Superman a Lois

• Česko Superman a Lois (viac)
USA, (2021–2023), 30 h 10 min (Minutáž: 39–63 min)

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Dan Romer

Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Inde Navarrette, Dylan Walsh, Jordan Elsass, Emmanuelle Chriqui, Alex Garfin, Erik Valdez, Wolé Parks, Michele Scarabelli (viac)

Po letech konfrontací s megalomanskými superpadouchy, monstry pustošícími Metropolis a mimozemskými útočníky odhodlanými vyhladit lidskou rasu, jsou nejslavnější superhrdina světa, Muž z oceli jménem Clark Kent (Tyler Hoechlin), a nejznámější komiksová novinářka Lois Laneová (Elizabeth Tulochová) nuceni čelit dosud největší výzvě – stresu, tlaku a problémům, jimž jsou pracující rodiče v dnešní společnosti vystaveni. Jako by náročná výchova dvou synů nebyla už tak dost složitá, Clark a Lois si také musí dělat starosti s tím, zda jejich synové Jonathan (Jordan Elsass) a Jordan (Alexander Garfin) časem zdědí po svém otci kryptonské superschopnosti. (HBO Europe)

sheen

Tak po posledním díle mohu hodnotit celý seriál. Již od traileru jsem se těšil, byl jsem ovšem skeptický. Jsem rád, že se jim to podařilo. Superman a rodina, to tady ještě nebylo, je to něco jiného, nového a pro mně dosti zajímavého. Měli to vymyšleno poměrně dobře, postupné rozplétání zápletky mně bavilo. S ústřední dvojicí jsem neměl problém, byla to dobrá volba. Musím uznat, že i druhá sérii se jim opravdu povedla. ()

Tony.cs

Člověk by nevěřil, že CW udělá opravdu dobrý seriál. Není to úplně top strop, ale není to žádná sračka. Fakt pěkné. ()

M.i.k.e

Není to sice nic kulervoucího,ale v rámci CW universa patří Superman Alois rozhodně k tomu lepšímu.Příběhově je to sice stále tak nějak plus mínus pořád to samé dokola,ale pozitivem je že celá série nepůsobí tak papundeklově a divák z ní nemá pocit akčnější telenovely.I na Tylera Hoechlina,který mi zprvu jako Superman nebyl úplně sympatický sem si nakonec zvyknul…60% ()

Phietros

Naprosto nejlepší Superman, který tu kdy byl. Už po prvním díle bylo jasné, že se tu bude hodně hrát na vazbu rodiny a přátel a sem tam dorazí nějaká ta akce. Ale to mi vůbec nevadilo, protože s jakou noblesou bylo vše poddané a vykreslené, mě pohltilo a chtěl jsem vidět víc. Skvělý doprovod hudby, obsazení herců hlavně Tyrena Hoechlina a celkově propletené životy ostatních ve Smallville. K tomu postupné odhalování zrodu Supermana, života s Lois i její problémy, schopnosti jeho syna a v neposlední řadě odhalení záporáka Lexe Luthora! 90% ()

LizianShaw

Nejlepší Cw seriál je zpět! Ty ostatní už projíždím jen tak z nutnosti (a umírám nudou) ale Superman dělá svým komiksovým kořenům opravdu úctu. Zejména nejvíc se mi líbí jeho vážný tón a první série se snaží mít poněkud podobný tón jako Muž z Oceli. Jsem strašně rád, že tu nejsou Cw klišé, které mě u všech ostatních superseriálů tak štvou, jako například každý hrdina má svůj supertým, či svého nerdy hackera, který si dokáže podat i kdejakou tajnou službu. Tady zná Kentovo tajemnou identitu jen jeho rodina a tak to doufám do budoucnosti zůstane. Další zbořené klišé je v podobě Villain-of-the-week, se kterým S and L krásně vytírá podlahu. První série nabízí dva padouchy (nebudu vyzrazovat), kteří jsou dost dlouho uchováváni pod rouškou tajemství, ale oba mají dostatek prostoru pro vývoj. A jestli budete po pilotu naštvaní, že jednomu slavnému padouchovi změnili rasu, tak definitivně doporučuji sledovat dál, protože se vše časem vyjasní. Jsou tu samozřejmě nějaké chybky, třeba je dost znát rozpočet Cw, který si nemůže dovolit moc brutální akční scény, ale kdykoliv Superman nahodí oblek, je to i pořád dost zábavné, definitivně lepší než akce u Flashe (Superman nemusí každou epizodu lítat kolečka kolem padouchů). A ano, je tu téma rodiny, které se neobejde bez trochy dramatu, ale to jsem ochoten pustit stranou. Druhá série vypadá ještě více nabytější, takže se těším na další adaptace klasických padouchů. Jestli bych měl jmenovat nejlepšího herce, tak je to nepochybně Tyler Hoechlin - který v Supergirl vypadal jako nezralé mládě, ale tady dokáže navodit perfektní pocit jak soucitného Supermana tak i nerdy Kenta. S1 = 85% ()

