew Libatique pozdvihuje film minimálne o dve úrovne vyššie) a tradične skvelému výkonu Florence Pugh dostatočne baví. Samotná pointa síce nijako zlá je však nakoniec iba sto krát videnou variáciou na Stepfordské paničky, prípadne Truman Show, akurát v pomerne úchylnejšom podaní. Tomu sa však film v závere venovať nechce a aj napriek prílišnej doslovnosti nakoniec Olivia Wilde jeho silu nedokáže plne zúžitkovať. Vo výsledku však stále ľahko nadpriemerný film, ktorý je však o pol hodinu dlhší nežby mal a v závere o polovicu menej zaujímavý nežby mohol. Žeby ma ho však nebavilo sledovať, tak to povedať nemôžem. CELKOVO: 7/10 ()

Lukrecie

Dokonalé americké manželky 50. let, tvořící a žijící dokonalý život, takhle začaly antidepresiva!... Připomnělo mi Stepfordské paničky, ale tento film měl ještě další rovinu. Zajímavé ()

Laxik

Nechápu ten hate. Jasně, jako metafora na útisk žen patriarchátem je to takové hodně jednoduché, ale v prvním plánu příběh, a to včetně té stepfordsko-feministické tóniny, funguje. A nemyslím, že by se film snažil být něčím víc než jen slušnou atmosférickou žánrovkou. Výsledné rozuzlení jsem nakonec nečekal, ale zpětně v něm nenacházím ani žádné díry. A ano, Harry nejspíš Oscara nedostane, ale na Malinu to vyloženě taky nebylo (až a jednu dvě scény). Florence to naštěstí táhne za oba. ()

Tereza_T

První polovinu filmu jsem se skoro až nudila, zachraňovaly to hlavně super retro kostýmy a fakt pěkný vybavení domu, taky hezký auta, bazény a trávníky. Jak by řekla moje babi, výpravné. V momentě, kdy už jsem koukala po pokoji, kde co lítá si moji pozornost zpět ukořistila nějaká repetitivní scéna s hlasitou rytmickou hudbou, dost podobné hudbě například ze Slunovratu. (někdo tu v komentářích napsal, že jde o kombinaci Slunovratu a Black mirror a já nemůžu jinak než souhlasit, až na to, že obojí bylo lepší) Asi nemám dostatečně otevřenou mysl nebo se ve věcech chci moc šťourat, ale v první půlce jsem neviděla žádnej smysl, pointu, nic kromě toho, že to navozovalo paranoidní atmosféru. Měla jsem plno otázek a odpovědi žádný. V druhý půlce se to za mě o dost zlepšilo, nabralo to nějakou rychlost a druhá půlka už mou pozornost udržela. Líbila se mi část z reality, nějakých odpovědí na otázky se mi taky dostalo, ale chyběl tomu takovej ten wtf moment. Třeba u Truman show, kterou mi to docela připomínalo tématem na konci sedíš s nosem na obrazovce, sleduješ Jima obklopeného modrou barvou, jak stojí před dveřma a hlavou se ti žene milion myšlenek. Na konci To nic, drahá se mi honilo hlavou „hele, půl druhý, co si dám k obědu?“ Chápeš. Odnáším si z toho i tak pár postřehů a toť, že celej den za plotnou za to nestojí, Florence Pugh má pěkně našlápnuto (fakt se mi tu líbila) a že k Harrymu ten knírek a bezďák look docela sedí. ()

slord

Zaujímavý film, ktorý to mal u mňa slušne našliapnuté, avšak potenciál, ktorý mal naplno nevyužil. To budovanie napätia a neistoty, s ktorým film pracuje ma veľmi bavilo, a rovnako ako aj hlavná hrdinka, ani ja som nevedel čo sa to vlastne deje. Pochváliť môžem ešte vizuál a atmosféru 50. rokov, ktoré do tej doby preniesli, no a v neposlednom rade Florence Pugh, ktorá dokazuje, že herecky je na vysokej úrovni. No ale u Harryho Stylesa musím povedať, že jeho hranie má celkom medzery a nie vždy mi jeho výkon prišiel dobrý. Avšak to celkové odhalenie toho čo sa deje ma vôbec na konci neuspokojilo, pretože film veľa vecí len tak nahodil, ale už s nimi moc nepracoval. A vlastne toto neučesané finále s množstvom otáznikov a predčasne useknutým koncom mi zanechalo pachuť v ústach, je to veľká škoda, dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. 6/10 ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)