Superman a Lois

• Česko Superman a Lois (viac)
USA, (2021–2023), 30 h 10 min (Minutáž: 39–63 min)

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Dan Romer

Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Inde Navarrette, Dylan Walsh, Jordan Elsass, Emmanuelle Chriqui, Alex Garfin, Erik Valdez, Wolé Parks, Michele Scarabelli (viac)

Po letech konfrontací s megalomanskými superpadouchy, monstry pustošícími Metropolis a mimozemskými útočníky odhodlanými vyhladit lidskou rasu, jsou nejslavnější superhrdina světa, Muž z oceli jménem Clark Kent (Tyler Hoechlin), a nejznámější komiksová novinářka Lois Laneová (Elizabeth Tulochová) nuceni čelit dosud největší výzvě – stresu, tlaku a problémům, jimž jsou pracující rodiče v dnešní společnosti vystaveni. Jako by náročná výchova dvou synů nebyla už tak dost složitá, Clark a Lois si také musí dělat starosti s tím, zda jejich synové Jonathan (Jordan Elsass) a Jordan (Alexander Garfin) časem zdědí po svém otci kryptonské superschopnosti. (HBO Europe)

Sopholojong

Totalne nevhodne obsadena Lois (ako z nejakych Zufalych manzeliek), pateticky "dobry tatka" Superman, este patetickejsi a placlivejsi synacikovia, CGI akcia (odkukana z predchadzajucich filmov) ako z nejakeho devatdesiatkoveho Jumanji, zaporaci a la Asylum a je to neznesitelne dlhe (15 dielov?!)... esteze kamera a atmosfera Smallvillu su znesitelne, a pri akcii hra solidna hudba. 4.5 az 5/10 skor z lutosti. ()

chamonix

Už úvodní minuty naznačují, o jakou blbost půjde - reaktor ohřátý na 2 000 stupňů po zalití vodou z obří ledové kry nevyprodukuje ani molekulu vodní páry ...            Jak tu někdo napsal: komixového fandu to neurazí (já dodávám, že děti do 6 let taky ne). ()

gegon10

Než jsem začal sledovat "Superman a Lois", tak mi tento seriál přišel úplně zbytečný. Jenže hned po prvním díle se ukázalo, že se vydá úplně jinou cestou než ostatní CW hrdinské seriály a začalo mě to bavit. Postupně jsem si oblíbil postavy a s napětím sledoval vývoj příběhu. Velkolepé finále mě bohužel trochu zklamalo, ale závěrečná scéna ukázala velmi zajímavý twist, který navnadil na druhou sérii. 80% ()

chevronman

Po třetí sezóně snižuju hodnocení. Na rovinu - je to moje guilty pleasure. Ale prostě všechno v tomhle seriálu je tak hrozně umělé, lidi se probouzejí nalíčení a učesaní, ženy mají sex v podprsenkách, Superman bojuje ze všech sil, jen když je někdo z jeho blízkých v nebezpečí, jinak jede tak poloviční výkon, ve vesmíru je slyšet zvuky ze Země a to nemluvím o tom, že na Měsíci je možné vydávat zvuky. Všechny postavy od dětí až po dospělé se tu chovají tak perfektně a dokonale, takřka genericky, všechny nesnáze vyřeší příhoda že života a morální ponaučení vtělené do motivačního proslovu. Nelogičností to má samozřejmě o dost více, přesto se jaksi, když na to koukám, od tohoto seriálu nedokážu odtrhnout. ()

BigJohn02

Příběh docala ujde, Tyler Hoechlin mi jako Superman docela sedí, s těma jejich harantama jsem se tak nějak srovnal, ale Elizabeth Tulloch se mi vysloveně nelíbí. ()

Hexx

Už od mala jsem měl pro Supermana slabost a tohle jen retro pocit umocňuje. Tohle nikdy neomrzí, doufám v co nejvíc sérií. Skvělá práce s kamerou, efekty, ba dokonce scénáristicky poměrně propracované. Jen tak dál! ()

Verdolin

Dokonalé zpracování supermana. Jedno z nejlepších, co kdy bylo vytvořeno. Žádné nesmyslné přep.čené akce. Tylerovi zde role padle jako ulitá, moc si scény s ním užívám, a nejen ty v červenomodrém obleku. Herečku Lois sice nemusím, vypadá, jak mrtvola, což si o ní myslím už od dob Grimma, ale každý den přeci nemůže být posvícení. Každá řada má něco do sebe, a hlavní zápletka je vždy důmyslná a nenudí. Krásně jsou udělané scény se superschopnostma, a líbí se mi i viditelné slabosti supermana, a jak si s nimi v průběhu seriálu poradí či ne, prostě celkově zpracování super. ()

AtemuLukas

Tak tomuhle seriálu jsem se dlouho zdráhal, a nakonec jsem si ho docela oblíbil. Není to sice žádný masterpiece a Tyler sice není Cavil, ale tady s kombinací s Elizabeth dost funguje. Tuto dvojici si hned v první sérii oblíbíte. Co se týká kostýmu, tak tady působí  trochu nízkorozpočtově a to hlavně v bojových scénách. Co mi však víc vadilo byly vedlejší linky, kde Superman a Lois řeší běžné věci, které se týkají růstu teengerů a života na venkově. Občas to narušuje linku, kterou divák očekává kvůli vývoji. Nicméně pokud hodnotím všechny série, tak asi první byla nejlepší. Druhá mi přišla zbytečná a dosti přitažená za vlasy. Třetí série však je o poznání lepší, jak druhá, ale moc se tam řeší nemoc hlavní postavy a celkově první polovina série je spíše o běžném životě, než Supermanových dobrodružství. Co však vůbec nefunguje jsou některé vztahy. V první sérii si dvě postavy řeknou, že se milují v druhé  sérii se vrátí z táboru s LGBTQ zkušenosti a rozjedou se. Ve třetí ji chce on, ona jeho zase kamaráda. Poslední problém seriálu tkví v tom, že nejsilnější muž na planetě je tu dost často ten nejslabší. Protivníci jsou tu občas víc přesílený, až si občas říkáte, že muž v železném obleku je na tom kolikrát lépe.   No prostě seriál má našlápnuto být opravdu dobrý, avšak tyto drobnosti ho dost sráží dolů… i tak dávám 78%. ()

sh3riff

Superman se tady zrovna 2x inteligentně neprojevuje, chová se sobecky, povyšuje se nad své děti, vůbec se je nesnaží pochopit, vnímat, jedná ukvapeně, popírá realitu a jiné. ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (viac)