iXtr3m3

Keby vyzerali všetky časti ako pilot, tak je to prvý (ne)Netflixovský DC seriál, ktorý začnem sledovať. Prvá časť nemá s doterajšími CW seriálmi z Arrowerse absolútne nič spoločné, okrem hlavného herca. Kamera, strih, efekty, hudba, temnejšie spracovanie, farebne ako Man of Steel, osudovosť a riadna ale fakt riadna vyspelosť na pomery CW. To aj Titans je oproti tomuto fakt teen seriál, aj keď tam sa hrá na inú nôtu a ide o drsnejšie spracovanie. Ale hodnotím len prvú časť. Zatiaľ však maximálne prekvapenie, ktoré som nečakal. Čakal som, že trailer naláka a v skutočnosti to bude rovnaká farbičková rozprávočka ako všetko z Arrowerse, ale toto je úplne úplne niečo iné. Fakt maximálne príjemné a hlavne totálne nečakané prekvapenie. Odporúčam zhliadnuť. A koniec prvej časti? WTF? SPOILER Žeby Multiverse??? SPOILER END Teším sa na ďalšiu ako blázon. 🙂 Update po dopozeraní prvej série. Nie je to vyslovene trhák, ale na pomery CW je to riadna kvalitatívna zmena od sračkového Arrowerse. Cliffhanger bol síce poslabší, ale aj napriek tomu som zvedavý a snáď sa to nebude uberať čisto len rodinným a rodinnokonfliktným smerom... UPDATE po druhej sérii. Tak sa nám to neskutočne rozbehlo. Obavy, že pôjde vyslovene len o rodinnú drámu, sú preč, napriek tomu, že to malo svoje miesto v seriáli, ale dostali sme na pomery seriálu výborný výlet do SPOILER ALERT "World of Bizzaro´s" SPOILER END so všetkým, čo k tomu patrí. Postavy striedali úlohy, striedali strany, akciou sa nešetrilo, žiadna z postáv nehrala vyslovene až druhé husle, každý mal svoju rolu v príbehu, nikto nebol navyše, hrdinovia sa nám rozrástli a záver bol síce krátky ale na druhú stranu doslova gulervúci, pretože sme dostali v podstate SPOILER ALERT Supermana Prime SPOILER END a nedá sa menej, než len čakať na sériu ďalšiu. Pritom bol seriál v podstate slušne ukončený, takže pripravený na to, že by nedostal ďalšiu šancu. Ale náznaky toho, čo môžeme dostať od tretej série, boli fajn a ja sa už teraz teším, s čím tvorcovia prídu jednak okolo Supermana, jednak okolo Jonathana, jednak okolo Jordana a rovnako okolo Johna Henryho či jeho dcéry. Jasné, nie je to vyslovene pecka, ako to vyzeralo po prvej časti prvej série, ale stále je to svetelné roky vzdialené od ostatnej CW Arrowerse produkcie, ktorá sa nechytá ani na tie najslabšie časti tohoto počinu. Držím palce v aspoň tretej sérii a za viac by som absolútne nebol proti. UPDATE PO TRETEJ SÉRII: Takže sme dostali nakoniec viac rodinnej drámy, ako by som bol čakal, ale na druhú stranu to bol taký odvážny počin, až to nejde odsudzovať, na toto doteraz nemal nikto gule, takto zakomponovať vážne témy do superhrdinského seriálu. Záporáci fajn, Luthor hrozivý cieľavedomý maniak a záver bol doslova gulervúci, neviem sa dočkať štvrtej série, napriek tomu, že viem, že osadenstvo má byť riadne osekané kvôli šetreniam v rozpočte, tak sa uvidí. Tak ako som písal v druhej sérii, že bola krásne ukončená, tak tu dostal záver tak otvorený koniec, že to až pekné nie je. A Supermanova Deus Ex Machina, ktorá je v podstate nesmrteľná, tak to si nechám ľúbiť. () (menej) (viac)

Lefty86

Když zkřížíte Krok za Krokem, Beverly Hills 90210 se Supermanem. Dostanete tenhle seriál.  Není to zlé, i když trochu dětinské a jednoduché. Netuším jestli existuje komiksová verze Supermanova návratu do Smallville. Ale komiksové příběhy jsou víc ujeté a naivní. Takže tohle je taková verze mezi. ()

Sunny.69

Spojení rodinného příběhu/dramatu s pubertálními syny, klasického rejpání Lois do podeřelých věcí a Supermana, překvapivě funguje. A funguje to dobře. Po dlouhé době seriál, kde postavy nejednají iracionálně a naprosto mimo mísu (snad to druhá série nezkazí). ()

DEADMANincCZ

Ačkoliv Hoechlinův Superman vznikal z odpadních vod CW Supergirl, kde ho poprvý představili jako cameo Kal-Ela pro sestřenku, tenhle seriál s CW odpady současnosti nemá nic společnýho, co se týká shitózního scénáře.  Pravděpodobně jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení a ačkoliv jsem měl silný skepse (právě proti tomu, jak v současnosti naprosto déčkovej ten svět CW je) a neodhodlání do toho vůbec jít (ano, i ten název show mohl bejt určitě lepší), občas jsem se přistihl, že se dost bavim. Svět Supermana se dvěma syny, kdy se nemusí kopírovat nebo ždímat jakákoliv komiksová linka, která už byla k dispozoici, byla využitá myslim si víc, než dobře. CGI nadprůměrný, což bylo fajn a dokonce většina herců byla dobrá castingová trefa. Řadim na úrovni první řady Arrowa nebo prvních dvou řad Flashe. Jen o menší stupínek výš. Snad to nebude mít obdobnej spád dolů jako výše zmínění kolegové. Silný 4*. ()

bearmeedek

Obsah lákající na seriál je stručný a zavádějící. Zrazovala mě představa, že půjde spíš o parodii. Tím víc mě překvapil výsledek. Superman má sice rodinu, ale nadále plní své "povinnosti" a zachraňuje svět. Opět je zde záporák a veřejný boj. Jeho synové nejsou žádné dětičky, ale už dospívající puberťáci. Ti poznávají radosti a problémy v rámci své generace, tak jak to je ve spoustě filmu o teenagerech. A to naráží doma, protože oni nejsou obyčejná rodina, což hoši neví. A navíc se u jednoho začnou projevovat nějaké zvláštní schopnosti ... Za mě zábavné a dvojku vítám. ()

JohnZ87

Konečně seriál, který se (narozdíl od mnohokrát viděného) zaměřil na dosud málo prozkoumanou oblast - a totiž Supermanův pozdější rodinný život s Lois a jejich potomky. Vzhledem k faktu, že jde o víceméně velmi málo popsanou oblast Supermanova života v rámci jiných děl, mají tvůrci poměrně volnou ruku v tvůrčí činnosti a mohou si dovolit popustit uzdu fantazii. A tak se stane, že se v seriálu objevují zcela nové postavy, které Supermanova mytologie doposud neznala. Ačkoli je seriál součástí Arrowverse, tak to nedává příliš okatě najevo a je to vlastně svým způsobem dobře. Narozdíl od určitého teenagerovského feelingu ostatních CW seriálů působí Superman a Lois mnohem dospěleji a temněji. V rámci sezóny se jedná o ucelený příběh, který se rozprostírá napříč epizodami - jednotlivé epizody tedy nejsou samostatné nezávislé příběhy, ale součásti skládačky, které do sebe dokonale zapadají a navazují na sebe. Casting je opravdu vydařený a herci mezi sebou mají výbornou chemii (zejména Kentovic rodina). Tyler Hoechlin je skvělý Superman i Clark Kent a Elizabeth Tulloch je zase excelentní Lois Laneová. I u představitelů dvojčat Kentových měli tvůrci šťastnou ruku. Generál Sam Lane v podání Dylana Walsche je také bravurně zahraná postava. Trochu horší je to se záporáky, kteří nejsou nikterak zvlášť originální. SPOILER ALERT!!! Kdy už se konečně tvůrci vymaní z nudného "Zodovského" stereotypu? I když musím přiznat, že první setkání s člověkem s kryptonskými schopnostmi bylo lehkým šokem nejen pro samotného Supermana, ale také pro mě. Z původního záporáka "černého Luthora" se nakonec vyklube antihrdina John Henry Irons alias Steel z paralelní dimenze, který je ovšem zahrán naprosto skvěle Wolé Parksem. Další výrazný záporák Morgan Edge se nakonec ukáže jako Supermanův nevlastní bratr (s vlastní pevností v poušti a extra ošklivým otcem), který byl rovněž poslán na Zemi, aby zde obnovil Krypton... KONEC SPOILERŮ!!! Akce i díky štědrému rozpočtu vypadá naprosto famózně. Zaměření se i na typické rodinné trable v superhrdinské rodině je příjemným osvěžením. Seriál dokáže několikrát slušně překvapit. Tvůrcům patří rozhodně velký obdiv za to, že si troufli na něco zcela nového a doposud na obrazovkách neviděného a nebojí se bořit ani zažitá dogmata. 90% ()

blazma

Velmi dlouho jim trvalo než se rozhodli vytvořit další seriál o Supermanovi. Přeci jen jsme seriálového Supermana už zažili. Dokonce i originální Smallvile, který se na supermana kouknul z jiného pohledu. Můžu s velkou radostí říct, že i tento seriál, šel originálním tématem a to výchova dětí. Bože ano, tohle bylo opravdu povedené a vidět Supermana jak bojuje s největším nepřítelem aneb rodičovství je prostě nejenom nervy drásající, ale i vtipný. Trochu to kazí ta přidaná hodnota dalších záporáku, ale bez pořádného záporáka by to taky nešlo. Opravdu za mě originální paráda se Superhrdinou, který je s námi už velmi dlouho na obrazovkách. ()

kikikz_860

Superman and Lois je perfektný seriál. Jeden z mojich obľúbených CW seriálov. Epizóda 1 a 2 sú ako film, sú tu aj slabšie epizódy ale väčšina epizód je super. Za mňa 85% Teším sa na druhú sériu! ()

aktakanamor

Tento seriál mě zpočátku velice nadchnul, ale počáteční zápal po chvíli opadl a zbyla jen otázka, jak to zkomplikují ještě. Pak nám z toho vyšla scéna, tak Edge uteče a unese Jordana. Zápletka posledních tří dílů. Udělala jsem tu chybu, že jsem shlédla film o seriálu, tím pádem jsem čekala, jak se superman spojí s Arrow, Flash, Stargirl... což se dokonce seriálu nestalo. Trochu zklamání, ale díky dobrému obsazení jsem seriál shlédla až do konce. ()

taibrek

Niekedy mi prišlo,ako keby boli všetci v tom seriáli mimo a nevšimnú si, že Loisin manžel zrazu zmizne na pol dňa. V Metropolise by to nebolo moc napadne, ale v malom mestečku Smallville.... Inak celkom v pohode seriál na večer, už sa teším na druhú sériu. Ak bude... ()

Wolftalon

Je to mnohem lepší, než to má jakýkoliv právo být. Nevěřil bych, že od CW ještě někdy uvidím seriál, u kterého bude znát, že na něm dělají lidi co komiksy respektují a chtějí opravdu udělat něco víc než jen zapomenutelnou slátaninu. Sice je to epizodní a většinu času se řeší takové ty klasické rodinné a vztahové problémy, ale když už je na scéně Superman co dělá supermanovský záležitosti, tak nemám ani trochu pocit že sleduju nějakou špatnou parodii. Je jasný že s limitovaným rozpočtem nejde dělat bombastickou akční scénu v každým díle, ale všechno okolo překvapivě nepůsobí ani trochu zle a vedlejší postavy jsou plně snesitelné. Ano, je to trochu naivní, semtam hloupoučké a strašně přeslazené, ale ve výsledku to dělá v dobrém poklonu seriálů z let 90-10 a dokáže to ve mě vyvolat pocit nostalgie, jako bych snad sledoval novou sérii Smallville. ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (viac)